ACASA > Inedit din tenis > WTA Taiwan Open: Monica Niculescu, eliminată în sferturi

WTA Taiwan Open: Monica Niculescu, eliminată în sferturi

shenzhen monica niculescu

Monica Niculescu s-a oprit în sferturile de finală ale Taiwan Open, după un meci de aproape trei ore.

În sferturile de finală ale Taiwan Open, competiţie dotată cu premii de 250.000 de dolari, Monica Niculescu a fost învinsă cu scorul de 4-6, 6-4, 6-4 de nemţoaica Sabine Lisicki. Partida a durat două ore şi 45 de minute.

Cu punctele acumulate, Monica Niculescu şi-a asigurat prezenţa în continuare în Top 100 WTA. Ea ocupa locul 99 la începutul acestei săptămâni.