ACASA > Romani > Feminin > Alexandra Dulgheru > Wimbledon 2018: Sorana Cîrstea și Alexandra Dulgheru au fost eliminate în turul 2

Wimbledon 2018: Sorana Cîrstea și Alexandra Dulgheru au fost eliminate în turul 2

sorana cirstea a fost invinsa in turul 2 la Wimbledon 2018

Pentru Sorana Cîrstea și Alexandra Dulgheru, turneul de la Wimbledon 2018 s-a încheiat în turul secund.

Alexandra Dulgheru, jucătoare venită din calificări, a reușit să-i ia un set americancei Venus Williams, dar apoi a resimțit din plin oboseala celor patru victorii din tururile anterioare. Scor final: 4-6, 6-0, 6-1 pentru Venus Williams. Dar oricum, tot ceea ce a făcut Alexandra la Wimbledon 2018 merită toată aprecierea noastră.

Sorana Cîrstea, în schimb, a pierdut un meci care părea o formalitate. Din păcate, ea a fost învinsă de rusoaica Evghenia Rodina, o jucătoare venită din calificări. Aceasta s-a impus cu scorul de 1-6, 6-3, 6-3, după o oră şi 38 de minute de joc.