ACASA > Romani > Simona Halep, după victoria cu Stosur: ”Am fost un pic norocoasă. Am vrut doar să lupt”

simona halep
Simona Halep

Simona Halep a scris cea mai frumoasă poveste a zilei de ieri la Miami. Ea a reușit să o învingă pe Samantha Stosur după ce a întors de la minge de meci.

După victoria cu 4-6, 7-5, 6-2 obținută în turul al patrulea la Miami contra Samanthei Stosur, în fața căreia a salvat o minge de meci în setul secund, Simona Halep era, normal, foarte fericită.

”A fost un meci greu, aşa cum mă aşteptam. Am avut o revenire bună şi sunt fericită pentru acest lucru. Ultima mea revenire de acest fel a fost la Doha în 2014, în primul tur cu Kaia Kanepi, când am revenit de la minge de meci. Mă bucur că am arătat că pot juca tenis la nivel înalt. Când eram condusă nu m-am gândit la scor. Am vrut doar să lupt, nu am renunţat şi am crezut în şansa mea. Am fost puţin norocoasă să întorc partida de la minge de meci, dar am şi luptat“, a spus Halep, după partidă.