SUNTETI AICI
ACASA > Competitii echipe > Cehia – România Fed Cup 2019: Ordinea meciurilor. Cine joacă prima sâmbătă pentru echipa noastră și de la ce oră

Cehia – România Fed Cup 2019: Ordinea meciurilor. Cine joacă prima sâmbătă pentru echipa noastră și de la ce oră

Simona Halep s-a antrenat la Ostrava

A avut loc tragerea la sorți a ordinii meciurilor din confruntarea Cehia – România, din primul tur al Grupei Mondiale 1 a Fed Cup 2019. Mihaela Buzărnescu este deschizătoarea de drum pentru echipa noastră. Primele meciuri sunt sâmbătă
Tragerea la sorți e una cu suspans doar în prima zi și doar în ceea ce privește ordinea meciurilor, pentru că regulile din Fed Cup sunt clare: în prima zi numărul 1 dintr-o echipă joacă împotriva jumărului 2, iar în cea de-a doua ziua e deschisă de duelul liderilor, urmat de meciul locurilor secunde, după care vine meciul de dublu.

VEZI ȘI: Cum s-au distrat jucătoarele echipei României la dineul oficial de dinaintea meciului de Fed Cup cu Cehia

Nominalizarea lui Florin Segărceanu ca număr 2 în echipa noastră a fost firească: Mihaela Buzărnescu. Ea va avea, de altfel, privilegiul de a juca prima pentru România, contra Karolinei Pliskova. Meciul va începe la ora 14.00, ora României. Chiar dacă nu are nici o victorie în 2019, Mihaela se prezintă într-o formă foarte bună și e de așteptat să avem un meci strâns și spectaculos. Ziua de sâmbătă va fi încheiată de partida dintre Katerina Siniakova și Simona Halep.

Simona Halep și Mihaela Buzărnescu, nominalizările României în meciul cu Cehia din Fed Cup 2019

Simona Halep și Karolina Pliskova deschid sesiunea de duminică de la Ostrava. Partida lor e programată la ora 14.00 și va fi urmată de meciul dintre Mihaela Buzărnescu și Katerina Siniakova. Ziua se va încheia cu partida de dublu dintre perechile Katerina Siniakova/ Barbora Krejcikova – Irina Begu/ Monica Niculescu. Regulamentul prevede că se poate schimba componența echipei de dublu sau numele jucătoarelor de simplu cu o oră înaintea confruntării, așa că pot apărea diverse combinații în funcție de interesul echipei.Cehia – România Fed Cup 2019: Ordinea meciurilor

Sâmbătă, 9 februarie (ora 14.00)

Karolina Pliskova – Mihaela Buzărnescu

Katerina Siniakova – Simona Halep

Duminică, 10 februarie (ora 14.00)

Karolina Pliskova – Simona Halep

Katerina Siniakova – Mihaela Buzărnescu

Katerina Siniakova/ Barbora Krejcikova – Irina Begu/ Monica Niculescu

Cehia – România Fed Cup 2019: orele de disputare ale meciurilor

În fiecare dintre cele două zile ale meciului Cehia – România din Fed Cup 2019, prima partidă va începe la ora 14.00, ora României. Sâmbătă vor avea loc două meciuri, ambele de simplu, iar duminică trei întâlniri, dintre care una de dublu. Învingătoarea se va califica în semifinalele Fed Cup 2019. Învinsa va juca în barajul de menținere în Grupa Mondială 1 a Fed Cup.Cehia – România Fed Cup 2019: cine televizează partidele

Partidele din cadrul confruntării Cehia – România din primul tur al Grupei Mondiale 1 a Fed Cup 2019 vor fi transmise de două posturi de televiziune din România: Digi Sport și Telekom Sport. Cum fiecare au câte patru canale, cel mai sigur ar fi să butonați la ora începerii meciurilor, pentru a vedea pe care se vor difuza. Sigur nu pe 1, căci la cât fotbal este în weekend… tenisul și nici un alt sport nu are loc.Cum puteți susține Doartenis.ro doar făcându-vă cumpărăturile obișnuite

Dacă vă place acest site și vreți să îl susțineți, o puteți face mai simplu decât vă imaginați. E de ajuns ca atunci când vreți să cumpărați ceva de pe eMAG, Elefant, Fashion Days, Hervis Sport, Diverta, PC Garage, Libris, F64, Meli Melo sau E-rovinieta, să intrați pe site-urile respective folosind link-urile pe care le veți găsi mai jos, pe această pagină. Ele sunt generate de una dintre cele două platforme importante de afiliere din România, Profitshare și 2performant .

Dacă veți face acest lucru, veți ajunge pe pagina magazinului online pe care îl căutați, dar în prealabil veți trece printr-un cod de ”afiliere” prin care eu voi primi un procent (de regulă 2% – 5%, în funcție de categoria de cumpărături) din suma pe care o veți plăti pe ceea ce oricum doriți să vă cumpărați. Toate tranzacțiile rămân anonime, însă recunoștința mea va fi publică și mi-o voi exprima chiar acum, mulțumindu-vă tuturor.

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe eMAG, vă rog să folosiți link-ul de AICI.

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Fashion Days, vă rog să folosiți link-ul de AICI

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Elefant.ro, vă rog să folosiți link-ul de AICI

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Hervis Sport, vă rog să folosiți link-ul de AICI

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe F64, vă rog să folosiți link-ul de AICI

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Libris, vă rog să folosiți link-ul de AICI

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Diverta, vă rog să folosiți link-ul de AICI

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe PC Garage, vă rog să folosiți link-ul de AICI

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Cărturești, vă rog să folosiți link-ul de AICI

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe E-rovinieta.ro, vă rog să folosiți link-ul de AICI

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Meli Melo, vă rog să folosiți link-ul de AICI

Leave a Reply

Top