You are here
Home > Inedit din tenis > Simona Halep, după victoria cu Pavlyuchenkova: ”Mă simt minunat. Sunt puternică pe teren”

simona halep roma
Simona Halep

Simona Halep s-a calificat azi în sferturile de finală ale turneului de la Roma, iar la finalul partidei cu Pavlyuchenkova (scor 6-1, 4-6, 6-0) a susținut o lungă conferință de presă.

În cadrul acesteia a vorbit despre meciul recent încheiat, dar și despre viitoarea ei adversară, Anett Kontaveit. ”Mă simt minunat. Simt jocul, mă simt puternică pe teren, picioarele sunt puternice, sunt bine mental, deci a fost bine azi. Cred că totul ţine de încredere, simt fiecare lovitură, fiecare minge. Nu contează unde sunt pe teren. Doar mă simt bine şi am încredere că pot returna foarte bine. Mă bucur că în setul trei am putut reveni fix la ce am făcut în primul şi a mers foarte bine”, a declarat Simona referitor la meciul de azi.

În ceea ce o privește pe Anett Kontaveit, Halep a spus: ”Cred că am jucat contra ei la Miami. Nu a fost ușor. A fost un meci dificil.  Dar eu am fost puternică atunci. Nu știu cum joacă pe zgură. Poate o voi urmări un pic. Suntem în sferturile de finală, așa că toată lumea joacă un tenis bun. Mă aștept la unul dificil vineri, dar cu siguranță cred că am o șansă, chiar dacă nu o cunosc pe zgură”.