ACASA > Inedit din tenis > WTA Tianjin: Irina Begu s-a calificat în sferturile de dublu. Miercuri joacă la simplu contra Mariei Sharapova. Iată de la ce oră

irina begu sara errani tianjin

Irina Begu a început cu dreptul colaborarea din China cu Sara Errani. Ele s-au calificat în sferturile de dublu la Tianjin. Miercuri, Irina va avea un meci important la simplu.

În primul tur al probei de dublu de la Tianjin, Irina Begu și Sara Errani au învins cu scorul de 6-4, 6-3 perechea chineză Xinyu Jiang/ Qianhui Tang.

Următoarele lor adversare vor fi principalele favorite, Katerina Bondarenko/ Alla Kudriavtseva.

Amânată pentru miercuri, din cauza ploii, partida de simplu a Irinei Begu cu Maria Sharapova va avea loc miercuri dimineață. În jurul orei 9.00, cele două se vor confrunta pentru a treia oară în carieră.