ACASA > Inedit din tenis > Miami Open 2018: Monica Niculescu s-a retras de la Miami în turul trei

Miami Open 2018: Monica Niculescu s-a retras de la Miami în turul trei

monica niculescu miami

Nu mai avem nici o jucătoare pe tabloul de simplu de la Miami. Accidentată, Monica Niculescu s-a retras în setul decisiv al meciului din turul 3, contra americancei Sloane Stephens.

Monica Niculescu s-a retras de pe teren la scorul de 6-7, 6-3, 4-0, pentru adversara ei, Sloane Stephens, campioana de la US Open. Venită din calificări, românca a acuzat dureri de spate – vechea ei problemă – fiind nevoită să se retragă. Ea a primit îngrijiri medicale în ambele pauze din setul decisiv. Meciul a durat două ore și jumătate.

Astfel, nu mai avem nici o jucătoare pe tablourile de simplu. Simona Halep, liderul mondial, a fost eliminată în turul al treilea, Sorana Cîrstea a părăsit competiția în turul secund, iar Irina Begu și Mihaela Buzărnescu au fost învinse în primul tur.

Nici la masculin nu stăm mai bine, căci Marius Copil a părăsit competiția în turul secund.