ACASA > Ultimele știri din tenis > Foto > Simona Halep a câştigat titlul de “lovitura lunii mai” în WTA

Simona Halep a câştigat titlul de “lovitura lunii mai” în WTA

roland garros simona halep

Simona Halep

Simona Halep a reuşit cea mai frumoasă lovituă a lunii mai în WTA. Cel puţin aşa au considerat fanii care au votat pe site-ul oficial.

Un punct reuşit de Simona Halep la un meci cu Timea Bacsinszky, din cadrul turneului de la Madrid, a fost ales lovitura lunii mai în circuitul WTA. Halep a câştigat cu o fază din primul set al meciului cu Timea Bacsinszky, câştigat în optimi la turneul de la Madrid, cu scorul de 6-2, 6-3.

Pe lista nominalizatelor s-a aflat şi Irina Begu, pentru o lovitură din primul set al meciului jucat în turul doi la Madrid Open, cu Garbine Muguruza, câştigat de româncă. La această categorie au mai fost nominalizate Carla Suarez Navarro (Madrid), Garbine Muguruza (Roma) şi Serena Williams (Roma).