SUNTETI AICI
ACASA > Rezultatele românilor în turneele ITF ale anului

În această pagină veți putea găsi rezultatele tuturor românilor angajați în turneele ITF ale săptămânii. Pagina va fi actualizată zilnic cu rezultatele. În esență, lucrurile stau în felul următor: după numele turneului veți găsi românii participanți. Apoi, rezultatele înregistrate în fiecare tur. În paranteză, după numele românilor, veți găsi poziția pe lista capilor de serie, apoi locul ocupat în clasament.

21 iulie – 27 iulie 2015

Sacramento, California (SUA, 50 k) – Q: Andreea GHIŢESCU (716)

Q1: Michaela GORDON (USA, 655)Andreea GHIŢESCU 6-0, 6-1

Tampere (Finlanda, 10 k) MD: Cristina ENE (428) [2]

QF: Cristina ENE [2] – Helene SCHOLSEN (BEL, 678) [8] 4-6, 6-4, 6-2

R16: Cristina ENE [2] – Daria LODIKOVA (RUS) 6-1, 6-1

R32: Cristina ENE [2] – Polina GOLUBOVSKAYA (RUS) 6-1, 6-2

DUBLU:

QF: Cristina ENE (ROU) / Dea HERDZELAS (BIH) [3] – Lila HUMALOJA (FIN) / Nanette NYLUND (FIN) 6-4, 6-3

R16: Cristina ENE (ROU) / Dea HERDZELAS (BIH) [3] – Karen BARBAT (DEN) / Jacqueline CABAJ AWAD (SWE) 6-3, 4-6, [10-4]

Târgu Jiu (10 k) MD: Nicoleta-Catalina DASCĂLU (447) [2], Gabriela TALABĂ (532) [4], Ioana Loredana ROŞCA (553) [5], Simona IONESCU (531) [6], Oana Georgeta SIMION (700) [8], Irina FETECĂU (625), Gabriela DUCA (1063), Ana Bianca MIHAILĂ (1154), Camelia-Elena HRISTEA (1154), Iulia Maria IVAŞCU WC, Patricia EFETENOIU WC, Tatiana EFTENOIU WC, Selma Ştefania CADAR WC.

Q: Cristina MOROI (1218), Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ, Andreea Amalia ROŞCA, Teodora STÎNGĂ, Ariana SAKI, Gabriela Aura ZÂRNOVEANU, Ioana GHEORGHIŢĂ, Emel ABIBULA, Mihaela GHIOCA, Francesca Dorothea CIUTESCU, Mădălina GRIGORIU, Ioana ŢOANCHINĂ, Izabela Gabriela NOVAC, Bianca Elena MIHĂILESCU, Raluca CIUFRILĂ, Andreia BEBERECHI, Andrada Ioana SURDEANU, Alexandra FILIP, Andra Maria NIŢESCU, Teodora Elena RADU, Nicoleta Cristina BĂJESCU, Blanca Elena BUTNARU, Anamaria VLĂDESCU, Andreea CULA, Bianca BUIE, Maria TOMA, Iulia SĂVESCU, Tania Andrada MARE, Roberta Maria NAICU, Karola Patricia BEJENARU, Luminiţa TUTUNARU, Iulia Bianca ILINCA, Livia CÎRNU, Raluca OAIDĂ, Roberta Maria CERBU, Andreea Amalia ROŞCA, Tania Andrada MARE, Beatrice Andreea PĂDURARU, Virginia Eliana TICA, Livia CÎRNU, Andreea PETEU, Andreea COJOCARU, Ioana GHEORGHIŢĂ.

SF: Nicoleta DASCĂLU [2] – Marine PARTAUD (FRA, 911) 7-6(5), 2-6, 6-2 _ Ioana ROŞCA [5] – Julieta Lara ESTABLE (ARG, 571) [7] 6-4, 2-6, 7-6(1)

QF: Nicoleta DASCĂLU [2] – Ana Victoria GOBBI MONLLAU (ARG) 6-0, 6-4 _ Ioana ROŞCA [5] – Irina FETECĂU 6-3, 6-3 _ Julieta Lara ESTABLE (ARG, 571) [7] Ana MIHAILĂ 6-4, 6-1 _ Marine PARTAUD (FRA, 911) Simona IONESCU [6] 5-7, 6-3, 4-1 Ret.

R16: Nicoleta DASCĂLU [2] – Sara CAKAREVIC (FRA) 6-4, 6-4 _ Ioana ROŞCA [5] – Selma CADAR 6-2, 7-5 _ Simona IONESCU [6] – Daniela CIOBANU (MDA) 7-5, 7-5 _ Irina FETECĂU – Viktoriya TOMOVA (BUL, 419) [1] 3-6, 6-2, 6-3 _ Ana MIHAILĂ – Alexandra PERPER (MDA, 934=) 6-4, 6-4 _ Marine PARTAUD (FRA, 911) Gabriela TALABĂ [4] 7-6(8), 5-7, 6-1 _ Ana Victoria GOBBI MONLLAU (ARG) – Oana SIMION [8] 6-1, 6-4

R32: Nicoleta DASCĂLU [2] – Camille CHELI (FRA, 934=) 6-3, 6-2 _ Gabriela TALABĂ (532) [4] – Ailen CRESPO AZCONZABAL (ARG, 932) 6-2, 6-1 _ Ioana ROŞCA [5] – Patricia EFETENOIU 6-0, 6-2 _ Simona IONESCU [6] – Tatiana EFTENOIU 6-2, 6-1 _ Oana SIMION [8] – Andrada SURDEANU 6-1, 6-0 _ Camelia HRISTEAIulia Maria IVAŞCU 7-6(1), 6-0 _ Irina FETECĂU – Andrea GARCIA FERNANDEZ (ESP) 3-6, 6-0, 6-1 _ Selma CADAR – Oana DĂNESCU (GER) 6-0, 6-3 _ Ana MIHAILĂ – Giulia PAIRONE (ITA) 7-5, 7-6(1) _ Camelia HRISTEAIulia IVAŞCU 7-6(1), 6-0 _ Julieta Lara ESTABLE (ARG, 571) [7] Gabriela DUCA 6-2, 6-4

Q3: Andrada SURDEANU – Mariana GALBEN (MDA) 6-2, 7-5 _ Paulina CZARNIK (POL, 1154) [1] – Luminiţa TUTUNARU 2-6, 6-4, 6-2 _ Sara CAKAREVIC (FRA) – Cristina MOROI [2] 6-4, 6-2 _ Andrea GARCIA FERNANDEZ (ESP) Raluca CIUFRILĂ 6-2, 6-2 _ Oana DĂNESCU (GER)Teodora STÎNGĂ 6-2, 6-3 _

Q2: Cristina MOROI [2] – Vania IVANOVA (BUL) 6-4, 6-3 _ Luminiţa TUTUNARUAlexandra FILIP 6-1, 6-1 _ Andrada SURDEANUFrancesca CIUTESCU 2-6, 6-2, 6-1 _ Raluca CIUFRILĂTania MARE 6-2, 6-0 _ Teodora STÎNGĂIulia SĂVESCU 7-5, 6-2 _ Nikola HORAKOVA (CZE) [3] Gabriela ZÂRNOVEANU 6-2, 6-3 _ Sara CAKAREVIC (FRA) Mădălina GRIGORIU 6-2, 6-2 _ Marta GARCIA GAUSI (ESP) – Karola BEJENARU 6-3, 6-3 _ Andrea GARCIA FERNANDEZ (ESP)Roberta NAICU 6-4, 6-3 _ Karolina CECHOVA (CZE)Emel ABIBULA 2-6, 6-4, 6-0 _ Anjana SURESH (CAN)Andreia BEBERECHI 6-4, 6-4 _ Oana DĂNESCU (GER)Andreea CULA 6-0 Ret. _ Giulia PAIRONE (ITA) Gabriela TĂTĂRUŞ 6-1, 7-6(8)

Q1: Cristina MOROI [2] BYE _ Luminiţa TUTUNARUIulia ILINCA 6-0, 6-1 _ Alexandra FILIP – Giulia MAIORANA (ITA) 6-3, 6-1 _ Mădălina GRIGORIURaluca OAIDĂ 6-0, 6-0 _ Gabriela ZÂRNOVEANUBianca BUIE 6-2, 6-0_ Karola BEJENARUIoana ŢOANCHINĂ 6-3, 6-2 _ Francesca CIUTESCURoberta CERBU 6-4, 7-5 _ Andrada SURDEANUAndreea ROŞCA 7-5, 6-0 _ Roberta NAICU – Lidija SAMARDZIC (SRB) 6-1, 6-3 _ Tania MAREBeatrice Andreea PĂDURARU 6-0, 6-0 _ Raluca CIUFRILĂVirginia TICA 6-1, 6-0 _ Emel ABIBULAMaria TOMA 6-2, 6-1 _ Andreia BEBERECHI Nicoleta BĂJESCU 6-2, 6-3 _ Andreea CULATeodora Elena RADU 6-1, 6-3 _ Iulia SĂVESCUAriana SAKI 6-1, 7-6(1) _ Teodora STÎNGĂMihaela GHIOCA 6-3, 6-2 _ Gabriela TĂTĂRUŞBianca MIHĂILESCU 6-1, 6-0 _ Vania IVANOVA (BUL) – Livia Cîrnu 4-6, 6-3, 6-3 _ Mariana GALBEN (MDA) Andreea PETEU 6-2, 6-0 _ Andrea GARCIA FERNANDEZ (ESP)Andreea COJOCARU 5-0 Ret. _ Karolina CECHOVA (CZE) Anamaria VLĂDESCU 6-0, 6-1 _ Luca NAGYMIHALY (HUN) Andra Maria NIŢESCU 6-2, 6-1 _ Marina COZAC (USA)Blanca Elena BUTNARU 6-1, 6-3 _ Giulia PAIRONE (ITA) – Ioana GHEORGHIŢĂ 6-4, 6-2.

DUBLU:

F: RALUCA CIUFRILĂ (ROU) / IOANA LOREDANA ROŞCA (ROU) [2] – Julieta Lara ESTABLE (ARG) / Daniela FARFAN (ARG) 4-6, 7-6(4), [10-6]

SF: Raluca CIUFRILĂ (ROU) / Ioana Loredana ROŞCA (ROU) [2]Nicoleta-Cătălina DASCĂLU (ROU) / Viktoriya TOMOVA (BUL) [4] 6-2, 6-3

QF: Raluca CIUFRILĂ (ROU) / Ioana Loredana ROŞCA (ROU) [2]Camille CHELI (FRA) / Caroline ROMEO (FRA) 6-3, 6-3

Nicoleta-Cătălina DASCĂLU (ROU) / Viktoriya TOMOVA (BUL) [4] – Luca NAGYMIHALY (HUN) / Giulia PAIRONE (ITA) 6-4, 6-2

Julieta Lara ESTABLE (ARG) / Daniela FARFAN (ARG)Oana Georgeta SIMION (ROU) / Gabriela TALABĂ (ROU) [1]

R16: Raluca CIUFRILĂ (ROU) / Ioana Loredana ROŞCA (ROU) [2]Oana DĂNESCU (GER) / Mădălina GRIGORIU (ROU) 6-2, 6-4

Nicoleta-Cătălina DASCĂLU (ROU) / Viktoriya TOMOVA (BUL) [4]Selma Stefania CADAR (ROU) / Gabriela DUCA (ROU) 6-2, 6-3

Oana Georgeta SIMION (ROU) / Gabriela TALABĂ (ROU) [1] Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia-Elena HRISTEA (ROU) 6-4, 6-0

Luca NAGYMIHALY (HUN) / Giulia PAIRONE (ITA)Sara ORELLANA (SUI) / Luminiţa TUTUNARU (ROU) 6-1, 6-1

Camille CHELI (FRA) / Caroline ROMEO (FRA) Iulia Maria IVAŞCU (ROU) / Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ (ROU) 6-4, 6-2

Karolina CECHOVA (CZE) / Nikola HORAKOVA (CZE) – Simona IONESCU (ROU) / Ana Bianca MIHAILA (ROU) 6-3. 3-6. [10-4]

ATP CHALLENGER TOUR

Recanati (Italia, 42,5 k + H) – DUBLU: Alexandru Daniel CARPEN (ROU, 337) / Ilija VUCIC (SRB, 259)

R16: Alexander KUDRYAVTSEV / Dzmitry ZHYRMONT – Alexandru Daniel CARPEN (ROU) / Ilija VUCIC (SRB) 6-2, 6-4

Scheveningen (Olanda, 42,5 + H) – MD: Adrian UNGUR (208), Victor HĂNESCU (212)

QF: Robin HAASE (NED, 74) – Adrian UNGUR 2-6, 6-3, 6-2

R16: Adrian UNGUR – Inigo CERVANTES (ESP, 117) [5] 2-6, 6-2, 6-1

R32: Adrian UNGUR – Thomas SCHOOREL (NED, 1105) [WC] 7-6(6), 6-3 _ Jozef KOVALIK (SVK, 186) – Victor HĂNESCU 6-3, 6-7(2), 6-2

Tampere (Finlanda, 42,5 k + H)DUBLU: Patrick GRIGORIU (ROU, 194) / Henri LAAKSONEN (SUI, 1040)

QF: Julio PERALTA (CHI) / Matt SEEBERGER (SUA) – Patrick GRIGORIU (ROU) / Henri LAAKSONEN (SUI) 6-2, 6-7(7), [10-7]

R16: Patrick GRIGORIU (ROU) / Henri LAAKSONEN (SUI) – Patrick KAUKOVALTA (FIN) / David SARSIKOV (RUS) 6-3, 6-1

FUTURES

Piteşti (10 k) – MD: Dragoş DIMA (439) [2], Vasile ANTONESCU (519) [3], Teodor Dacian CRĂCIUN (813), Vlad Victor CORNEA (800), Luca George TATOMIR (789), Patrick CIORCILĂ (1355), Mircea-Alexandru JECAN (962), Andrei COCIAŞU (1164), Cristian Florentin VOINEA (1212), Bogdan Ionuţ APOSTOL (1290=), Dragoş Constantin IGNAT (1338=), Călin MANDA (1721=) WC, George BOTEZAN WC, Toni STANCA WC, Valentin VANŢĂ WC.

Q: Tudor Cristian ŞULEA (1387=), Vladimir FILIP (1313=), Darius Florin BRAGUSI (1240=), Cosmin ONTICĂ (1661=), Răzvan BOBLEAGĂ (1876=), Sergiu Ioan BUCUR (1592=), Andrei CRAPCENCO, Vlad PROTOPOPESCU, William Emanuel BIRĂU, Mihăiţă Daniel DAMIAN, Vlad ANGHEL, Radu Andrei STELIAN, Radu Sebastian POPA, Bogdan PAVEL, Angel Ştefan RAŞCU, Gabriel Vlăduţ NICULESCU, Valentin POPESCU, Claudiu MIRCEA, Vlad Cristian MOCANU, Alexandru Mihai MARU, Dan DUMITRAŞCU, Tudor GHENEA, Cristian PROTOPOPESCU, George Bogdan NEGRU, Radu Bogdan Gabriel IVAN, Vlad Corneliu POP, Horia Ioan GIUVELCĂ, Alin Gerogian TĂNASE, Alexandru Ionel STROE, Matei Adrian AVRAM, Tudor DIACONU, Petru Cristian MOSOR, Alexandru Vasile MANOLE, Radu OGARCĂ, Victor- Mugurel ANAGNASTOPOL, Daniel Marian VASILE, George Bogdan NEGRU, Gabriel Bogdan CIUNTEA, Matei Adrian AVRAM, Claudiu MIRCEA, Vlad ANGHEL, Mark HADRICH, Radu Dimitrie HRISTACHE ZGONDEA.

SF: Dragoş DIMA [2] – Mircea JECAN 6-1, 6-2

QF: Dragoş DIMA [2] – Mariano KESTELBOIM (ARG, 701) [7] 6-4, 3-6, 6-2 _ Mircea JECANVasile ANTONESCU [3] 6-3, 6-3 _ Libor SALABA (CZE, 703) [6]Călin MANDA 6-1, 6-0

R16: Dragoş DIMA [2] – Bogdan APOSTOL 6-3, 1-6, 7-5 _ Vasile ANTONESCU [3] – Sergiu BUCUR [4] 7-5, 6-3 _ Călin MANDATeodor-Dacian CRĂCIUN 6-4, 7-6 (1) _ Mircea JECANWilliam BIRĂU 6-2, 6-2 _ Filip HORANSKY (SVK, 323) [1] – Alexandru MANOLE 6-2, 6-1 _ Vadim ALEKSEENKO (UKR, 691) [5] Luca TATOMIR 7-5(5), 6-4

R32: Dragoş DIMA [2] – Radu STELIAN 6-3, 6-4 _ Vasile ANTONESCU [3] – Vlad Victor CORNEA 7-5, 6-2 _ Alexandru MANOLECristian VOINEA 7-5, 7-6(6) _ Luca TATOMIR – Taha TIFNOUTI (MAR, 1710=) 6-4, 6-1 _ Teodor-Dacian CRĂCIUN – Juan Ignacio AMEAL (ARG, 553) [4] 6-3, 7-6(5) _ Călin MANDA – Gleb ALEKSEENKO (UKR, 864) 6-3, 6-3 _ Mircea JECAN – Matteo MARFIA (ITA) [8] 6-4, 6-4 _ William BIRĂURadu OGARCĂ 6-2, 6-2 _ Sergiu BUCUR [4] – Tudor ŞULEA [1] 6-3, 6-3 _ Răzvan BOBLEAGĂ [8] – Valentin VANŢĂ 6-1, 6-3 _ Bogdan APOSTOLDragoş IGNAT 6-1, 6-1 _ Leandro PORTMANN (ARG, 863)Andrei COCIAŞU 7-5, 6-4 _ Libor SALABA (CZE, 703) [6]George BOTEZAN 3-6, 6-3, 6-1 _ Mariano KESTELBOIM (ARG, 701) [7]Toni STANCA 6-2, 6-1

Q3: Tudor ŞULEA [1] – Alexandru DANES (FRA) 6-1, 7-5 _ Sergiu BUCUR [4] – Angel RAŞCU 6-2, 4-6, 6-0 _ Alexandru MANOLEAlexandru MARU 7-6(1), 6-3 _ Radu OGARCĂPhilip ORNO (DEN, 1366) [3] Walkover _ Radu STELIAN – Luciano BETELLA (ARG, 1655=) [5] 6-2, 7-6(3) _ William BIRĂUCosmin ONTICĂ [6] 6-2, 6-3 _ Răzvan BOBLEAGĂ [8] – Oriol GARROBE GUILERA (ESP, 1720=) [9] 6-0, Ret. _ Taha TIFNOUTI (MAR, 1710=) [7] Bogdan PAVEL 7-6(6), 2-6, 6-4

Q2: Tudor ŞULEA [1] – Alexandru STROE 6-2, 3-0 Ret. _ Sergiu BUCUR [4] – Lorenzo FUCILE (ITA) 6-4, 4-6, 6-4 _ Cosmin ONTICĂ [6] – Vlad PROTOPOPESCU 6-4, 6-1 _ Răzvan BOBLEAGĂ [8] – Mihăiţă DAMIAN 6-4, 6-2 _ Alexandru MANOLEVladimir FILIP [2] 6-1, 3-6, 6-4 _ Alexandru MARURadu POPA 6-4, 4-6, 6-2 _ Radu OGARCĂ – Vlad MOCANU 2-6, 6-4, 6-1 _ Angel RAŞCU – Ethan TULLIANI (AUS) 6-3, 6-4 _ Radu STELIANVictor ANAGNASTOPOL 2-6, 6-3, 6-4 _ William BIRĂU – Michael ELORTEGUI (USA) 6-4, 6-4 _ Bogdan PAVEL Matei AVRAM 6-3, 6-3 _ Alexandru DANES (FRA) – Tudor DIACONU 6-1, 6-3 _ Taha TIFNOUTI (MAR, 1710=) [7] George NEGRU 6-2, 6-1 _ Oriol GARROBE GUILERA (ESP, 1892=) [9] Andrei CRAPCENCO 6-4, 7-5

Q1: Tudor ŞULEA [1], Vladimir FILIP [2], Sergiu BUCUR [4], Cosmin ONTICĂ [6] BYE

Răzvan BOBLEAGĂ [8] – Horia GIUVELCĂ 6-1, 6-0 _ Alexandru STROERadu IVAN 4-6, 6-1, 6-4 _ Tudor DIACONUVlad POP 6-2, 2-6, 7-6 (4) _ Alexandru MANOLEDan DUMITRAŞCU 6-2, 3-0 Ret. _ Vlad MOCANUTudor GHENEA 6-1, 6-1 _ Angel RAŞCUAlin TĂNASE 6-2, 6-3 _ Victor ANAGNASTOPOLDaniel VASILE 6-0, 6-1 _ Vlad PROTOPOPESCU – Philippe COURTEAU (CAN) 6-3, 6-2 _ William BIRĂU – Edoardo SARDELLA (ITA) 2-6, 6-3, 6-1 _ George NEGRU – Gabriel CIUNTEA 6-4, 7-6(12) _ Matei AVRAM – Mihai Alexandru HOROBEANU (BEL) 6-1, 6-4 _ Bogdan PAVEL Chris ANGUELOV (BUL, 2018=) [10] 6-3, 6-3 _ Mihăiţă DAMIANCristian PROTOPOPESCU 6-0, 6-0 _ Andrei CRAPCENCOClaudiu MIRCEA 6-1, 6-4 _ Alexandru DANES (FRA) – Valentin POPESCU 6-1, 6-4 _ Thomas-Cristian HODEL (GER)Vlad ANGHEL 6-4, 6-2 _ Ethan TULLIANI (AUS) Gabriel NICULESCU 6-0, 7-5 _ Alexandru MARU – Sasha SUPRUNIUK (ARG) 6-3, 2-6, 6-4 _ Radu POPA – Mark HADRICH 6-0, 6-1 _ Radu OGARCĂ Radu ZGONDEA 6-1, 6-4 _ Radu STELIAN – Daniel QUEROL CHERIGNY (ESP) 2-6, 6-3, 6-4

DUBLU:

F: VICTOR ANAGNASTOPOL (ROU) / VLAD VICTOR CORNEA (ROU) [4] Matei Adrian AVRAM (ROU) / William Emanuel BIRĂU (ROU) 7-5, 6-2

SF: Victor ANAGNASTOPOL (ROU) / Vlad Victor CORNEA (ROU) [4] – Jan KUNCIK (CZE) / Libor SALABA (CZE) [1] 7-5, 6-3

Matei Adrian AVRAM (ROU) / William Emanuel BIRĂU (ROU)Alexandru Mihai MARU (ROU) / Bogdan PAVEL (ROU) 2-6, 6-1, [10-6]

QF: Victor ANAGNASTOPOL (ROU) / Vlad Victor CORNEA (ROU) [4] Călin MANDA (ROU) / Cristian Florentin VOINEA (ROU) 7-6 (5), 6-2

Matei Adrian AVRAM (ROU) / William Emanuel BIRĂU (ROU)Mircea-Alexandru JECAN (ROU) / Tudor Cristian ŞULEA (ROU) [3] 6-0, 1-6, [12-10]

Alexandru Mihai MARU (ROU) / Bogdan PAVEL (ROU)Mariano KESTELBOIM (ARG) / Leandro PORTMANN (ARG) [2] Walkover

R16: Victor ANAGNASTOPOL (ROU) / Vlad Victor CORNEA (ROU) [4] – Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Vadim ALEKSEENKO (UKR) 6-4, 6-3

Călin MANDA (ROU) / Cristian Florentin VOINEA (ROU)Bogdan Ionuţ APOSTOL (ROU) / Dragos DIMA (ROU) 6-4, 6-3

Matei Adrian AVRAM (ROU) / William Emanuel BIRĂU (ROU)Sergiu Ioan BUCUR (ROU) / Claudiu MIRCEA (ROU) 6-2, 6-3

Mircea-Alexandru JECAN (ROU) / Tudor Cristian ŞULEA (ROU) [3]Gabriel-Bogdan CIUNTEA (ROU) / Dragoş Constantin IGNAT (ROU) 6-7(5), 6-1, [10-2]

Alexandru Mihai MARU (ROU) / Bogdan PAVEL (ROU)Tudor DIACONU (ROU) / Alexandru Vasile MANOLE (ROU) 6-1, 6-2

Mariano KESTELBOIM (ARG) / Leandro PORTMANN (ARG) [2] Radu Andrei STELIAN (ROU) / Luca George TATOMIR 6-2, 7-6(3)

Jan KUNCIK (CZE) / Libor SALABA (CZE) [1]Răzvan BOBLEAGĂ (ROU) / Mihaiţă Daniel DAMIAN (ROU) 6-1, 6-1

13 iulie -19 iulie 2015

ITF – Feminin

Stockton, California (SUA, 50 k) – Q: Andreea GHIŢESCU (682)

Q1: Caroline DOYLE (USA)Andreea GHIŢESCU 6-3, 6-1

Bursa (Turcia, 10 k)MD: Cristina ADAMESCU (724) [7]

R16: Mirabelle NJOZE (GBR, 815)Cristina ADAMESCU [7] 6-4, 3-6, 7-5

R32: Cristina ADAMESCU [7] – Yasmin GULMAN (TUR) 6-2, 6-1

DUBLU:

R16: Ksenia PALKINA (KGZ) / Sviatlana PIRAZHENKA (BLR) [2] – Cristina ADAMESCU (ROU) / Cemre ANIL (TUR) 6-0, 3-1 Ret.

ATP CHALLENGER TOUR

Poznan (Polonia, 64 k) – MD: Vlad Victor CORNEA (791) WC _ DUBLU: Patrick GRIGORIU (ROU, 197) / Ilja VUCIC (SRB, 263) _ Vlad Victor CORNEA (ROU, 524) / Karol DRZEWIECKI (POL, 826)

R32: Maxim DUBARENCO (BLR, 287) – Vlad CORNEA 5-7, 6-2, 6-3

DUBLU:

QF: Mikhail ELGIN (RUS) / Mateusz KOWALCZYK (POL) – Vlad Victor CORNEA (ROU) / Karol DRZEWIECKI (POL) 6-4, 6-3

R16: Vlad Victor CORNEA (ROU) / Karol DRZEWIECKI (POL) – Mathias BOURGUE / Lucas POUILLE (FRA) 6-3, 6-4 _ Inigo CERVANTES (SPA) / Pere RIBA (ESP) – Patrick GRIGORIU (ROU) / Ilja VUCIC (SRB) 6-3, 6-3

San Benedetto (Italia, 64 k)DUBLU: Costin PAVĂL (ROU, 147) / James CERRETANI (USA, 145) [4], Alexandru Daniel CARPEN (ROU, 331) / Riccardo GHEDIN (ITA, 160)

SF: Dino MARCAN (CRO) / Antonio SANCIC (CRO) – Costin PAVĂL (ROU) / James CERRETANI (USA) [4] 4-6, 6-3. [10-4]

QF: Costin PAVĂL (ROU) / James CERRETANI (USA) [4] – Salvatore CARUSO (ITA) / Gianluca NASO (ITA) 6-2, 6-4

R16: Costin PAVĂL (ROU) / James CERRETANI (USA) [4] – Alessandro GIANNESSI (ITA) / Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) 6-4, 6-2 _ Collin ALTAMIRANO (USA) / Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) – Alexandru Daniel CARPEN (ROU) / Riccardo GHEDIN (ITA) 6-2, 6-2

FUTURES

Modena (Italia, 15 k) – Q: Vladimir FILIP (1322)

Q1: Alessandro DRAGONI (ITA) – Vladimir FILIP 1-6, 6-3, 6-4

Curtea de Argeş (10 k) MD: Vasile ANTONESCU (523) [5], Luca George TATOMIR (801), Toni STANCA WC, Călin MANDA WC, Alexandru Mihai MARU WC

Q: Petru Alexandru LUNCANU (545), Mircea-Alexandru JECAN (941), Bogdan Ionuţ APOSTOL (1298), Darius Florin BRAGUSI (1430), Cosmin ONTICĂ (1661), Sergiu Ioan BUCUR (1596), Radu Matei LUPU, Andrei CRAPCENCO, Vlad PROTOPOPESCU, William Emanuel BIRĂU, Vlad ANGHEL, Radu Andrei STELIAN, Radu Sebastian POPA, Nicolae Răzvan LUPŞESCU, Angel Ştefan RAŞCU, Gabriel Vlăduţ NICULESCU, Claudiu MIRCEA, Rareş Florin MERCEAN, Dan DUMITRAŞCU, Tudor GHENEA, Anghel Ştefan RAŞCU, Vlad Corneliu POP, Dragoş Iarmil TORGE, Alexandru Ionel STROE, Cristian PROTOPOPESCU, George Bogdan NEGRU, Septimiu FRĂŢILĂ, Claudiu MIRCEA.

F: Riccardo BONADIO (ITA)Petru Alexandru LUNCANU 6-3, 4-6, 6-4

SF: Petru Alexandru LUNCANULaurynas GRIGELIS (LTU, 330) [2] 7-6(4), 1-6, 7-6(7)

QF: Petru Alexandru LUNCANUVasile ANTONESCU [5] 6-3, 6-2 _ Claudio FORTUNA (ITA, 576) [4] Darius BRAGUSI 6-0, 6-3

R16: Vasile ANTONESCU [5] – Jan BLECHA (CZE, 1035) 6-1, 1-0 Ret. _ Petru Alexandru LUNCANUMariano KESTELBOIM (ARG, 709) 6-3, 6-3 _ Darius BRAGUSI – Gabriel PETIT (FRA, 1212=) 7-6(6), 6-3 _ Laurynas GRIGELIS (LTU, 330) [2]Mircea JECAN 6-0, 7-5 _ Jordan UBIERGO (FRA, 751) [8] Luca TATOMIR 6-3, 7-5

R32: Vasile ANTONESCU [5] – Joseph GUILLIN (FRA, 1892=) 6-4, 3-6, 7-5 _ Luca TATOMIRBogdan APOSTOL 6-4, 4-6, 6-3 _ Petru Alexandru LUNCANULukas MUGEVICIUS (LTU, 586) [5] 6-2, 6-2 _ Darius BRAGUSI – Juan Ignacio AMEAL (ARG) [6] 7-6(2), 5-7, 7-6(8) _ Laurynas GRIGELIS (LTU, 330) [2]Cosmin ONTICĂ 6-1, 6-1 _ Mircea JECANAlexandru MARU 6-4, 6-1 _ Jordan UBIERGO (FRA, 751) [8] Călin MANDA 5-3 Ret. _ Mariano KESTELBOIM (ARG, 709) Toni STANCA 6-1, 6-0

Q3: Petru Alexandru LUNCANU [1] – Daniel QUEROL CHERIGNY (ESP) 6-0, 6-2 _ Bogdan APOSTOL [3] – Luciano BETELLA (ARG) 3-6, 7-6(5), 6-3 _ Darius BRAGUSI [5] – Cristobal GRANDON DIAZ (CHI, 2163=) [15] 6-3, 6-4 _ Cosmin ONTICĂ [7] – Lorenzo SCHMID (ITA) 6-1, 6-2 _ Gabriel PETIT (FRA, 1212=) [2]Sergiu BUCUR [11] 6-4, Ret. _ Oriol GARROBE GUILERA (ESP, 1892) [12]Vlad PROTOPOPESCU 4-6, 6-3, 6-1

Q2: Petru Alexandru LUNCANU [1] – Angel RAŞCU 6-1, 6-0 _ Bogdan APOSTOL [3] – Thomas-Cristian HODEL (GER) 6-1, 6-1 _ Darius BRAGUSI [5] – Maxime PETEL (FRA) 6-2, 0-6, 6-4 _ Cosmin ONTICĂ [7] – Aland MOYNA (CHI) 6-2, 6-1 _ Sergiu BUCUR [11] – Alexandru DANES (FRA) 6-2, 6-4 _ Vlad PROTOPOPESCU – Taha TIFNOUTI (MAR, 1731=) [8] 6-7(7), 6-1, 6-0 _ Daniel QUEROL CHERIGNY (ESP)Tudor GHENEA 6-4, 6-0 _ Cristobal GRANDON DIAZ (CHI, 2163=) [15] – Dragoş TORGE 6-2, 6-2 _ Constantinos IOANNIDES (CYP, 1546=) [6] Radu STELIAN 5-7, 7-5, 3-1 Ret.

Q1: Petru Alexandru LUNCANU [1], Bogdan APOSTOL [3], Darius BRAGUSI [5], Cosmin ONTICĂ [7], Sergiu Ioan BUCUR [11], Tudor GHENEA – BYE

Angel RAŞCU Radu POPA 6-3, 6-0 _ Radu STELIANDan DUMITRAŞCU 6-0, 7-6(2) _ Rareş MERCEANVlad POP 6-7(5), 7-5, 6-3 _ Dragoş TORGE – Sebastian BUNESCU (CAN) 2-6, 6-2, 6-4 _ Vlad PROTOPOPESCUNicolae LUPŞESCU 2-0, Ret. _ Danylo VEREMEYCHUK (UKR)Alexandru STROE 6-1, 6-1 _ Alexandru DANES (FRA) Vlad ANGHEL 6-3, 6-3 _ Luciano BETELLA (ARG) – Cristian PROTOPOPESCU 6-4, 6-2_ Riccardo SICILIANO (ITA) William BIRĂU 6-2, 6-2 _ Cristian HARCILA (ITA)George Bogdan NEGRU 6-1, 6-0 _ Maxime PETEL (FRA)Septimiu FRĂŢILĂ 6-2, 6-2 _ Aland MOYNA (CHI)Andrei CRAPCENCO 6-2, 6-2 _ Lorenzo SCHMID (ITA)Claudiu MIRCEA 6-2, 6-4

DUBLU:

F: Mariano KESTELBOIM (ARG) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [3] – Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] 6-2, 6-1

SF: Mariano KESTELBOIM (ARG) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [3] – Darius Florin BRAGUSI (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) 6-2, 4-6, [10-7]

Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] – Leandro PORTMANN (ARG) / Matias ZUKAS (ARG) [4] 7-5, 5-7, [10-6]

QF: Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] – Adam BLECHA (CZE) / Jan BLECHA (CZE) 7-6(1), 4-1 Ret.

Darius Florin BRAGUSI (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) – Jan KUNCIK (CZE) / Libor SALABA (CZE) [1] 7-6(7), 2-6, [10-8]

Mariano KESTELBOIM (ARG) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [3] – Luciano BETELLA (ARG) / Cristobal GRANDON DIAZ (CHI) 6-1, 6-4

R16: Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] – Oriol GARROBE GUILERA (ESP) / Daniel QUEROL CHERIGNY (ESP) 6-3, 6-0

Darius Florin BRAGUSI (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) – Sebastian BUNESCU (CAN) / Thomas-Cristian HODEL (GER) 6-2, 6-2

Mariano KESTELBOIM (ARG) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [3] – Mihai MARU (ROU) / Vlad Corneliu POP (ROU) 5-7, 6-0, [10-5]

Jan KUNCIK (CZE) / Libor SALABA (CZE) [1]Sergiu Ioan BUCUR (ROU) / Toni STANCA (ROU) 6-1, 6-0

Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Alexander COZBINOV (MDA) – Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Vasile ANTONESCU (ROU) 6-1, 6-2

Adam BLECHA (CZE) / Jan BLECHA (CZE) – Cristian PROTOPOPESCU (ROU) / Vlad PROTOPOPESCU (ROU) 6-3, 4-6, [10-5]

6 iulie – 12 iulie 2015

ITF – Feminin

Contrexville (Franţa, 100 k) – MD: Alexandra DULGHERU (60) [1], Andreea MITU (7) [4], Sorana CÎRSTEA (193) _ Q: Gabriela TALABĂ (515)

F: Alexandra DULGHERU [1] – Yulia PUTINTSEVA (KAZ) [8] 6-3, 1-6, 7-5

SF: Alexandra DULGHERU [1] – Teliana PEREIRA (BRA, 77) [5] 6-0, 6-3

QF: Alexandra DULGHERU [1] – Lourdes DOMINGUEZ LINO (ESP) [6] _ Yulia PUTINTSEVA (KAZ) [8] Sorana CÎRSTEA 7-5, 6-2 _

R16: Alexandra DULGHERU [1] ̶ Kiki BERTENS (NED, 108) _ Sorana CÎRSTEA – Donna VEKIC (CRO, 127)

R32: Alexandra DULGHERU [1] – Constance SIBILLE (FRA, 316) 6-4, 6-2_ Sorana CÎRSTEAAndreea MITU 6-3, 7-6(3)

Q2: Rebecca SRAMKOVA (SVK, 302) [1] – Gabriela TALABĂ 6-2, 6-3

Q1: Gabriela TALABĂ – Tatiana BUA (ARG, 706) 7-6(5), 4-6, 6-4

DUBLU:

QF: Janette HUSAROVA (SVK) / Tereza SMITKOVA (CZE) ̶ Andreea MITU (ROU) / Jelena OSTAPENKO (LAT) 2-6, 6-2, [10-7]

R16: Andreea MITU (ROU) / Jelena OSTAPENKO (LAT) ̶ Guadalupe PEREZ ROJAS (ARG) / Gaia SANESI (ITA) 6-1, 6-1

Versmold (Germania, 50 k) – Q: Daiana NEGREANU (549)

Q2: Petra ROHANOVA (CZE, 731)Daiana NEGREANU [8] 7-5, 6-1

Q1: Daiana NEGREANU [8] – Franziska KOMMER (GER) 6-2, 6-4

DUBLU:

R16: Lenka KUNCIKOVA (CZE) / Karolina STUCHLA (CZE) ̶ Daiana NEGREANU (ROU) / Karolina WLODARCZAK (AUS) 6-1, 6-4

Bursa (Turcia, 50 k)MD: Mihaela BUZĂRNESCU (406 – 213 P), Cristina DINU (332), Irina Maria BARA (346) _ Q: Nicoleta-Cătălina DASCĂLU (470), Raluca Georgiana ŞERBAN (690), Cristina ADAMESCU (701), Andreea GHIŢESCU (709)

R16: Barbora KREJCIKOVA (CZE, 141) [3]Mihaela BUZĂRNESCU 6-3, 6-2 _ Ipek SOYLU (TUR) Cristina DINU 6-4, 2-6, 6-2

R32: Mihaela BUZĂRNESCU – Adrijana LEKAJ (CRO, 391) 6-1, 6-2 _ Cristina DINU – Melis SEZER (TUR, 447) _ Ana VRLJIC (CRO, 207) Raluca ŞERBAN 6-2, 2-6, 6-3 _ Marina MELNIKOVA (RUS, 174) [5] ̶ Irina Maria BARA 6-4, 6-1

Q3: Raluca ŞERBAN [8]Karine SARKISOVA (RUS, 458) [4] 6-1, 6-4_ Lina GJORCHESKA (MKD, 354) [1] – Nicoleta-Cătălina DASCĂLU 3-6, 6-4, 6-3

Q2: Nicoleta DASCĂLU [6] – Anette MUNOZOVA (SWE) 6-0, 6-0 _ Raluca ŞERBAN [8] – Andreea GHIŢESCU 6-3, 6-1 _ Dea HERDZELAS (BIH, 445) [2] Cristina ADAMESCU 6-3, 6-1

Q1: Nicoleta DASCĂLU [6] – Mirabelle NJOZE (GBR, 916=) 6-3, 6-2 _ Raluca ŞERBAN [8]Muazzez DEMIRCI (TUR) 6-0, 6-0 _ Cristina ADAMESCU – Maya MILOSEVIC (AUS) 6-0, 6-0 _ Andreea GHIŢESCUSelenay HEPER (TUR) 7-5, 6-1

DUBLU:

QF: Sofia SHAPATAVA (GEO) / Anastasiya VASYLYEVA (UKR) [3] ̶ Irina Maria BARA (ROU) / Mihaela BUZĂRNESCU (ROU) 3-6, 6-4, [10-8]

R16: Irina Maria BARA (ROU) / Mihaela BUZĂRNESCU (ROU) Ankita RAINA (IND) / Ekaterina YASHINA (RUS) 6-0, 6-2 _ Dea HERDZELAS (BIH) / Adrijana LEKAJ (CRO) Cristina ADAMESCU (ROU) / Cemre ANIL (TUR) 6-4 6-1

Iaşi (10 k)MD: Ioana Loredana ROŞCA (548) [2], Simona IONESCU (576) [3], Oana Georgeta SIMION (603) [4], Irina FETECĂU (650) [5], Agnes SZATMARI (857) [8], Gabriela DUCA (1039), Ana Bianca MIHAILĂ (1068), Camelia-Elena HRISTEA (1130), Cristina MOROI (1130), Gabriela Nicole TATARUŞ (1228), Andreea Amalia ROŞCA, Teodora STÎNGĂ, Patricia EFTENOIU WC, Mihaela Lorena MĂRCULESCU WC, Andreea PRISĂCARIU WC, Michele Alexandra ZMĂU WC

Q: Ariana SAKI, Ioana GHEORGHIŢĂ, Iulia Maria IVAŞCU, Mihaela GHIOCA, Mădălina GRIGORIU, Ioana ŢOANCHINĂ, Bianca Elena MIHĂILESCU, Raluca CIUFRILĂ, Andreia BEBERECHI, Alexandra FILIP, Tatiana EFTENOIU, Ioana GUNĂ, Andreea CULA, Adriana Maria ANDRONACHE, Maria TOMA, Branduşa Antonia GRASU, Miriam Bianca BULGARU, Andreea PETEU, Ilona-Georgiana GHIOROAIE, Anca RUSU, Beatrice Andreea PĂDURARU, Raluca CIUFRILĂ, Andreea PETEU.

F: Anastasia VDOVENCO (MDA, 684) [6] – Simona IONESCU [3] 6-1, 6-7(3), 6-3

SF: Simona IONESCU [3] – Agnes SZATMARI [8] 6-3, 7-6(4) _ Anastasia VDOVENCO (MDA, 684) [6] – Oana SIMION [4] 7-5, 6-3

QF: Simona IONESCU [3] – Irina FETECĂU [5] 7-5, 6-3 _ Oana SIMION [4] – Andreea ROŞCA 6-2, 7-5 _ Agnes SZATMARI [8] – Daniela FARFAN (ARG, 1051=) 7-6(4), 6-2 _ Anastasia VDOVENCO (MDA, 684) [6]Teodora STÎNGĂ 6-4, 6-1

R16: Simona IONESCU [3] – Camilla SCALA (ITA, 1135) 6-2, 6-2 _ Oana SIMION [4] – Noelia ZEBALLOS (BOL, 1082=) 7-6, 2-6, 6-3 _ Irina FETECĂU [5] – Ana Victoria GOBBI MONLLAU (ARG, 1082=) 6-2, 7-5 _ Teodora STÎNGĂIoana ROŞCA [2] 7-6(6), 4-6, 6-3 _ Agnes SZATMARI [8] – Alexandra PERPER (MDA, 1007=) 6-3, 6-3 _ Andreea ROŞCAMihaela MĂRCULESCU 6-1, 6-0 _ Daniela FARFAN (ARG, 1051=) ̶ Michele ZMĂU 6-2, 6-7(2), 6-2 _ Anastasia VDOVENCO (MDA, 684) [6]Camelia HRISTEA 6-0, 7-6(3)

R32: Ioana ROŞCA [2] – Kerstin PECKL (AUT, 1015) 6-1, 6-7(4), 6-3 _ Simona IONESCU [3] – Ana Bianca MIHAILĂ 6-3, 7-5 _ Oana SIMION [4] – Nadiya KOLB (UKR, 861) 6-1, 6-4 _ Irina FETECĂU [5] – Gabriela DUCA 6-3, 6-1 _Agnes SZATMARI [8] – Ailen CRESPO AZCONZABAL (ARG, 973=) 6-3, 6-1 _ Michele ZMĂUCristina MOROI 6-2, 6-4 _ Andreea ROŞCA – Barbara BONIC (SRB, 734) [7] 6-2, 7-6(1) _ Mihaela MĂRCULESCUMădălina GRIGORIU 6-1, 6-3 _ Camelia HRISTEAIoana GUNĂ 6-2, 6-3 _ Teodora STÎNGĂIlona GHIOROAIE 5-2, Ret. _ Anastasia VDOVENCO (MDA, 684) [6]Patricia EFTENOIU 6-1, 6-3 _ Alexandra PERPER (MDA, 1007=) – Andreia BEBERECHI 6-3, 6-2 _ Camilla SCALA (ITA, 1135)Mihaela GHIOCA 6-2, 7-5 _ Ana Victoria GOBBI MONLLAU (ARG, 1082=) Andreea PRISĂCARIU 6-4, 6-3 _ Noelia ZEBALLOS (BOL, 1082=)Gabriela TĂTĂRUŞ 2-6, 6-0, 6-0

Q2: Mihaela GHIOCAAriana SAKI 6-2, 6-4 _ Ioana GUNĂ – Hortencia BIRNBAUMER (BOL) 7-5, 6-3 _ Andreia BEBERECHIAlexandra FILIP 6-4, 7-6(1) _ Ilona GHIOROAIE – Miriam BULGARU 2-6, 6-4, 6-3 _ Mădălina GRIGORIU – Andreea PETEU 6-0, 6-0 _ Valeriya STRAKHOVA (UKR, 324) [1] Maria TOMA 6-3, 6-2 _ Noelia ZEBALLOS (BOL) – Anca RUSU 6-2, 6-0

Q1: Maria TOMAIoana GHEORGHIŢĂ 6-1, 6-1 _ Anca RUSUBeatrice Andreea PĂDURARU 6-3, 6-1 _ Mihaela GHIOCAAdriana ANDRONACHE 6-0, 6-0 _ Ariana SAKI – Alisa MARTINOV (MDA) 6-3, 6-4 _ Ioana GUNĂ – Mariana GALBEN (MDA) 6-1, 6-3 _ Andreia BEBERECHI – Stephanie JOHNSON (USA) 6-0, 6-1 _ Alexandra FILIPBranduşa GRASU 6-2, 6-2 _ Ilona GHIOROAIE – Raluca CIUFRILĂ 4-6, 6-2, 6-4 _ Miriam BULGARUIoana ŢOANCHINĂ 6-2, 6-3 _ Andreea PETEUTatiana EFTENOIU 6-1, 6-7(0), 7-6(5) _ Mădălina GRIGORIU – Andreea CULA 2-6, 6-2, 7-5

DUBLU:

F: Ioana Loredana ROŞCA (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [1]Maryna KOLB (UKR) / Nadiya KOLB (UKR) [4] 6-3, 7-5

SF: Ioana Loredana ROSCA (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [1] – Valeriya STRAKHOVA (UKR) / Anastasia VDOVENCO (MDA) [3] 6-1, 7-5

QF: Ioana Loredana ROSCA (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [1] ̶ Andreea PRISACARIU (ROU) / Michele Alexandra ZMAU (ROU) 6-1, 7-5

Valeriya STRAKHOVA (UKR) / Anastasia VDOVENCO (MDA) [3] ̶ Ioana GUNA (ROU) / Andreea Amalia ROSCA (ROU) 6-2, 6-3

Maryna KOLB (UKR) / Nadiya KOLB (UKR) [4] ̶ Raluca CIUFRILA (ROU) / Mihaela GHIOCA (ROU) 6-2, 6-2

Barbara BONIC (SRB) / Ana Victoria GOBBI MONLLAU (ARG) [2] ̶ Simona IONESCU (ROU) / Agnes SZATMARI (ROU) 4-6, 6-1, [10-7]

R16: Ioana Loredana ROSCA (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [1]Hortencia BIRNBAUMER (BOL) / Noelia ZEBALLOS (BOL) 6-2, 6-3

Andreea PRISACARIU (ROU) / Michele Alexandra ZMAU (ROU) – Camelia-Elena HRISTEA (ROU) / Ana Bianca MIHAILA (ROU) 4-6, 6-3, [10-7]

Valeriya STRAKHOVA (UKR) / Anastasia VDOVENCO (MDA) [3] – Andreia BEBERECHI (ROU) / Madalina GRIGORIU (ROU) 7-5, 6-1

Ioana GUNA (ROU) / Andreea Amalia ROSCA (ROU)Patricia EFTENOIU (ROU) / Tatiana EFTENOIU (ROU) 6-0, 6-2

Raluca CIUFRILA (ROU) / Mihaela GHIOCA (ROU)Irina FETECAU (ROU) / Gabriela Nicole TATARUS (ROU) 6-2, 6-2

Maryna KOLB (UKR) / Nadiya KOLB (UKR) [4] – Cristina MOROI (ROU) / Kerstin PECKL (AUT) 6-1, 6-3

Simona IONESCU (ROU) / Agnes SZATMARI (ROU) – Ailen CRESPO AZCONZABAL (ARG) / Daniela FARFAN (ARG) 6-1, 7-5

Barbara BONIC (SRB) / Ana Victoria GOBBI MONLLAU (ARG) [2]Mihaela Lorena MARCULESCU (ROU) / Teodora STINGA (ROU) 7-5, 6-2

ATP CHALLENGER TOUR

Todi (Italia, 42,5 k) MD: Victor HĂNESCU (195) _ Dublu – MD: Costin PAVĂL (ROU, 166) / James CERRETANI (USA, 144) [3], Patrick GRIGORIU (ROU, 206) / Ilja VUCIC (SRB, 265)

DUBLU:

SF: Flavio CIPOLLA (ITA) / Maximo Gonzalez (ARG) – Costin PAVĂL (ROU, 166) / James CERRETANI (USA, 144) [3] 7-5, 7-6(6)

QF: Costin PAVĂL (ROU, 166) / James CERRETANI (USA, 144) [3] – Andrej Martin (SVK) / Gerald Melzer (AUT) 7-6(4), 2-6, [10-3]

R16: Costin PAVĂL (ROU, 166) / James CERRETANI (USA, 144) [3] – Andrea COLLARINI (ITA) / Sergio GALDOS (PER) 4-6, 6-4, [10-8] _ Flavio CIPOLLA / MAximo GONZALEZ [1] ̶ Patrick GRIGORIU (ROU, 206) / Ilja VUCIC (SRB, 265) 7-5, 6-2

FUTURES

Piteşti (10 k) MD: Dragoş DIMA (446) [3], Petru Alexandru LUNCANU (504) [4], Vasile ANTONESCU (508) [5], Teodor Dacian CRĂCIUN (799), Vlad Victor CORNEA (801), Luca George TATOMIR (837), Bogdan Ionuţ APOSTOL (1318=) WC, Nicolae FRUNZĂ (1714), Bogdan BORZA (2119=) WC, Toni STANCA WC.

Q: Mircea-Alexandru JECAN (1112=), Andrei COCIAŞU (1182), Cristian Florentin VOINEA (1231), Alexandru Daniel CARPEN (1420), Darius Florin BRAGUSI (1455=), Vladimir FILIP (1336), Cosmin ONTICĂ (1678), Călin MANDA (1731), Alexandru GRIGORIŢĂ (1907), Sergiu Ioan BUCUR (1907), Vlad PROTOPOESCU, Răzvan BOBLEAGĂ, William Emanuel BIRĂU, Mihăiţă Daniel DAMIAN, Vlad Nicolae CĂTĂLINOIU, Răzvan Marius CODESCU, Sorin Andrei IORDACHE, Radu Andrei STELIAN, Radu Sebastian POPA, David PATA, Bogdan PAVEL, Daniel COZMA, Mihnea BARA, Valentin POPESCU, Vlad Andrei DANCU, Vlad Cristian MOCANU, Alexandru Mihai MARU, Tudor GHENEA, Cristian PROTOPOPESCU, Florian ALDICA, George Bogdan NEGRU, Alin Gerogian TĂNASE, Tudor DIACONU, Tiberiu BUGAN, Radu Dimitire Hristache ZGONDEA, Mark Hadrich, Dan Alexandru TOMESCU, Horia Ioan GIUVELCĂ, Alexandru Vasile MANOLE, Vlad Corneliu POP, Cosmin ONTICĂ.

SF: Claudio FORTUNA (ITA, 560) [6]Petru LUNCANU [4] 6-4, 6-3

QF: Petru LUNCANU [4] ̶ Darius BRAGUSI 7-5, 3-6, 7-6(3) _ Jordan UBIERGO (FRA) [8]Dragoş DIMA [3] 7-6(6), 6-2

R16: Dragoş DIMA [3] – Călin MANDA 7-6(2), 6-3 _ Petru LUNCANU [4] ̶ Mariano KESTELBOIM (ARG, 892) 6-4, 6-3 _ Darius BRAGUSI ̶ Vasile ANTONESCU [5] 6-3, 3-6, 6-3 _ Vladyslav MANAFOV (UKR, 433) [2]Luca TATOMIR 1-6, 2-1 Ret.

R32: Dragoş DIMA [3] – Bogdan APOSTOL 6-1, 6-0 _ Petru LUNCANU [4] – Bogdan BORZA 6-3, 6-1 _ Vasile ANTONESCU [5] – Vlad CORNEA 4-6, 7-5, 6-4 _ Luca TATOMIRToni STANCA 6-1, 6-7(2), 6-2 _ Darius BRAGUSI Alexandru CARPEN 7-6(4), 6-4 _ Călin MANDA – Gabriel PETIT (FRA, 1235=) 6-3, 6-4 _ Claudio FORTUNA (ITA, 560) [6]Teodor Dacian CRĂCIUN 6-4, 7-5 _ Matias ZUKAS (ARG, 783)Răzvan BOBLEAGĂ 7-6(6), 6-4 _ Vladyslav MANAFOV (UKR, 433) [2]Vlad DANCU 6-3, 6-4 _ Laurynas GRIGELIS (LTU, 346) [1]Nicolae FRUNZĂ 6-4, 7-5

Q3: Alexandru CARPEN [9] – Danail TARPOV (BUL, 1247) [6] 6-1, 6-7(6), 6-3 _ Darius Florin BRAGUSI [10] – Philip ORNO (DEN, 1395) [8] 6-1, 3-6, 6-3 _ Călin MANDA [14] – Vladimir FILIP (7) 6-1, 6-1 _ Răzvan BOBLEAGĂ [16] – Konstantinos MIKOS (GRE, 1114) [2] 6-2, 6-4 _ Vlad DANCUAndrei COCIAŞU [3] 6-2, 5-7, 6-3 _ Cristobal GRANDON DIAZ (CHI, 2163) Vlad PROTOPOESCU 6-7(3), 6-4, 6-4

Q2: Andrei COCIAŞU [3] – Alexandru MARU 6-2, 7-5 _ Vladimir FILIP (7) – Vlad CĂTĂLINOIU 6-2, 6-2 _ Alexandru CARPEN [9] – Luciano BETELLA (ARG) 6-2, 6-3 _ Darius Florin BRAGUSI [10] – William BIRĂU 6-1, 6-1 _ Călin MANDA [14] – Harrison LOMBE (AUS) 7-5, 6-2 _ Răzvan BOBLEAGĂ [16] – Riccardo SICILIANO (ITA) 6-4, 3-6, 6-4 _ Vlad DANCU – Thomas-Cristian HODEL (GER) 6-2, 7-5 _ Vlad PROTOPOESCU – Lorenzo SCHMID (ITA) 6-2, 6-4

Q1: Mircea JECAN [1] – Răzvan CODESCU 6-2, 6-0 _ Mihăiţă DAMIANGeorge NEGRU 6-2, 6-0 _ Darius Florin BRAGUSI [10] – Ethan TULLIANI (AUS) 6-2, 6-2 _ Răzvan BOBLEAGĂ [16] – Bogdan PAVEL 6-1, 6-3 _ Andrei COCIAŞU [3] – Daniel COZMA 6-4, 6-4 _ Alexandru MARUTudor GHENEA 6-2, 6-3 _ Vlad DANCU – Anoosha SHAHGHOLI (IRI, 1555) [12] 6-3, 6-2 _ Sergiu BUCURAlin TĂNASE 7-5, 6-1 _ Vlad PROTOPOESCU – Mohsen HOSSEIN ZADE (IRI, 1532) [11] 1-6, 6-2, 6-3 _ Tudor DIACONUTiberiu BUGAN 6-1, 6-4 _ Alexandru CARPEN [9] – Radu ZGONDEA 6-4, 6-2 _ Vladimir FILIP (7) – Maxim BULAT (MDA) 6-3, 6-4 _ Vlad CĂTĂLINOIUMark HADRICH 6-3, 6-3 _ Călin MANDA [14] – Radu STELIAN 6-2, 6-1 _ William BIRĂURadu POPA 7-5, 6-3 _ Alexander COZBINOV (MDA, 1785) Dan Alexandru TOMESCU 6-4, 6-0 _ Shahin KHALEDAN (IRI, 2030=)Vlad MOCANU 6-0, 6-1 _ Konstantinos MIKOS (GRE, 1114) [2] – Sorin IORDACHE 6-2, 6-0 _ Riccardo SICILIANO (ITA) – Horia GIUVELCĂ 6-2, 6-1 _ Cristobal GRANDON DIAZ (CHI) Cristian VOINEA 6-1, 6-4 _ Lorenzo SCHMID (ITA) – Valentin POPESCU 6-3, 6-3 _ Gabriel PETIT (FRA) [5] Alexandru MANOLE 7-5, 6-1 _ Philippe COURTEAU (CAN) – Vlad Corneliu POP 6-2, 6-2 _ Giorgio RICCA (ITA)Cosmin ONTICĂ [13] 7-6(4), 6-3 _ Danail TARPOV (BUL) [6] – David PATA 6-0, 6-4 _ Luciano BETELLA (ARG) Mihnea BARA 6-3, 7-5 _ Harrison LOMBE (AUS) – Alexandru GRIGORIŢĂ 5-0, Ret. _ Cristian HARCILA (ITA) Cristian PROTOPOPESCU 6-3, 6-1

DUBLU:

F: Claudio FORTUNA (ITA) / Laurynas GRIGELIS (LTU) [2]Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [1] 6-3, 6-1

SF: Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [1] ̶ Riccardo BONADIO (ITA) / Giulio TORRONI (ITA) 7-6(8), 6-1

Claudio FORTUNA (ITA) / Laurynas GRIGELIS (LTU) [2] Mircea-Alexandru JECAN (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU) [4] 7-6(4), 6-0

QF: Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [1] ̶ Leandro PORTMANN (ARG) / Matias ZUKAS (ARG) 5-7, 6-3, [10-1]

Mircea-Alexandru JECAN (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU) [4] ̶ Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU) 6-1, 2-1 Retired

Claudio FORTUNA (ITA) / Laurynas GRIGELIS (LTU) [2] ̶ Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) 6-3 7-5

R16: Leandro PORTMANN (ARG) / Matias ZUKAS (ARG)Calin MANDA (ROU) / Cristian Florentin VOINEA (ROU) 6-4, 6-3

Riccardo BONADIO (ITA) / Giulio TORRONI (ITA) Bogdan BORZA (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) 6-3, 6-4

Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU) Shahin KHALEDAN (IRI) / Anoosha SHAHGHOLI (IRI) 6-2, 6-2

Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [1] – Sergiu Ioan BUCUR (ROU) / Toni STANCA (ROU) 6-1, 6-3


29 iunie – 5 iulie 2015

ITF – Feminin

Denain (Franţa, 25 k ) – Q: Gabriela TALABĂ (510)

R32: Victoria RODRIGUEZ (MEX, 314)Gabriela TALABĂ 6-4, 6-4

Q2: Gabriela TALABĂ [3] – Justine LO PRESTI (FRA) 6-0, 6-1

Q1: Gabriela TALABĂ [3] BYE

DUBLU:

QF: Elise MERTENS (BEL) / Ipek SOYLU (TUR) [2] Adrijana LEKAJ (CRO) / Gabriela TALABĂ (ROU) 6-2, 6-4

R16: Adrijana LEKAJ (CRO) / Gabriela TALABĂ (ROU) – Juliette BERTAGNOL (FRA) / Justine LO PRESTI (FRA) 6-0, 6-3

Stuttgart-Vaihingen (Germania, 25 k) MD: Alexandra CADANŢU (260) _ Q: Diana BUZEAN (388), Georgia Andreea CRĂCIUN (672)

R16: Risa OZAKI (JPN, 144) [3]Alexandra CADANŢU 6-2, 6-4

R32: Alexandra CADANŢU – Iva MEKOVEC (CRO, 338) 7-6(4), 6-2

Q1: Nikola VAJDOVA (SVK, 855)Diana BUZEAN [1] 6-4, 6-4 _ Kimberley ZIMMERMANN (BEL, 1039=) – Georgia Andreea CRĂCIUN [10] 6-1, 7-5

DUBLU:

Alona FOMINA (UKR) / Anna SHKUDUN (UKR) – Diana BUZEAN (ROU) / Reka-Luca JANI (HUN) [3] 4-6, 6-3, [10-7]

Torun (Polonia, 25 k) – MD: Irina Maria BARA (346) _ Q: Cristina DINU (332), Cristina ENE (425)

R16: Ekaterine GORGODZE (GEO)Irina BARA 7-5, 6-3 _ Kristina KUCOVA (SVK) [1]Cristina DINU 6-1, 6-1

R32: Irina BARA – Clothilde DE BERNARDI (FRA, 290) [8] 6-2, 6-1 _ Cristina DINU – Nina ZANDER (GER, 319) 6-2, 6-0 _ Giulia GATTO-MONTICONE (ITA) [6]Cristina ENE 6-3, 2-6, 6-1

Q3: Cristina DINU [2] – Ulrikke EIKERI (NOR, 632) [10] 6-3, 4-6, 6-3 _ Cristina ENE [4] – Fanny OSTLUND (SWE, 986) [16]

Q2: Cristina DINU [2] – Paulina LEWANDOWSKA (POL) 6-1, 6-3 _ Cristina ENE [4] – Anastasiya SHOSHYNA (UKR) 6-3, 6-4

Q1: Cristina DINU [2], Cristina ENE [4] BYE

DUBLU:

QF: Ekaterine GORGODZE (GEO) / Sofia SHAPATAVA (GEO) [1] Cristina DINU (ROU) / Sofia KVATSABAIA (GEO) 6-3, 6-4

R16: Cristina DINU (ROU) / Sofia KVATSABAIA (GEO) – Olga BROZDA (POL) / Anastasiya SHOSHYNA (UKR) 0-6, 6-2, [10-8] _ Magdalena FRECH (POL) / Katharina LEHNERT (PHI) Irina Maria BARA (ROU) / Agata BARANSKA (POL) [4] 4-6, 6-3, [10-5]

Zeland (Olanda, 15 k) MD: Daiana NEGREANU (549)

R32: Alyona SOTNIKOVA (UKR, 333) [8]Daiana NEGREANU 6-1, 6-2

DUBLU:

QF: Lesley KERKHOVE (NED) / Quirine LEMOINE (NED)Pia KONIG (AUT) / Daiana NEGREANU (ROU) [4] 6-2, 6-7 (6), [10-1]

R16: Pia KONIG (AUT) / Daiana NEGREANU (ROU) [4] BYE

Bruxelles (10 k)Q: Alexandra FILIP

Q1: Eliessa VANLANGENDONCK (BEL) Alexandra FILIP 6-4, 6-2

Prokuplje (Serbia, 10 k) MD: Simona IONESCU (576) [6], Oana Georgeta SIMION (603) [8] _ Q: Gabriela DUCA (1039), Teodora STÎNGĂ, Ioana GHEORGHIŢĂ, Iulia Maria IVAŞCU

SF: Lilla BARZO (HUN, 572) [5]Simona IONESCU [6] 6-3, 6-0 _ Alexandra NANCARROW (AUS, 438) [3]Oana SIMION [8] 7-5, 7-6(7)

QF: Simona IONESCU [6] – Estrella CABEZA-CANDELA (ESP, 481) [4] 6-4, 7-6(6) _ Oana SIMION [8] – Natalija SIPEK (SLO, 667) 6-1, 6-4

R16: Simona IONESCU [6] – Hulya ESEN (TUR, 980=) 4-6, 7-5, 6-2 _ Oana SIMION [8] – Ailen CRESPO AZCONZABAL (ARG, 973=) 6-2, 6-0

R32: Simona IONESCU [6] – Daniela FARFAN (ARG, 1051) 7-6(6), 6-2 _ Oana SIMION [8] – Ioana GHEORGHIŢĂ 6-0, 6-2

Q3: Ioana GHEORGHIŢĂ – Nina ASANIN (SRB) 6-2, 6-2

Q2: Ioana GHEORGHIŢĂ – Anamarija STEVANOVIC (SRB) 7-6(3), 6-0 _ Stefani STOJIC (AUS) – Gabriela DUCA [1] 6-4, 6-4

Q1: Gabriela DUCA BYE, Ioana GHEORGHIŢĂ – Milica MILIJANOVIC (SRB) 3-6, 6-0, 6-4 _ Stefani STOJIC (AUS) – Teodora STÎNGĂ 6-2, 6-4_ Vania IVANOVA (BUL) Iulia IVAŞCU (ROU)

DUBLU:

SF: Estrella CABEZA-CANDELA (ESP) / Alexandra NANCARROW (AUS) [4] Alexandra PERPER (MDA) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [1] Walkover

QF: Alexandra PERPER (MDA) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [1]Dominika PATEROVA (CZE) / Vendula ZOVINCOVA (CZE) 4-0 Ret.

R16: Alexandra PERPER (MDA) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [1]Anna MAKHORKINA (RUS) / Aza PETROVA (UKR) 6-1, 6-3 _ Nina ALIBALIC (CRO) / Daniela FARFAN (ARG) Natalie BARBIR (AUS) / Simona IONESCU (ROU) 6-2, 6-2

Sakarya (Turcia, 10 k) MD: Cristina ADAMESCU (701) _ Q: Diana Maria MIHAIL

QF: Valeria PROSPERI (ITA) [2] Cristina ADAMESCU 6-0, 6-4

R16: Cristina ADAMESCU – Gebriela MIHAYLOVA (BUL, 1153) 6-4, 6-2

R32: Cristina ADAMESCU – Ena KAJEVIC (CRO, 1010=) _ Valeria PROSPERI (ITA, 477) [2]Diana MIHAIL 6-1, 6-0

Q2: Diana MIHAILSevval OZSEKER (TUR) 6-0, 6-3

Q1: Diana MIHAIL BYE

DUBLU:

SF: Basak ERAYDIN (TUR) / Margarita LAZAREVA (RUS) [1] Cristina ADAMESCU (ROU) / Cemre ANIL (TUR) [4] 6-3, 6-2

QF: Cristina ADAMESCU (ROU) / Cemre ANIL (TUR) [4] – Hortencia BIRNBAUMER (BOL) / Noelia ZEBALLOS (BOL) 6-4, 6-3

Tamara CUROVIC (SRB) / Ekaterina YASHINA (RUS) [2] Diana Maria MIHAIL (ROU) / Gebriela MIHAYLOVA (BUL)

R16: Cristina ADAMESCU (ROU) / Cemre ANIL (TUR) [4] – Ashmitha EASWARAMURTHI (IND) / Ina KAUFINGER (GER) 6-1, 6-2

Diana Maria MIHAIL (ROU) / Gebriela MIHAYLOVA (BUL) – Ivana HORVAT (AUT) / Alara SENER (TUR) 6-4, 7-6(5)

ATP CHALLENGER TOUR

Padova (42, 5 k) – D: Costin PAVĂL (ROU)/ James Cerreteni (USA) _ Patrick Grigoriu (ROU) / David Rice (GBR)

QF: Mikhail Elgin (RUS) / Andrey Rublev – Patrick Grigoriu (ROU) / David Rice (GBR) 6-3, 6-7 (3), 10-7

R16: Patrick Grigoriu (ROU) / David Rice (GBR)Costin PAVĂL (ROU)/ James Cerreteni (USA) 6-3, 5-7, [10-8]

FUTURES

Pittsburgh, PA (USA, 10 k)Q: Ştefan Vinti (1785=)

Q2: Nicholas S. HU (USA)Ştefan Vinti 7-6(2), 6-4

Q1: Ştefan Vinti Adam AMBROZY (USA) 6-3, 6-3

Focşani (15 k) MD: Dragoş DIMA (446), Vasile ANTONESCU (508), Luca George TATOMIR (837), Bogdan BORZA (2119=) WC, Călin MANDA (2155=) WC, Alexandru Vasile MANOLE WC.

Q: Vlad Victor CORNEA (801), Mircea-Alexandru JECAN (1112=), Andrei Ştefan APOSOL (1150=), Bogdan Ionuţ APOSTOL (1318=), Darius Florin BRAGUSI (1455=), Vladimir FILIP, William Emanuel BIRĂU, Răzvan Marius CODESCU, Sorin Andrei IORDACHE, Radu Andrei STELIAN, Radu Sebastian POPA, David PATA, Sorin ROŞCA, Bogdan PAVEL, Valentin VANŢĂ, Mihnea BARA, Valentin POPESCU, Mihai Laurenţiu BĂLAŞA, Rareş Florin MERCEAN, Vlad Cristian MOCANU, Vladislav MELNIC, Radu Bogdan Gabriel IVAN, Vlad Andrei DANCU, Petru Octavian BERDILĂ, Artur CULICOVSCHI, Iustin BACIU, Marian Petre PRĂJESCU, Mihăiţă Daniel DAMIAN, Daniel Marian VASILE, Gabriel-Bogdan CIUNTEA, Tudor DIACONU, Ciprian ONUFREI, Ştefan CĂŞUNEANU, Alin Gerogian TĂNASE, Nicolae BACIU.

SF: Mariano KESTELBOIM (ARG, 892) Vasile ANTONESCU 1-0 Ret.

QF: Vasile ANTONESCU – Vladyslav MANAFOV (UKR, 433) [7] 7-6(6), 6-3

R16: Vasile ANTONESCU – Wilson LEITE (BRA, 475) 6-3, 6-3 _ Maxim DUBARENCO (BLR, 317) [6]Luca TATOMIR 6-3, 6-2 _ Miljan ZEKIC (SRB, 303) [2]Dragoş DIMA 6-3, 4-6, 6-4

R32: Dragoş DIMA – David CRISOVAN (SUA) 6-1, 6-2 _ Vasile ANTONESCU – Harrison LOMBE (AUS) 6-2, 6-2 _ Luca TATOMIR – Francesco GARZELLI (ITA, 956) _ Mariano KESTELBOIM (ARG, 892) Călin MANDA 6-3, 6-3 _ Vladyslav MANAFOV (UKR, 433) [7] – Alexandru MANOLE 4-6, 6-3, 6-2 _ Laurynas GRIGELIS (LTU, 346) [4] Vlad CORNEA 3-6, 6-3, 6-0 _ Maxim DUBARENCO (BLR, 317) [6]Bogdan BORZA 6-3, 6-2

Q3: Vlad CORNEA [1] – Giorgio RICCA (ITA) 6-4, 6-3 _ Leandro PORTMANN (ARG, 869) [2] Bogdan APOSTOL [9] 1-6, 7-6(3), 7-6(5) _ Vadym URSU (UKR, 923) [3] – Marian PRĂJESCU 6-4, 6-2

Q2: Vlad CORNEA [1] – Loic PAYRAUDEAU (SUI) 6-1, 6-1 _ Bogdan APOSTOL [9] – Vlad DANCU 6-7(0), 6-3, 6-2 _ Marian PRĂJESCURăzvan CODESCU 7-5, 6-4 _ Leandro PORTMANN (ARG, 869) [2] Rareş MERCEAN 6-0, 6-1 _ Vadym URSU (UKR, 923) [3] – Artur CULICOVSCHI 6-3, 6-1 _ Loic PERRET (SUI, 954) [4] Sorin IORDACHE 6-0, 6-1 _ Denis KAPRIC (GER, 1532) [15] William BIRĂU 4-6, 7-5, 6-2 _ Alexander COZBINOV (MDA, 1785=) – Vladimir FILIP [10] 6-7(4), 6-0, 6-1 _ Samm BUTLER (GBR, 1350) [11] Mihăiţă DAMIAN 6-0, 6-1 _ Shahin KHALEDAN (IRI, 2030)Radu STELIAN 4-6, 6-3, 6-4

Q1: Vlad CORNEA [1] BYE, Bogdan APOSTOL [9] – Valentin POPESCU 4-6, 6-4, 6-2 _ Vladimir FILIP [10] – Valentin VANŢĂ Walkover _ Rareş MERCEANMihai BĂLAŞA 1-6, 6-1, 6-1 _ Vlad DANCUPetru BERDILĂ 6-1, 6-2 _ Artur CULICOVSCHIIustin BACIU 6-3, 7-5 _ Marian PRĂJESCU – Maxime DE MONTFALCON (SUI) 7-5, 6-1 _ Răzvan CODESCU – Mohsen HOSSEIN ZADE (IRI, 1532) [14] 6-3, 7-5 _ Sorin IORDACHE – Iancu-Iustinian GHINDĂ (CAN) 6-2, 7-5 _ William BIRĂURadu POPA 6-3, 7-5 _ Mihăiţă DAMIANVladislav MELNIC 6-1, 6-2 _ Radu STELIANSorin ROŞCA 6-0, 6-2 _ Loic PAYRAUDEAU (SUI) – Daniel VASILE 4-6, 6-3, 6-0 _ Vadym URSU (UKR, 923) [3] Gabriel CIUNTEA 6-0, 6-1 _ Loic PERRET (SUI, 954) [4] Tudor DIACONU 6-1, 6-0 _ Francesco GARZELLI (ITA, 956) [5] Bogdan PAVEL 6-2, 6-1 _ Thomas-Cristian HODEL (GER) – Ciprian ONUFREI 6-0, 6-2 _ Alexander COZBINOV (MDA, 1785=) – Ştefan CĂŞUNEANU 6-0, 6-3 _ Andrei CIUMAC (MDA, 989) [6] David PATA 5-7, 6-3, 7-5 _ Harrison LOMBE (AUS)Vlad MOCANU 6-0, 6-0 _ Esteban BRUNA (CHI) Mihnea BARA 6-2, 6-0 _ Osama ZOGHLAMI (CAN, 1280=) [8] Alin TĂNASE 6-1, 6-1 _ Michael ELORTEGUI (USA) – Nicolae BACIU 4-6, 6-4, 6-3

DUBLU:

SF: Claudio FORTUNA (ITA) / Laurynas GRIGELIS (LTU) [4] – Vasile ANTONESCU (ROU) / Dragos DIMA (ROU) 6-1, 6-0

QF: Vasile ANTONESCU (ROU) / Dragos DIMA (ROU)Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Ilija VUCIC (SRB) [1] 6-7(5), 6-3 [10-8]

Claudio FORTUNA (ITA) / Laurynas GRIGELIS (LTU) [4]Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Vlad Victor CORNEA (ROU) 6-3, 6-3

Maxim DUBARENCO (BLR) / Vladyslav MANAFOV (UKR)Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) 6-4, 6-1

R16: Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Ilija VUCIC (SRB) [1] – Gabriel-Bogdan CIUNTEA (ROU) / Alexandru Vasile MANOLE (ROU) 6-3, 6-4

Vasile ANTONESCU (ROU) / Dragos DIMA (ROU) – Shahin KHALEDAN (IRI) / Anoosha SHAHGHOLI (IRI) 7-6(2), 7-6(5)

Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Vlad Victor CORNEA (ROU) – Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Alexander COZBINOV (MDA) 6-3, 6-4

Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) – Vladimir FILIP (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 6-4, 6-4

Gerard GRANOLLERS-PUJOL (ESP) / Mark VERVOORT (NED) [2]Bogdan BORZA (ROU) / Calin MANDA (ROU) 6-4, 6-1

22 iunie -28 iunie 2015

ITF – Feminin

Perigueux (Franţa, 25 k) – Q: Gabriela TALABĂ (510)

Q2: Gabriela TALABĂ [4] – Emma MAZZONI (FRA) 6-1, 6-1

Q1: Gabriela TALABĂ [4] BYE

DUBLU:

R16: Irina RAMIALISON (FRA) / Carla TOULY (FRA)  – Arabela FERNANDEZ RABENER (ESP) / Gabriela TALABĂ (ROU) 4-6, 6-4, [10-1]

Helsingborg (Suedia, 25 k)Q: Cristina ENE (420), Nicoleta Cătălina DASCĂLU (465)

Lenzerheide (Elveţia, 25 k)MD: Alexandra CADANŢU (260)

Breda (Olanda, 15 k)Q: Iuliana OANŢE

Q1: Janine HEMMES (NED)Iuliana Oanţe 6-4, 6-1

Manzanillo, Mexic (10 k)Q: Laura Margareta LUCA

Q1: Daniella MORENO-KASTE (USA)Laura LUCA 3-6, 6-1, 7-5

Prokuplje, Serbia (10 k)MD: Oana Georgeta SIMION (592), Gabriela DUCA (1028)

Balikesir (10 k)MD: Cristina ADAMESCU (686), Cristina MOROI (1181)

ATP CHALLENGER TOUR

Milano (42, 5 k) DUBLU: Patrick GRIGORIU (206)/ Ramkumar RAMANATHAN (267)

R16: Axel MICHON (FRA) / Benoit PAIRE (FRA) – Patrick GRIGORIU / Ramkumar RAMANATHAN (IND) 6-3, 6-7(3), [10-6]

FUTURES

Blagoevgrad, Bulgaria (10 k) – MD: Petru-Alexandru LUNCANU (524)

Rochester, NY, SUA (10 k ) – Q: Ştefan Vinti

Q2: Ştefan Vinti – Serge BECERRA JERIA (CHI, 1731=) [3]

Q1: Ştefan Vinti – Vusa HOVE (ZIM)

Sibiu (10 k) MD: Vasile ANTONESCU (499) [2], Luca George TATOMIR (850), Vlad Victor CORNEA (786), Teodor-Dacian CRĂCIUN (927), Mircea-Alexandru JECAN (1097=), Andrei COCIAŞU (1167), Dragoş Constanin IGNAT (1146=), Cristian Florentin VOINEA (1274=), Tudor Cristian ŞULEA (1311), Lucian Gheorghe (2012=), Bogdan BORZA (2119=), Călin MANDA (2155=).

Q: Bogdan Ionuţ APOSTOL (1304=), Nicole FRUNZĂ (1659=), Darius Florin BRAGUSI (1567=), Alexandru GRIGORIŢĂ (1879=), Ciprian Alexandru PORUMB (2173=), Sergiu Ioan BUCUR, Vlad PROTOPOPESCU, Sergiu ROGOVEANU, Răzvan BOBLEAGĂ, Vladimir FILIP, William Emanuel BIRĂU, Mihăiţă Daniel DAMIAN, Sorin Andrei IORDACHE, Radu Andrei STELIAN, Nicolae Răzvan Lupşescu, Alin BĂDIŢOIU, Valentin VANŢĂ, Cosmin ONTICĂ, Mihnea BARA, Valentin POPESCU, Mihai Laurenţiu BĂLAŞA, Rareş Florin MERCEAN, George RADU, Vlad Critian MOCANU, Ioan-Horaţiu BOZDOG, Vladislav MELNIC, Radu Bogdan Gabriel IVAN, Vlad Corneliu POP, Septimiu FRĂŢILĂ, Alin Gerogian TĂNASE, Alexandru Ionel STROE, Vald Andrei DUMITRU, Matei Adrian AVRAM, Iustin BACIU, Vlad Andrei ONIŢĂ, Nicolae BACIU, Alexandru Vasile MANOLE, Radu HRISTACHE ZGONDEA, Ciprian Onufrei, Tudor Andrei TURDEAN, Maximilian Horobeţ.

R32: Bogdan BORZACristian VOINEA 3-6, 6-1, 6-4 _ Andrei COCIAŞU – Osama ZOGHLAMI (CAN, 1259) 1-6, 6-1, 6-3 _ Juan Ignacio AMEAL (ARG) [3]Călin MANDA 6-3, 6-4

Q3: Bogdan APOSTOL [1] – Valentin VANŢĂ 1-6, 6-2, 6-1 _ Darius BRAGUSI [5] – Rareş MERCEAN 6-4, 6-3 _ Sergiu BUCURCosmin ONTICĂ [10] 6-3, 3-0 _ Samm BUTLER (GBR, 1347) [2]Răzvan BOBLEAGĂ 1-6, 6-4, 6-3 _ Jessy KALAMBAY (SUI, 1369=) [4] William BIRĂU 6-4, 6-2 _ Luciano BETELLA (ARG) – Nicolae FRUNZĂ [7] 6-2, 6-3

Q2: Bogdan APOSTOL [1] – David CRISOVAN (USA) 6-3, 6-2 _ Darius BRAGUSI [5]Andrei SĂVULESCU 7-6(5), 6-0_ Nicolae FRUNZĂ [7] – Alexandru STROE 6-1, 6-0 _ Cosmin ONTICĂ [10] – Sorin Andrei IORDACHE 6-4, 6-2 _ Valentin VANŢĂ George RADU 6-1, 4-0 Ret. _ Răzvan BOBLEAGĂ Igor OGRIZEK (CRO) 6-0, 7-5 _ Vlad POP – Niccolo SOLPI (ITA) _ William BIRĂU – Vladislav MELNIC 6-2, 7-6 _ Rareş MERCEAN Radu HRISTACHE ZGONDEA 6-2, 6-1 _ Sergiu BUCURVladimir FILIP [8] 6-3, 6-1 _ Jessy KALAMBAY (SUI, 1369=) [4] Mihaiţă DAMIAN 6-4, 6-3 _ Stephan HOISS (GER, 1867=) [9] – Radu STELIAN 7-5, 4-6, 6-2 _ Luciano BETELLA (ARG)Ciprian PORUMB [11] 6-3, 7-5

Q1: Bogdan APOSTOL [1], Darius BRAGUSI [5] BYE

Nicolae FRUNZĂ [7]Maxim BULAT (MDA) 6-2, 6-3 _ Vladimir FILIP [8]Nicolae BACIU 6-0, 6-2 _ Cosmin ONTICĂ [10] – Nicolae LUPŞESCU 4-6, 2-2 Ret. _ George RADUMaxime DE MONTFALCON (SUI) 2-6, 6-3, 6-0 _ Valentin VANŢĂ Yahor KRYVARUCHKA (BLR) 3-6, 6-3, 6-3 _ Răzvan BOBLEAGĂ Kooros GHASEMI (CAN) 6-0, 6-0 _ Vlad POP Vlad MOCANU 6-0, 6-1 _ Mihaiţă DAMIAN Iancu-Iustinian GHINDĂ (CAN) 6-4, 3-6, 6-2 _ Vladislav MELNIC Ilya KRYVARUCHKA (BLR) 6-3, 6-4 _ William BIRĂU Alin BĂDIŢOIU 6-1, 6-3 _ Andrei SĂVULESCUGuillaume CAPPEAU (FRA) 6-4, 4-6, 6-2 _ Radu HRISTACHE ZGONDEA – Iustin BACIU 7-5, 7-5 _ Rareş MERCEAN Ioan BOZDOG 6-0, 6-1 _ Radu STELIAN – Vlad ONIŢĂ 6-1, 6-1 _ Alexandru STROE Ciprian ONUFREI 6-3 6-1 _ Ciprian PORUMB [11] – Valentin POPESCU 6-4, 7-6(5) _ Sergiu BUCURMihai BĂLAŞA 6-2, 6-1 _ Sorin Andrei IORDACHE – Tudor TURDEAN 6-0, 6-0 _ David CRISOVAN (USA) Mihnea BARA 6-3, 4-6, 6-0 _ Alexandru DANEŞ (FRA)Matei AVRAM 6-0, 5-7, 6-1 _ Igor OGRIZEK (CRO) – Maximilian HOROBEŢ 6-2, 6-0 _ Michael ELORTEGUI (USA) – Septimiu FRĂŢILĂ 6-0, 6-1 _ Loic PAYRAUDEAU (SUI) – Alin TĂNASE 6-0, 6-0 _ Stephan HOISS (GER, 1867=) [9] – Alexandru MANOLE 6-2, 6-2 _ Luciano BETELLA (ARG)Vlad PROTOPOPESCU 6-4, 1-6, 6-4

DUBLU:

R16: Bogdan Ionuţ APOSTOL (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) [1]Luciano BETELLA (ARG) / Leandro PORTMANN (ARG) 7-5, 6-1

Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Vlad Victor CORNEA (ROU)Juan Ignacio AMEAL (ARG) / Mariano KESTELBOIM (ARG) [3] 6-2, 6-2

Razvan BOBLEAGĂ (ROU) / Sergiu Ioan BUCUR (ROU) – Mihaiâă Daniel DAMIAN (ROU) / Vladimir FILIP (ROU) 1-6, 7-6(4), [11-9]

15 iunie – 21 iunie 2015

ITF – Feminin

Montpellier, Franţa (50 k + H) – MD: Sorana CÎRSTEA (191)

R32: Richel HOGENKAMP (NED) [4]Sorana CÎRSTEA 6-4, 2-6, 6-0

Ilkley, Marea Britanie (50 k) – Q: Ana BOGDAN (178), Mihaela BUZĂRNESCU (213)

Q1: Jessica PEGULA (USA, 321) Ana BOGDAN 6-3, 6-4 _ Oksana KALASHNIKOVA (GEO, 591)Mihaela BUZĂRNESCU 6-4, 6-4

DUBLU:

F: Raluca OLARU (ROU) / Yi-Fan XU (CHN) [4] An-Sophie MESTACH (BEL) / Demi SCHUURS (NED) 6-3, 6-4

SF: Raluca OLARU (ROU) / Yi-Fan XU (CHN) [4] Cara BLACK (ZIM) / Lisa RAYMOND (USA) [1] 4-6, 6-3, [10-6]

QF: Raluca OLARU (ROU) / Yi-Fan XU (CHN) [4] Stephanie FORETZ (FRA) / Shahar PEER (ISR) 6-4, 6-4

R16: Raluca OLARU (ROU) / Yi-Fan XU (CHN) [4] – Veronica CEPEDE ROYG (PAR) / Stephanie VOGT (LIE) 6-0, 6-3

Sumter, South Carolina (25 k) – Q: Mădălina MAN

Q1: Marie-Alexandre LEDUC (CAN, 992=) [14]Mădălina MAN 6-0, 6-0

Manzanillo, Mexico (10 k)Q: Laura Margareta LUCA

Q1: Desirae KRAWCZYK (USA)Laura Margareta LUCA 6-0, 6-0

Alkmaar, Olanda (10k)Q: Iulia OANŢE

Q1: Elena VAN DER SYPT (BEL, 1155=) [11]Iulia OANŢE 7-5, 5-7, 6-0

DUBLU:

R16: Chayenne EWIJK (NED) / Karen NIJSSEN (NED) Karen BARBAT (DEN) / Iuliana OANTE (ROU) 5-7 6-4 [10-4]

Nis, Serbia (10 k) Q: Ioana Gheorgiţă

Q2: Aza PETROVA (UKR)Ioana Gheorgiţă 7-5, 7-5

Q1: Ioana Gheorgiţă – Maya MILOSEVIC (AUS) 6-2, 7-5

Tarsus, Turcia (10 k) MD: Cristina MOROI (1138=)

R32: Lenka WIENEROVA (SVK, 722) [5] Cristina MOROI 6-1, 6-1

DUBLU:

QF: Ashmitha EASWARAMURTHI (IND) / Mirabelle NJOZE (GBR) [3]Gebriela MIHAYLOVA (BUL) / Cristina MOROI (ROU)

R16: Gebriela MIHAYLOVA (BUL) / Cristina MOROI (ROU) Zeynep AY (TUR) / Birdem OZ (TUR) 6-2, 6-2

ATP CHALLENGER TOUR

Perugia, Italia (42,5 k) D: Costin PAVĂL / James CERRETANI (USA) _ Alexandru-Daniel Carpen / Ilja Vucic (SRB)

F: Andrea COLLARINI (ARG), Andres MOLTENI (ARG) Costin PAVĂL (ROU) / James CERRETANI 3-6, 6-1, 10-7

SF: Costin PAVĂL (ROU) / James CERRETANIAlexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Ilja VUCIC (SRB) 6-3, 7-5

QF: Costin PAVĂL (ROU) / James CERRETANI – Hsien-Yen PENG / Tsuang-Hua YANG 5-7, 6-4. [10-6] _ Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Ilja VUCIC (SRB) – Hsin-Han LEE (TPE) / Alessandro MOTTI (ITA) cu 4-6, 6-3 [10-4]

R16: Costin PAVĂL (ROU) / James CERRETANI – Carlos BERLOCQ (ARG) / Frederico GIL (POR) 6-1, 6-7(2), [10-8] _ Alexandru-Daniel Carpen (ROU) / Ilja Vucic (SRB) – Gianluca MAGER (ITA) / Gian Marco MORONI (ITA) 6-2, 6-4

Blois, Franţa (35 k)D: Patrick GRIGORIU / Luca MARGAROLI (SUI)

R16: Olivier CHARROIN (FRA) / Laurent ROCHETTE (FRA) – Patrick GRIGORIU / Luca MARGAROLI (SUI) 6-4, 6-3

FUTURES

Burgas, Bulgaria (10 k) MD: Petru-Alexandru LUNCANU (531) [5] _ Q: Cosmin ONTICĂ (1991=)

SF: Yasutaka UCHIYAMA (JPN, 278) [1] Petru-Alexandru LUNCANU [5] 3-6, 6-3, 7-5

QF: Petru-Alexandru LUNCANU [5] – Diego-Jose MANRIQUE-VELAZQUEZ (ESP, 2119=) 6-2, 6-1

R16: Petru-Alexandru LUNCANU [5] – Yurii DZHAVAKIAN (UKR, 1545) 6-1, 6-2 _ Aleksandar LAZOV (BUL, 339) [3]Cosmin ONTICĂ 6-2, 6-2

R32: Petru-Alexandru LUNCANU [5] – Tadas BABELIS (LTU) 6-4, 6-1 _ Cosmin ONTICĂ – Simon Anthony IVANOV (BUL)

Q3: Cosmin ONTICĂ [2] – Nelson ROSO (AUS) 6-3, Ret.

Q2: Cosmin ONTICĂ [2] – Kaloyan VALCHEV (BUL) 6-2, 6-1

Q1: Cosmin ONTICĂ [2] BYE

DUBLU:

SF: Tihomir GROZDANOV (BUL) / Aleksandar LAZOV (BUL) [1]Oleg KHOTKOV (UKR) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 6-3, 6-4

QF: Oleg KHOTKOV (UKR) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) Ljubomir CELEBIC (MNE) / Shendrit DEARI (MKD) [4] Walkover

R16: Oleg KHOTKOV (UKR) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) Aleks MARTINSKI (BUL) / Plamen MILUSHEV (BUL) 6-4, 6-1 _ Tihomir GROZDANOV (BUL) / Aleksandar LAZOV (BUL) [1] – Alexandros KANARIS (GRE) / Cosmin ONTICA (ROU) 7-5, 6-4

Buffalo, New York (10 k) Q: Ştefan VINTI, Sebastian IONESCU

R16: Daniel GARZA (MEX, 456) [2]Ştefan VINTI 6-3, 6-4

R32: Ştefan VINTIHunter CALLAHAN (USA, 1987=) 6-0, 6-4

Q3: Ştefan VINTIGabe TISHMAN (USA) 6-2, 6-1

Q2: Ştefan VINTIAleksey KALININ (RUS) 6-2, 6-0

Q1: Ştefan VINTIVishal PUNNA (IND) 6-2, 6-1 _ Gabe TISHMAN (USA) – Sebastian IONESCU 7-6(5), 2-6, 3-1 Ret.

DUBLU:

R16: Farris Fathi GOSEA (GBR) / Herkko POLLANEN (FIN) Sebastian IONESCU (ROU) / Tony MILLER (USA) 6-2 6-2

Cluj-Napoca (10 k)MD: Dragoş DIMA (460) [2] WC, Vasile ANTONESCU (491) [3], Luca George TATOMIR [7] (851), Teodor-Dacian CRĂCIUN (925) [8], Vlad Victor CORNEA (790), Mircea-Alexandru JECAN (1100=), Andrei Ştefan APOSTOL (1104=), Dragoş Constanin IGNAT (1146=), Andrei COCIAŞU (1166=), Cristian Florentin VOINEA (1274=), Bogdan Ionuţ APOSTOL (1302=), Darius Florin BRAGUSI (1558=), Nicolae FRUNZĂ (1651), Bogdan BORZA (2119=), Călin MANDA (2155=) WC, Ciprian Alexandru PORUMB (2155=) WC, George BOTEZAN WC

Q: Alexandru GRIGORIŢĂ (1867=), Sergiu Ioan BUCUR, Vlad PROTOPOPESCU, Sergiu ROGOVEANU, Răzvan BOBLEAGĂ, William Emanuel BIRĂU, Mihăiţă Daniel DAMIAN, Radu Andrei STELIAN, Bogdan PAVEL, Mihnea BARA, Valentin POPESCU, Rareş Florin MERCEAN, Mihnea Lorin Ştefan TURCU, Vlad Cristian MOCANU, Alexandru STOIA, Radu Bogdan Gabriel IVAN, Vlad Corneliu POP, Septimiu FRĂŢILĂ, Alin Gerogian TĂNASE, Marian Petre PRĂJESCU, George RADU, Vlad Andrei DUMITRU, Matei Andrei AVRAM, Iustin BACIU, Nicolae BACIU, Radu Andrei TAICA, Maximilian HOROBEŢ, Alexandru Vasile MANOLE, Cristain Ştefan MOLDOVAN, Ioan Dan ABRUDAN, Ciprian ONUFREI, Arthur SERAFIM, Tudor Andrei TURDEAN, Titus DOHOTAR, Vlad ANDREI, Raul Dan CIUPE, Sorin ROŞCA

F: Maxime CHAZAL (FRA, 377) [1] Teodor-Dacian CRĂCIUN [8] 6-2, 7-5

SF: Teodor-Dacian CRĂCIUN [8] – Dragos DIMA (ROU) [2] 3-6, 6-1, 6-2

QF: Dragos DIMA (ROU) [2] Luca TATOMIR 6-4, 6-7(3), 7-5 _ Teodor-Dacian CRĂCIUN [8] – Francois-Arthur VIBERT (FRA, 784) [4] 6-3, 2-6, 6-2

R16: Dragos DIMA (ROU) [2] Stephan HOISS (GER, 1867=) 6-2, 6-1 _ Luca TATOMIR [7] – Bogdan BORZA 6-0, 6-3 _ Teodor-Dacian CRĂCIUN [8] – Călin MANDA 6-4, 7-5 _ Maxime CHAZAL (FRA, 377) [1] Darius BRAGUSI 6-2, 6-2 _ Sergio MARTOS GORNES (ESP, 807) [5] Sergiu BUCUR 6-1, 6-1 _ Gabor BORSOS (HUN, 954)Vasile ANTONESCU [3] 6-4, 6-4 _ Francois-Arthur VIBERT (FRA, 784) [4] Cristian VOINEA 3-6, 6-1, 6-1 _

R32: Dragoş DIMA [2] – Nicolae FRUNZĂ 6-2, 6-3 _ Vasile ANTONESCU [3] – Ioan ABRUDAN 6-1, 6-2 _ Luca TATOMIR [7] – Bogdan APOSTOL 2-6, 7-5, 6-3 _ Teodor-Dacian CRĂCIUN [8] – George BOTEZAN 7-5, 6-3 _ Bogdan BORZAMihnea BARA 6-2, 6-4 _ Darius BRAGUSI – Radu STELIAN 6-3, 6-2 _ Sergiu BUCURIlie BABINCIUC (MDA) 6-2, 6-4 _ Călin MANDACiprian PORUMB 6-3, 6-1 _ Cristian VOINEA – Maxim BULAT (MDA) 4-6, 6-2, 6-4 _ Sergio MARTOS GORNES (ESP, 807) [5] Vlad Victor CORNEA 6-4, 6-7(2), 5-2 Ret. _ Gabor BORSOS (HUN, 954)Andrei COCIAŞU 6-4, 6-7(1), 6-1 _ Oscar MESQUIDA BERG (ESP, 1322)Mircea-Alexandru JECAN 7-5, 6-2 _ Francesco VILARDO (ITA, 792) [6] Dragoş IGNAT 4-6, 6-1, 6-1

Q3: Mihnea BARA – Sorin ROŞCA 6-3, 3-0 Ret. _ Sergiu BUCURAlexandru MANOLE 6-0, 6-0 _ Radu STELIAN Iancu-Iustinian GHINDĂ (CAN) 6-3, 7-5 _ Ioan ABRUDAN Sergiu ROGOVEANU 6-1, 6-4 _ Mihaiţă DAMIAN Matteo DE VINCENTIS (ITA) 6-3, 6-0 _ Maxim BULAT (MDA)Valentin POPESCU 6-4, 6-3

Q2: Vasil YEHOROV (UKR) – Daniel VASILE 6-3, 6-4 _ Mihnea BARA – Alexandru GRIGORIŢĂ [2] 6-2, 6-1 _ Sorin ROŞCA Iustin BACIU 6-1, 6-0 _ Stephan HOISS (GER, 1850) [3] – Mihnea TURCU 6-2, 6-1 _ Ilie BABINCIUC (MDA) Rareş MERCEAN 6-7(4), 6-3, 6-3 _ Valentin POPESCU Vlad DUMITRU 6-3, 6-4 _ Sergiu BUCURMarius FROSA 6-1, 4-6, 6-4 _ Alexandru MANOLEBogdan PAVEL 7-5, 6-2 _ Iancu-Iustinian GHINDĂ (CAN)Matei AVRAM 6-3, 6-1 _ Radu STELIAN Vlad POP 6-3, 6-2 _ Sergiu ROGOVEANUMaximilian HOROBEŢ 6-2, 6-1 _ Ioan ABRUDAN Radu TAICA 6-2, 6-1 _ Mihaiţă DAMIAN – Vlad PROTOPOPESCU 7-6(4), 6-3

Q1: Alexandru GRIGORIŢĂ [2], Daniel VASILE, Vlad DUMITRU, Marius FROSA, Matei AVRAM, Maximilian HOROBEŢ, Radu TAICA, Mihaiţă DAMIAN BYE

Alexandru DANES (FRA) Alin TĂNASE 6-1, 6-1 _ Vasil YEHOROV (UKR) – Raul CIUPE 6-2, 6-0 _ Mihnea BARA – Cristian MOLDOVAN 6-2, 6-7(3), 6-0 _ Sorin ROŞCA Balazs FARKAS (HUN) 6-0, 6-0 _ Iustin BACIU Tudor TURDEAN 6-2, 6-1 _ Mihnea TURCU Ciprian ONUFREI 6-0, 6-1 _ Rareş MERCEANNicolae BACIU 6-0, 6-1 _ Valentin POPESCU Titus DOHOTAR 6-1, 6-1 – Norbert NAGYI (AUT)Vlad ONIŢĂ 6-0, 6-3 _ Maxim BULAT (MDA)Vlad Cristian MOCANU 6-2, 6-0 _ Sergiu BUCURRăzvan BOBLEAGĂ 6-3, 6-3 _ Bogdan PAVEL Marian PRĂJESCU 6-2 4-6 6-3 _ Alexandru MANOLEWilliam Emanuel BIRĂU 7-5, 6-1 _ Iancu-Iustinian GHINDĂ (CAN)Radu IVAN 6-1, 6-0 _ Vlad POP Edoardo SARDELLA (ITA) 6-1, 3-6, 6-4 _ Radu STELIAN Cristian PROTOPOPESCU 6-1, 6-1_ Sergiu ROGOVEANU Alexandru STOIA 6-0, 6-0 _ Ioan ABRUDANSeptimiu FRAŢILĂ 6-0, 6-0 _ Vlad PROTOPOPESCU – Mihai BĂLAŞA 6-3 6-0 _ Matteo DE VINCENTIS (ITA) – George RADU 6-1, 6-3

DUBLU:

SF: Sergio MARTOS GORNES (ESP) / Adria MAS MASCOLO (ESP) [1] – Darius Florin BRAGUSI (ROU) / Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) 6-4, 6-2 _ Maxime CHAZAL (FRA) / Francois-Arthur VIBERT (FRA) [3] Bogdan Ionuţ APOSTOL (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) [2] 6-1, 6-2

QF: Bogdan Ionuţ APOSTOL (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) [2] – Sergiu Ioan BUCUR (ROU) / Alexandru GRIGORIŢĂ (ROU) Walkover

Darius Florin BRAGUSI (ROU) / Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) – Vasile ANTONESCU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [4] 7-6(3), 6-3

Maxime CHAZAL (FRA) / Francois-Arthur VIBERT (FRA) [3] – Sergiu ROGOVEANU (ROU) / Radu Andrei STELIAN (ROU) 6-3, 6-2

Sergio MARTOS GORNES (ESP) / Adria MAS MASCOLO (ESP) [1] – Stephan HOISS (GER) / Ciprian Alexandru PORUMB (ROU) 6-3 6-3

R16: Stephan HOISS (GER) / Ciprian Alexandru PORUMB (ROU) Călin MANDA (ROU) / Cristian Ştefan MOLDOVAN (ROU) 6-3 6-3

Vasile ANTONESCU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [4] Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU) 5-1 Retired

Darius Florin BRAGUSI (ROU) / Teodor-Dacian CRĂCIUN (ROU)Alexandru STOIA (ROU) / Radu Andrei TAICA (ROU) 6-1, 6-0

Sergiu ROGOVEANU (ROU) / Radu Andrei STELIAN (ROU) – Iustin BACIU (ROU) / Nicolae BACIU (ROU) 6-0, 6-1

Maxime CHAZAL (FRA) / Francois-Arthur VIBERT (FRA) [3]Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Vlad Victor CORNEA (ROU) 0-6, 6-2, [10-5]

Sergiu Ioan BUCUR (ROU) / Alexandru GRIGORIŢĂ (ROU) – Rareş Florin MERCEAN (ROU) / Osama ZOGHLAMI (CAN) 7-5, 6-3

Bogdan Ionuţ APOSTOL (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) [2] – Mihaiţă Daniel DAMIAN (ROU) / Andrei SĂVULESCU (ROU) 6-4, 1-6, [10-2]

Sergio MARTOS GORNES (ESP) / Adria MAS MASCOLO (ESP) [1]Francesco VILARDO (ITA) / Cristian Florentin VOINEA (ROU) 6-4, 6-2

8 iunie – 14 iunie 2015

ITF – Feminin

Surbiton, Marea Britanie (50 k) – MD: Mihaela BUZĂRNESCU (413 / 213 prot.)

R16: Georgina GARCIA-PEREZ (ESP, 436)Mihaela BUZĂRNESCU 6-4, 6-2

R32: Mihaela BUZĂRNESCU – Mandy MINELLA (LUX, 176) [4] 7-5, 6-1

DUBLU:

R16: Lyudmyla KICHENOK (UKR) / Xenia KNOLL (SUI) [1] – Mihaela BUZĂRNESCU (ROU) / Aleksandra KRUNIC (SRB) 6-1, 6-4

Padova (25 k) MD: Sorana CÎRSTEA (191)

R16: Petra UBERALOVA (SVK, 482) Sorana CÎRSTEA 7-6(5), 6-3

R32: Sorana CÎRSTEA – Giorgia MARCHETTI (ITA, 1061) 6-2. 6-1

Galaţi (25 k) MD: Patricia Maria ŢIG (180) [1], Alexandra CADANŢU (329), Irina Maria BARA (356), Cristina DINU (397), Diana BUZEAN (432), Georgia Andreea CRĂCIUN (713) – WC, Jaqueline Adina CRISTIAN (1211) – WC, Elena-Gabriela Ruse – WC.

F: Alexandra CADANŢU – Cristina DINU 6-4, 6-7(2), 6-3

SF: Alexandra CADANŢU – Giulia GATTO-MONTICONE (ITA, 291) [7] 6-4, 7-5 _ Cristina DINU – Lina GJORCHESKA (MKD) 3-6, 6-0, 6-0

QF: Alexandra CADANŢU – Anne SCHAEFER (GER, 251) [5] 7-6(6), 6-4 _ Cristina DINUIrina BARA 6-2, 7-5 _ Giulia GATTO-MONTICONE (ITA, 291) [7] – Patricia ŢIG [1] 6-2, 5-7, 6-3

R16: Patricia ŢIG [1] – Georgia Andreea CRĂCIUN 6-1, 6-3 _ Cristina DINU – Olga SAEZ LARRA (ESP, 331) 6-2, 6-1 _ Irina BARACristina ENE 6-1, 6-3 _ Alexandra CADANŢUDiana BUZEAN 6-4, 6-2 _ Patricia MAYR-ACHLEITNER (AUT, 205) [3] Nicoleta DASCĂLU

R32: Patricia ŢIG [1] – Heidi EL TABAKH (CAN, 368) 4-6, 6-1, 6-2 _ Georgia Andreea CRĂCIUNDaiana NEGREANU 6-3, 6-0 _ Diana BUZEAN – Ipek SOYLU (TUR) [4] 1-6, 6-2, 6-3 _ Alexandra CADANŢUGabriela TALABĂ 6-4, 6-3 _ Nicoleta DASCĂLUDespina PAPAMICHAIL (GRE, 371) 7-5, 6-0 _ Cristina DINU – Ana Sofia SANCHEZ (MEX, 295) [6] 6-1, 6-3 _ Cristina ENEJaqueline CRISTIAN 4-6, 7-6(3), 6-3 _ Irina BARA – Cindy BURGER (NED) [2] 6-1, 6-1 _ Olga SAEZ LARRA (ESP, 331) – Elena Ruse 6-1, 6-1

Q: Cristina ENE (446), Elena-Teodora CADAR (458), Nicoleta-Cătălina DASCĂLU (462), Daiana NEGREANU (508), Gabriela TALABĂ (516), Simona Ionescu (573), Oana Georgeta SIMION (588), Andreea GHIŢESCU (697), Gabriela DUCA (1022), Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ (1211), Teodora STÎNGĂ, Gabriela Aura ZÂRNOVEANU, Ioana GHEORGHIŢĂ, Mihaela GHIOCA, Francesca Dorothea CIUTESCU, Ioana ŢOANCHINA, Izabela Gabriela NOVAC, Andreia BEBERECHI, Andrada Ioana SURDEANU, Alexandra FILIP, Mihaela Lorena MĂRCULESCU, Iuliana OANTE, Nicoleta Cristina BĂJESCU, Andreea CULA, Maria TOMA, Ilona-Georgiana GHIOROAIE

Q3: Cristina ENE [1] – Cornelia LISTER (SWE, 653) [12] 3-6, 6-4, 6-4 _ Nicoleta DASCĂLU [2] – Ulrikke EIKERI (NOR, 616) [10] 6-3, 6-2 _ Daiana NEGREANU [5] – Andreea GHIŢESCU [14] 3-6, 6-3, 6-1 _ Gabriela TALABĂ [6] – Ksenia GAYDARZHI (RUS, 660) [13] 6-0, 1-6, 7-5 _ Ana Victoria GOBBI MONLLAU (ARG, 1183=) Gabriela TĂTĂRUŞ 6-1, 6-1 _ Julieta Lara ESTABLE (ARG, 560) [7] Simona IONESCU [9] 7-6(1), 3-6, 6-3 _ Charlotte KLASEN (GER. 637) [11] – Oana SIMION [8] 5-0, Ret.

Q2: Cristina ENE [1] – Ariana SAKI 6-0, 6-0 _ Nicoleta DASCĂLU [2] – Ilona GHIOROAIE 6-1, 6-1 _ Daiana NEGREANU [5] – Gabriela DUCA 7-5, 6-3 _ Gabriela TALABĂ [6] – Andreea CULA 6-1, 6-2 _ Andreea GHIŢESCU [14] – Miriam BULGARU 6-4, 3-6, 6-4 _ Gabriela TĂTĂRUŞ – Elena CADAR [3] 5-2, Ret._ Simona IONESCU [9] – Mihaela GHIOCA 6-1, 6-3 _ Oana SIMION [8] – Izabela NOVAC 6-1, 6-2 _ Ulrikke EIKERI (NOR, 616) [10]Maria TOMA 6-2, 6-0 _ Ksenia GAYDARZHI (RUS, 660) [13]Francesca CIUTESCU 6-1, 6-3 _ Julieta Lara ESTABLE (ARG, 560) [7] Teodora STÎNGĂ 6-0, 6-3 _ Charlotte KLASEN (GER. 637) [11] – Mihaela MĂRCULESCU 6-0, 6-1

Q1: Cristina ENE [1], Nicoleta DASCĂLU [2], Elena CADAR [3], Daiana NEGREANU [5], Gabriela TALABĂ [6], Oana SIMION [8], Simona IONESCU [9], Andreea GHIŢESCU [14], Maria TOMA, Andreea CULA, Mihaela GHIOCA, Mihaela MĂRCULESCU BYE

Ariana SAKI Gabriela ZÂRNOVEANU 7-6(1), 7-5

Ilona GHIOROAIE – Elisa SĂRARU 6-3, 6-4

Gabriela TĂTĂRUŞ – Andreia BEBERECHI 3-6, 6-2, 6-1

Gabriela DUCA – Melisa MARTINOV (MDA) 6-1, 6-0

Miriam BULGARU – Daniela FARFAN (ARG) 6-2, 6-3

Francesca CIUTESCU – Sara CVOROVIC (SRB) Walkover

Teodora STÎNGĂ – Alexandra FILIP 6-2, 7-6(9)

Izabela NOVAC – Andrada SURDEANU 7-5, 6-4

Ana Victoria GOBBI MONLLAU (ARG, 1183=) Ioana GHEORGHIŢĂ 6-1, 6-1

DUBLU:

F: Cristina DINU (ROU) / Lina GJORCHESKA (MKD)Irina Maria BARA (ROU) / Diana BUZEAN (ROU) [2] 6-4, 6-2

SF: Irina Maria BARA (ROU) / Diana BUZEAN (ROU) [2] – Charlotte KLASEN (GER) / Alexandra PERPER (MDA) 1-6, 6-4 [10-6]

Cristina DINU (ROU) / Lina GJORCHESKA (MKD)Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Elena Gabriela RUSE (ROU) 7-6(3), 6-1

QF: Irina Maria BARA (ROU) / Diana BUZEAN (ROU) [2] – Miriam Bianca BULGARU (ROU) / Gabriela Nicole TATARUS (ROU) 6-3, 6-4

Cristina DINU (ROU) / Lina GJORCHESKA (MKD)Ulrikke EIKERI (NOR) / Ana Sofia SANCHEZ (MEX) 6-2, 6-4

Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Elena Gabriela RUSE (ROU)Despina PAPAMICHAIL (GRE) / Ipek SOYLU (TUR) [1] 6-0, 2-6 [10-7]

R16: Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Elena Gabriela RUSE (ROU)Yasmin GULMAN (TUR) / Simona IONESCU (ROU) 6-0, 6-1

Ulrikke EIKERI (NOR) / Ana Sofia SANCHEZ (MEX)Oana Georgeta SIMION (ROU) / Gabriela TALABA (ROU) [4] Walkover 

Cristina DINU (ROU) / Lina GJORCHESKA (MKD)Ailen CRESPO AZCONZABAL (ARG) / Julieta Lara ESTABLE (ARG) 6-1, 6-1

Miriam Bianca BULGARU (ROU) / Gabriela Nicole TATARUS (ROU) – Andreia BEBERECHI (ROU) / Maria TOMA (ROU) 6-1, 6-2

Irina Maria BARA (ROU) / Diana BUZEAN (ROU) [2] – Mihaela GHIOCA (ROU) / Anjana SURESH (CAN) 6-3 6-4

Despina PAPAMICHAIL (GRE) / Ipek SOYLU (TUR) [1] Cristina ENE (ROU) / Daiana NEGREANU (ROU) 6-4, 6-2

Sharm El Sheikh, Egipt (10 k) – MD: Cristina ADAMESCU (664) [5]

QF: Sara TOMIC (AUS, 909) [8] Cristina ADAMESCU 5-0, Ret.

R16: Cristina ADAMESCU Oksana UZHYLOVSKA (UKR) 6-3, 6-0

R32: Cristina ADAMESCUVlada FILINSKAYA (UKR) 6-0, 6-4

DUBLU:

R16: Petra IVANKOVIC (CRO) / Irene LAVINO (ITA)Cristina ADAMESCU (ROU) / Riya BHATIA (IND) [4] 6-2, 4-6, [10-7]

Adana, Turcia (10 k) – MD: Cristina MOROI (1138) _ Q: Dana Maria MIHAIL

R32: Kerstin PECKL (AUT) Cristina MOROI 6-4, 6-3 _ Muazzez DEMIRCI (TUR) Dana Maria MIHAIL 7-5, 6-1

Q1: Dana Maria MIHAIL – Irina MOSKOVENKO (RUS) 6-0, 6-1

DUBLU:

QF: Emma FLOOD (NOR) / Anette MUNOZOVA (SWE) [3]Diana Maria MIHAIL (ROU) / Gebriela MIHAYLOVA (BUL) 6-1, 6-2

R16: Diana Maria MIHAIL (ROU) / Gebriela MIHAYLOVA (BUL) Muazzez DEMIRCI (TUR) / Doga Selen TAKUNYACI (TUR) 7-5, 6-4

ATP CHALLENGER TOUR

Caltanissetta, Italia (106,5 k) – MD: Victor HĂNESCU (192), Adrian UNGUR (193)

R16: Guilherme Clezar (BRA, 168) [9] – Adrian UNGUR 6-4, 7-6(6)

R32: Adrian UNGUR – Maxime HAMOU (232) 6-4, 3-6, 6-4 _ Gastao ELIAS (POR, 158) – Victor HĂNESCU 3-6, 6-4, 6-3

DUBLU:

SF: Guido ANDREOZZI (ARG) / Guillermo DURAN (ARG) Costin PAVĂL / Adrian UNGUR [3] 4-6, 6-0, [10-5]

QF: Costin PAVĂL / Adrian UNGUR [3] – Hsien-Yin PENG (TPI) / Tsung-Hua YANG (TPI) 7-5, 7-6 (5)

R16: Costin PAVĂL / Adrian UNGUR [3] – Elias YMER (SWE) / Andreas Siljestrom (SWE) 6-3, 7-6(6)

FUTURES

Jounieh, Liban (15 k) – Q: Vladimir FILIP

QF: Pedja KRSTIN (SRB, 288) [2]Vladimir FILIP 6-2, 6-1

R16: Vladimir FILIP – Henrik SILLANPAA (FIN, 548) [6] 6-4, 7-5

R32: Vladimir FILIP – Amirvala MADANCHI (IRI, 1724=) 6-0, 3-6, 7-6(5)

Q2: Vladimir FILIP – Rami ALAYLI (LIB) 6-0, 6-1

Q1: Vladimir FILIP – Michel ZOGHEIB (LIB) 6-0, 6-0

DUBLU:

QF: Ivo KLEC (SVK) / Adrian SIKORA (SVK) [2]Vladimir FILIP (ROU) / Panu VIRTANEN (FIN) 6-2, 6-2

R16: Vladimir FILIP (ROU) / Panu VIRTANEN (FIN) – Mohsen HOSSEIN ZADE (IRI) / Anoosha SHAHGHOLI (IRI) 6-4 6-3

Stara Zagora, Bulgaria (10 k) – MD: Petru-Alexandru LUNCANU (529), Dragoş Constantin IGNAT (1151)_Q: Alexandru GRIGORIŢĂ (1850), Valentin VANŢĂ, Cosmin ONTICĂ, Mihăiţă Daniel DAMIAN, Răzvan BOBLEAGĂ

QF: Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) [6]Petru-Alexandru LUNCANU 6-2, 6-4

R16: Petru-Alexandru LUNCANU – Tihomir GROZDANOV (BUL, 986) 6-2, 6-3 _ Michal SCHMID (CZE, 494) [5] Răzvan BOBLEAGĂ 6-1, 6-2

R32: Petru-Alexandru LUNCANU – Tadas BABELIS (LTU) 6-3, 7-5 _ Răzvan BOBLEAGĂDragoş IGNAT 6-4, 7-6(0) _ Tihomir GROZDANOV (BUL, 986) – Cosmin ONTICĂ 6-0, 6-2 _ Jonathan KANAR (FRA, 758) Valentin VANŢĂ 6-1, 5-1 Ret.

Q3: Cosmin ONTICĂVasil SHANDAROV (BUL, 1864=) [2] 6-3, 6-4 _ Valentin VANŢĂTed BACHEV (BUL) 6-3, 4-6, 6-4 _ Răzvan BOBLEAGĂAndreas NEYKOV (BUL) 7-5, 6-3 _ Tadas BABELIS (LTU) Mihăiţă DAMIAN 6-7(3), 6-2, 6-4

Q2: Mihăiţă DAMIAN – Nikolay DRAGANOV (BUL) 6-2, 6-2 _ Cosmin ONTICĂ – Rumen LAZOV (BUL) 6-2, 6-0 _ Valentin VANŢĂ – Viktor DZHABARSKI (BUL) 6-0, 6-0 _ Răzvan BOBLEAGĂ – Aland MOYNA (CHI) 6-1, 6-2 _ Tadas BABELIS (LTU) Alexandru GRIGORIŢĂ 6-4, 6-0

Q1: Alexandru GRIGORIŢĂ, Valentin VANŢĂ, Cosmin ONTICĂ, Mihăiţă DAMIAN BYE, Răzvan BOBLEAGĂ – Yoan MATEV (BUL) 6-0, 6-0

DUBLU:

F: Eduard ESTEVE LOBATO (ESP) / Oriol ROCA BATALLA (ESP) [1]Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [2] 6-3, 5-7, [10-8]

SF: Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [2] – Tihomir GROZDANOV (BUL) / Aleksandar LAZOV (BUL) [3] 6-3, 6-4

QF: Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [2] – Aland MOYNA (CHI) / Juan Manuel PENDONES (VEN) 6-4, 6-2

R16: Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [2] – Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Kaloyan VALCHEV (BUL) 6-2, 6-2

Aleks MARTINSKI (BUL) / Vasil SHANDAROV (BUL) Mihaita Daniel DAMIAN (ROU) / Alexandru GRIGORITA (ROU) 7-5, 5-7, [10-8]

Andreas NEYKOV (BUL) / Toni NEYKOV (BUL) Theo FOURNERIE (FRA) / Cosmin ONTICA (ROU) 6-2 6-1

Aland MOYNA (CHI) / Juan Manuel PENDONES (VEN) – Dragos Constantin IGNAT (ROU) / Vasko MLADENOV (BUL) Ret.

1 iunie – 7 iunie 2015

ITF – Feminin

Marsilia (50 k) – MD: Monica Niculescu (67) [2], Patricia Maria Ţig (176)

QF: Monica Niculescu [2] – Denisa ALLERTOVA (CZE, 88) [6] 6-2, 7-5

R16: Monica Niculescu [2] – Sachia VICKERY (USA) 6-2, 6-7(6), 6-4

R32: Monica Niculescu [2] – Francoise ABANDA (CAN, 247) 6-3, 7-6(3) _ Pauline PARMENTIER (FRA) [8] Patricia Maria Ţig (176) 3-1 Ret.

DUBLU:

R16: Tatiana BUA (ARG) / Laura THORPE (FRA) Aliaksandra SASNOVICH (BLR) / Patricia Maria TIG 6-1, 2-6, [11-9]

Eastbourne (50 k)Q: Elena Bogdan (354)

Q3: Georgina GARCIA-PEREZ (ESP, 473) [5] – Elena Bogdan [1] 6-2, 6-4

Q2: Elena Bogdan [1] – Elise VAN HEUVELEN (GBR) 6-1, 6-3

Q1: Elena Bogdan [1] BYE

DUBLU:

SF: Shelby ROGERS (USA) / Coco VANDEWEGHE (USA)Elena BOGDAN / Eva HRDINOVA (CZE) [3] 7-5, 6-3

QF: Elena BOGDAN / Eva HRDINOVA (CZE) [3] – Johanna KONTA (GBR) / Maria SANCHEZ (USA) 7-5, 6-7(5), [12-10]

R16: Elena BOGDAN / Eva HRDINOVA (CZE) [3] – Paula Cristina GONCALVES (BRA) / Beatriz HADDAD MAIA (BRA) 6-1, 3-6, [10-4]

Brescia (50 k) – MD: Sorana Cîrstea (144) [4]

R32: Claudia GIOVINE (ITA)Sorana Cîrstea (144) [4] 6-3, 3-6, 6-2

Sharm El Sheikh, Egipt (10 k) – MD: Cristina Adamescu (667) [4]

R32: Mathilde DEVITS (BEL) Cristina Adamescu (667) [4] 2-6, 6-4, 6-4

DUBLU:

QF: Alice MATTEUCCI (ITA) / Despina PAPAMICHAIL (GRE) [1] Cristina ADAMESCU / Riya BHATIA (IND) 6-2, 6-1

R16: Cristina ADAMESCU / Riya BHATIA (IND) Vlada FILINSKAYA (UKR) / Oksana UZHYLOVSKA (UKR) 7-6(6), 6-3

Madrid (10 k) – Q: Daria Theodora AVRAM

Q2: Ana ROMAN DOMINGUEZ (ESP) [4] Daria AVRAM 6-2, 6-0

Q1: Daria AVRAM – Isabel IGLESIAS PRIETO (ESP) 7-6(5), 7-6(1)

Adana, Turcia (10 k) – Q: Diana Maria MIHAIL

R32: Tamari CHALAGANIDZE (GEO, 1107=)Diana Maria MIHAIL 6-2, 6-0

Q1: Diana MIHAIL

DUBLU:

QF: Ayla AKSU (TUR) / Melis SEZER (TUR) [1] – Anna KADAGIDZE (GEO) / Diana Maria MIHAIL

R16: Anna KADAGIDZE (GEO) / Diana Maria MIHAIL BYE

Bethany Beach, Delaware (10 k) Q: Roxana-Ianula DRĂGAN, Alice-Maria TUNARU

Q2: Natalie CRUZ (DOM) – Roxana-Ianula DRĂGAN 6-3, 6-4

Q1: Roxana-Ianula DRĂGAN, Alice TUNARU BYE

Galaţi (10 k)MD: Irina Maria BARA (389) [3], Cristina DINU (395) [4], Nicoleta-Cătălina DASCĂLU (452) [6], Diana BUZEAN (426) [5], Daiana NEGREANU (466) [8], Gabriela TALABĂ (537), Oana-Georgeta SIMION (576), Simona IONESCU (612), Irina FETECĂU (678) [7], Andreea GHIŢESCU (696), Gabriela Duca (903), Camelia-Elena HRISTEA (1112=) WC, Miriam Bianca BULGARU WC, Andreea PRISĂCARIU WC, Iulia Maria IVAŞCU WC

Q: Cristina ENE (440), Cristina MOROI (1141), Gabriela TĂTĂRUŞ (1219), Teodora STÂNGĂ, Ariana SAKI, Gabriela Aura ZÂRNOVEANU, Ioana GHEORGHIŢĂ, Mihaela GHIOCA, Patricia EFTENOIU, Francesca Dorothea CIUTESCU, Ioana TOANCHINĂ, Andreia BEBERECHI, Andrada Ioana SURDEANU, Alexandra FILIP, Elisa Teodora SĂRARU, Iuliana OANTE, Ioana POŞIRCĂ, Tatiana EFTENOIU, Nicoleta Cristina BĂJESCU, Daniela GÎLCĂ, Blanca Elena BUTNARU, Anamaria VLĂDESCU, Oana GAVRILĂ, Andreea CULA, Adriana Maria ANDRONACHE, Iulia SĂVESCU, Yasmeen PARVIZ, Cosmina COSTOVICI, Gabriela Aura ZÂRNOVEANU

F: Diana BUZEAN [5]Irina BARA [3] 6-3, 4-6, 6-3

SF: Irina BARA [3] – Anna-Giulia REMONDINA (ITA, 459) [7] 6-4, 6-0 _ Diana BUZEAN [5] – Cristina DINU [4] 6-4, 6-2

QF: Irina BARA [3] – Cristina ENE 1-6, 6-0, 6-3 _ Cristina DINU [4] – Anastasia VDOVENCO (MDA, 713=) 6-1, 6-0 _ Diana BUZEAN [5] – Andreea PRISĂCARIU 6-3, 6-3 _ Anna-Giulia REMONDINA (ITA, 459) [7]Dia EVTIMOVA (BUL, 352) [2] 6-0, 7-6(4)

R16: Irina BARA [3] – Irina FETECĂU 7-5, 4-6, 6-1 _ Cristina DINU [4] – Alice BALDUCCI (ITA, 549) 6-4, 6-7(4), 6-3 _ Diana BUZEAN [5] – Federica ARCIDIACONO (ITA, 956) 6-2, 6-1_ Cristina ENEDaiana NEGREANU [8] 6-3, 6-2 _ Andreea PRISĂCARIU – Gabriela Duca 6-4, 5-7, 6-2 _ Anastasia VDOVENCO (MDA, 713=) Gabriela TALABĂ 6-2, 6-2 _ Dia EVTIMOVA (BUL, 352) [2] – Simona IONESCU 6-1, 6-3

R32: Irina BARA [3] – Yasmin GULMAN (TUR) 6-0, 6-0 _ Cristina DINU [4] – Miriam BULGARU 6-0, 6-4 _ Diana BUZEAN [5] – Tina TEHRANI (USA, 989=) 6-3, 6-2 _ Daiana NEGREANU [8] – Camelia-Elena HRISTEA 6-2, 6-3 _ Gabriela TALABĂNicoleta DASCĂLU [6] 6-4, 2-6, 6-2 _ Andreea PRISĂCARIU – Natela DZALAMIDZE (RUS, 327) [1] 3-6, 6-0, 7-5 _ Gabriela Duca – Ksenia GAYDARZHI (RUS, 660) 2-6, 6-4, 6-3 _ Cristina ENEGabriela TĂTĂRUŞ 1-6, 6-1, 6-1 _ Irina FETECĂUOana GAVRILĂ 6-0, 3-6, 6-3 _ Simona IONESCUGabriela ZÂRNOVEANU 6-1, 6-3 _ Federica ARCIDIACONO (ITA, 956) Oana-Georgeta SIMION 0-6, 6-3, 6-4 _ Alice BALDUCCI (ITA, 549)Iuliana OANTE 6-4, 6-3 _ Andreea GHIŢESCU 6-4, 1-6, 7-6 (5)

Q3: Cristina ENE [1] – Julia HELBET (MDA, 1085=) 6-1, 6-3 _ Gabriela TĂTĂRUŞ [8] – Ioana GHEORGHIŢĂ 6-2, 6-2 _ Gabriela ZÂRNOVEANU – Ioana POŞIRCĂ Walkover _ Iuliana OANTEGabriela VAN DE GRAAF (NED, 1079=) [5] 6-3, 7-5 _ Oana GAVRILĂAriana SAKI 6-0, 6-0 _ Ksenia GAYDARZHI (RUS, 660) [2]Francesca CIUTESCU 6-3, 6-1 _ Tina TEHRANI (USA, 989=) [4]Tatiana EFTENOIU 6-0, 6-0 _ Anjana SURESH (CAN)Mihaela GHIOCA 6-3, 6-1

Q2: Cristina ENE [1] – Alexandra FILIP 6-1, 6-1 _ Gabriela TĂTĂRUŞ [8] Alisa MARTINOV (MDA, 1225) 6-2, 6-1 _ Francesca CIUTESCU Iulia SĂVESCU 6-2, 6-0 _ Gabriela ZÂRNOVEANU – Alexandra PERPER (MDA, 984=) [3] Walkover _ Ioana POŞIRCĂ – Adriana ANDRONACHE 6-7(3), 6-1, 6-3 _ Tatiana EFTENOIU – Nicoleta BĂJESCU 6-3, 3-6, 6-2 _ Iuliana OANTE – Daniela GÎLCĂ 6-2, 6-0 _ Oana GAVRILĂ – Lisa BASTIANELLO (ITA, 1141) [6] 0-6, 6-4, 6-1_ Ariana SAKI – Ioana TOANCHINĂ 3-6, 6-4, 6-3 _ Mihaela GHIOCA Elisa SĂRARU 6-3, 6-2 _ Ioana GHEORGHIŢĂ – Cosmina COSTOVICI 6-0, 6-1 _ Julia HELBET (MDA, 1085=) Andreea CULA 6-7(7), 6-1, 6-1 _ Tina TEHRANI (USA, 989=) [4]Teodora STÂNGĂ 7-5, 6-2 _ Gabriela VAN DE GRAAF (NED, 1079=) [5] Andreia BEBERECHI 6-2, 4-6, 6-2 _ Anjana SURESH (CAN) – Cristina MOROI [7] 6-0, 6-1

Q1: Cristina ENE [1], Cristina MOROI [7], Gabriela TĂTĂRUŞ [8], Alexandra FILIP, Francesca CIUTESCU, Iulia SĂVESCU, Gabriela ZÂRNOVEANU, Ioana POŞIRCĂ, Adriana ANDRONACHE, Tatiana EFTENOIU, Nicoleta BĂJESCU, Iuliana OANTE, Daniela GÎLCĂ, Ioana TOANCHINĂ, Ariana SAKI, Cristina MOROI, Mihaela GHIOCA, Elisa SĂRARU, Cosmina COSTOVICI, Ioana GHEORGHIŢĂ BYE

Andreea CULABlanca Elena BUTNARU 6-2, 6-0 _ Teodora STÂNGĂ – Mariana GALBEN (MDA) 6-2, 6-3 _ Andreia BEBERECHIAnamaria VLĂDESCU 6-2, 6-1 _ Oana GAVRILĂAndrada SURDEANU 6-1, 6-2 _ Melisa MARTINOV (MDA)Yasmeen PARVIZ 5-2 Ret., Anjana SURESH (CAN)Patricia EFTENOIU 7-5, 6-0

DUBLU: Oana Georgeta SIMION / Gabriela TALABA [3] Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia-Elena HRISTEA 4-6, 7-5 [10-8]

SF: Oana Georgeta SIMION / Gabriela TALABA [3] Charlotte KLASEN (GER) / Daiana NEGREANU [1] 7-5, 6-3

Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia-Elena HRISTEA – Diana BUZEAN / Cristina DINU [4] 7-5, 0-6, [10-5]

QF: Charlotte KLASEN (GER) / Daiana NEGREANU [1]Ksenia GAYDARZHI (RUS) / Yasmin GULMAN (TUR) 6-2, 6-1

Oana Georgeta SIMION / Gabriela TALABĂ [3] Oana GAVRILĂ / Gabriela Nicole TATARUŞ 6-3, 6-0

Diana BUZEAN / Cristina DINU [4] – Julia HELBET (MDA) / Tina TEHRANI (USA) 6-2, 6-4

Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia-Elena HRISTEA – Alice BALDUCCI (ITA) / Anna-Giulia REMONDINA (ITA) [2] 6-3, 6-3

R16: Charlotte KLASEN (GER) / Daiana NEGREANU [1] BYE

Diana BUZEAN / Cristina DINU [4] – Nicoleta-Catalina DASCALU / Andreea GHITESCU 6-3, 7-6(3)

Oana Georgeta SIMION / Gabriela TALABA [3] – Andreia BEBERECHI / Francesca Dorothea CIUTESCU 6-1, 6-2

Oana GAVRILA / Gabriela Nicole TATARUSMiriam Bianca BULGARU / Andreea PRISACARIU 7-6(3) 7-6(3)

Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia-Elena HRISTEA – Cristina MOROI / Gabriela Aura ZARNOVEANU 6-1, 6-0

Julia HELBET (MDA) / Tina TEHRANI (USA) Simona IONESCU / Anastasia VDOVENCO (MDA) 6-3 6-2

Alice BALDUCCI (ITA) / Anna-Giulia REMONDINA (ITA) [2]Iuliana OANTE / Gabriela VAN DE GRAAF (NED) 6-2, 6-3

Ksenia GAYDARZHI (RUS) / Yasmin GULMAN (TUR) – Patricia EFTENOIU / Tatiana EFTENOIU 7-5, 6-3

ATP CHALLENGER TOUR

Prostejov, Cehia (106,5 k) – MD: Marius Copil (202)

R32: Santiago Giraldo (COL,64) [5] – Marius Copil 7-6(4), 6-2

Furth, Germania (42,5 k) MD: Adrian Ungur (188)

R32: Horacio Zeballos – Adrian Ungur 6-4, 6-0

DUBLU:

QF: Roberto MAYTIN (VEN) / Miguel Angel REYES-VARELA (MEX) – Costin Pavăl / Adrian Ungur 6-4, 7-6 (2)

R16: Costin Pavăl / Adrian Ungur – Ilja Bozoljac (SRB) /Frank Dancevic 6-4, 3-6, [10-6]

FUTURES

Jounieh, Liban (15 k) – MD: Vladimir Filip

R16: Sam BARRY (IRL, 400) [3] – Vladimir Filip 6-0, 6-1

R32: Vladimir Filip – Aria HARAJCHI (SUI, 2218) 6-1, 6-1

DUBLU:

R16: Francesco GARZELLI (ITA) / Sasha MERZETTI (ITA) – Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) / Vladimir FILIP 6-3 6-7(3) [10-3]

Brcko, Bosnia şi Herţegovina (10k) MD: Vlad Victor Cornea (958) _ Q: Tudor Cristian Şulea (1396=)

QF: Vlad Cornea – Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO, 507) [2] 4-6, 7-6(3), 6-4

R16: Vlad Cornea – Nerman FATIC (BIH, 739) 6-4, 7-5 _ Steven DE WAARD (AUS, 947)Tudor Şulea 7-5, 6-7(1), 7-5

R32: Vlad Cornea – Jerome INZERILLO (FRA, 594) [5] 5-7, 7-5, 6-4 _ Tudor Şulea – Ivan SABANOV (CRO, 1182 ) 4-6, 6-0, 6-4

Q2: Tudor Şulea [3]Faruk BAKALOVIC (BIH) 4-6, 7-6(3), 7-6(6)

Q1: Tudor Şulea [3] BYE

DUBLU:

R16: Nino SERDARUSIC (CRO) / Josko TOPIC (CRO) – Vlad Victor CORNEA / Tudor Cristian SULEA [4] 6-4, 7-6(5)

25 mai – 31 mai 2015

ITF – FEMININ

Grado, Italia (25 k) – Q: Cristina DINU (395)

R32: Antonia LOTTNER (GER, 332) – Cristina DINU 6-1, 6-3

Q2: Cristina DINU – Alice SAVORETTI (ITA, 419) [9] 6-2, 6-1

Q1: Cristina DINU – Alba CARRILLO MARIN (ESP, 919) 2-6, 7-5, 6-4

Maribor, Slovenia (25 k)MD: Alexandra Cadanţu (324)

R32: Jana FETT (CRO, 267) [7] Alexandra Cadanţu 6-1, 4-6, 6-3

Bol, Croaţia (10 k): Q: Debora Emanuela SCURT, Rebeca Ruth SCURT

Q2: Milica NOVAKOVIC (SRB) Rebeca Ruth SCURT 6-0, 7-5

Q1: Rebeca Ruth SCURT Amelie INTERT (GER, 1115=) [2] _ Anastasiya KLYMENKO (UKR)Debora Emanuela SCURT 7-5, 6-0

Sharm El Sheikh, Egipt (10 k) – MD: Elena-Teodora CADAR (453) [2]

R16: Jacqueline CABAJ AWAD (SWE, 898) – Elena-Teodora CADAR 7-5, 6-1

R32: Elena-Teodora CADAR – Maria ZOTOVA (RUS) 6-2, 2-6, 7-6(5)

DUBLU:

F: Alice MATTEUCCI (ITA) / Despina PAPAMICHAIL (GRE) [1] Elena-Teodora CADAR (ROU) / Eleni KORDOLAIMI (GRE) [3]

SF: Elena-Teodora CADAR (ROU) / Eleni KORDOLAIMI (GRE) [3] Ola ABOU ZEKRY (EGY) / Alina MIKHEEVA (RUS) [2] Walkover

QF: Elena-Teodora CADAR (ROU) / Eleni KORDOLAIMI (GRE) [3] Kyra SHROFF (IND) / Claudia WILLIAMS (NZL) 3-6, 7-5, [11-9]

R16: Elena-Teodora CADAR (ROU) / Eleni KORDOLAIMI (GRE) [3] BYE

Antalia (10 k) MD: Irina Maria Bara (389) [2]

F: Irina Bara [2] – Maria-Fernanda ALVAREZ-TERAN (BOL, 1158=)

SF: Irina Bara [2] – Lisa MATVIYENKO (GER, 1158) 6-1, 6-0

QF: Irina Bara [2] – Carla TOULY (FRA, 768) [7] 6-4, 6-2

R16: Irina Bara [2] – Jessica BRUEHWILER (SUI) 6-0, 6-0

R32: Irina Bara [2] – Yana MORDERGER (GER, 995=) 6-3, 1-6, 6-3

DUBLU:

F: Francesca PALMIGIANO (ITA) / Carla TOULY (FRA) [2] Irina Maria BARA (ROU) / Tea FABER (CRO) [1] 6-4, 6-0

SF: Irina Maria BARA (ROU) / Tea FABER (CRO) [1] – Gozal AINITDINOVA (KAZ) / Olga TERTEAC (MDA) 7-6(6), 6-3

QF: Irina Maria BARA (ROU) / Tea FABER (CRO) [1] – Mariaryeni GUTIERREZ (VEN) / Lisa MATVIYENKO (GER) 6-4, 6-4

R16: Irina Maria BARA (ROU) / Tea FABER (CRO) [1] BYE

Galaţi, România (10 k) – MD: Cristina ENE (440) [1], Gabriela TALABĂ (537) [4], Simona IONESCU (610) [5], Irina FETECĂU (677) [7], Andreea GHIŢESCU (696) [8], Georgia Andreea CRĂCIUN (841), Gabriela DUCA (903), Camelia-Elena HRISTEA (1112=) WC, Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ (1218) WC, Oana GAVRILĂ WC

Q: Teodora STÎNGĂ, Ariana SAKI, Gabriela Aura ZÂRNOVEANU, Ioana GHEORGHIŢĂ, Mihaela GHIOCA, Patricia EFTENOIU, Francesca Dorothea CIUTESCU, Mădălina GRIGORIU, Andreia BEBERECHI, Andrada Ioana SURDEANU, Alexandra FILIP, Atticia TIRON, Cristiana Miruna TUDOR, Iuliana OANTE, Tatiana EFTENOIU, Teodora Elena RADU, Daniela GÎLCĂ, Blanca Elena BUTNARU, Anamaria VLĂDESCU, Andreea CULA, Adriana Maria ANDRONACHE, Maria TOMA, Brânduşa Antonia GRASU, Ilona-Georgiana GHIOROAIE, Iulia SĂVESCU, Ioana TOANCHINĂ.

F: Fanni STOLLAR (HUN, 797) – Georgia CRĂCIUN 2-6, 6-4, 7-5

SF: Georgia CRĂCIUN – Anna-Giulia REMONDINA (ITA, 459) [2] 6-3, 6-3 _ Fanni STOLLAR (HUN, 797) – Gabriela TALABĂ [4] 7-5, 6-4

QF: Gabriela TALABĂ [4] – Irina FETECĂU [7] 6-4, 6-3 _ Georgia CRĂCIUN – Caroline ROMEO (FRA, 520) [3] 6-3, 6-2 _ Fanni STOLLAR (HUN, 797)Ilona GHIOROAIE 6-3, 6-2

R16: Gabriela TALABĂ [4] – Camille CHELI (FRA, 902=) 6-2, 6-2 _ Irina FETECĂU [7] – Gabriela VAN DE GRAAF 6-0, 6-3 _ Georgia CRĂCIUNSimona IONESCU [5] 6-3, 4-6, 6-4 _ Ilona GHIOROAIECristina ENE [1] 4-6, 6-3, 6-1 _ Caroline ROMEO (FRA, 516) [3] Oana GAVRILĂ 6-0, 6-3

R32: Cristina ENE [1] – Francesca CIUTESCU 6-1, 6-2 _ Gabriela TALABĂ [4] – Andreea CULA 6-2, 6-0 _ Simona IONESCU [5] – Camelia-Elena HRISTEA 3-6, 6-4, 7-5 _ Irina FETECĂU [7] – Alisa MARTINOV (MDA) 6-2, 6-2 _ Tina TEHRANI (SUA, 980=) – Andreea Ghiţescu [8] 6-2, 7-5 _ Ilona GHIOROAIEYasmin GULMAN (TUR) 6-1, 6-2 _ Oana GAVRILĂ – Julia HELBET (MDA) 6-3, 6-2 _ Georgia CRĂCIUNGabriela DUCA 6-4, 6-4 _ Charlotte KLASEN (GER, 618) [6] Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ 7-5, 7-6(4) _ Gabriela VAN DE GRAAF (NED, 1075=)Mădălina GRIGORIU 6-3, 6-3 _ Anastasia VDOVENCO (MDA) Iuliana OANTE 6-1, 6-3

Q2: Mădălina GRIGORIU Ioana GHEORGHIŢĂ 3-6, 7-5, 7-5 _ Andreea CULAMaria TOMA 2-6, 6-3, 6-3 _ Francesca CIUTESCU Andrada SURDEANU 2-6, 6-0, 7-6(5) _ Iuliana OANTEMihaela GHIOCA 6-1, 6-1 _ Ilona GHIOROAIE – Iulia SĂVESCU 6-0, 6-1_ Lea THOLEY (FRA. 1015) [1]Adriana ANDRONACHE 6-0, 6-0 _ Alisa MARTINOV (MDA, 1125=) – Gabriela ZÂRNOVEANU 6-2, 6-0 _ Julia HELBET (MDA)Ariana SAKI 6-2, 6-3

Q1: Adriana ANDRONACHEPatricia EFTENOIU 6-3, 6-3 _ Ioana GHEORGHIŢĂ – Lisa BASTIANELLO (ITA, 1136=) _ Mădălina GRIGORIUCristiana TUDOR 6-3, 4-6, 6-2 _ Maria TOMATeodora RADU 6-2, 6-2 _ Andreea CULAAndreia BEBERECHI 7-6(6), 6-4 _ Andrada SURDEANUAnamaria VLĂDESCU 6-1, 6-2 _ Francesca CIUTESCU Brânduşa GRASU 6-4, 6-1 _ Mihaela GHIOCASandra FRIEDL (AUT) 6-1, 6-2 _ Iuliana OANTEDaniela GÎLCĂ 6-0, 6-1 _ Gabriela ZÂRNOVEANU – Alexandra FILIP 6-4, 3-6, 7-6(3) _ Iulia SĂVESCUTatiana EFTENOIU 4-6, 6-1, 6-3 _ Ilona GHIOROAIE – Anjana SURESH (CAN) 6-4, 6-1 _ Ariana SAKI – Harris CALDWELL (USA) 6-2, 6-3 _ Alisa MARTINOV (MDA, 1125=) – Blanca Elena BUTNARU 6-4, 6-0 _ Julia HELBET (MDA)Ioana ŢOANCHINĂ 6-4, 6-2

DUBLU:

SF: Charlotte KLASEN (GER) / Anna-Giulia REMONDINA (ITA) [1] Cristina ENE (ROU) / Gabriela TALABĂ (ROU) [4] 2-6, 7-6(6) [10-8]

QF: Cristina ENE (ROU) / Gabriela TALABĂ (ROU) [4] – Mădălina GRIGORIU (ROU) / Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ (ROU) 6-2, 6-1

Daniela CIOBANU (MDA) / Alexandra PERPER (MDA) – Camelia-Elena HRISTEA (ROU) / Tina TEHRANI (USA) [3] 5-7 6-2 [10-6]

Julia HELBET (MDA) / Anastasia VDOVENCO (MDA) [2] – Oana GAVRILĂ (ROU) / Andrada Ioana SURDEANU (ROU) 6-2 6-3

R16: Cristina ENE (ROU) / Gabriela TALABA (ROU) [4] – Alisa MARTINOV (MDA) / Melisa MARTINOV (MDA) 6-0 6-2

Caroline ROMEO (FRA) / Lea THOLEY (FRA) Francesca Dorothea CIUTESCU (ROU) / Anamaria VLĂDESCU (ROU) 6-1, 6-2

Mădălina GRIGORIU (ROU) / Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ (ROU) – Yasmin GULMAN (TUR) / Ariana SAKI (ROU) 6-1, 7-6(1)

Camelia-Elena HRISTEA (ROU) / Tina TEHRANI (USA) [3] – Mihaela GHIOCA (ROU) / Iuliana OANTE (ROU) 6-4, 6-3

Oana GAVRILĂ (ROU) / Andrada Ioana SURDEANU (ROU)Andreia BEBERECHI (ROU) / Maria TOMA (ROU) 6-3, 6-0

Charlotte KLASEN (GER) / Anna-Giulia REMONDINA (ITA) [1] – Ilona-Georgiana GHIOROAIE (ROU) / Simona IONESCU (ROU) 7-6(10), 6-3

ATP CHALLENGER TOUR

Niciun jucător român nu participă în această săptămână

ITF – MASCULIN

Brcko, Bosnia şi Herţegovina (10k) MD: Vlad Victor Cornea (958) _ Q: Tudor Cristian Şulea (1396=)

R16: Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [3] – Vlad Cornea 6-3, 6-4

R32: Vlad Cornea – Andre BIRO (HUN, 1341=) 5-7, 6-2, 6-3 _ Franjo RASPUDIC (CRO, 717) – Tudor Şulea 6-1, 5-7, 6-1

Q2: Tudor Şulea [10] – Radoslav SHANDAROV (BUL) 6-1, 6-2

Q1: Tudor Şulea [10] – Aleksa MARKOVIC (BIH) 6-0, 6-1

DUBLU:

F: Victor CORNEA (ROU) / Tudor Cristian ŞULEA (ROU) [3]Ivan SABANOV (CRO) / Matej SABANOV (CRO) [1] 6-2, 6-4

SF: Victor CORNEA (ROU) / Tudor Cristian ŞULEA (ROU) [3] – Darko JANDRIC (SRB) / Danilo PETROVIC (SRB) [2] 7-5, 6-1

QF: Vlad Victor CORNEA (ROU) / Tudor Cristian ŞULEA (ROU) [3] – Mladen MITAK (CRO) / Franjo RASPUDIC (CRO) Walkover

R16: Vlad Victor CORNEA (ROU) / Tudor Cristian ŞULEA (ROU) [3] – Matteo HERRMANN-ZUNIC (GER) / Martin NIKIC (CRO) 6-2 6-3

Antalia (10 k) – Q: Lucian Vespan

R32: Sandro EHRAT (SUI, 677) [7] – Lucian Vespan 6-2, 3-0 Ret

Q2: Lucian VespanGalo BARREZUETA (ECU, 1856) [3] 6-2, 6-0

Q1: Lucian VespanDavide NEGROTTI (ITA) 6-0, 6-1

Bacău (15 k) MD: Petru Alexandru LUNCANU (455) [8], Vasile ANTONESCU (465), Dragoş DIMA (515), Luca George TATOMIR (943), Andrei COCIAŞU (993), Nicolae FRUNZĂ (1580=) WC, Bogdan BORZA (1629=) WC, Matei Adrian AVRAM WC, Alexandru Vasile MANOLE WC

Q: Teodor-Dacian CRĂCIUN (976), Andrei COCIAŞU (993), Andrei Ştefan APOSTOL (1079), Mircea-Alexandru JECAN (1106), Dragos Constantin IGNAT (1146) Alexandru-Daniel CARPEN (1400), Alexandru GRIGORIŢĂ (1864), Teodor LEAHU (1686), Călin MANDA (2124), Andrei PĂTRUI, Sergiu Ioan BUCUR, Radu Roan POPA, Vlad PROTOPOPESCU, George RADU, Vladimir FILIP, William Emanuel BIRĂU, Radu Andrei STELIAN, Sorin ROŞCA, Nicolae Răzvan LUPŞESCU, Florin-Silviu BARBU, Toni STANCA, Cosmin ONTICĂ, Mihnea BARA, Tudor BURGHELEA, Vlad Cristian MOCANU, Tudor GHENEA, Cristian PROTOPOPESCU, Radu Bogdan Gabriel IVAN, Petru Octavian BERDILĂ, Septimiu FRĂŢILĂ, Marian Petre PRĂJESCU, Vlad Andrei DUMITRU, Matei Adrian AVRAM, Iustin BACIU, Tudor DIACONU, Nicolae BACIU, Ioan Gheorghe Pavel ILIESCU, Sabin Adrian SAVELUC, Vlad Nicolae CĂTĂLINOIU, Bogdan PAVEL, Daniel Marian VASILE, Mihaiţă Daniel DAMIAN, Răzvan Marius CODESCU, Andreas BRACACI.

F: Kamil MAJCHRZAK (POL, 366) [7] Dragoş DIMA 6-1, 6-2

SF: Dragoş DIMA – Jordan THOMPSON (AUS, 254) [3] 6-4, 3-6, 6-1

QF: Dragoş DIMA – Jordi SAMPER-MONTANA (ESP, 240) [2] 6-4, 7-6(4)

R16: Dragoş DIMA – Dragoş IGNAT 6-4, 6-1 _ Juan Carlos SAEZ (CHI, 257) [4] Andrei COCIAŞU 6-2, 6-0 _ Jordan THOMPSON (AUS, 254) [3]Petru Alexandru LUNCANU 6-0, 4-6, 7-6(5) _ Jordi SAMPER-MONTANA (ESP, 240) [2] – Teodor-Dacian CRĂCIUN Walkover

R32: Andrei COCIAŞUTeodor LEAHU (LL) 6-3, 6-3 _ Petru Alexandru LUNCANUMircea JECAN 6-4, 6-4 _ Dragoş IGNAT – Marc GINER (SPA, 320) [5] 6-3, 6-3 _ Dragoş DIMAAndrei APOSTOL 7-6(1), 6-1 _ Teodor-Dacian CRĂCIUN Luca George TATOMIR 6-4, 6-2 _ Jordi SAMPER-MONTANA (ESP, 240) [2] – Alexandru MANOLE 6-0, 6-2 _ Michael MMOH (USA, 633)Călin MANDA 6-1, 6-1 _ Kamil MAJCHRZAK (POL, 361) [7]Nicolae FRUNZĂ 7-6(3), 7-6(4) _ Hans PODLIPNIK-CASTILLO (CHI, 205) [1] Bogdan BORZA 6-2, 6-2 _ Juan Carlos SAEZ (CHI, 257) [4] Sergiu BUCUR 7-5, 6-3 _ David VEGA HERNANDEZ (ESP, 440)Alexandru CARPEN 6-4, 6-4 _ Yannik REUTER (BEL, 373) [8] Vasile ANTONESCU 6-4, 2-6, 6-3 _ Maxim DUBARENCO (BLR, 332)Matei AVRAM 6-0, 6-0

Q3: Teodor-Dacian CRĂCIUN [2] – Cosmin ONTICĂ 6-0, 6-1 _ Andrei APOSTOL [3]Mihnea BARA 6-2, 6-1 _ Mircea JECAN [4]Tudor DIACONU 6-0, 3-6, 6-0 _ Dragoş IGNAT [5] – Marian PRĂJESCU 6-0, 7-5 _ Alexandru CARPEN [6] – Vlad PROTOPOPESCU 2-6, 6-2, 6-2 _ Călin MANDA [10]Teodor LEAHU [8] 6-4, 6-3 _ Sergiu BUCURAlexandru GRIGORIŢĂ [9] 6-4, 6-3

Q2: Teodor-Dacian CRĂCIUN [2]Mihaiţă DAMIAN 6-2, 6-1 _ Andrei APOSTOL [3] – Ioan ILIESCU 6-0, 6-2 _ Mircea JECAN [4] – Vlad CĂTĂLINOIU 6-4, 6-3 _ Dragoş IGNAT [5] – Vlad DUMITRU 6-4, 6-3 _ Alexandru CARPEN [6] – Răzvan CODESCU 6-2, 6-2 _ Teodor LEAHU [8] – Maxim BULAT (MDA) 5-7, 6-4, 6-0 _ Călin MANDA [10] – Radu Andrei STELIAN 6-3, 6-0 _ Cosmin ONTICĂ – Nicolae BACIU 6-0, 6-1 _ Mihnea BARACezar CREŢU (MDA) 6-0, 6-0 – Tudor DIACONU – George RADU 6-2, 6-1 _ Marian PRĂJESCUThomas-Cristian HODEL (GER. 1105) 6-3, 5-7, 6-4 _ Vlad PROTOPOPESCUAndrei PĂTRUI [11] 6-4, 6-3 _ Sergiu BUCUR – Francisco STUARDO (CHI, 1456) [7] 6-3, 6-0 _ Alexandru GRIGORIŢĂ [9] – Florin BARBU 5-7, 6-2, 6-2

Q1: Teodor-Dacian CRĂCIUN [2], Andrei APOSTOL [3], Mircea JECAN [4], Dragoş IGNAT [5], Alexandru CARPEN [6], Teodor LEAHU [8], Alexandru GRIGORIŢĂ [9], Călin MANDA [10], Andrei PĂTRUI [11], Nicolae BACIU, Ioan ILIESCU, Mircea JECAN, Vlad DUMITRU, Sorin ROŞCA, Vlad Nicolae CĂTĂLINOIU, BYE, Bogdan PAVEL – Daniel Marian VASILE 6-0, 6-1, Mihaiţă DAMIANVlad MOCANU 6-2, 6-2 _ Cosmin ONTICĂNicolae LUPŞESCU 7-6(5), 3-6, 4-0 _ Mihnea BARATudor GHENEA 6-0, 6-0 _ George RADUTudor BURGHELEA 6-2, 4-6, 6-2 _ Tudor DIACONU – Petru BERDILĂ 4-6, 6-3, 6-0 _ Marian PRĂJESCURadu IVAN 4-6, 6-2, 6-1 _ Răzvan CODESCUSabin SAVELUC 6-2, 6-1 _ Vlad PROTOPOPESCUVladimir FILIP 6-3, 6-4 _ Sergiu BUCUR – David CRISOVAN (USA) 6-0, 6-1 _ Florin BARBUIustin BACIU 6-4, 6-1 _ Radu Andrei STELIANRadu Roan POPA 6-2, 7-6(4) _ Alexandru DANES (FRA)Cristian PROTOPOPESCU 6-0, 6-0 _ Cezar CREŢU (MDA)Andreas BRACACI 6-4, 6-7(7), 6-3 _ Thomas-Cristian HODEL (GER. 1105)Septimiu FRĂŢILĂ 6-1, 6-7(3), 6-3 _ Maxim BULAT (MDA)William Emanuel BIRĂU 6-4, 6-1

DUBLU:

F: Hans PODLIPNIK-CASTILLO (CHI) / Juan Carlos SAEZ (CHI) [1] – Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Ilija VUCIC (SRB) [2] 6-3, 4-6 [10-7]

SF: Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Ilija VUCIC (SRB) [2] – Patrick GRIGORIU (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) [3] 6-3, 3-6, [10-5]

Hans PODLIPNIK-CASTILLO (CHI) / Juan Carlos SAEZ (CHI) [1] – Petru Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [4] 4-6, 6-4, [11-9]

QF: Petru Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [4]Matei AVRAM (ROU) / Tudor DIACONU (ROU) 6-2, 6-0

Patrick GRIGORIU (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) [3]Marc GINER (ESP) / David VEGA HERNANDEZ (ESP) 6-3, 7-5

Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Ilija VUCIC (SRB) [2] – Teodor-Dacian CRĂCIUN (ROU) / Richard WAITE (GER) Walkover

Hans PODLIPNIK-CASTILLO (CHI) / Juan Carlos SAEZ (CHI) [1] – Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU) 6-3, 6-4

R16: Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU) – Miki JANKOVIC (SRB) / Kamil MAJCHRZAK (POL) 6-3. 6-3

Petru Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [4]Vasile ANTONESCU (ROU) / Dragoş DIMA (ROU) 7-5, 6-4

Matei AVRAM (ROU) / Tudor DIACONU (ROU) – Mihaiţă Daniel DAMIAN (ROU) / Alexandru GRIGORIŢĂ (ROU) 6-3, 6-4

Patrick GRIGORIU (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) [3]Tudor BURGHELEA (ROU) / Sabin Adrian SAVELUC (ROU) 6-0, 6-1

Teodor-Dacian CRĂCIUN (ROU) / Richard WAITE (GER) – Dragos Constantin IGNAT (ROU) / Alexandru Vasile MANOLE 6-3, 6-1

Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Ilija VUCIC (SRB) [2] – Bogdan BORZA (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) 6-1 6-3

Hans PODLIPNIK-CASTILLO (CHI) / Juan Carlos SAEZ (CHI) [1] Mihnea BARA (ROU) / Calin MANDA (ROU) 6-0 6-4

18 mai – 24 mai 2015

ITF – FEMININ

Caserta, Italia (25 k): MD: Alexandra CADANŢU (325) _ Q: Cristina DINU (395) _DUBLU: Diana Buzean (238 – DR)

QF: Darya KASATKINA (RUS, 256) [8] Alexandra CADANŢU 6-0, 6-3

R16: Alexandra CADANŢU – Jasmine PAOLINI (ITA) 7-5, 6-4

R32: Alexandra CADANŢULucia CERVERA-VAZQUEZ (ESP) 6-2, 4-6, 6-2

Q2: Nadia PODOROSKA (ARG) [6, 368] Cristina DINU (ROU) [9] 6-2, 6-3

Q1: Cristina DINU (ROU) [9] Federica PULCINO (ITA) 6-0, 6-0

DUBLU:

SF: Ekaterine GORGODZE (GEO) / Sofia SHAPATAVA (GEO) [4] Diana BUZEAN (ROU) / Reka-Luca JANI (HUN) [2] 6-1, 6-3

QF: Diana BUZEAN (ROU) / Reka-Luca JANI (HUN) [2]Darya KASATKINA (RUS) / Rebecca SRAMKOVA (SVK) 6-2, 7-6(6)

R16: Diana BUZEAN (ROU) / Reka-Luca JANI (HUN) [2] Lucia CERVERA-VAZQUEZ (ESP) / Alexandra NANCARROW (AUS) 6-1 6-7(4) [10-5]

Martina CACIOTTI (ITA) / Maria MASINI (ITA) – Estrella CABEZA-CANDELA (ESP) / Cristina DINU (ROU) 4-6, 7-6(4), [11-9]

Bol, Croaţia (10 k): Q: Debora Emanuela SCURT, Rebeca Ruth SCURT

Q2: Theresa KLEINSTEUBER (GER, 1050=) [5] Rebeca Ruth SCURT (ROU) 6-1 6-2 _ Anastasiya KLYMENKO (UKR)Debora Emanuela SCURT (ROU) 6-1 6-2

Q1: Debora Emanuela Scurt BYE _ Rebeca Ruth Scurt BYE

DUBLU:

R16: Maria-Fernanda ALVES (BRA) / India MAGGEN (BEL) [3] Debora Emanuela SCURT (ROU) / Rebeca Ruth SCURT (ROU) 6-2 6-1

Sharm El Sheikh, Egipt (10 k) – MD: Elena-Teodora CADAR (459) [2]

SF: Julia TERZIYSKA (BUL, 470) [4] – Elena-Teodora CADAR [2] 6-3. 6-0

QF: Elena-Teodora CADAR [2] – Britt GEUKENS (BEL, 789=) 1-6, 7-6(6), 6-4

R16: Elena-Teodora CADAR [2] – Claudia WILLIAMS (NZL) 5-7, 6-2, 6-1

R32: Elena-Teodora CADAR [2] – Dalila SPITERI (ITA) 6-2, 7-6(4)

DUBLU:

F: TEODORA CADAR (ROU) / BRITT GEUKENS (BEL) [3] – Naomi CAVADAY (GBR) / Francesca STEPHENSON (GBR) [4]

SF: Teodora CADAR (ROU) / Britt GEUKENS (BEL) [3] – Linnea MALMQVIST (SWE) / Kyra SHROFF (IND) 6-2, 6-2

QF: Elena-Teodora CADAR (ROU) / Britt GEUKENS (BEL) [3] – Chantelle RIGOZZI (AUS) / Alexandra RILEY (USA) 6-3, 6-0

R16: Elena-Teodora CADAR (ROU) / Britt GEUKENS (BEL) [3] – Sara AMIRI (SWE) / Jacqueline CABAJ AWAD (SWE) 6-3, 6-0

Sibiu (10 k): MD: Cristina ENE (440) [1], Nicoleta-Catalina DASCĂLU (455) [2], Ioana Loredana ROŞCA (516) [3], Simona IONESCU (605) [5], Cristina ADAMESCU (653) [7], Irina FETECĂU (669) [8], Georgia Andreea CRĂCIUN (839), Gabriela DUCA (902), Ana Bianca MIHAILĂ (1015), Camelia-Elena HRISTEA (1015=) WC, Mihaela Lorena MĂRCULESCU WC, Ioana GUNA WC, Mihaela Lorena MĂRCULESCU (ROU)