ACASA > Grand Slam > Roland Garros 2018: Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală

Roland Garros 2018: Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală

Simona Halep, bucuroasa de calificarea in sferturi la Roland Garros 2018

Simona Halep continuă marșul spre titlul de campioană la Roland Garros 2018. Ea s-a calificat în mai puțin de o oră în finala turneului.

Simona Halep a învins-o cu scorul de de 6-2, 6-1 pe belgianca Elise Mertens, locul 16 WTA, calificându-se pentru a treia oară în carieră în sferturile de finală ale turneului de la Roland Garros. Când a mai făcut-o, în 2014 și în 2017, ea a ajuns în finală.

Simona a dominat meciul cu a 16-a jucătoare a lumii, obținând victoria în doar 59 de minute!

În sferturile de finală de la Roland Garros 2018, Simona Halep va juca împotriva învingătoarei partidei dintre Angelique Kerber și Caroline Garcia.

2 thoughts on “Roland Garros 2018: Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală