ACASA > Inedit din tenis > WTA Montreal: Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală

WTA Montreal: Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală

simona halep montreal victorie
Simona Halep la finalul unei noi victorii la Montreal

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA de la Montreal, Rogers Cup.

Simona Halep, a cincea favorită a turneului de la Montreal, a învins-o în optimile de finală, cu scorul de 6-3, 6-3 pe Karolina Pliskova, din Cehia. Partida a durat o oră și 7 minute.

Următoarea adversară a Simonei Halep va fi învingătoarea meciului dintre rusoaica Svetlana Kuzneţova, cap de serie numărul 9, și cehoaica Petra Kvitova, favorită 12.

(P) Dacă sunteți în căutare de Pokemoni, aveți nevoie de ”gloanțe”, adică de o baterie externă care să vă ajute să capturați cât mai multe creaturi. În aceste zile, la eMag bateriile externe au și 50% reducere. AICI vedeți oferta lor.