În mod tradițional, în Fed Cup seara de joi este dedicată unui eveniment cu totul special pentru cele două echipe: dineul oficial.

Sunt două-trei ore în care jucătoarele celor două echipe stau și petrec împreună. De asemenea, se fac și cadouri, iar atmosfera este una foarte plăcută.
Mai sus le vedeți pe fetele noastre la dineu, pe covorul roșu, îmbrăcate în roșu. Știu că le recunoașteți, dar vă voi spune încă o dată că echipa e formată din Simona Halep, Monica Niculescu, Irina Begu și Alexandra Dulgheru. Căpitanul nejucător e Alina Tecșor.
Vineri e programată tragerea la sorți a meciurilor.
Mai jos vedeți o fotografie și cu nemțoaicele, care ca de obicei, sunt foarte degajate. Dar tot fetele noastre au câștigat parcă duelul frumuseții.

