ACASA > Inedit din tenis > WTA Tianjin: Irina Begu, eliminată de Maria Sharapova

WTA Tianjin: Irina Begu, eliminată de Maria Sharapova

irina begu tenis wta romania

Irina Begu nu i-a putut face față Mariei Sharapova, așa că a părăsit turneului de la Tianjin în primul tur.

Irina Begu a luptat de la egal la egal cu Maria Sharapova doar în primele 8 game-uri ale meciului din primul tur de la Tianjin. Apoi,fostul lider mondial a luat inițiativa și s-a impus cu scorul de 6-4, 6-2. Totul a durat o oră și 22 de minute. Astfel, rusoaica are acum 3-0 în meciurile directe.

Irina Begu continuă astfel doar la dublu, acolo unde face pereche cu Sara Eranni și unde s-a calificat deja în sferturile de finală.