ACASA > Inedit din tenis > Roland Garros: Simona Halep, eliminată de Samantha Stosur în optimi

Roland Garros: Simona Halep, eliminată de Samantha Stosur în optimi

roland garros simona halep
Simona Halep in actiune

Din păcate, visul frumos s-a încheiat la această ediţie a turneului de la Roland Garros. Simona Halep a părăsit competiţia în optimile de finală, la capătul unui meci împins de ploaie de-a lungul a două zile.

Simona Halep a fost învinsă cu scorul de 7-6, 6-3, de australianca Samantha Stosur, în optimile de finală ale turneului de la Roland Garros. Din păcate, ploaia a fost un sfetnic cu adevărat bun pentru australiancă. Aceasta a revenit de la 3-5 în primul set şi a reuşit, pe parcursul a două “reprize”, să câştige meciul şi să se califice în sferturile de finală.