You are here
Home > Inedit din tenis > WTA Madrid: Simona Halep şi Irina Begu au dat lovitura la dublu: au ajuns în semifinale

simona halep madrid
Simona Halep

Simona Halep face un turneu perfect la Madrid. După ce a ajuns în semifinalele de la simplu, ea a repetat percormanţa şi la dublu, acolo unde s-a înscris, mai mult de amuzament, alături de Irina Begu.

Simona Halep şi Irina Begu au învins în sferturile de finală ale probei de dublu, cu scorul de 6-3, 3-6, 10-6, perechea favorită 4, Sania Mirza/ Yaroslava Shvedova. Partida a durat o oră şi 16 minute.

CITEŞTE ŞI: Povestea calificării Simonei Halep în semifinalele probei de simplu de la Madrid.

În semifinale, Simona Halep şi Irina Begu vor întâlni cuplul care se va impune în meciul Kiki Bertens/ Johanna Larsson – Timea Babos/ Andrea Hlavackova, cap de serie 5.

loading…

2 thoughts on “WTA Madrid: Simona Halep şi Irina Begu au dat lovitura la dublu: au ajuns în semifinale