
Campioana de la Australian Open, Angelique Kerber, a avut azi cea mai plăcută experiență din carieră: ședința foto cu trofeul cucerit la Melbourne.
Învingătoare în fața Serenei Williams cu 6-4, 3-6, 6-4, Angelique Kerber a devenit în premieră campioană la un Grand Slam. Nu intru în amănunte că nu cred că interesează pe nimeni, vă voi prezenta doar ceea ce mă interesează: fotografiile cu trofeul, într-un decor ales cu grijă, la sediul Guvernului, dacă am înțeles bine. Nu e în Piața Victoriei, ci într-o zonă verde, așa cum îi stă bine să fie amplasată o astfel de instituție.
[portfolio_slideshow id=73577]