Simona Halep continuă drumul spre trofeul turneului WTA de la Doha. Ea s-a calificat în sferturile de finală.
În optimile de finală, Simona Halep a învins-o cu scorul de 6-4, 6-3 pe letona Anastasija Sevastova. În sferturile de finală de la Doha, Simona va juca împotriva americancei Catherine Bellis, jucătoare venită din calificări care a eliminat-o în optimi pe Karolina Pliskova.
CITEŞTE ŞI: Ce a făcut Sorana Cîrstea în optimile turneului de la Doha.