ACASA > Romani > Feminin > Irina Begu > LIVE WTA Madrid: Simona Halep – Irina Begu 6-3, 0-6, 6-1

LIVE WTA Madrid: Simona Halep – Irina Begu 6-3, 0-6, 6-1

irina begu simona halep londra
Irina Begu si Simona Halep

De la ora 15.00, la Madrid s-a scris istorie. Simona Halep și Irina Begu au jucat juca în sferturile de finală ale turneului WTA de la Madrid, cea mai importantă confruntare sută la sută românească ca nivel de turneu și de fază. Simona Halep s-a impus în trei seturi, cu 6-3, 0-6, 6-1. Iata cum a decurs meciul, în formatul LIVETEXT făcut în timpul partidei.

UPDATE: SImona Halep a castigat meciul, impunandu-se cu 6-3, 0-6, 6-1

UPDATE: Simona Halep castiga, dupa aproape 7 minute, pe serviciul Irinei si conduce cu 5-1. Va servi pentru meci.

UPDATE: Simona Halep și-a castigat serviciul si conduce cu 4-1 in setul decisiv

UPDATE: Nu am pomenit niciodată un comentariu mai părtinitor la adresa Simonei Halep, căreia i se găsește câte o scuză indiferent ce face… Nu am nici o problemă să țină comentatorii cu Simona, e chiar firesc, dar măcar când joacă împotriva unei alte românce ar fi bine ca cei care comentează să fie mai rezervați

UPDATE: Irina Begu revine în meci si conduce cu 3-1, castigandu-si serviciu. Irina si-a schimbat acum racheta

UPDATE: Simona Halep a castigat serviciul si conduce cu 3-0

UPDATE: Simona Halep a reusit break-ul in debutul setului decisiv si conduce cu scorul de 2-0.

UPDATE: Simona Halep a castigat, pe propriul serviciu, primul game din ultimele 7. Ea conduce cu 1-0 în setul decisiv

UPDATE: Probabil că nimeni nu putea să anticipeze proporțiile, dar Irina a câștiga cu 6-0 setul secund în fața Simonei Halep! Urmează setul decisiv, în care Begu pornește favorită la cum stau lucrurile pe teren acum.

UPDATE: Incredibil, dar adevărat: Irina Begu a reușit din nou break-ul și conduce cu 5-0 în setul doi. E incredibil nu pentru că Irina e o jucătoare slabă, ci pentru că Simona a căzut incredibil în acest al doilea set… E nervoasă, nu mai găsește soluții.

UPDATE: Irina Begu si-a castigat usor serviciul, beneficiind de starea de nervozitate excesiva a Simonei Halep: 4-0 pentru Irina in setul secund

UPDATE: Darren Cahill a coborat la Simona si i-a dat cateva sfaturi. Ea e nemultumita in continuare ca Irina e incurajata mai mult de antrenori decat ea in timpul meciului…

UPDATE: Irina Begu joaca foarte bine si reuseste un nou break! Conduce cu 3-0 in setul secund.

UPDATE: Irina Begu si-a castigat usor serviciul, pe fondul unor erori nefortate ale Simonei si conduce cu 2-0 in setul secund.

UPDATE: Irina Begu începe în forță setul secund: face break pe serviciu Simonei și conduce cu 1-0 în actul al doilea.

UPDATE: Sim0na Halep a castigat primul set, facand break pe serviciul Irinei: 6-3. In toate meciurile de pana acum la Madrid, Irina a revenit de la 0-1 la seturi. Va reusi si acum acest lucru?

UPDATE: Game-urile sunt mult mai stranse. Simona si-a castigat serviciul si conduce cu 5-3

UPDATE: Adrian Cruciat, antrenorul Irinei Begu, a venit la eleva sa si îi spune că e pe drumul cel bun ”Ce a fost mai greu a trecut”, a spus el.

UPDATE: Irina Begu isi castiga serviciul: 4-3 pentru Simona Halep

UPDATE: Simona Halep a salvat trei mingi de break si conduce cu 4-2

UPDATE: Game la zero castigat pe propriul serviciu de Irina Begu, care reduce diferenta. Scorul este 3-2 pentru Simona Halep

UPDATE: Simona Halep si-a facut cu usurinta serviciul: 3-1

UPDATE: Irina Begu a castigat primul game, pe propriul serviciu. Scorul e 2-1 pentru Simona Halep

UPDATE:Simona Halep si-a făcut serviciul: 2-0

UPDATE: Simona Halep a făcut break în chiar primul game si conduce cu 1-0

UPDATE: Irina Begu este la serviciu.

UPDATE: Într-un minut începe meciul. #HaiRomania!

Simona Halep și Irina Begu vor disputa, în această după-amiază, meciul din sferturile de finală ale turneului WTA de la Madrid. Ele se cunosc foarte bine, fiind coechipiere în echipa de junioare încă de acum 10 ani, așa cum ați putut vedea AICI, într-o înregistrare video făcută în 2006.

Pe hârtie, favorită pare Simona Halep, însă Irina a demonstrat la acest turneu că este o jucătoare redutabilă. De altfel, la acest turneu, Irina a reușit să o învingă și pe favorita 3, Garbine Muguruza, cap de serie numărul 4.

AICI vedeți pe ce posturi vor fi transmise meciurile de azi ale jucătoarelor noastre la Madrid.

Dacă nu aveți unde să urmăriți meciul, o puteți face în livetextul de pe acest site…