ACASA > BRD Bucharest Open > BRD Bucharest Open 2018: Sorana Cîrstea şi Mihaela Buzărnescu joacă vineri în sferturile de finală

Sorana Cirstea la BRD Bucharest Open

Sorana Cîrstea şi Mihaela Buzărnescu vor juca vineri după-amiază în sferturile de finală ale turneului BRD Bucharest Open 2018. Sorana a ajuns în această fază după o victorie obţinută după miezul nopţii.

În optimile de finală de la BRD Bucharest Open 2018, Sorana Cîrstea a învins-o cu scorul de 6-2, 7-5 pe belgianca Marina Zanevska. Meciul a început la ora 23.30, programul zilei de joi fiind perturbat din cauza ploii. Cîrstea s-a impus într-o oră şi 16 minute, într-o confruntare disputată în mare parte pe ploaie.

“Vă mulţumesc că aţi stat până la ora asta şi le mulţumesc părinţilor copiilor de mingi că i-au lăsat până la ora asta. Sper să vă aduc în continuare bucurii”, a spus Sorana Cîrstea după meci.

Vineri, Sorana Cîrstea va juca împotriva principalei favorite, letona Anastasija Sevastova, numărul 22 mondial. Meciul va începe în jurul orei 19.00.

În jurul orei 17.00 va juca, în sferturile de finală, şi Mihaela Buzărnescu. Aceasta o va întâlni pe chinezoaica Wang.