ACASA > Inedit din tenis > Simona Halep după calificarea în sferturile de la Montreal: ”Sunt încrezătoare. M-am mișcat foarte bine”. Următoarea adversară e Kuznetsova

simona halep joc montreal
Simona Halep

Victorioasă cu scorul de 6-3, 6-3 în fața cehoaicei Karolina Pliskova, Simona Halep s-a arătat foarte mulțumită de calificarea în sferturile de finală ale turneului de la Montreal.

”Sunt fericită pentru victoria de astăzi. E minunat să fiu în sferturile de finală aici pentur al doilea an consecutiv. Mă simt bine şi abia aştept meciul următor. Ştiam că Pliskova este o jucătoare bună, am mai jucat împotriva ei în acest an. Am jucat la un nivel ridicat şi m-am mişcat foarte bine. Sunt încrezătoare. Am venit aici fără aşteptări, vreau doar să mă bucur de tenis“, a spus Halep la finalul partidei.

Ea și-a aflat și următoarea adversară. Aceasta este rusoaica Svetlana Kuznetsova, care a învins-o cu scorul de 7-6, 6-3 pe Petra Kvitova. Raportul meciurilor directe dintre Simona și rusoaică este 3-3.

(P) Dacă sunteți în căutare de Pokemoni, aveți nevoie de ”gloanțe”, adică de o baterie externă care să vă ajute să capturați cât mai multe creaturi. În aceste zile, la eMag bateriile externe au și 50% reducere. AICI vedeți oferta lor.