You are here
Home > Competitii echipe > Fed Cup România – Marea Britanie: Sorana Cîrstea a fost învinsă de Konta după un meci cu scandal

ilie nastase cearta arbitru
llie Nastase s-a certat cu arbitru

România şi Marea Britanie se află la egalitate, 1-1, după prima zi a meciul din Fed Cup.

După ce Simona Halep a învins-o pe Heather Watson, Johanna Konta a dispus cu 6-2, 6-3 pe Sorana Cîrstea, la capătul unui meci cu incidente unice. Konta a început să plângă şi a ieşit de pe teren pentru câteva minute, Ilie Năstase s-a certat cu arbitrul şi a fost dat afară din arenă! totul se întâmpla în setul al doilea, la 2-1 pentru Cîrstea, care nu şi-a mai revenit după cele 20 de minute de pauză. Locul lui Năstase a fost luat de Monica Niculescu.