ACASA > Inedit din tenis > Sydney 2016 – Simona Halep după victoria cu Pliskova: „Aștept optimistă semifinala”

simona halep conferinta presa sydney

Simona Halep la conferinta de presa de dupa meciul cu Pliskova, de la Sydney

Simona Halep a făcut câteva declarații la scurt timp după victoria cu Karolina Pliskova, din sferturi de finală ale turneului de la Sydney.

Întrebată dacă a mai deranjat-o piciorul, Simona a dat un răspuns îmbucurător: ”În setul secund am avut o mică durere, dar m-am simțit OK”. Ceea ce înseamnă că poate continua fără probleme să joace la Sydney.

În ceea ce privește meciul cu Karolina Pliskova, câștigat în două seturi, Simona a spus: ”Mă așteptam să joace tare. Dar cred că și eu m-am descurcat bine azi ”.

Evident, Halep a făcut și câteva declarații legate de meciul de mâine, contra Svetlanei Kuznetsova. ”Știu că ea joacă folosind multe top spinuri. Dar voi merge optimistă mâine pe teren”. Simona Halep și Svetlana Kuznetsova, adversara ei din semifinalele turneului de la Sydney, s-au mai întâlnit de 5 ori până acum, românca având avantaj de 3-2.

3 thoughts on “Sydney 2016 – Simona Halep după victoria cu Pliskova: „Aștept optimistă semifinala”