SUNTETI AICI
ACASA > Romani > Simona Halep a anunțat noul sponsor tehnic. E coechipieră cu Roger Federer

Simona Halep a anunțat noul sponsor tehnic. E coechipieră cu Roger Federer

simona halep nike

Simona Halep a făcut anunțul așteptat de toată lumea: a anunțat noul sponsor tehnic.




Așa cum era de așteptat după ce s-a antrenat în haine cu sigla Nike, Simona Halep a anunțat azi, printr-un anunț ”codat” postat pe Instagram, că a intrat în familia Nike.

Conform presei americane, ea va câștiga în jur de 1,7 milioane de dolari pe o perioadă de patru ani. Evident, la asta se adaugă bonusuri de performanță și multe participări la acțiuni promoționale care vor întări puterea brand-ului Simona Halep. Ea va fi astfel coechipieră cu Roger Federer, idolul ei, dar și cu Serena Williams sau Maria Sharapova, rivalele ei.

Acum putem răsulfa ușurați și să ne concentrăm pe tenis, căci azi Simona va pleca la Doha, unde miercuri va juca direct în turul doi. Până atunci, le vom ține pumnii celorlalte 4 jucătoare aflate pe tabloul principal.



Just Do It – I Just Did It ?❤️

A post shared by Simona Halep (@simonahalep) on

Leave a Reply

Top