ACASA > Grand Slam > Australian Open > Australian Open 2020: Simona Halep a aflat cu cine va juca în semifinale

Australian Open 2020: Simona Halep a aflat cu cine va juca în semifinale

Simona Halep lovește cu reverul în timpul meciului cu Elise Mertens din optimile de finală ale Australian Open 2020

Simona Halep și-a aflat adversara din semifinalele Australian Open 2020. Și ne așteaptă un meci mare, între două jucătoare care au câștigat titlurile la Roland Garros și Wimbledon la diferență de doi ani una de cealaltă.

Garbine Muguruza va fi adversara Simonei Halep în semifinalele de la Australian Open. Iberica a învins-o în sferturi, cu scorul de 7-5, 6-3, pe rusoaica Anastasia Pavliucenkova și s-a calificat în semifinale pentru prima dată, la capătul unui meci care a durat o oră şi 33 de minute.

Simona Halep a avut un meci mult mai scurt în sferturi: a învins-o în 53 de minute pe Anett Kontaveit, scor 6-1, 6-1.

Ocupanta locului 32 în lume, Muguruza a avut succese în turneele de Grand Slam identice cu Simona Halep, dar obținute cu doi ani mai devreme. Ea a cucerit titlurile de la Roland Garros și Wimbledon în 2016, respectiv 2017. Simona a reușit aceste victorii în 2018, respectiv 2019.

Simona Halep și Garbine Muguruza s-au întâlnit de cinci ori

De-a lungul timpului, Simona Halep și Garbine Muguruza s-au întâlnitde cinci ori de-a lungul timpului. Jucătoarea din Spania conduce cu scorul de 3-2 în meciurile directe, toate victoriile ei fiind obținute pe hard, iar ale Simonei pe zgură. Învingătoarea acestui meci va juca în finală contra câștigătoarei partidei Ashleigh Barty – Sofia Kenin.

Cum puteți susține Doartenis.ro doar făcându-vă cumpărăturile obișnuite

Dacă vă place acest site și vreți să îl susțineți, o puteți face mai simplu decât vă imaginați. E de ajuns ca atunci când vreți să cumpărați ceva de pe eMAG, Elefant, Fashion Days, Hervis Sport, Diverta, PC Garage, Libris, F64, Meli Melo sau E-rovinieta, să intrați pe site-urile respective folosind link-urile pe care le veți găsi mai jos, pe această pagină. Ele sunt generate de una dintre cele două platforme importante de afiliere din România, Profitshare și 2performant .

Dacă veți face acest lucru, veți ajunge pe pagina magazinului online pe care îl căutați, dar în prealabil veți trece printr-un cod de ”afiliere” prin care eu voi primi un procent (de regulă 2% – 5%, în funcție de categoria de cumpărături) din suma pe care o veți plăti pe ceea ce oricum doriți să vă cumpărați. Toate tranzacțiile rămân anonime, însă recunoștința mea va fi publică și mi-o voi exprima chiar acum, mulțumindu-vă tuturor.

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe eMAG, vă rog să folosiți link-ul de AICI.

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Fashion Days, vă rog să folosiți link-ul de AICI

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Elefant.ro, vă rog să folosiți link-ul de AICI

Dacă doriți să faceți cumpărături de pe Hervis Sport, vă rog să folosiți link-ul de AICI