ACASA > Romani > Feminin > Patricia Tig > WTA Madrid: Patricia Țig, învinsă în sferturi de Samantha Stosur, care va juca împotriva Simonei Halep

patricia tig
Patricia Tig

Povestea excepțională scrisă de Patricia Țig pe zgura madrilenă s-a încheiat în această seară.

Patricia Ţig a fost învinsă, cu scorul de 6-3, 6-3, de Samantha Stosur în sferturile de finală ale turneului WTA de la Madrid Open. Aceasta a fost prima înfrângere a Patriciei după 5 victorii consecutive, românca pornind încă din calificări.

În semifinale, australianca va juca împotriva Simonei Halep. Meciul va avea loc vineri, de la ora 21.00.

Simona Halep e singura româncă rămasă în semifinale, după ce Irina Begu, Sorana Cîrstea și Patricia Țig au fost învinse în sferturi.