ACASA > Inedit din tenis > WTA Rogers Cup: Simona Halep încheie programul zilei la Toronto. Iată de la ce oră ar urma că joace în sferturi

simona halep tenis toronto

Simona Halep va avea o zi lungă vineri, la Toronto. Meciul ei cu Caroline Garcia a fost programat ultimul pe Terenul Central, adică sâmbătă dimineață în România.

Conform planificării făcute de organizatorii de la Toronto, meciul dintre Simona Halep și Caroline Garcia, din sferturile de finală, va avea loc în noaptea de vineri spre sâmbătă, în jurul orei 04.00, ora României. Partida va fi transmisă, evident, pe DigiSport 2.

Această partidă este ultima pe arena centrală din Toronto. Ziua va fi deschisă la 19.30, de meciul Karolina Pliskova – Caroline Wozniacki, apoi se vor juca întâlnirile Sloane Stephens – Lucie Safarova şi Elina Svitolina – Garbine Muguruza. Această partidă va decide următoarea adversară a Simonei.

Pentru a ajunge în sferturi, Simona a învins-o, joi, cu scorul de 6-1, 6-0, pe jucătorea cehoaica Barbora Strycova. La finalul partidei, Halep a explicat ce crede că s-a schimbat în jocul ei.