ACASA > Inedit din tenis > Indian Wells: Simona Halep s-a calificat în optimile de finală

Indian Wells: Simona Halep s-a calificat în optimile de finală

antrenament simona halep indian wells

Simona Halep la antrenament

Simona Halep își continuă parcursul la Indian Wells. S-a calificat după o victorie convingătoare, obținută în fața rusoaicei Ekaterina Makarova.

Simona Halep s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Indian Wells, după ce a învins-o cu scorul de 6-2, 6-4 pe rusoaica Ekaterina Makarova, a 30-a favorită a competiției.

Deținătoare a trofeului și cap de serie 5 la actuala ediție, Simona va juca în optimi contra cehoaicei Barbora Strykova, în fața căreia a câștigat un meci din cele două disputate. Apoi, în sferturi ar veni marea confruntare cu Serena Williams.

One thought on “Indian Wells: Simona Halep s-a calificat în optimile de finală