SUNTETI AICI
ACASA > Rezultatele românilor în turneele ITF ale anului 2015 (II)

În această pagină veți putea găsi rezultatele tuturor românilor angajați în turneele ITF ale săptămânii. Pagina va fi actualizată zilnic cu rezultatele. În esență, lucrurile stau în felul următor: după numele turneului veți găsi românii participanți. Apoi, rezultatele înregistrate în fiecare tur. În paranteză, după numele românilor, veți găsi poziția pe lista capilor de serie, apoi locul ocupat în clasament.

AICI găsiți rezultatele înregistrate până pe 19 iulie 2015.

Notă: Clasamentele jucătorilor români sunt cele la zi, iar ale jucătorilor străini cele din „ Lista de accept”.

Premiile financiare  din circuitul ITF şi Futures sunt indicate în USD, iar cele din circuitul ATP Challenger în €.

ITF PRO – Feminin

Biarritz (100 k):

R32: Alexandra DULGHERU (52)

Sofia (25 k):

Q2: Cristina ENE (411) [7] – Milana SPREMO (SRB, 537) [14] 6-2, 7-6(4)

Nicoleta Cătălina DASCĂLU (461) [9] – Elena Gabriela RUSE (807) 7-5, 1-6, 6-3

Oana Georgeta SIMION (708) – Julia TERZIYSKA (BUL) [3] 6-3, 5-7, 6-2

Q1: Cristina ENE (411) [7] – Gabriel KARATANTCHEVA (BUL) 6-0, 6-0

Nicoleta Cătălina DASCĂLU (461) [9]Vivian ZLATANOVA (BUL, 1115=) 6-1, 6-2

Elena Gabriela RUSE (807) – Katerina KRAMPEROVA (CZE, 458) [8] 4-6, 7-6(2), 7-5

Oana Georgeta SIMION (708) – Alice SAVORETTI (ITA, 475) [10] 6-2, 6-3

Polina LEYKINA (RUS, 295) [1] – Gabriela DUCA (1093)  6-3, 6-2

DUBLU:

Sharm El Sheikh, Egipt (10 k):

Antalya (10 k):

Q1: Oana IRIMESCU BYE

ATP CHALLENGER TOUR

Genoa (100 k €)

DUBLU:

R16: Costin PAVĂL (143) / Alessandeo MOTTI (ITA, 148)

Alpen aan den Rihn (42,5 k):

R32: Victor HĂNESCU (213)

Adrian UNGUR (249)

DUBLU:

R16: Victor HĂNESCU (1173=) / Adrian UNGUR (125)

Meknes, Maroc (42,5 k):

Q2: Claudio FORTUNA (ITA, 503) – Dragoş DIMA (446) [3] 6-3, 6-2

Q1: Dragoş DIMA (446) [3] – Patrick GRIGORIU 6-4, 6-4

DUBLU:

R16: Patrick GRIGORIU (215) / Enrique LOPEZ-PEREZ (SPA,  )

Dragoş DIMA () / Dimitar KUZMANOV ()

St. Remy de Provence, Franţa (42,5 k):

R32: Marius COPIL (185)

ITF PRO FUTURES – Masculin

Teheran (10 k):

Q3: Rareş Florin MERCEAN – Amir Hossein BADI (IRI) 6-4, 6-4

Q2: Rareş Florin MERCEAN – Leo Julien SEBAOUN (JPN, 2245) [6]

Q1: Rareş Florin MERCEAN – Ebrahim GHADI (IRI) 6-1, 6-1

Zlatibor, Serbia (10 k)

R32: Vasile ANTONESCU (531)

Vladimir FILIP (1326)

Bogdan Ionuţ APOSTOL (1541=)

Q3: Stefan MILICEVIC (SRB) – Mihăiţă Daniel DAMIAN 4-6, 6-0, 6-4

Q2: Mihăiţă Daniel DAMIAN – Chris ANGUELOV (BUL) [5] 4-6, 6-1, 7-5

Q1: Mihăiţă Daniel DAMIAN – Dusan MLADENOVIC (SRB) 6-1, 6-2

31 august – 6 septembrie

ITF PRO – Feminin

Barcelona (15 k) – MD: Daiana NEGREANU (560)

R32: Alexandra NANCARROW (AUS, 390) [8] Daiana NEGREANU 6-7(6), 7-6(6), 6-1

DUBLU:

QF: Estrella CABEZA-CANDELA (ESP) / Oleksandra KORASHVILI (UKR) [3] – Daiana NEGREANU (ROU) / Cristina SANCHEZ-QUINTANAR (ESP) 6-4, 6-3

R16: Daiana NEGREANU (ROU) / Cristina SANCHEZ-QUINTANAR (ESP) Gemma GARCIA (ESP) / Ingrid NAVARRO RODRIGUEZ (ESP) 6-2, 6-1

St. Poelten (Austria, 10k)Q: Francesca Dorothea CIUTESCU

Q2: Livia KRAUS (AUT) – Francesca CIUTESCU 6-3, 7-5

Q1: Francesca CIUTESCU BYE

DUBLU:

SF: Nora NIEDMERS (GER) / Tina TEHRANI (USA) [2] – Francesca Dorothea CIUTESCU (ROU) / Sandra FRIEDL (AUT) 6-7(2), 7-6(9), [10-5]

QF: Francesca Dorothea CIUTESCU (ROU) / Sandra FRIEDL (AUT) BYE

R16: Francesca Dorothea CIUTESCU (ROU) / Sandra FRIEDL (AUT) BYE

Wengis (Belgia, 10 k) – Q: Adriana Maria ANDRONACHE

Q1: Louise LAMPLA (FRA, 1241=) [9] – Adriana ANDRONACHE 6-2, 6-3

Praga (10 k) MD: Cristina ENE (411)

R16: Anna VRBENSKA (CZE) – Cristina ENE 6-4, 6-1

R32: Cristina ENE – Natalie KALLMUNZEROVA (CZE) 7-5, 6-1

Sharm El Sheikh (10 k)MD: Andra Maria NIŢESCU

R16: Brenda NJUKI (SWE, 870) [7] – Andra NIŢESCU 6-4, 6-1

R32: Andra NIŢESCU – Roosa TIMONEN (FIN) 6-4, 7-5

DUBLU:

R16: Sabrina BAMBURAC (GBR) / Binasa BESLAGIC (AUS) – Andra Maria NIŢESCU (ROU) / Diana SHEVCHENKO (RUS) 6-3, 6-2

Vrnjacka Banja (Serbia, 10 k) Q: Ioana GHEORGHIŢĂ

R32: Csilla ARGYELAN (HUN) [6] – Ioana GHEORGHIŢĂ

Q3: Ioana GHEORGHIŢĂ – Mila MEJIC (SRB) 6-3, 6-3

Q2: Ioana GHEORGHIŢĂ – Tamara TOMIC (SRB) 6-2, 6-4

Q1: Ioana GHEORGHIŢĂ BYE

DUBLU:

R16: Lenka ANTONIJEVIC (SRB) / Sara CVOROVIC (SRB) Ioana GHEORGHIŢĂ (ROU) / Katarina LJUJIC (SRB) wo.

Antalya (10 k) – Q: Oana IRIMESCU

Q1: Amelie Carolin KURPIERS (GER) – Oana IRIMESCU 6-4, 6-3

DUBLU:

R16: Emerald ABLE (USA) / Mila POPIVODA (SRB) – Oana IRIMESCU (ROU) / Amelie Carolin KURPIERS (GER) 6-0, 6-0

ATP CHALLENGER TOUR

Niciun jucător român nu participă în această săptămână

FUTURES

St. Poelten (Austria, 10 k) MD: Dragoş Nicolae MĂDĂRAŞ (1024)

R32: Markus SEDLETZKY (AUT) – Dragoş MĂDĂRAŞ 2-6, 7-6(6), 6-3

DUBLU:

SF: Pascal BRUNNER (AUT) / Dennis NOVAK (AUT) [2] – Dragoş Nicolae MĂDĂRAŞ (ROU) / Alexander MOZGOVOY (RUS) 6-2, 6-4

QF: Dragoş Nicolae MĂDĂRAŞ (ROU) / Alexander MOZGOVOY (RUS) Filip BRTNICKY (CZE) / Dominik SUC (CZE) [3] 6-4, 6-3

R16: Dragoş Nicolae MĂDĂRAŞ (ROU) / Alexander MOZGOVOY (RUS) – David PAMMINGER (AUT) / Thomas STATZBERGER (AUT) 7-6(2), 6-7(1), [10-6]

Braşov (10 k):

F: Victor CRIVOI [6] – Teodor Dacian CRĂCIUN 7-5, 6-1

SF: Victor CRIVOI [6] – Vadim ALEKSEENKO (UKR, 712) [7] 6-3, 6-1 _ Teodor Dacian CRĂCIUN – Stephan FRANSEN (NED) 6-3, 7-5

QF: Victor CRIVOI [6] – Mario VILELLA MARTINEZ (ESP, 478) [1] 4-6, 6-2, 6-3 _  Teodor Dacian CRĂCIUN – Lukas MUGEVICIUS (LTU, 636) [5] _ Vadim ALEKSEENKO (UKR, 712) [7] – Petru-Alexandru LUNCANU [3] 1-6, 7-5, 6-2

R16: Petru-Alexandru LUNCANU [3] – Victor CORNEA 7-5, 7-5 _ Victor CRIVOI [6] – Stephan HOISS (GER, 1269=) wo. _ Teodor Dacian CRĂCIUN Andrei Ştefan APOSTOL 6-2, 6-2 _ Vadim ALEKSEENKO (UKR, 712) [7] – Mircea JECAN 6-4, 6-2 _ Alessandro LUISI (ITA, 884) – Luca George TATOMIR 6-3, 6-3

R32: Petru-Alexandru LUNCANU (545) [3] – Vlad Andrei DUMITRU 6-0, 6-0 _ Luca George TATOMIR (790) [8] – Vlad PROTOPOPESCU 1-6, 6-1, 6-0 _ Victor CRIVOI (648) [6] – Călin MANDA (1362=) 6-3, 6-3 _ Teodor Dacian CRĂCIUN (828) – Vasile ANTONESCU (531) [2] 6-3, 6-4_ Victor Vlad CORNEA (976) – Sergiu BUCUR _ Mircea-Alexandru JECAN (844) – George BOTEZAN (2013=) 6-2, 7-5 _ Andrei Ştefan APOSTOL (1245=) – Vladimir FILIP (1326) 6-4, 6-4 _ Stephan HOISS (GER, 1269=) – Tudor ŞULEA 6-4, 6-3 _ Vadim ALEKSEENKO (UKR, 712) [7] – Bogdan Ionuţ APOSTOL (1541=) 7-6(3), 1-6, 6-3 _ Alessandro LUISI (ITA, 884)  – Valentin VANŢĂ 6-2, 6-1_ Stephan FRANSEN (NED) – Nicolae LUPŞESCU 6-1, 6-2 _ Viktor GALOVIC (CRO, 605) [4] – Nicolae FRUNZĂ (1720=) 6-4, 6-4 _ Zeljko MILOVIC (SRB, 2245=) – Andrei COCIAŞU (1299=) 6-3, 5-7, 6-2

Q3: Tudor ŞULEA [2] – Claudiu MIRCEA wo. _ Vlad PROTOPOPESCUWilliam BIRĂU [11] 6-0, 6-1 _ Sergiu BUCUR [4] – Antonioni FASANO (BRA, 1893=) [12] 6-1, 6-2 _ Nicolae LUPŞESCUEduard VLĂSCEANU 6-0, 6-3 _ David FLEMING (CHI, 2245=) [16] – Andrei PĂTRUI 6-3, 6-1 _ Stephan FRANSEN (NED) – Răzvan BOBLEAGĂ [7] 6-3, 6-1 _ Zeljko MILOVIC (SRB, 2245=) – Bogdan BORZA [8] 6-2, 4-6, 7-6(5)

Q2: Tudor ŞULEA [2] – Dmitrii BASKOV (MDA) 6-1, 6-2 _ Sergiu BUCUR [4] – Marius FROSA 6-4, 6-1 _ Răzvan BOBLEAGĂ [7] – Vlad Corneliu POP 6-2, 7-5 _ Bogdan BORZA [8] Mark-Flavius ANDRES (GER) 6-0, 6-0 _ Claudiu MIRCEA – Chris ANGUELOV (BUL, 2013=) [13] _ Vlad PROTOPOPESCUAndrei MARINESCU 6-4, 6-1 _ William BIRĂU [11]Florian ALDICA 6-1, 6-2 _ Andrei PĂTRUIAlin BĂDIŢOIU 6-2, 6-2 _ Nicolae LUPŞESCUAlexandru Mihai MARU 6-3, 6-2 _ Eduard VLĂSCEANU – Marco DI MARO (ITA, 1768=) [9] 2-6, 6-3, 6-2 _  Francesco FERRARI (ITA) Alexandru Vasile MANOLE [14] 3-6, 6-2, 6-1 _ Antonioni FASANO (BRA, 1893=) [12] – Alexandru BUZELAN 6-4, 6-3 _ David FLEMING (CHI, 2245=) [16] – Radu STELIAN _ Zeljko MILOVIC (SRB, 2245=) – Alexandru MARASIN 6-1, 2-6, 6-2

Q1: Tudor Cristian ŞULEA (1393=) [2] BYE

Sergiu Ioan BUCUR (1451=) [4] – Tudor Andrei TURDEAN 6-3, 6-1 _ Răzvan BOBLEAGĂ (1658=) [7] – Radu Ioan POPA 6-4, 6-4 _ Bogdan BORZA (1484 =) [8] Davide NEGROTTI (ITA) 6-0, 6-0 _ William Emanuel BIRĂU [11] (1893=) – Alin Gerogian TĂNASE 6-1, 6-2 _ Alexandru Vasile MANOLE (1631=) [14] – Radu OGARCĂ 6-2, 6-0 _ Alexandru Cătălin MARASIN Mihnea BARA  6-2, 6-4 _ Claudiu MIRCEA Dan DUMITRAŞCU 2-6, 6-2, 6-4 _ Vlad PROTOPOPESCU Yurii DZHAVAKIAN (UKR, 1397) [3] 6-4, 6-2 _ Andrei MARINESCU Alexandru Ionel STROE 6-2, 6-1 _ Florian ALDICA Cristian PROTOPOPESCU 5-7, 7-5, 6-4 _ Marius FROSA Valentin POPESCU 6-2, 6-1 _ Alexandru BUZELAN Sebastian BUNESCU (CAN) 6-1, 6-1_ Andrei PĂTRUI Cosmin ONTICĂ (1426=) [5] 6-7(3), 6-3, 6-1 _ Alin BĂDIŢOIU George RADU 6-0, 6-4 _ Radu Andrei STELIAN Shaun MULRANEY (AUS) 6-3, 6-3 _  Nicolae-Răzvan LUPŞESCU Antonio MIRO (ESP, 1484=) [6] 6-4, 2-6, 6-4  _ Alexandru Mihai MARU Alexandru GRIGORESCU 7-5, 6-2 _ Eduard VLĂSCEANU Ştefan Octavian SAMOILĂ 6-3, 6-4 _ Vlad Corneliu POP Rareş Florin MERCEAN 7-6(3), 2-6, 6-4  _ Mark-Flavius ANDRES (GER) George Bogdan NEGRU 6-1, 6-2 _ Lorenzo DI MARO (ITA) – Dragoş Cristian MIRTEA 6-3, 6-7(5), 6-2 _ Francesco FERRARI (ITA) – Vlad Cristian MOCANU 6-0, 6-0 _ Dmitrii BASKOV (MDA) – Marian Petre PRĂJESCU 6-3, 6-2 _ Antonioni FASANO (BRA, 1893=) [12] – Mihaiţă Daniel DAMIAN 6-3, 6-3 _ Stephan FRANSEN (NED) – Răzvan PAŞCA 6-1, 6-2

DUBLU:

F: Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] – Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU) 6-4, 4-6, [10-6]

SF: Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] – Vasile ANTONESCU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [4] 6-3, 7-6(3)

Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU)William Emanuel BIRĂU (ROU) / Sergiu Ioan BUCUR (ROU) 6-2, 6-2

QF: Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] – Chris ANGUELOV (BUL) / David FLEMING (CHI) 6-0, 6-0

Vasile ANTONESCU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [4] – Mihaiţă Daniel DAMIAN (ROU) / Alexandru Catalin MARASIN (ROU) 6-2, 6-4

Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU)Răzvan BOBLEAGĂ (ROU) / Călin MANDA (ROU) 6-4, 3-6, [10-3]

William Emanuel BIRĂU (ROU) / Sergiu Ioan BUCUR (ROU)Andrei COCIAŞU (ROU) / Stephan HOISS (GER) wo.

R16: Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] – Vladimir FILIP (ROU) / Cristian HARCILA (ITA) 6-2, 6-4

Vasile ANTONESCU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [4] – Bogdan Ionuţ APOSTOL (ROU) / Radu Andrei STELIAN (ROU) 6-4, 3-6, [10-8]

Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU)Victor Vlad CORNEA (ROU) / Stephan FRANSEN (NED) [1] 4-6, 6-4, [12-10]

Răzvan BOBLEAGĂ (ROU) / Călin MANDA (ROU)Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Teodor-Dacian CRĂCIUN (ROU) 4-6, 6-1, [10-6]

Andrei COCIAŞU (ROU) / Stephan HOISS (GER)Tudor Cristian ŞULEA (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) [3] 6-4, 7-6(5)

William Emanuel BIRĂU (ROU) / Sergiu Ioan BUCUR (ROU) – Sorin Şubă (ROU) / Răzvan Ioan TARAS (ROU) 6-3, 6-2

Mihaiţă Daniel DAMIAN (ROU) / Alexandru Catalin MARASIN (ROU) – Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Vadim ALEKSEENKO (UKR) 6-2, 6-7(6), [10-5]

Chris ANGUELOV (BUL) / David FLEMING (CHI) – Vlad Andrei DUMITRU (ROU) / Alexandru Vasile MANOLE (ROU) 7-6(5), 6-3


24 – 30 august 2015

ITF PRO – Feminin

Winnipeg (Canada, 25 k):

DUBLU:

Kristie AHN (USA) / Lorraine M. GUILLERMO (USA) – Ana-Maria CONSTANTINESCU (ROU) / Sandra DYNKA (CAN) 6-0, 6-0

Mamaia (25 k):

F: Ana BOGDAN [1] – Cristina DINU 6-7, 6-2, 6-3

SF: Ana BOGDAN [1] – Nicoleta DASCĂLU 6-3, 6-4 _ Cristina DINU – Maria MARFUTINA (RUS, 445) [1] 6-3, 6-1

QF: Ana BOGDAN [1] – Alexandra CADANŢU [6] wo. _ Nicoleta DASCĂLU – Sofia SHAPATAVA (GEO, 253) [3] 3-6, 6-4, 7-6(2) _ Cristina DINU Diana BUZEAN 1-6, 6-4, 6-1

R16: Ana BOGDAN [1] – Ganna POZNIKHIRENKO (UKR, 442) 6-1, 6-2 _ Alexandra CADANŢU [6] – Kathinka VON DEICHMANN (LIE, 394) 7-5, 6-7(4), 6-4 _ Nicoleta DASCĂLU – Elena RUSE 6-1, 6-4 _ Diana BUZEAN – Jasmine PAOLINI (ITA, 384) 7-6(6), 7-6(4) _ Cristina DINU – Anastasiya KOMARDINA (RUS, 240) [2] 6-1, 6-1 _ Sofia SHAPATAVA (GEO, 253) [3] – Camelia HRISTEA 6-2, 6-3 _ Maria MARFUTINA (RUS, 445) [1] – Ioana Loredana ROŞCA 6-3, 6-2 _ Amra SADIKOVIC (SUI, 494) Oana SIMION 6-1, 6-4

R32: Ana BOGDAN [1] (184) – Cristina ENE (426) 6-1, 6-1 _ Alexandra CADANŢU (278) [6] – Irina Maria BARA (335) 6-3, 6-1 _ Camelia HRISTEA – Simona IONESCU (548) 7-5, 6-2 _ Elena Gabriela RUSE (888) [WC]Cristina ADAMESCU 6-0, 6-2 _ Nicoleta Cătălina DASCĂLU (457)Antonia LOTTNER (GER, 283) [7] 6-4, 6-2 _ Ioana Loredana ROŞCA (501) – Conny PERRIN (SUI, 286) [5] 3-6, 6-2, 7-6(2) _ Oana SIMION – Ana MIHAILĂ [LL] 2-6, 7-5, 6-4 _ Diana BUZEAN (407) Xenia KNOLL (SUI, 297) [8] 2-6, 6-3, 6-1 _ Cristina DINU (305) – Anastasia VDOVENCO (MDA, 712) 6-3, 6-3 _ Ganna POZNIKHIRENKO (UKR, 442) – Karola BEJENARU 6-3, 6-1 _ Maria MARFUTINA (RUS, 445) [1] – Irina FETECĂU (570) [WC] 6-1, 6-0 _ Jasmine PAOLINI (ITA, 384) – Jaqueline Adina CRISTIAN 6-4, 6-2 _ Anastasiya KOMARDINA (RUS, 240) [2] – Raluca Georgiana ŞERBAN 6-1, 7-5

Q3: Oana SIMION [4] – Iulia SĂVESCU 6-2, 6-1 _ Cristina ADAMESCU [6] – Vanessa RĂUŢĂ 6-3, 6-1 _ Camelia HRISTEA [10] – Ana MIHAILĂ [8] 6-3, 6-4 _ Karola BEJENARU – Daniela CIOBANU (MDA, 846=) [5] 7-6(6), 3-6, 7-5 _ Maria MARFUTINA (RUS, 445) [1] – Cristiana TUDOR 6-1, 6-2 _ Cornelia LISTER (SWE, 532) [2] Ioana GHEORGHIŢĂ 6-1, 6-2 _ Alexandra PERPER (MDA, 988=) [7] – Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ 6-2, 3-6, 7-6(12)

Q2: Oana SIMION [4] – Viktoria SEIFERT (GER) 6-0, 6-0 _ Cristina ADAMESCU [6] – Andra Maria NIŢESCU 6-0, 6-1 _ Ana MIHAILĂ [8] – Alexandra FILIP 6-1, 6-2 _ Camelia HRISTEA [10] – Nicoleta Cristina BĂJESCU 6-1, 6-2 _ Cristiana TUDORRamona CHIVU 4-6, 7-5, 6-1 _ Ioana GHEORGHIŢĂJasmine COTEANU 6-4, 7-5 _ Iulia SĂVESCU – Kalina BOZHILOVA (BUL) 6-1, 6-2 _ Karola BEJENARUElisa SĂRARU 6-0, 6-0 _ Vanessa RĂUŢĂMihaela GHIOCA 6-1, 6-4 _ Gabriela TĂTĂRUŞGabriela DUCA [9] 6-4, 6-1 _  Cornelia LISTER (SWE, 532) [2] Alexandra Maria STĂICULESCU 6-1, 6-1 _ Mariana GALBEN (MDA) – Teodora Elena RADU 6-2, 3-6, 6-1 _ Daniela CIOBANU (MDA, 846=) [5] – Tatiana EFTENOIU 6-3, 6-0 _ Alexandra PERPER (MDA, 988=) [7] – Teodora STÎNGĂ 5-0 Ret.

Q1: Oana Georgeta SIMION (704) [4], Cristina ADAMESCU (736) [6], Ana Bianca MIHAILĂ (1104=) [8], Gabriela DUCA (1111=) [9], Camelia-Elena HRISTEA (1231=) [10], Alexandra Maria STĂICULESCU BYE

Cristiana Miruna TUDOR Maria TOMA 3-6, 6-3, 6-2 _ Ramona Eva CHIVUIoana BOGDAN 6-2, 6-0 _ Ioana GHEORGHIŢĂ Raluca OAIDĂ 6-2, 6-0 _ Jasmine Marina COTEANU Virginia Eliana TICĂ 6-0, 6-0 _ Teodora Elena RADU Patricia EFTENOIU 7-5,  6-2 _ Iulia SĂVESCU Daniela GÎLCĂ 3-6, 6-4, 6-3 _ Tatiana EFTENOIU Brânduşa Antonia GRASU 6-3, 6-4  _ Karola Patricia BEJENARUBlanca Elena BUTNARU 6-1, 6-4 _ Elisa Teodora SĂRARU Teodora Adina ARDELEANU 4-6, 6-2, 6-1 _ Andra Maria NIŢESCU Andrada Ioana SURDEANU 6-3, 6-2 _ Vanessa Olimpia RĂUŢĂ Oana IRIMESCU 6-0, 7-6(4) _ Mihaela GHIOCA Gabriela Aura ZÂRNOVEANU 6-1, 6-1 _ Teodora STÎNGĂ Andreia BEBERECHI 6-4, 1-6, 6-3 _ Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ Raluca CIUFRILĂ 6-1, 7-6(2)  _ Alexandra FILIP Hristina DYANKOVA (BUL) 6-0, 6-3 _ Nicoleta Cristina BĂJESCU Andreea COJOCARU 6-0, 6-1 _ Julia HELBET (MDA) – Francesca Dorothea CIUTESCU 3-6, 6-0, 6-4 _ Anastasiya FEDORYSHYN (UKR) – Paula AMBRUS 6-0, 6-0 _ Viktoria SEIFERT (GER) – Roberta Maria NAICU 7-5, 6-3

DUBLU:

SF: Anastasiya KOMARDINA (RUS) / Sofia SHAPATAVA (GEO) [4] – Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) 6-4, 6-1

Xenia KNOLL (SUI) / Amra SADIKOVIC (SUI) – Ana Bianca MIHAILĂ (ROU) / Ioana Loredana ROŞCA (ROU) 6-3, 5-7, [10-8]

QF: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) – Alexandra PERPER (MDA) / Anastasia VDOVENCO (MDA) 6-3, 7-6(3)

Ana Bianca MIHAILĂ (ROU) / Ioana Loredana ROŞCA (ROU) – Conny PERRIN (SUI) / Isabella SHINIKOVA (BUL) [3] 1-6, 6-3, [10-3]

Anastasiya KOMARDINA (RUS) / Sofia SHAPATAVA (GEO) [4] – Nicoleta-Catalina DASCĂLU (ROU) / Cristina ENE (ROU) 6-2, 6-1

Xenia KNOLL (SUI) / Amra SADIKOVIC (SUI) – Irina Maria BARA (ROU) / Cornelia LISTER (SWE) [2] 6-4, 7-6(1)

R16: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) – Sandra KLEMENSCHITS (AUT) / Antonia LOTTNER (GER) [1] 6-4, 6-4

Nicoleta-Catalina DASCĂLU (ROU) / Cristina ENE (ROU) – Ramona Eva CHIVU (ROU) / Andrada Ioana SURDEANU (ROU) 6-1, 6-0

Ana Bianca MIHAILĂ (ROU) / Ioana Loredana ROŞCA (ROU) – Raluca CIUFRILĂ (ROU) / Mihaela GHIOCA (ROU) 6-1, 6-2

Irina Maria BARA (ROU) / Cornelia LISTER (SWE) [2] – Cristina ADAMESCU (ROU) / Julia HELBET (MDA) 6-4, 6-1

Conny PERRIN (SUI) / Isabella SHINIKOVA (BUL) [3] Ana BOGDAN (ROU) / Ioana BOGDAN (ROU) 6-0, 6-3

Xenia KNOLL (SUI) / Amra SADIKOVIC (SUI) – Raluca Georgiana SERBAN (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) 6-4, 7-6(1)

Alexandra PERPER (MDA) / Anastasia VDOVENCO (MDA) – Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia-Elena HRISTEA (ROU) 6-3, 6-2

Anastasiya KOMARDINA (RUS) / Sofia SHAPATAVA (GEO) [4] Simona IONESCU (ROU) / Gabriela Nicole TATARUS (ROU) 6-1, 6-0

Bagnatica (Italia, 15 k) Q: Ana Maria Mondan

Q1: Sara GAMBOGI (ITA) – Ana Mondan 6-2, 6-2

Poertschach (Austria, 10 k)Q: Rebeca Ruth SCURT, Debora Emanuela SCURT

Q2: Jana HAID (AUT) – Rebeca SCURT 6-2, 7-5 _ Sarlota CESNEKOVA (SVK) – Debora SCURT 6-4, 5-7, 6-0

Q1: Rebeca SCURT, Debora SCURT BYE

ATP CHALLENGER TOUR

Manerbio (Italia, 42,5 k) – MD: Victor Hănescu (212), Adrian UNGUR (246)

R32: Kenny DE SCHEPPER (FRA, 145) [3] – Victor Hănescu 3-6, 6-4, 6-1 _ Pedro CACHIN (ARG, 251) – Adrian UNGUR 7-6(4), 6-3

DUBLU:

QF: Flavio CIPOLLA (ITA) / Daniel MUNOZ-DE LA NAVA (ESP) – Costin PAVĂL (ROU) / JAMES CERRETANI (USA) 7-5, 3-6, [12-10]

R16: Costin PAVĂL (ROU) / JAMES CERRETANI (USA) – Hsin-Han LEE (TPE) / Alessandro MOTTI (ITA) 7-6(5), 6-3 _ Adelchi VIRGILI (ITA) / Matteo VOLANTE (ITA) – Alexandru-Daniel CARPEN / Kenny DE SCHEPPER (FRA) 6-4, 6-1

FUTURES

Subotica (Serbia, 10 k)MD: Petru-Alexandru LUNCANU (543) ]5] _ Tudor Andrei TURDEAN

QF: Vaclav SAFRANEK (CZE) [4] Petru-Alexandru LUNCANU 6-4, 6-1

R16: Petru-Alexandru LUNCANU – Viktor FILIPENKO (HUN, 1384=) 6-0, 6-4

R32: Petru-Alexandru LUNCANU – Luca PANCALDI (ITA, 780) 6-2, 6-2

Q1: Strahinja RAKIC (SRB, 1499) [11] Tudor TURDEAN 6-3, 6-0

DUBLU:

R16: Vaclav SAFRANEK (CZE) / Robin STANEK (CZE)Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) / Nino SERDARUSIC (CRO) [4] 3-6, 7-6(12), [10-6]

Bucureşti (10 k):

SF: Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP, 476) [3] – Dragoş DIMA [1] 6-3, 4-6, 6-4

QF: Dragoş DIMA [1] – Gabriel PETIT (FRA, 1115) 7-5, 6-3 _ Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP, 476) [3] – Vasile ANTONESCU [5] 6-0, 6-3 _ Filippo LEONARDI (ITA) [8] – Nicolae FRUNZĂ 7-6(8), 6-1

R16: Dragoş DIMA [1] – Lorenzo DI MARO (ITA) 6-0, 6-1 _ Vasile ANTONESCU [5] – Victor CORNEA 7-6(2), 6-3 _ Nicolae FRUNZĂ – Claudio FORTUNA [4] 6-1, 6-2 _ Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP, 476) [3] – Teodor-Dacian CRĂCIUN 2-6, 6-3, 7-5 _ Filippo LEONARDI (ITA) [8] – Bogdan Borza 6-1, 6-3 _ Viktor GALOVIC (CRO, 607) [6] Bogdan Ionuţ APOSTOL 6-3, 6-0 _ Mario VILELLA MARTINEZ (ESP, 483) [2] – Mircea Alexandru JECAN 6-3, 6-3

R32: Dragoş DIMA (465) [1] – Stephan HOISS (GER, 1254=) 6-0, 6-2 _ Vasile ANTONESCU (524) [5] – Luca George TATOMIR (793) 7-6(5), 2-0 Ret. _ Teodor-Dacian CRĂCIUN (823) – Constantin STURDZA (SUI) 6-2, 6-1 _ Victor Vlad CORNEA (992) – Andrei Ştefan APOSTOL (1228=) 6-4, 6-2 _ Bogdan Borza (1690T) – Vlad Andrei DUMITRU [WC] 6-0, 6-2 _ Nicolae FRUNZĂ (1690=)Christoffer SOLBERG (SWE, 903) 6-3, 6-0 _ Bogdan Ionuţ APOSTOL (1525) – Gleb ALEKSEENKO (UKR, 930) 6-1, 6-2 _ Mircea Alexandru JECAN (854) – Sergiu Ioan BUCUR (1438T) 7-6(1), 7-5 _ Lorenzo DI MARO (ITA) Alexandru MARASIN LL 6-0, 6-0 _ Claudio FORTUNA (ITA, 505) [4] – Alexandru Vasile MANOLE (1994=) [WC] 6-1, 6-3 _ Viktor GALOVIC (CRO, 607) [6] Călin Manda (1353=) [WC] 6-2, 6-4

Q3: Sergiu Ioan BUCUR (1438=) [8] – Daniel VRBA (CZE) 6-2, 6-3 _ Răzvan BOBLEAGĂ [9] – Andrei COCIAŞU [3] 6-2, 6-3 _ Bogdan BORZA [10] – Francesco FERRARI (ITA) 7-6(4), 6-3, 6-2 _ Nicolae FRUNZĂ [11] – David PATA 6-2, 6-1 _ Alexandru MARASIN Maxim BULAT (MDA) 3-6, 6-1, 6-4 _ Maxim BULAT (MDA) – Radu STELIAN 6-3, 6-2

Q2: Andrei COCIAŞU [3] – Radu HRISTACHE ZGONDEA 6-2, 6-1 _  Sergiu Ioan BUCUR [8] – Mattia ROSSI (ITA) 6-4, 6-1 _Răzvan BOBLEAGĂ [9] – Valentin POPESCU 6-2, 6-2 _ Bogdan BORZA [10] – Melik FELER (FRA, 2197=) 6-1, 6-1 _ Nicolae FRUNZĂ [11] – Cristian MOLDOVAN 6-1 Ret. _ Alexandru MARASIN Alexandru BUZELAN 7-5, 6-2 _ David PATAVladimir FILIP [5] 7-5, 3-6, 6-0 _ Radu STELIANAngel Ştefan RAŞCU 6-0, 6-4 _ Francesco FERRARI (ITA) Alexandru Ionel STROE 6-2, 6-0 _ Antonioni FASANO (BRA, 1870) [15] – Valentin VANŢĂ 6-4, 6-3 _ Yurii DZHAVAKIAN (UKR, 1386) [7] – Vlad PROTOPOPESCU 6-3, 6-4 _ Lorenzo DI MARO (ITA) William Emanuel BIRĂU [12] 6-3, 4-6, 6-0 _ Daniel VRBA (CZE) Marius FROSA 3-6, 6-4, 6-4

Q1: Andrei COCIAŞU (1279=) [3] – Alexandru Mihai MARU 6-1, 3-0 Ret. _ Alexandru Ionel STROE Dragoş Iarmil TORGE 7-6(3) Retired _ Bogdan BORZA (1690=) [10] – Alexandru JOIŢOIU 6-3, 6-3 _ Radu Dimitrie HRISTACHE ZGONDEA – Joan TSONEV (BUL) 6-2, 6-0 _ Valentin POPESCUMihai Laurentiu BĂLAŞA 6-2, 6-0 _  Răzvan BOBLEAGĂ (1614=) [9] – Radu Sebastian POPA 6-1, 6-2 _ Alexandru Cătălin MARASIN Davide MELCHIORRE (ITA, 1383=) [4] 6-3, 6-4 _ Alexandru BUZELANFlorian ALDICA 6-1, 6-1 _ Vladimir FILIP (1309) [5] – Alexandros KANARIS (GRE) 6-0, 6-3 _ David PATA Matei Adrian AVRAM 6-1, 7-5 _ Cristian Ştefan MOLDOVAN – Toni STANCA 6-1, 6-1 _ Nicolae FRUNZĂ (1690=) [11] – Zeljko MILOVIC (SRB, 2225=) 6-1, 6-1 _ Radu Andrei STELIAN Tudor Cristian ŞULEA [6] 6-3, 6-3 _ Angel Ştefan RAŞCU –Ethan TULLIANI (AUS) 6-2, 6-1 _ Valentin VANŢĂ Eduard VLĂSCEANU 6-0, 6-0 _ Vlad PROTOPOPESCU George Bogdan NEGRU 6-1, 6-4 _ William Emanuel BIRĂU (1870=) [12] – Mihnea BARA 6-1, 6-1 _ Sergiu Ioan BUCUR (1438=) [8] – Dmitrii BASKOV (MDA) 6-4, 6-3 _ Mattia ROSSI (ITA) – Vlad Corneliu POP 6-3, 6-4 _ Marius FROSA Andi JIANU 6-1, 6-3 _ Daniel VRBA (CZE) – Dragoş Constantin IGNAT (2175=) [16] 6-0, 6-4 _ Stephan HOISS (GER, 1254=) [1] – Andrei PĂTRUI 6-1, 7-5 _ Egor MATVIEVICI (MDA) – Petru Octavian BERDILĂ 6-2, 6-1 _ Cristian HARCILĂ (ITA, 1747=) [14] – Vlad Cristian MOCANU 6-1, 6-1 _ Marco DI MARO (ITA, 1747=) [13] Mihaiţă Daniel DAMIAN 6-3, 2-6, 6-4 _ Yurii DZHAVAKIAN (UKR, 1386) [7] – Claudiu MIRCEA 6-2, 6-1 _ Lorenzo DI MARO (ITA) Eugen DURNESCU 6-2, 6-2

DUBLU:

F: Victor Vlad CORNEA (ROU) / Stephan FRANSEN (NED) [1] – Bogdan BORZA (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) 6-3, 6-3

SF: Victor Vlad CORNEA (ROU) / Stephan FRANSEN (NED) [1] – Vasile ANTONESCU (ROU) / Dragos DIMA (ROU) 6-3, 6-2

Bogdan BORZA (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU) 6-4,6-4

QF: Victor Vlad CORNEA (ROU) / Stephan FRANSEN (NED) [1] – Melik FELER (FRA) / Aswin LIZEN (GBR) 5-2 Ret.

Vasile ANTONESCU (ROU) / Dragos DIMA (ROU) – Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU) [4] 3-6, 6-2, [10-3]

Bogdan BORZA (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) – Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP) / Alessandro COLELLA (ITA) [3] Walkover

Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU)Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] 2-6, 6-3, [11-9]

R16: Victor Vlad CORNEA (ROU) / Stephan FRANSEN (NED) [1] – David FLEMING (CHI) / Gabriel PETIT (FRA) 6-2, 6-2

Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU) [4] – Cristian HARCILA (ITA) / Zeljko MILOVIC (SRB) 6-2, 6-2

Vasile ANTONESCU (ROU) / Dragos DIMA (ROU) – Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Yurii DZHAVAKIAN (UKR) 6-2, 6-2

Bogdan BORZA (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) Calin MANDA (ROU) / Cristian Stefan MOLDOVAN (ROU) Walkover

Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU) Alexandru Catalin MARASIN (ROU) / Vlad Corneliu POP (ROU) 6-3, 6-0

Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] – Claudio FORTUNA (ITA) / Filippo LEONARDI (ITA) 6-2, 7-6(5)

Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP) / Alessandro COLELLA (ITA) [3] – Andrei COCIASU (ROU) / Dragos Constantin IGNAT (ROU) 6-4, 6-4

Melik FELER (FRA) / Aswin LIZEN (GBR) Vladimir FILIP (ROU) / Stephan HOISS (GER) 6-4, 6-3


17 – 23 august 2015

ITF PRO – Feminin

Vancouver (Canada, 100 k) MD: Patricia Maria Ţig (115) [8]

R16: Anett KONTAVEIT (EST, 152) – Patricia Ţig [8] 3-6, 6-0, 6-1

R32: Patricia Ţig [8] – Shahar PEER (ISR, 134)

DUBLU:

F: Johanna KONTA (GBR) / Maria SANCHEZ (USA) – Raluca OLARU (ROU) / Anna TATISHVILI (USA) [4] 7-6(5), 6-4

SF: Raluca OLARU (ROU) / Anna TATISHVILI (USA) [4] – Kiki BERTENS (NED) / Jelena OSTAPENKO (LAT) 6-4, 6-4

QF: Raluca OLARU (ROU) / Anna TATISHVILI (USA) [4] – Nao HIBINO (JPN) / Emily WEBLEY-SMITH (GBR) 6-2, 7-6(7)

R16: Raluca OLARU (ROU) / Anna TATISHVILI (USA) [4] – Eva HRDINOVA (CZE) / Shahar PEER (ISR) 7-5, 7-6(7)

Graz (Austria, 10 k) – Q: Rebeca Ruth Scurt

Q1: Natasa KOSANIN (SRB) Rebeca SCURT (ROU) 6-2, 4-6, 6-1

Las Palmas de Grand Canaria (Spania, 10 k) – Q: Daiana NEGREANU (555) [1]

R32: Emily SEIBOLD (GER) Daiana NEGREANU [2] 6-4, 2-6, 6-2

R16: Daiana NEGREANU – Anastasiya SHOSHYNA (UKR) 6-3, 6-2

R32: Daiana NEGREANU BYE

Bucureşti (10 k):

F: Diana BUZEAN [1] – Cristina ENE [3] 6-3, 4-6, 6-1

SF: Diana BUZEAN [1] – Elena RUSE 6-3, 7-6(6) _ Cristina ENE [3] – Viktoriya TOMOVA (BUL, 422) [2] 6-3, 2-6, 6-4 _

QF: Diana BUZEAN [1] – Marina KACHAR (SRB, 757) 6-3, 6-1 _ Cristina ENE [3] – Anastasiya FEDORYSHYN (UKR) 7-5, 6-1 _  Elena RUSE Irina FETECĂU [7] 6-1, 6-1 _ Viktoriya TOMOVA (BUL, 422) [2] – Simona IONESCU [5] 3-1, Ret.

R16: Diana BUZEAN [1] – Karolayne ALEXANDRE DA ROSA (BRA, 1232=) 6-3, 6-1 _ Cristina ENE [3] – Karola BEJENARU 6-0, 3-6, 6-3 _ Simona IONESCU [5] – Julia HELBET (MDA) 6-2, 6-4 _ Irina FETECĂU [7] – Gabriela DUCA 6-2, 3-6, 3-6 _ Elena RUSE Nicoleta-Cătălina DASCĂLU [4] 4-6, 6-0, 6-4 _ Marina KACHAR (SRB, 757) [6] – Cristina ADAMESCU 7-6(2), 6-4

R32: Diana BUZEAN (405) [1] – Teodora STÎNGĂ 6-2, 6-1 _ Cristina ENE (424) [3] – Mădălina GRIGORIU WC 6-3, 6-0 _ Nicoleta-Cătălina DASCĂLU (454) [4] – Deborah CRUCIANI (ITA, 1194=) _ Simona IONESCU (546) [5] – Camelia-Elena HRISTEA (1232) 6-3, 6-0 _ Irina FETECĂU (571) [7] – Jaqueline Adina CRISTIAN 6-4, 6-3 _ Cristina ADAMESCU (743) – Andreea GHIŢESCU (753) 6-1, 6-2 _ Elena Gabriela RUSE (919) – Marina COZAC (USA) 5-0, Ret. _ Gabriela DUCA (1104) – Anna Maria HEIL (AUT, 865) 6-3, 6-1 _ Karola BEJENARUEvelyne Christelle Atticia TIRON WC 6-2, 6-0 _ Karolayne ALEXANDRE DA ROSA (BRA, 1232=) – Iulia Maria IVAŞCU WC 6-1, 7-6(3) _ Anastasiya FEDORYSHYN (UKR) – Oana Georgeta SIMION (702) [8] 6-0, 6-3 _ Federica BILARDO (ITA, 899) – Alexandra BRAGA 6-3, 6-2 _ Julia HELBET (MDA) – Gabriela TĂTĂRUŞ 1-6, 6-3, 6-3 _ Daniela CIOBANU (MDA, 859=) – Ana Bianca MIHĂILĂ 6-1, 6-3 _ Viktoriya TOMOVA (BUL, 422) [2] – Selma Ştefania CADAR WC 6-3, 6-1

Q3: Karola BEJENARUAndrada SURDEANU 6-1, 6-2 _ Alexandra BRAGAIulia SĂVESCU 6-2, 6-1 _ Teodora STÎNGĂAndra NIŢESCU 4-6, 6-0, 6-4 _ Gabriela TĂTĂRUŞ – Stephanie DOBOARA (BEL) 6-2, 6-3 _ Marina COZAC (USA) Raluca CIUFRILĂ 6-4, 7-5 _ Anastasiya FEDORYSHYN (UKR) – Rebeca MITREA 6-4, 6-1

Q2: Andrada SURDEANURaluca OAIDĂ 6-0, 6-3 _ Karola BEJENARUAna Mihaela VLĂDUŢU 6-2, 6-3 _ Iulia SĂVESCUGabriela ZÂRNOVEANU 6-3, 6-4 _ Alexandra BRAGAIoana GHEORGHIŢĂ 5-7, 6-3, 6-3 _ Andra NIŢESCU –  Cristiana TUDOR 6-2, 2-6, 6-3 _ Teodora STÎNGĂAriana SAKI 6-4, 6-4 _ Gabriela TĂTĂRUŞMădălina GOJNEA 7-5, 2-6, 7-6(2) _ Raluca CIUFRILĂBrânduşa Antonia GRASU 6-3, 6-1 _ Rebeca MITREA – Andreia BEBERECHI 6-3, 6-4 _ Valeria MISHINA (BLR) – Roberta NAICU 6-1, 5-7, 6-2 _ Martina PRATESI (ITA) – Mihaela GHIOCA 3-6, 7-6(5), 7-5 _ Stephanie DOBOARA (BEL) – Teodora ARDELEANU 6-3, 6-4 _ Marina COZAC (USA) Patricia EFTENOIU 6-3, 6-0 _ Anastasiya FEDORYSHYN (UKR) – Maria TOMA 6-0, 6-1

Q1: Raluca OAIDĂ, Gabriela Aura ZÂRNOVEANU, Andra Maria NIŢESCU, Mădălina GOJNEA, Rebeca MITREA BYE

Andrada Ioana SURDEANU – Alexandra MARINA (ITA) 6-1, 7-5 _ Karola Patricia BEJENARUIoana ŢOANCHINĂ 6-2, 6-1 _ Ana Mihaela VLĂDUŢUFrancesca Dorothea CIUTESCU 6-0, 6-1 _ Roberta Maria NAICUAlexandra Maria STĂICULESCU 3-6, 6-4, 6-2 _ Iulia SĂVESCUVirginia Eliana TICĂ 6-2, 3-6, 6-4 _ Alexandra Diana BRAGAMiriam Bianca BULGARU 6-4, 6-3 _  Ioana GHEORGHIŢĂTatiana EFTENOIU 6-2, 6-1 _ Cristiana Miruna TUDORAndreea CULA 6-2, 1-6, 6-2 _ Teodora STÎNGĂ – Kalina BOZHILOVA (BUL) 6-1, 6-0 _ Ariana SAKI – Paula AMBRUS 6-0, 6-0 _ Mihaela GHIOCAVanessa Olimpia RĂUŢĂ 6-1, 6-4  _ Elvira JURAVLIOVA (MDA) – Anamaria VLĂDESCU 6-4, 6-1 _ Gabriela Nicole TĂTĂRUŞTeodora Elena RADU 6-1, 6-1 _ Teodora Adina ARDELEANUAlexandra FILIP 7-6(4), 7-6(4) _ Stephanie DOBOARA (BEL)  –  Oana IRIMESCU 6-2, 6-0 _ Patricia EFTENOIU – Lior PACHUORKOVSKI (ISR) 7-5, 4-6, 6-2  _ Brânduşa Antonia GRASU – Giulia MAIORANA (ITA) 6-4, 6-0 _ Raluca CIUFRILĂDaniela GÎLCĂ 6-1, 6-2 _ Andreia BEBERECHI – Hristina DYANKOVA (BUL) 6-0, 6-1 _  Maria TOMANicoleta Cristina BĂJESCU 7-6(4), 7-5

DUBLU:

F: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [1] – Elena Gabriela RUSE (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [2] 6-0, 6-2

SF: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [1] – Cristina ADAMESCU (ROU) / Raluca CIUFRILĂ (ROU) [4] 6-3, 6-3

Elena Gabriela RUSE (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [2] – Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia-Elena HRISTEA (ROU) 6-2, 6-3

QF: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [1] – Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Andreea GHIŢESCU (ROU) 7-6(8), 6-1

Cristina ADAMESCU (ROU) / Raluca CIUFRILĂ (ROU) [4] – Chiara CATINI (ITA) / Anastasiya FEDORYSHYN (UKR) 6-3, 7-6(2)

Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia-Elena HRISTEA (ROU) – Selma Ştefania CADAR (ROU) / Andrada Ioana SURDEANU (ROU) 6-2, 6-7(5), [10-1]

Elena Gabriela RUSE (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [2] – Mihaela GHIOCA (ROU) / Teodora STÎNGĂ (ROU) 6-1, 6-2

R16: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [1] – Simona IONESCU (ROU) / Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ (ROU) 6-0, 6-1

Elena Gabriela RUSE (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [2] – Karola Patricia BEJENARU (ROU) / Miriam Bianca BULGARU (ROU) 6-3, 6-1

Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Andreea GHIŢESCU (ROU) – Mădălina GOJNEA (ROU) / Maria TOMA (ROU) Walkover

Cristina ADAMESCU (ROU) / Raluca CIUFRILĂ (ROU) [4] – Francesca Dorothea CIUTESCU (ROU) / Vanessa Olimpia RAUŢĂ (ROU) 6-3, 6-1

Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia-Elena HRISTEA (ROU) – Cristina ENE (ROU) / Irina FETECĂU (ROU) 3-6, 6-3, [10-8]

Selma Ştefania CADAR (ROU) / Andrada Ioana SURDEANU (ROU)Julia HELBET (MDA) / Ana Bianca MIHĂILĂ (ROU) [3] 1-6, 6-3, [12-10]

Mihaela GHIOCA (ROU) / Teodora STÎNGĂ (ROU) – Ariana SAKI (ROU) / Cristiana Miruna TUDOR (ROU) 7-5, 6-2

Elena Gabriela RUSE (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [2] – Karola Patricia BEJENARU (ROU) / Miriam Bianca BULGARU (ROU) 6-3, 6-1

Chiara CATINI (ITA) / Anastasiya FEDORYSHYN (UKR) – Gabriela DUCA (ROU) / Iulia Maria IVAŞCU (ROU) 5-7, 6-3, [14-12]

ATP CHALLENGER TOUR

Vancouver (100 k) – MD: Marius Copil (189)

R16: Yuki Bhambri (IND, 149) – Marius Copil 3-6, 7-6(3), 6-2

R32: Marius Copil – Go Soeda (JPN, 107) wo.

DUBLU:

SF: Yuki Bhambri (IND) / Michael VENUS (NZL) – Marius Copil (ROU) / Jurgen Melzer (AUT) [4] wo.

QF: Marius Copil (ROU) / Jurgen Melzer (AUT) [4]Farrukh DUSTOV (UZB) / Illya MARCHENKO (UKR) wo.

R16: Marius Copil (ROU) / Jurgen Melzer (AUT) [4]Matteo DONATI (ITA) / Jurgen ZOPP (EST) 7-6(5), 3-6, 11-9

Cordenons (Italia, 42,5 k)MD: Adrian UNGUR (327)_Q: Patrick GRIGORIU

F: Filip KRAJINOVIC (SRB, 120) – Adrian UNGUR 5-7, 6-4, 4-1 Ret.

SF: Adrian UNGUR – Roberto CARBALLES-BAENA (SPA, 168)

QF: Adrian UNGUR – Kenny De Schepper (FRA, 145) [4] 6-4, 7-6(7)

R16: Adrian UNGUR – Gianluca NASO (ITA, 192) [8]

R32: Adrian UNGUR – Lorenzo SONEGO (ITA, 582) WC

Q2: Enrique LOPEZ-PEREZ (SPA, 357) [4] – Patrick GRIGORIU 6-4, 6-2

Q1: Patrick GRIGORIU – Niccolo BORRELLI (ITA) WC 6-4, 6-4

DUBLU:

R16: Hsien-Han LEE (TPE) / Alessandro MOTTI (ITA) – Patrick GRIGORIU / Erik CREPALDI (ITA) 6-1, 1-6, [10-3] _ Andrey MARTIN (SVK) / Igor ZELENAY (SVK) – Adrian UNGUR / Flavio CIPOLLA (ITA) 7-6(2), 7-6(0)

Meerbusch (Germania, 42,5 k)MD: Victor HĂNESCU (223) [8]

QF: Facundo ARGUELLO (ARG, 147) [3] – Victor HĂNESCU [8] 6-3, 6-4

R16: Victor HĂNESCU [8] – Sadio DOUMBIA (FRA, 555) [Q] 6-4, 6-3

R32: Victor HĂNESCU [8] – Aldin SETKIC (BIH, 235) 7-6(2), 6-3

FUTURES

Mediaş (10k):

F: Laurynas GRIGELIS (LTU, 263) [1] – Dragoş Dima [2] 6-2, 6-3

SF: Dragoş Dima [2] – Peter NAGY (HUN, 699) [7] 6-0, 6-0

QF: Dragoş Dima [2] – Ljubomir CELEBIC (MNE, 761) 4-6, 6-3, 3-1 _ BOLUDA-PURKISS (ESP, 476) [3] – Petru-Alexandru LUNCANU [5] 6-4, 1-6, 6-2

R16: Dragoş Dima [2] – Luca TATOMIR 7-5, 6-3 _ Petru-Alexandru LUNCANU [5] – Alexandru MANOLE 6-2, 6-3 _ Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP, 476) [3] – Victor CORNEA 6-3, 6-3 _ Viktor GALOVIC (CRO, 607) [6] – Victor ANAGNASTOPOL 6-3, 6-3 _ Peter NAGY (HUN, 699) [7] – Bogdan BORZA 6-2, 6-0 _ Claudio FORTUNA (ITA, 505) [4] Mircea-Alexandru JECAN 6-4, 6-4

R32: Dragoş Dima (438) [2] – Răzvan BOBLEAGĂ _ Mircea-Alexandru JECAN – Jose Mauricio DEL RIO (MEX) 6-1, 7-5 _ Petru-Alexandru LUNCANU (538) [5] – Dragoş Constantin IGNAT 6-2, 6-1 _ Bogdan BORZA (1674=) [WC] – Andrei Ştean APOSTOL (1228=) _ Victor ANAGNASTOPOLTeodor-Dacian CRĂCIUN (808) 6-2, 1-0 Ret. _ Victor Vlad CORNEA (921) – Matia ROSSI (ITA) 6-0, 6-2 _ Alexandru MANOLE – Davide MELCHIORRE (ITA, 1383=) 6-3, 6-1 _ Luca George TATOMIR (798) – Tudor Cristian ŞULEA 6-4, 6-2 _ Laurynas GRIGELIS (LTU, 263) [1] – Bogdan Ionuţ APOSTOL (1227) 6-4, 6-1 _ Viktor GALOVIC (CRO, 607) [6] – Vlad Andrei DUMITRU [WC] 6-3, 6-2 _ Peter NAGY (HUN, 699) [7] – Rareş Florin MERCEAN [WC] 5-2 Ret. _ Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP, 476) [3] – Nicolae FRUNZĂ (1674=) WC

Q3: Tudor Cristian ŞULEA [1] – Ethan TULLIANI (AUS) 6-2, 6-0 _ Răzvan BOBLEAGĂ [3] – Alexandru MARASIN 3-6, 6-4, 6-2 _ Alexandru Vasile MANOLE [7]Alexandru BUZELAN 6-0 Ret. _ Dragoş Constantin IGNAT [8]Vlad Corneliu POP 6-1, 6-4 _ Victor ANAGNASTOPOL – Francesco FERRARI (ITA) 6-3, 6-0 _ Jose Mauricio DEL RIO (MEX) George BOTEZAN 6-1, 6-3 _ David FLEMING (CHI) Vlad DANCU 6-0, 6-2

Q2: Tudor Cristian ŞULEA [1] – Andrei MARINESCU 6-4, 6-4 _ Răzvan BOBLEAGĂ [3] – Marius FROSA 7-6(5) Ret. _ Alexandru Vasile MANOLE [7]Tiberiu BUGAN 6-4, 6-0 _ Dragoş Constantin IGNAT [8] Mihnea BARA 6-2, 6-1 _ Alexandru MARASIN Thomas-Cristian HODEL (GER) 6-2, 6-4 _ Victor ANAGNASTOPOLTeodor LEAHU 6-3, 7-5 _ George BOTEZAN Mihaiţă Daniel DAMIAN 6-7(5), 6-1, 6-4 _ Vlad DANCURadu Andrei STELIAN 6-4, 4-6, 7-5 _ Alexandru BUZELAN – Melik FELER (FRA, 2197=) [9] 7-6(6), 6-1 _ Vlad Corneliu POP – Zeljko MILOVIC (SRB) [10] _ Ethan TULLIANI (AUS) Dan DUMITRAŞCU 3-6, 7-5, 6-4 _ Yurii DZHAVAKIAN (UKR, 1386) [2] Petruţ Cristian MOSOR 6-1, 6-2 _ David FLEMING (CHI) Valentin POPESCU 6-2, 6-1

Q1: Tudor Cristian ŞULEA [1] (1390=), Răzvan BOBLEAGĂ [3] (1586=) BYE

Andrei MARINESCU – Radu Dimitrie HRISTACHE ZGONDEA 6-2, 6-2 _ Dan DUMITRAŞCUTudor Andrei TURDEAN 3-6, 7-6(4), 6-3 _ Petruţ Cristian MOSOR Eduard VLĂSCEANU 6-2, 6-3 _ Marius FROSA David PATA 4-6, 7-6(5), 7-6(6)  _ Alexandru Cătalin MARASIN Nicolae-Razvan LUPŞESCU 6-1, 6-1 _ Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL William Emanuel BIRĂU (1870=) [4] 6-1, 6-2 _ Teodor LEAHU Alexandru Ionel STROE 6-2, 6-2  _ George BOTEZAN Septimiu FRAŢILĂ 6-1, 6-0  _ Mihaiţă Daniel DAMIAN Gabriel-Bogdan CIUNTEA 6-0, 7-5 _ Vlad Andrei DANCU Chris ANGUELOV (BUL, 1994=) [6] 7-6(1),  6-3  _ Radu Andrei STELIANAlin BĂDIŢOIU 6-1, 6-0 _ Valentin POPESCU Radu Bogdan Gabriel IVAN 6-0, 6-0 _ Alexandru Vasile MANOLE (1195=) [7] Mark MIERLOI (USA) 6-2, 6-3 _ Tiberiu BUGAN – Gabriel Cristian LIAHOVICI  6-4, 7-6(1) _ Alexandru BUZELAN – Mark-Flavius ANDRES (GER) 2-6, 6-2, 6-3  _ Dragoş Constantin IGNAT (2178=) [8] Ciprian ONUFREI 6-0, 6-1 _ Mihnea BARAClaudiu MIRCEA 7-5, 6-3  _ Vlad Corneliu POP Tudor Ştefan GHEORGHIŢĂ 6-0, 6-0 _ Zeljko MILOVIC (SRB) [10] – Valentin VANŢĂ 6-0, 6-4 _ Ethan TULLIANI (AUS)Dragoş Iarmil TORGE 7-5, 6-1 _ Maxim BULAT (MDA)Dan Alexandru TOMESCU 4-6, 6-3, 7-6(4) _ Mattia ROSSI (ITA)Andi JIANU 6-1, 6-3 _ Thomas-Cristian HODEL (GER) Maximilian HOROBEŢ 6-1, 6-2 _ Francesco FERRARI (ITA) – Alexandru Mihai MARU 6-2, 6-2 _ Andrea BORRONI (ITA) – Titus DOHOTAR 6-2, 6-0 _ David FLEMING (CHI) Dacian SIMION 6-0, 6-0 _ Melik FELER (FRA) [9] Florian ALDICA 6-2, 6-2

DUBLU:

SF: Claudio FORTUNA (ITA) / Laurynas GRIGELIS (LTU) [1] Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 6-3, 4-6 [10-4]

QF: Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [3]  – Ljubomir CELEBIC (MNE) / Mattia ROSSI (ITA) 6-2, 6-2

Claudio FORTUNA (ITA) / Laurynas GRIGELIS (LTU) [1] Bogdan BORZA (ROU) / Radu Andrei STELIAN (ROU) 6-2, 6-2

Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP) / Alessandro COLELLA (ITA) – Victor Vlad CORNEA (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [4] 6-3, 7-5

R16: Bogdan BORZA (ROU) / Radu Andrei STELIAN (ROU) – Teodor LEAHU (ROU) / Marco ZELCH (GER) 6-1, 6-3

Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [3]  – George BOTEZAN (ROU) / Claudiu MIRCEA (ROU) 6-1, 6-0

Victor Vlad CORNEA (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [4] – Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Vadim ALEKSEENKO (UKR) 6-3, 6-4

Claudio FORTUNA (ITA) / Laurynas GRIGELIS (LTU) [1] William Emanuel BIRAU (ROU) / Marius FROSA (ROU) 6-4, 6-2

Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP) / Alessandro COLELLA (ITA) – Filippo LEONARDI (ITA) / Tudor Cristian SULEA (ROU) 6-3, 6-4

Francesco FERRARI (ITA) / Viktor GALOVIC (CRO) – Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU) 6-3, 1-0 Retired

Melik FELER (FRA) / Aswin LIZEN (GBR) – Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) [2] 6-4, 6-3


10 – 16 august 2015

ITF PRO – Feminin

Praga (75 k) MD: Sorana CÎRSTEA (178)

R16: Petra CETKOVSKA (CZE, 151) – Sorana CÎRSTEA 6-1, 6-1

R32: Sorana CÎRSTEA – Tereza MARTINCOVA (CZE, 171) 6-1, 6-1

Westende (Belgia, 25 k)MD: Mihaela BUZĂRNESCU (344), Irina Maria BARA (335)

F: Mihaela BUZĂRNESCU Oceane DODIN (FRA, 133) [1] 6-1, 6-1

SF: Mihaela BUZĂRNESCU Basak ERAYDIN (TUR, 385) 7-6(5), 6-1

QF: Mihaela BUZĂRNESCU Paula BADOSA GIBERT (ESP, 215) [3] 7-6(5), 6-1

R16: Mihaela BUZĂRNESCU Gioia BARBIERI (ITA, 307) [8] 6-4, 6-2

R32: Mihaela BUZĂRNESCU Marie BENOIT (BEL, 367) 6-3, 5-7, 6-2 _ Lesley KERKHOVE (NED, 227) [4] – Irina BARA 6-4, 6-4

DUBLU:

R16: Indy DE VROOME (NED) / Lesley KERKHOVE (NED) – Irina Maria BARA (ROU) / Mihaela BUZARNESCU (ROU) [3] 7-6(4), 6-4

Hechingen (Germania, 25 k)MD: Ana BOGDAN (177) [2], Alexandra CADANŢU (288), Cristina DINU (353), Diana BUZEAN (383)_ Q: Arina Gabriela VASILESCU

F: Romina OPRANDI (SUI, 132) [1] Ana BOGDAN [2] 6-3, 1-6, 6-2

SF: Ana BOGDAN [2] – Alice MATTEUCCI (ITA, 447) 6-2, 3-6. 6-0

QF: Ana BOGDAN [2] – Alexandra CADANŢU 6-2, 7-6(7)

R16: Ana BOGDAN [2] – Anna GABRIC (GER, 1104=) 6-3, 6-3 _ Alexandra CADANŢU – Isabella SHINIKOVA (BUL, 377) 6-4, 6-3

R32: Ana BOGDAN [2] – Diana BUZEAN 6-3, 2-0 Ret. _ Alexandra CADANŢU – Anastasiya VASYLYEVA (UKR, 302) [5] 4-6, 7-5, 6-2 _ Antonia LOTTNER (GER, 289) [7] Cristina DINU 6-1, 4-0 Ret.

Q1: Viktoriya GOGOL (UKR) – Arina VASILESCU 6-3, 6-2

DUBLU:

QF: Vivian HEISEN (GER) / Katharina LEHNERT (PHI) – Diana BUZEAN (ROU) / Lina GJORCHESKA (MKD) [3] 6-2, 6-3 _ Melanie KLAFFNER (AUT) / Sandra KLEMENSCHITS (AUT) [2] Ana BOGDAN (ROU) / Alice MATTEUCCI (ITA) 6-3, 6-4

R16: Diana BUZEAN (ROU) / Lina GJORCHESKA (MKD) [3] – Cristina DINU (ROU) / Doroteja ERIC (SRB) Walkover _  Ana BOGDAN (ROU) / Alice MATTEUCCI (ITA)  – Lena RUEFFER (GER) / Kathinka VON DEICHMANN (LIE) 6-2, 6-2

Landisville (Pennsylvania, 25 k) – Q: Elena BOGDAN (395), Alice-Maria TUNARU

Q2: Spencer LIANG (USA) Elena BOGDAN 7-6(4), 2-6, 6-3

Q1: Elena BOGDAN BYE _ Amy ZHU (USA, 1104) – Alice TUNARU 6-0, 6-2

DUBLU:

QF: Brynn BOREN (USA) / Nadja GILCHRIST (USA) – Elena BOGDAN (ROU) / Vojislava LUKIC (SRB) [4] Walkover

R16: Elena BOGDAN (ROU) / Vojislava LUKIC (SRB) [4]Mayo HIBI (JPN) / Renata ZARAZUA (MEX) 6-2, 3-6, [10-7]

Innsbruck (Austria, 10 k) Q: Elisa Teodora SĂRARU

Q1: Tamara CULIBRK (USA) – Elisa SĂRARU 6-4, 6-1

Las Palmas de la Grand Canaria (Spania, 10 k) – MD: Daiana NEGREANU (552) [2]

R16: Irene BURILLO ESCORIHUELA (ESP, 1036) – Daiana NEGREANU [2] 7-5, 6-1

R32: Daiana NEGREANU [2] – Andjela NOVCIC (SRB, 1053=) 6-2, 6-4

Tunis (10 k)MD: Diana Maria MIHAIL

R32: Sofia LUINI (ARG, 691) [7] – Diana MIHAIL 6-2, 6-1

DUBLU:

R16: Dea HERDZELAS (BIH) / Naomi TOTKA (HUN) [1]Darya CHERNETSOVA (BLR) / Diana Maria MIHAIL (ROU) 6-3, 6-3

Arad (10 k):

QF:  Martina SPIGARELLI (ITA, 567) [3] Cristina ADAMESCU [7] 6-0, 2-0 Ret.

R16: Cristina ADAMESCU [7] – Ina KAUFINGER (GER, 1078) 6-1, 6-4 _ Tamara ZIDANSEK (SLO, 488) [1] Elena Gabriela RUSE 6-3, 6-3

R32: Cristina ADAMESCU (735) [7] – Camelia-Elena HRISTEA (1232) 6-2, 6-1 _ Elena Gabriela RUSE (917) [WC] – Gabriela DUCA (1075) 6-3, 6-1 _ Tamara CUROVIC (SRB, 561) [4] – Iulia Maria IVAŞCU [WC] 6-3, 6-0 _ Ina KAUFINGER (GER, 1078) Mădălina GRIGORIU 6-4, 6-1 _ Martina SPIGARELLI (ITA, 567) [3] Jaqueline CRISTIAN 6-2, 6-3 _ Martina OKALOVA (SVK, 1130=) – Andreea GHIŢESCU (757) 2-6, 6-3, 6-3 _ Chantal SKAMLOVA (SVK, 531) [2] – Evelyne Christelle Atticia TIRON [WC] 6-4, 6-2

Q3: Mădălina GRIGORIUClara RIZEA 6-3, 6-4 _ Sandra JAMRICHOVA (SVK) – Andreia BEBERECHI 7-5, 6-3 _ Satsuki TAKAMURA (JPN) Teodora STÎNGĂ 7-6(4), 6-4

Q2: Andreia BEBERECHI – Janja KOVACEVIC (SRB, 1232) [1] 3-6, 7-5, 6-1 _ Teodora STÎNGĂ – Katarina JOVANOVIC (SRB) 6-1, 6-0 _ Clara RIZEA – Fabiana PITISCI (BEL) 6-2, 6-2 _ Mădălina GRIGORIUTatiana EFTENOIU 6-1, 6-3 _ Chiara CATINI (ITA) Teodora RADU 7-6(2), 6-0 _ Dorien CUYPERS (BEL) – Giana CORMOS 6-1, 6-0 _ Luca NAGYMIHALY (HUN) – Rebeca MITREA 6-2, 6-2 _ Tamara KUPKOVA (SVK) – Nicoleta Cristina BĂJESCU 2-6, 6-1, 6-2 _

Q1: Teodora Elena RADU, Rebeca MITREA, Giana CORMOS, Clara Patricia RIZEA, Tatiana EFTENOIU, Nicoleta Cristina BĂJESCU BYE

Andreia BEBERECHI Nina NIKITOVIC (SRB) 7-5, 6-1 _ Teodora STÎNGĂ Vivien TEGLAS (HUN) 7-6(1), 6-4 _ Mădălina GRIGORIU Milica TESIC (SRB) 6-0, 7-5 _ Sandra JAMRICHOVA (SVK) – Ioana GHEORGHIŢĂ 7-5, 6-2 _ Tamara KUPKOVA (SVK) – Gabriela Aura ZÂRNOVEANU 6-3, 6-1 _ Luca NAGYMIHALY (HUN) – Ariana SAKI 6-2, 6-0 _ Mariana GALBEN (MDA) Brânduşa Antonia GRASU 6-3, 6-3 _ Dorien CUYPERS (BEL) – Karola Patricia BEJENARU 6-3, 3-0 Ret. ­_ Marcela-Guimaraes BUENO (BRA) – Patricia EFTENOIU 6-3, 6-2 _ Fabiana PITISCI (BEL) – Sara Maria FARZAT 6-2, 6-3

DUBLU:

F: Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Elena Gabriela RUSE (ROU) [4] Andreea GHIŢESCU (ROU) / Katarina STRESNAKOVA (SVK) 6-3, 6-4

SF: Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Elena Gabriela RUSE (ROU) [4] Petra MELOUNOVA (CZE) / Rebeca MITREA (ROU) 6-1, 6-4

Andreea GHIŢESCU (ROU) / Katarina STRESNAKOVA (SVK)Gabriela DUCA (ROU) / Iulia Maria IVAŞCU (ROU) 6-4, 4-6, [10-6]

QF: Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Elena Gabriela RUSE (ROU) [4] – Dorien CUYPERS (BEL) / Luca NAGYMIHALY (HUN) 3-6, 6-3, [10-4]

Petra MELOUNOVA (CZE) / Rebeca MITREA (ROU) – Tamara CUROVIC (SRB) / Chantal SKAMLOVA (SVK) [1] 6-4, 6-4

Gabriela DUCA (ROU) / Iulia Maria IVAŞCU (ROU) Mădălina GRIGORIU (ROU) / Camelia-Elena HRISTEA (ROU) 6-2, 6-2

Andreea GHIŢESCU (ROU) / Katarina STRESNAKOVA (SVK) – Maryna KOLB (UKR) / Nadiya KOLB (UKR) [2] 6-2, 6-2

R16: Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Elena Gabriela RUSE (ROU) [4] – Marcela-Guimaraes BUENO (BRA) / Flavia GUIMARAES BUENO (BRA) 6-3, 6-4

Petra MELOUNOVA (CZE) / Rebeca MITREA (ROU) – Martina SPIGARELLI (ITA) / Michela VERPELLI (ITA) 6-1, 6-1

Mădălina GRIGORIU (ROU) / Camelia-Elena HRISTEA (ROU) – Ina KAUFINGER (GER) / Miriana TONA (ITA) 1-6, 7-5, [10-8]

Gabriela DUCA (ROU) / Iulia Maria IVASCU (ROU) Cristina ADAMESCU (ROU) / Anna Maria HEIL (AUT) [3] 6-4, 6-7(4), [11-9]

Andreea GHIŢESCU (ROU) / Katarina STRESNAKOVA (SVK)Patricia EFTENOIU (ROU) / Tatiana EFTENOIU (ROU) 6-2, 6-0

Maryna KOLB (UKR) / Nadiya KOLB (UKR) [2]Ioana BOGDAN (ROU) / Clara Patricia RIZEA (ROU) Walkover

Tamara CUROVIC (SRB) / Chantal SKAMLOVA (SVK) [1] – Andreia BEBERECHI (ROU) / Ariana SAKI (ROU) 6-2, 6-1

ATP CHALLENGER TOUR

Aptos, California (100 k) MD: Marius COPIL (189)

R32: Bjorn FRATENGELLO (USA, 116)[4] – Marius COPIL 3-6, 7-5, 6-2

DUBLU:

QF: Austin KRAJICEK (USA) / Nicholas MONROE (USA) [2] – Marius COPIL (ROU) / Andrey RUBLEV (RUS) 6-3, 1-6, [10-7]

R16: Marius COPIL (ROU) / Andrey RUBLEV (RUS) – Andre DOME / John Paul FRUTTERO (USA) [WC]6-3, 7-6(3)

Q2: Marius COPIL (ROU) / Andrey RUBLEV (RUS) [2] – Ruben GONZALES (PHI) / Darren WALSH (GER) [1] 6-3, 7-6(5)

Q1: Marius COPIL (ROU) / Andrey RUBLEV (RUS) [2] – Randy CORY / Cody RAKELA 6-2, 6-2

Praga (42.5 k)MD: Adrian UNGUR (309)

R32: Radu ALBOT (MDA, 93) [6] – Adrian UNGUR 5-7, 6-2, 7-6(5)

Portoroz (42,5 k)DUBLU: Patrick GRIGORIU (ROU, 197) / Riccardo GHEDDIN (ITA, 194)

R16: Aslan KARASTEV (RUS) / Hsien-Yin PENG (TPE) – Patrick GRIGORIU (ROU) / Riccardo GHEDDIN (ITA) [4] 6-4, 7-5

FUTURES

Koszalin (Polonia, 10 k) – MD: Dragoş Nicolae MĂDĂRAŞ (1037)

R16: Piotr LOMACKI (POL, 796) [8] – Dragoş MĂDĂRAŞ 6-7(6), 6-1, 7-6(8)

R32: Dragoş MĂDĂRAŞ – Maciej SMOLA (POL, 1134) 6-3, 6-4

DUBLU:

R16: Adrian ANDRZEJCZUK (POL) / Mateusz SMOLICKI (POL) Dragoş Nicolae MADARAS (ROU) / Christoffer SOLBERG (SWE) 2-6, 6-4, [10-6]

Iaşi (15 k):

QF: Laurynas GRIGELIS (LTU, 263) [1] Vasile ANTONESCU [8] 6-3, 6-2

R16: Vasile ANTONESCU [8] – George BOTEZAN 6-2, 6-3 _ Laurynas GRIGELIS (LTU, 263) [1] Alexandru-Daniel CARPEN 6-0, 6-1 _ Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP, 476) [6] – Luca George Tatomir 6-4, 6-2  _ Gerard GRANOLLERS-PUJOL (ESP, 294) [5] Mircea Alexandru JECAN 6-2, 6-3 _ Filip HORANSKY (SVK, 348) [3] Cosmin ONTICĂ 6-0, Ret. _ Claudio FORTUNA (ITA, 505) [7] – Tudor Cristian ŞULEA 6-2, 6-4 _ Maxime CHAZAL (FRA, 268) [2] – Petru Alexandru LUNCANU 3-6, 6-2, 7-5

R32: Vasile ANTONESCU (517) [8] – Răzvan BOBLEAGĂ (1588=) LL 6-2, 6-4 _ Petru Alexandru LUNCANU (536) – Nicolae FRUNZĂ (1674=) 6-2, 4-6, 6-4 _ Alexandru-Daniel CARPEN (1718=) – William Emanuel BIRĂU (1745) 6-2, 6-3 _ George BOTEZAN – Sorin ROŞCA 6-3, 6-2 _ Luca George Tatomir (798) – Andrei Ştefan APOSTOL (1233=) 7-6(3), 4-6, 6-1 _ Mircea Alexandru JECAN (848) – Cristian Florentin VOINEA (1217=) 6-1, 2-0 Ret. _ Cosmin ONTICĂ (1648=) – Dragoş Constantin IGNAT (2181=) 2-6, 6-3, 6-1 _ Tudor Cristian ŞULEA (1387=) – Bogdan BORZA (1674=) 3-6, 6-4, 7-6(4) _ Laurynas GRIGELIS (LTU, 263) [1] Bogdan Ionuţ APOSTOL (1232) 6-1, 6-4 _ Gerard GRANOLLERS-PUJOL (ESP, 294) [5] Sergiu Ioan BUCUR (1437=) 6-4, 7-6(7) _ Claudio FORTUNA (ITA, 505) [7] – Victor Vlad CORNEA (922) 4-6, 6-2, 6-2 _ Maxime CHAZAL (FRA, 268) [2] – Teodor Dacian CRĂCIUN (807) 6-3, 6-4

Q3: Sergiu Ioan BUCUR [1] – Gabriel Vlăduţ NICULESCU 6-2, 6-1 _ Alexandru-Daniel CARPEN [2] – Radu Andrei STELIAN 6-1, 6-2 _ George BOTEZAN – Răzvan BOBLEAGĂ [3] 6-3, 6-2 _ Bogdan BORZA [5] – Marius FROSA 7-5, 6-4 _ Cosmin ONTICĂ [6] – Mihaiţă Daniel DAMIAN 6-4, 6-1 _ William Emanuel BIRĂU [7] – Vlad Corneliu POP 3-6, 6-4, 6-4 _ Matteo TINELLI (ITA, 1448=) [4] Ciprian Alexandru PORUMB 3-6, 6-3, 6-3

Q2: Sergiu Ioan BUCUR [1] – Valentin VANŢĂ 7-5, 6-3 _ Alexandru-Daniel CARPEN [2] – Vlad PROTOPOPESCU 6-1, 6-2 _ Răzvan BOBLEAGĂ [3] – Marian Petre PRĂJESCU 6-2, 6-3 _ Bogdan BORZA [5] – Nicolae BACIU 6-0, 6-1 _ Cosmin ONTICĂ [6] – Andrei MARINESCU 4-6, 6-3, 4-2 Ret. _ William Emanuel BIRĂU [7] – Radu Ioan POPA 6-4, 7-6(5) _ Gabriel Vlăduţ NICULESCUFlorian ALDICA 6-4, 6-2 _ Radu Andrei STELIAN – Flavian BUTNARU 6-0, 6-0 _ George BOTEZAN – Maxim BULAT (MDA) 7-6(8), 2-6, 6-4 _ Ciprian Alexandru PORUMB – Angel Ştefan RAŞCU 6-4, 3-6, 6-4 _ Marius FROSA – Davide NEGROTTI (ITA) 6-2, 6-2 _ Mihaiţă Daniel DAMIAN – Claudiu MIRCEA 6-2, 6-7 (5), 6-2 _ Vlad Corneliu POP Petru Octavian BERDILĂ 7-5, 6-0 _ Dmitrii BASKOV (MDA) [8] Vlad Cristian MOCANU _ Egor MATVIEVICI (MDA) Mihnea BARA 7-6(2), 6-1

Q1: Sergiu Ioan BUCUR (1437=) [1], Alexandru-Daniel CARPEN (1718=) [2], Răzvan BOBLEAGĂ (1588=) [3], Bogdan BORZA (1674=) [5], Cosmin ONTICĂ (1648=) [6],  William Emanuel BIRĂU (1745=) [7], Florian ALDICA, Flavian BUTNARU, Ciprian Alexandru PORUMB, Mihaiţă Daniel DAMIAN, Petru Octavian BERDILĂ BYE

Valentin VANŢĂ – Mario CALMIC (MDA) 6-0, 6-0 _ Gabriel Vlăduţ NICULESCU Matei Adrian AVRAM 6-2, 6-3 _ Vlad PROTOPOPESCU – Vlad STOICA 6-0, 6-2 _ Radu Andrei STELIAN – Alexandru Mihai MARU 6-2, 6-0 _ Marian Petre PRĂJESCUSebastian BUNESCU (CAN) 2-6, 6-3, 6-1 _ George BOTEZAN – Cristian PROTOPOPESCU 6-0, 6-2 _ Mark-Flavius ANDRES (GER)Iustin BACIU 6-2, 6-2 _ Angel Ştefan RAŞCU Vlad Andrei DUMITRU 6-0, 6-1 _ Nicolae BACIU Tudor Ştefan GHEORGHIŢĂ 6-3, 6-1 _  Marius FROSA Ethan TULLIANI (AUS) 6-0, 6-2 _ Andrei MARINESCU – Maximilian HOROBEŢ 6-3, 6-2 _ Claudiu MIRCEA – Ciprian ONUFREI 6-3, 6-1 _ Radu Ioan POPA – Thomas-Cristian HODEL (GER) 2-6, 7-5, 6-1 _ Vlad Corneliu POP Eric Tudor ADOCHITEI PANDELEA 6-1, 6-3 _ Vlad Cristian MOCANUTudor BURGHELEA 6-2, 6-2 _ Mihnea BARA Cosmin DRĂGAN 6-0 6-3

DUBLU:

F: Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU)Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Victor Vlad CORNEA (ROU) [2] 6-2, 3-6, [10-7]

SF: Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU)Dmitrii BASKOV (MDA) / Egor MATVIEVICI (MDA) 6-1, 6-0

Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Victor Vlad CORNEA (ROU) [2]Vasile ANTONESCU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) 7-6(6), 6-4

QF: Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU)Filippo LEONARDI (ITA) / Tudor Cristian ŞULEA (ROU) 6-4, 6-4

Vasile ANTONESCU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU)Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [4] 6-4, 7-5

Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Victor Vlad CORNEA (ROU) [2]Matei Adrian AVRAM (ROU) / William Emanuel BIRĂU (ROU) 7-5, 7-6(2)

Dmitrii BASKOV (MDA) / Egor MATVIEVICI (MDA)Teodor LEAHU (ROU) / Marco ZELCH (GER) 6-3, 2-6, [10-5]

R16: Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU)Claudio FORTUNA (ITA) / Laurynas GRIGELIS (LTU) [1] 7-5, 6-4

Filippo LEONARDI (ITA) / Tudor Cristian ŞULEA (ROU)Mihnea BARA (ROU) / Razvan BOBLEAGĂ (ROU) 6-2, 6-4

Teodor LEAHU (ROU) / Marco ZELCH (GER)Sergiu Ioan BUCUR (ROU) / Claudiu MIRCEA (ROU) 7-5, 6-3

Vasile ANTONESCU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) – Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Yurii DZHAVAKIAN (UKR) 6-1, 6-3

Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [4] George BOTEZAN (ROU) / Alexandru Vasile MANOLE (ROU) 6-0, 6-3

Matei Adrian AVRAM (ROU) / William Emanuel BIRĂU (ROU) Marian Petre PRĂJESCU (ROU) / Sorin ROSCA (ROU) 6-1, 6-3

Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Victor Vlad CORNEA (ROU) [2]Eric Tudor ADOCHITEI PANDELEA (ROU) / Vlad STOICA (ROU) 6-3, 6-1

Dmitrii BASKOV (MDA) / Egor MATVIEVICI (MDA)Bogdan Ionuţ APOSTOL (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) [3] 7-6(5), 2-6, [10-7]


3- 9 august 2015

ITF PRO – Feminin

Koksijde (Belgia, 25 k) MD: Irina Maria BARA (330), Mihaela BUZĂRNESCU (355) _ Q: Daiana NEGREANU (548)

R16: Kiki BERTENS (NED, 114) [1] – Irina BARA 6-2, 7-5 _ Elise MERTENS (BEL, 198) [5] – Mihaela BUZĂRNESCU 6-3, 6-2

R32: Irina BARA – Steffi DISTELMANS (BEL, 666) 7-5, 6-3 _ Mihaela BUZĂRNESCU – Cornelia LISTER (SWE, 514) 6-3, 6-1 _ Elyne BOEYKENS (BEL, 522) – Daiana NEGREANU 6-0, 6-3

Q2: Daiana NEGREANU [5] – Margot DECKER (FRA) [15] 6-0, 3-6, 6-4

Q1: Daiana NEGREANU [5] – Michaela BOEV (BEL, 1139=) 6-1, 7-6(5)

DUBLU:

R16: Sofia ARVIDSSON (SWE) / Arantxa RUS (NED)Irina Maria BARA (ROU) / Mihaela BUZĂRNESCU (ROU) [4] 7-6(5), 6-3

Plzen (Cehia, 25 k)Q: Georgia Andreea CRĂCIUN (682)

Q2: Anastasia GRYMALSKA (ITA) [3] – Georgia CRĂCIUN [14] 6-0, 6-1

Q1Georgia CRĂCIUN [14] – Zuzana LUKNAROVA (SVK, 930=) 3-6, 6-2, 4-0 Ret.

Bad Salgau (Germania, 25 k)MD: Ana BOGDAN (177) [3], Cristina DINU (341),  _ Q: Arina Gabriela VASILESCU

F: Romina OPRANDI (SUI, 139) [2] – Cristina DINU 6-3, 6-3

SF: Cristina DINU – Nastja KOLAR (SLO, 253) 6-4, 6-0

QF: Cristina DINU – Laura SCHAEDER (GER, 512) 6-2, 6-1

R16: Cristina DINU – Gabriela CE (BRA, 247) [8] 6-3, 6-4

R32: Cristina DINU – Yvonne CAVALLE-REIMERS (ESP, 336) 6-0, 6-1 _ Barbara HAAS (AUT, 291)Ana BOGDAN [3] 5-7, 7-5, 7-5

Q1:  Viktoriya TOMOVA (BUL) [6] Arina VASILESCU 6-1, 6-0

DUBLU:

F: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [4] – Despina PAPAMICHAIL (GRE) / Maria SAKKARI (GRE) 2-6, 6-3, [10-8]

SF: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [4] – Cindy BURGER (NED) / Eva WACANNO (NED) [2] 0-6, 7-5, [10-2]

QF: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [4] – Camila FUENTES (MEX) / Priscilla HON (AUS) 4-6, 6-4, [11-9]

R16: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [4] – Catalina PELLA (ARG) / Guadalupe PEREZ ROJAS (ARG) 6-3, 6-3

Viena (10 k)Q: Debora Emanuela SCURT

Q1: Petra MELOUNOVA (CZE) – Debora SCURT 6-4, 7-5

Tunis (10 k) MD: Diana Maria MIHAIL WC

R16: Jasmin JEBAWY (GER, 644) [4] – Diana Maria MIHAIL 6-1, 6-1

R32: Diana Maria MIHAIL – Salima FENDRI (TUN) 6-0, 6-2

Târgu Jiu (10 k)MD: Nicoleta-Cătălina DASCĂLU (423) [1], Simona IONESCU (525) [3], Ioana Loredana ROŞCA (510) [5],  Irina FETECĂU (620) [6], Gabriela DUCA (1064), Ana Bianca MIHAILĂ (1084), Ioana MINCĂ WC, Ramona Eva CHIVU WC.

Q: Teodora STÎNGĂ, Ariana SAKI, Gabriela Aura ZÂRNOVEANU, Ioana GHEORGHIŢĂ, Iulia Maria IVAŞCU, Emel ABIBULA, Mihaela GHIOCA, Patricia EFTENOIU, Francesca  Dorothea CIUTESCU, Izabela Gabriela NOVAC, Raluca CIUFRILĂ, Andrada Ioana SURDEANU, Alexandra FILIP, Andra Maria NIŢESCU, Vanessa Olimpia RĂUŢĂ, Tatiana EFTENOIU, Teodora Elena RADU, Nicoleta Cristina BĂJESCU, Mădălina GRIGORIU, Virginia Elena TICA, Andreea CULA, Iulia SĂVESCU, Tania Andrada MARE, Roberta Maria NAICU, Luminiţa TUTUNARU, Roberta Maria CERBU, Andreea PETEU, Clara Patricia RIZEA, Denise-Antonela STOICA, Andreea Giorgiana TUPAN, Oana GAVRILĂ, Karola Patricia BEJENARU, Andreea COJORCARU, Andreia BERBERECHI, Anca RUSU, Adriana Maria ANDRONACHE.

F: Martina SPIGARELLI (ITA, 567) [4] – Irina FETECĂU [6] 2-6, 6-1, 6-4

SF: Irina FETECĂU [6] Nicoleta DASCĂLU [1] 6-3, 2-6, 6-3

QF: Nicoleta DASCĂLU [1] – Milana SPREMO (SRB, 558) [8] 6-0, 1-0 Ret. _ Irina FETECĂU [6] Ailen CRESPO AZCONZABAL (ARG, 977=) 6-1, 6-2 _ Caroline ROMEO (FRA, 496) [2] – Ioana ROŞCA [5] 6-3, 2-6, 6-4

R16: Nicoleta DASCĂLU [1] – Federica ARCIDIACONO (ITA, 974=) 6-1, 6-4 _ Ioana ROŞCA [5] – Karola BEJENARU 7-6(6), 2-6, 6-4 _ Irina FETECĂU [6] Karolina CECHOVA (CZE) _ Ailen CRESPO AZCONZABAL (ARG, 941) Denise STOICA 6-3, 7-6(1) _ Ana Victoria GOBBI MONLLAU (ARG, 915=) – Ana MIHAILĂ 6-4, 6-1 _ Caroline ROMEO (FRA) [2] – Ioana MINCĂ 6-4, 3-6, 6-3 _ Martina SPIGARELLI (ITA, 552) [4] – Tania MARE 6-3, 6-1

R32: Nicoleta DASCĂLU [1] – Teodora STÎNGĂ 6-2, 6-0 _ Ioana ROŞCA [5] – Gabriela DUCA 6-3, 6-3 _ Irina FETECĂU [6] – Mihaela GHIOCA 6-4, 6-1 _ Denise STOICA – Simona IONESCU [3] 6-3, 6-0 _ Ana MIHAILĂ – Oana DĂNESCU (GER) 6-3, 6-2 _ Tania MARE Daniela FARFAN (ARG, 941) 6-3, 6-2 _ Ioana MINCĂ – Sara ORELLANA (SUI) 6-0, 6-0 _ Karola BEJENARU – Luca NAGYMIHALY (HUN, 1199=) 3-6, 6-3, 6-3

Q3: Tania MARE – Emmanuelle SALAS (FRA, 1218=) [1] 3-6, 6-3, 6-1 _ Denise STOICA – Clara RIZEA 7-5, 6-4 _ Karola BEJENARUAlexandra FILIP 6-2, 1-6, 7-5 _ Mihaela GHIOCARaluca CIUFRILĂ 6-4, 7-6(4) _ Teodora STÎNGĂOana GAVRILĂ 7-6(6), 6-4 _ Karolina CECHOVA (CZE) – Luminiţa TUTUNARU 6-2, 6-1 _ Luca NAGYMIHALY (HUN) Izabela NOVAC 6-1, 6-4

Q2: Tania MARE – Mariana GALBEN (MDA) 6-4, 6-4 _ Luminiţa TUTUNARU – Sara CAKAREVIC (FRA) 4-6(7), 2-6, 6-4 _ Clara RIZEA – Nina NIKITOVIC (SRB) 4-6, 6-2, 6-0 _ Denise STOICA – Iulia IVAŞCU 6-3, 2-6, 7-5 _ Alexandra FILIP – Giulia MAIORANA (ITA) 6-2, 6-4 _ Karola BEJENARU – Fabiana PITISCI (BEL) 6-4, 6-4 _ Mihaela GHIOCARoberta CERBU 6-1, 6-1 _ Raluca CIUFRILĂMădălina GRIGORIU 6-4, 6-4 _ Izabela NOVAC Claudia CHAVARRIA PEREZ (ESP) 6-0, 6-2 _ Teodora STÎNGĂTatiana EFTENOIU 6-3, 6-2 _ Oana GAVRILĂ – Vanessa RĂUŢĂ 6-0, 6-0 _ Karolina CECHOVA (CZE) – Virginia TICA 6-3, 6-3 _ Giulia PAIRONE (ITA) – Ioana GHEORGHIŢĂ 1-6, 6-2, 7-6(4) _ Dzina MILOVANOVIC (SRB) Francesca CIUTESCU 1-6, 6-3, 6-3 _ Luca NAGYMIHALY (HUN) Andreea TUPAN 6-2, 6-2

Q1: Virginia TICA, Ioana GHEORGHIŢĂ, Francesca CIUTESCU, Denise STOICA, Alexandra FILIP, Roberta CERBU, Andreea TUPAN, Teodora STÎNGĂ, Oana GAVRILĂ BYE

Emel ABIBULAGabriela ZÂRNOVEANU 6-2, 6-4 _ Tania MAREAndreea CULA 6-0, 6-1 _ Luminiţa TUTUNARU – Alexandra MARINA (ITA) 6-1, 6-1 _ Clara RIZEARoberta NAICU 7-6(0), 6-2 _ Iulia IVAŞCUNicoleta BĂJESCU 6-2, 7-5 _ Karola BEJENARUAndreea PETEU 6-2, 6-0 _ Mihaela GHIOCAAndrada SURDEANU 2-6, 6-4, 6-2 _ Mădălina GRIGORIUAndreea COJORCARU 6-1, 6-0 _ Raluca CIUFRILĂTeodora RADU 6-2, 6-3 _ Izabela NOVAC – Andreia BERBERECHI 4-6, 6-1, 6-3 _ Tatiana EFTENOIUAnca RUSU 6-0, 6-3 _ Vanessa RĂUŢĂAriana SAKI 1-6, 6-2, 6-3 _ Dzina MILOVANOVIC (SRB) Patricia EFTENOIU 6-1, 6-1 _ Giulia MAIORANA (ITA) Adriana ANDRONACHE 3-6, 6-4, 7-5

DUBLU:

SF: Daniela FARFAN (ARG) / Giulia PAIRONE (ITA) – Ana Bianca MIHAILĂ (ROU) / Vanessa Olimpia RAUŢĂ (ROU) 6-0, 6-3

QF: Ana Bianca MIHAILĂ (ROU) / Vanessa Olimpia RAUŢĂ (ROU)Gabriela DUCA (ROU) / Oana GAVRILĂ (ROU) 6-4, 7-6(10)

Ailen CRESPO AZCONZABAL (ARG) / Ana Victoria GOBBI MONLLAU (ARG) [1] Karola Patricia BEJENARU (ROU) / Mihaela GHIOCA (ROU) 6-3, 6-3

Federica ARCIDIACONO (ITA) / Martina SPIGARELLI (ITA) [4] Iulia Maria IVAŞCU (ROU) / Ioana MINCĂ (ROU) 6-2, 6-4

R16: Karola Patricia BEJENARU (ROU) / Mihaela GHIOCA (ROU) Karolina BENACKOVA (CZE) / Luminiţa TUTUNARU (ROU) 6-4, 6-2

Iulia Maria IVAŞCU (ROU) / Ioana MINCĂ (ROU) Clara Patricia RIZEA (ROU) / Andreea Giorgiana TUPAN (ROU) 6-1, 6-1

Ana Bianca MIHAILĂ (ROU) / Vanessa Olimpia RAUŢĂ (ROU) – Karolina CECHOVA (CZE) / Nikola HORAKOVA (CZE) 6-3, 3-6, [10-5]

Gabriela DUCA (ROU) / Oana GAVRILĂ (ROU) – Ioana GHEORGHIŢĂ (ROU) / Denise-Antonela STOICA (ROU) 6-2, 3-6, [10-7]

Daniela FARFAN (ARG) / Giulia PAIRONE (ITA) – Raluca CIUFRILĂ (ROU) / Ioana Loredana ROŞCA (ROU) [2] 6-4, 6-4

Fabiana PITISCI (BEL) / Magdalena STOILKOVSKA (MKD)Ariana SAKI (ROU) / Andrada Ioana SURDEANU (ROU) 6-0, 4-6, [10-4]

ATP CHALLENGER TOUR

Cortina (Italia, 42, 5 k) Costin PAVĂL (ROU, 138) / James CERRETANI (USA, 137) [2]

R16: Ivan SABANOV (CRO) / Matej SABANOV (CRO) – Costin PAVĂL (ROU) / James CERRETANI (USA) [2] 2-6, 7-6(2), [10-8]

Segovia (Spania, 42,5 k) – Patrick GRIGORIU (ROU, 197) / Riccardo GHEDIN (ITA, 191)

R16: Aliaksandr BURY (BLR) / Andreas SILJESTROM (SWE) [2] – Patrick GRIGORIU (ROU) / Riccardo GHEDIN (ITA) 6-7(3), 6-1, [10-8]

FUTURES

Sharm El Sheikh (10 k)MD: Vladimir FILIP (1309), Tudor Cristian ŞULEA (1388)

R32: Hugo SCHOTT (FRA, 1265=) – Vladimir FILIP 6-2, 6-3 _ Tucker VORSTER (RSA, 331) [1] – Tudor ŞULEA 7-6(3), 6-0

Tunisia (10 k)Q: Rareş Florin MERCEAN

Q3: Alberto NIETO (ESP) Rareş MERCEAN 6-2, 6-2

Q2: Rareş MERCEAN – Jaber BENZEGGOUTA (ALG) 6-0, 6-0

Q1: Rareş MERCEAN BYE


ITF PRO – Feminin

Biarritz (100 k):

R32: Alexandra DULGHERU (52)

Sofia (25 k):

Q2: Cristina ENE (411) [7] – Milana SPREMO (SRB, 537) [14] 6-2, 7-6(4)

Nicoleta Cătălina DASCĂLU (461) [9] – Elena Gabriela RUSE (807) 7-5, 1-6, 6-3

Oana Georgeta SIMION (708) – Julia TERZIYSKA (BUL) [3] 6-3, 5-7, 6-2

Q1: Cristina ENE (411) [7] – Gabriel KARATANTCHEVA (BUL) 6-0, 6-0

Nicoleta Cătălina DASCĂLU (461) [9]Vivian ZLATANOVA (BUL, 1115=) 6-1, 6-2

Elena Gabriela RUSE (807) – Katerina KRAMPEROVA (CZE, 458) [8] 4-6, 7-6(2), 7-5

Oana Georgeta SIMION (708) – Alice SAVORETTI (ITA, 475) [10] 6-2, 6-3

Polina LEYKINA (RUS, 295) [1] – Gabriela DUCA (1093)  6-3, 6-2

DUBLU:

Sharm El Sheikh, Egipt (10 k):

Antalya (10 k):

Q1: Oana IRIMESCU BYE

ATP CHALLENGER TOUR

Genoa (100 k €)

DUBLU:

R16: Costin PAVĂL (143) / Alessandeo MOTTI (ITA, 148)

Alpen aan den Rihn (42,5 k):

R32: Victor HĂNESCU (213)

Adrian UNGUR (249)

DUBLU:

R16: Victor HĂNESCU (1173=) / Adrian UNGUR (125)

Meknes, Maroc (42,5 k):

Q2: Claudio FORTUNA (ITA, 503) – Dragoş DIMA (446) [3] 6-3, 6-2

Q1: Dragoş DIMA (446) [3] – Patrick GRIGORIU 6-4, 6-4

DUBLU:

R16: Patrick GRIGORIU (215) / Enrique LOPEZ-PEREZ (SPA,  )

Dragoş DIMA () / Dimitar KUZMANOV ()

St. Remy de Provence, Franţa (42,5 k):

R32: Marius COPIL (185)

ITF PRO FUTURES – Masculin

Teheran (10 k):

Q3: Rareş Florin MERCEAN – Amir Hossein BADI (IRI) 6-4, 6-4

Q2: Rareş Florin MERCEAN – Leo Julien SEBAOUN (JPN, 2245) [6]

Q1: Rareş Florin MERCEAN – Ebrahim GHADI (IRI) 6-1, 6-1

Zlatibor, Serbia (10 k)

R32: Vasile ANTONESCU (531)

Vladimir FILIP (1326)

Bogdan Ionuţ APOSTOL (1541=)

Q3: Stefan MILICEVIC (SRB) – Mihăiţă Daniel DAMIAN 4-6, 6-0, 6-4

Q2: Mihăiţă Daniel DAMIAN – Chris ANGUELOV (BUL) [5] 4-6, 6-1, 7-5

Q1: Mihăiţă Daniel DAMIAN – Dusan MLADENOVIC (SRB) 6-1, 6-2

31 august – 6 septembrie

ITF PRO – Feminin

Barcelona (15 k) – MD: Daiana NEGREANU (560)

R32: Alexandra NANCARROW (AUS, 390) [8] Daiana NEGREANU 6-7(6), 7-6(6), 6-1

DUBLU:

QF: Estrella CABEZA-CANDELA (ESP) / Oleksandra KORASHVILI (UKR) [3] – Daiana NEGREANU (ROU) / Cristina SANCHEZ-QUINTANAR (ESP) 6-4, 6-3

R16: Daiana NEGREANU (ROU) / Cristina SANCHEZ-QUINTANAR (ESP) Gemma GARCIA (ESP) / Ingrid NAVARRO RODRIGUEZ (ESP) 6-2, 6-1

St. Poelten (Austria, 10k)Q: Francesca Dorothea CIUTESCU

Q2: Livia KRAUS (AUT) – Francesca CIUTESCU 6-3, 7-5

Q1: Francesca CIUTESCU BYE

DUBLU:

SF: Nora NIEDMERS (GER) / Tina TEHRANI (USA) [2] – Francesca Dorothea CIUTESCU (ROU) / Sandra FRIEDL (AUT) 6-7(2), 7-6(9), [10-5]

QF: Francesca Dorothea CIUTESCU (ROU) / Sandra FRIEDL (AUT) BYE

R16: Francesca Dorothea CIUTESCU (ROU) / Sandra FRIEDL (AUT) BYE

Wengis (Belgia, 10 k) – Q: Adriana Maria ANDRONACHE

Q1: Louise LAMPLA (FRA, 1241=) [9] – Adriana ANDRONACHE 6-2, 6-3

Praga (10 k) MD: Cristina ENE (411)

R16: Anna VRBENSKA (CZE) – Cristina ENE 6-4, 6-1

R32: Cristina ENE – Natalie KALLMUNZEROVA (CZE) 7-5, 6-1

Sharm El Sheikh (10 k)MD: Andra Maria NIŢESCU

R16: Brenda NJUKI (SWE, 870) [7] – Andra NIŢESCU 6-4, 6-1

R32: Andra NIŢESCU – Roosa TIMONEN (FIN) 6-4, 7-5

DUBLU:

R16: Sabrina BAMBURAC (GBR) / Binasa BESLAGIC (AUS) – Andra Maria NIŢESCU (ROU) / Diana SHEVCHENKO (RUS) 6-3, 6-2

Vrnjacka Banja (Serbia, 10 k) Q: Ioana GHEORGHIŢĂ

R32: Csilla ARGYELAN (HUN) [6] – Ioana GHEORGHIŢĂ

Q3: Ioana GHEORGHIŢĂ – Mila MEJIC (SRB) 6-3, 6-3

Q2: Ioana GHEORGHIŢĂ – Tamara TOMIC (SRB) 6-2, 6-4

Q1: Ioana GHEORGHIŢĂ BYE

DUBLU:

R16: Lenka ANTONIJEVIC (SRB) / Sara CVOROVIC (SRB) Ioana GHEORGHIŢĂ (ROU) / Katarina LJUJIC (SRB) wo.

Antalya (10 k) – Q: Oana IRIMESCU

Q1: Amelie Carolin KURPIERS (GER) – Oana IRIMESCU 6-4, 6-3

DUBLU:

R16: Emerald ABLE (USA) / Mila POPIVODA (SRB) – Oana IRIMESCU (ROU) / Amelie Carolin KURPIERS (GER) 6-0, 6-0

ATP CHALLENGER TOUR

Niciun jucător român nu participă în această săptămână

FUTURES

St. Poelten (Austria, 10 k) MD: Dragoş Nicolae MĂDĂRAŞ (1024)

R32: Markus SEDLETZKY (AUT) – Dragoş MĂDĂRAŞ 2-6, 7-6(6), 6-3

DUBLU:

SF: Pascal BRUNNER (AUT) / Dennis NOVAK (AUT) [2] – Dragoş Nicolae MĂDĂRAŞ (ROU) / Alexander MOZGOVOY (RUS) 6-2, 6-4

QF: Dragoş Nicolae MĂDĂRAŞ (ROU) / Alexander MOZGOVOY (RUS) Filip BRTNICKY (CZE) / Dominik SUC (CZE) [3] 6-4, 6-3

R16: Dragoş Nicolae MĂDĂRAŞ (ROU) / Alexander MOZGOVOY (RUS) – David PAMMINGER (AUT) / Thomas STATZBERGER (AUT) 7-6(2), 6-7(1), [10-6]

Braşov (10 k):

F: Victor CRIVOI [6] – Teodor Dacian CRĂCIUN 7-5, 6-1

SF: Victor CRIVOI [6] – Vadim ALEKSEENKO (UKR, 712) [7] 6-3, 6-1 _ Teodor Dacian CRĂCIUN – Stephan FRANSEN (NED) 6-3, 7-5

QF: Victor CRIVOI [6] – Mario VILELLA MARTINEZ (ESP, 478) [1] 4-6, 6-2, 6-3 _  Teodor Dacian CRĂCIUN – Lukas MUGEVICIUS (LTU, 636) [5] _ Vadim ALEKSEENKO (UKR, 712) [7] – Petru-Alexandru LUNCANU [3] 1-6, 7-5, 6-2

R16: Petru-Alexandru LUNCANU [3] – Victor CORNEA 7-5, 7-5 _ Victor CRIVOI [6] – Stephan HOISS (GER, 1269=) wo. _ Teodor Dacian CRĂCIUN Andrei Ştefan APOSTOL 6-2, 6-2 _ Vadim ALEKSEENKO (UKR, 712) [7] – Mircea JECAN 6-4, 6-2 _ Alessandro LUISI (ITA, 884) – Luca George TATOMIR 6-3, 6-3

R32: Petru-Alexandru LUNCANU (545) [3] – Vlad Andrei DUMITRU 6-0, 6-0 _ Luca George TATOMIR (790) [8] – Vlad PROTOPOPESCU 1-6, 6-1, 6-0 _ Victor CRIVOI (648) [6] – Călin MANDA (1362=) 6-3, 6-3 _ Teodor Dacian CRĂCIUN (828) – Vasile ANTONESCU (531) [2] 6-3, 6-4_ Victor Vlad CORNEA (976) – Sergiu BUCUR _ Mircea-Alexandru JECAN (844) – George BOTEZAN (2013=) 6-2, 7-5 _ Andrei Ştefan APOSTOL (1245=) – Vladimir FILIP (1326) 6-4, 6-4 _ Stephan HOISS (GER, 1269=) – Tudor ŞULEA 6-4, 6-3 _ Vadim ALEKSEENKO (UKR, 712) [7] – Bogdan Ionuţ APOSTOL (1541=) 7-6(3), 1-6, 6-3 _ Alessandro LUISI (ITA, 884)  – Valentin VANŢĂ 6-2, 6-1_ Stephan FRANSEN (NED) – Nicolae LUPŞESCU 6-1, 6-2 _ Viktor GALOVIC (CRO, 605) [4] – Nicolae FRUNZĂ (1720=) 6-4, 6-4 _ Zeljko MILOVIC (SRB, 2245=) – Andrei COCIAŞU (1299=) 6-3, 5-7, 6-2

Q3: Tudor ŞULEA [2] – Claudiu MIRCEA wo. _ Vlad PROTOPOPESCUWilliam BIRĂU [11] 6-0, 6-1 _ Sergiu BUCUR [4] – Antonioni FASANO (BRA, 1893=) [12] 6-1, 6-2 _ Nicolae LUPŞESCUEduard VLĂSCEANU 6-0, 6-3 _ David FLEMING (CHI, 2245=) [16] – Andrei PĂTRUI 6-3, 6-1 _ Stephan FRANSEN (NED) – Răzvan BOBLEAGĂ [7] 6-3, 6-1 _ Zeljko MILOVIC (SRB, 2245=) – Bogdan BORZA [8] 6-2, 4-6, 7-6(5)

Q2: Tudor ŞULEA [2] – Dmitrii BASKOV (MDA) 6-1, 6-2 _ Sergiu BUCUR [4] – Marius FROSA 6-4, 6-1 _ Răzvan BOBLEAGĂ [7] – Vlad Corneliu POP 6-2, 7-5 _ Bogdan BORZA [8] Mark-Flavius ANDRES (GER) 6-0, 6-0 _ Claudiu MIRCEA – Chris ANGUELOV (BUL, 2013=) [13] _ Vlad PROTOPOPESCUAndrei MARINESCU 6-4, 6-1 _ William BIRĂU [11]Florian ALDICA 6-1, 6-2 _ Andrei PĂTRUIAlin BĂDIŢOIU 6-2, 6-2 _ Nicolae LUPŞESCUAlexandru Mihai MARU 6-3, 6-2 _ Eduard VLĂSCEANU – Marco DI MARO (ITA, 1768=) [9] 2-6, 6-3, 6-2 _  Francesco FERRARI (ITA) Alexandru Vasile MANOLE [14] 3-6, 6-2, 6-1 _ Antonioni FASANO (BRA, 1893=) [12] – Alexandru BUZELAN 6-4, 6-3 _ David FLEMING (CHI, 2245=) [16] – Radu STELIAN _ Zeljko MILOVIC (SRB, 2245=) – Alexandru MARASIN 6-1, 2-6, 6-2

Q1: Tudor Cristian ŞULEA (1393=) [2] BYE

Sergiu Ioan BUCUR (1451=) [4] – Tudor Andrei TURDEAN 6-3, 6-1 _ Răzvan BOBLEAGĂ (1658=) [7] – Radu Ioan POPA 6-4, 6-4 _ Bogdan BORZA (1484 =) [8] Davide NEGROTTI (ITA) 6-0, 6-0 _ William Emanuel BIRĂU [11] (1893=) – Alin Gerogian TĂNASE 6-1, 6-2 _ Alexandru Vasile MANOLE (1631=) [14] – Radu OGARCĂ 6-2, 6-0 _ Alexandru Cătălin MARASIN Mihnea BARA  6-2, 6-4 _ Claudiu MIRCEA Dan DUMITRAŞCU 2-6, 6-2, 6-4 _ Vlad PROTOPOPESCU Yurii DZHAVAKIAN (UKR, 1397) [3] 6-4, 6-2 _ Andrei MARINESCU Alexandru Ionel STROE 6-2, 6-1 _ Florian ALDICA Cristian PROTOPOPESCU 5-7, 7-5, 6-4 _ Marius FROSA Valentin POPESCU 6-2, 6-1 _ Alexandru BUZELAN Sebastian BUNESCU (CAN) 6-1, 6-1_ Andrei PĂTRUI Cosmin ONTICĂ (1426=) [5] 6-7(3), 6-3, 6-1 _ Alin BĂDIŢOIU George RADU 6-0, 6-4 _ Radu Andrei STELIAN Shaun MULRANEY (AUS) 6-3, 6-3 _  Nicolae-Răzvan LUPŞESCU Antonio MIRO (ESP, 1484=) [6] 6-4, 2-6, 6-4  _ Alexandru Mihai MARU Alexandru GRIGORESCU 7-5, 6-2 _ Eduard VLĂSCEANU Ştefan Octavian SAMOILĂ 6-3, 6-4 _ Vlad Corneliu POP Rareş Florin MERCEAN 7-6(3), 2-6, 6-4  _ Mark-Flavius ANDRES (GER) George Bogdan NEGRU 6-1, 6-2 _ Lorenzo DI MARO (ITA) – Dragoş Cristian MIRTEA 6-3, 6-7(5), 6-2 _ Francesco FERRARI (ITA) – Vlad Cristian MOCANU 6-0, 6-0 _ Dmitrii BASKOV (MDA) – Marian Petre PRĂJESCU 6-3, 6-2 _ Antonioni FASANO (BRA, 1893=) [12] – Mihaiţă Daniel DAMIAN 6-3, 6-3 _ Stephan FRANSEN (NED) – Răzvan PAŞCA 6-1, 6-2

DUBLU:

F: Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] – Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU) 6-4, 4-6, [10-6]

SF: Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] – Vasile ANTONESCU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [4] 6-3, 7-6(3)

Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU)William Emanuel BIRĂU (ROU) / Sergiu Ioan BUCUR (ROU) 6-2, 6-2

QF: Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] – Chris ANGUELOV (BUL) / David FLEMING (CHI) 6-0, 6-0

Vasile ANTONESCU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [4] – Mihaiţă Daniel DAMIAN (ROU) / Alexandru Catalin MARASIN (ROU) 6-2, 6-4

Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU)Răzvan BOBLEAGĂ (ROU) / Călin MANDA (ROU) 6-4, 3-6, [10-3]

William Emanuel BIRĂU (ROU) / Sergiu Ioan BUCUR (ROU)Andrei COCIAŞU (ROU) / Stephan HOISS (GER) wo.

R16: Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] – Vladimir FILIP (ROU) / Cristian HARCILA (ITA) 6-2, 6-4

Vasile ANTONESCU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [4] – Bogdan Ionuţ APOSTOL (ROU) / Radu Andrei STELIAN (ROU) 6-4, 3-6, [10-8]

Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU)Victor Vlad CORNEA (ROU) / Stephan FRANSEN (NED) [1] 4-6, 6-4, [12-10]

Răzvan BOBLEAGĂ (ROU) / Călin MANDA (ROU)Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Teodor-Dacian CRĂCIUN (ROU) 4-6, 6-1, [10-6]

Andrei COCIAŞU (ROU) / Stephan HOISS (GER)Tudor Cristian ŞULEA (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) [3] 6-4, 7-6(5)

William Emanuel BIRĂU (ROU) / Sergiu Ioan BUCUR (ROU) – Sorin Şubă (ROU) / Răzvan Ioan TARAS (ROU) 6-3, 6-2

Mihaiţă Daniel DAMIAN (ROU) / Alexandru Catalin MARASIN (ROU) – Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Vadim ALEKSEENKO (UKR) 6-2, 6-7(6), [10-5]

Chris ANGUELOV (BUL) / David FLEMING (CHI) – Vlad Andrei DUMITRU (ROU) / Alexandru Vasile MANOLE (ROU) 7-6(5), 6-3


24 – 30 august 2015

ITF PRO – Feminin

Winnipeg (Canada, 25 k):

DUBLU:

Kristie AHN (USA) / Lorraine M. GUILLERMO (USA) – Ana-Maria CONSTANTINESCU (ROU) / Sandra DYNKA (CAN) 6-0, 6-0

Mamaia (25 k):

F: Ana BOGDAN [1] – Cristina DINU 6-7, 6-2, 6-3

SF: Ana BOGDAN [1] – Nicoleta DASCĂLU 6-3, 6-4 _ Cristina DINU – Maria MARFUTINA (RUS, 445) [1] 6-3, 6-1

QF: Ana BOGDAN [1] – Alexandra CADANŢU [6] wo. _ Nicoleta DASCĂLU – Sofia SHAPATAVA (GEO, 253) [3] 3-6, 6-4, 7-6(2) _ Cristina DINU Diana BUZEAN 1-6, 6-4, 6-1

R16: Ana BOGDAN [1] – Ganna POZNIKHIRENKO (UKR, 442) 6-1, 6-2 _ Alexandra CADANŢU [6] – Kathinka VON DEICHMANN (LIE, 394) 7-5, 6-7(4), 6-4 _ Nicoleta DASCĂLU – Elena RUSE 6-1, 6-4 _ Diana BUZEAN – Jasmine PAOLINI (ITA, 384) 7-6(6), 7-6(4) _ Cristina DINU – Anastasiya KOMARDINA (RUS, 240) [2] 6-1, 6-1 _ Sofia SHAPATAVA (GEO, 253) [3] – Camelia HRISTEA 6-2, 6-3 _ Maria MARFUTINA (RUS, 445) [1] – Ioana Loredana ROŞCA 6-3, 6-2 _ Amra SADIKOVIC (SUI, 494) Oana SIMION 6-1, 6-4

R32: Ana BOGDAN [1] (184) – Cristina ENE (426) 6-1, 6-1 _ Alexandra CADANŢU (278) [6] – Irina Maria BARA (335) 6-3, 6-1 _ Camelia HRISTEA – Simona IONESCU (548) 7-5, 6-2 _ Elena Gabriela RUSE (888) [WC]Cristina ADAMESCU 6-0, 6-2 _ Nicoleta Cătălina DASCĂLU (457)Antonia LOTTNER (GER, 283) [7] 6-4, 6-2 _ Ioana Loredana ROŞCA (501) – Conny PERRIN (SUI, 286) [5] 3-6, 6-2, 7-6(2) _ Oana SIMION – Ana MIHAILĂ [LL] 2-6, 7-5, 6-4 _ Diana BUZEAN (407) Xenia KNOLL (SUI, 297) [8] 2-6, 6-3, 6-1 _ Cristina DINU (305) – Anastasia VDOVENCO (MDA, 712) 6-3, 6-3 _ Ganna POZNIKHIRENKO (UKR, 442) – Karola BEJENARU 6-3, 6-1 _ Maria MARFUTINA (RUS, 445) [1] – Irina FETECĂU (570) [WC] 6-1, 6-0 _ Jasmine PAOLINI (ITA, 384) – Jaqueline Adina CRISTIAN 6-4, 6-2 _ Anastasiya KOMARDINA (RUS, 240) [2] – Raluca Georgiana ŞERBAN 6-1, 7-5

Q3: Oana SIMION [4] – Iulia SĂVESCU 6-2, 6-1 _ Cristina ADAMESCU [6] – Vanessa RĂUŢĂ 6-3, 6-1 _ Camelia HRISTEA [10] – Ana MIHAILĂ [8] 6-3, 6-4 _ Karola BEJENARU – Daniela CIOBANU (MDA, 846=) [5] 7-6(6), 3-6, 7-5 _ Maria MARFUTINA (RUS, 445) [1] – Cristiana TUDOR 6-1, 6-2 _ Cornelia LISTER (SWE, 532) [2] Ioana GHEORGHIŢĂ 6-1, 6-2 _ Alexandra PERPER (MDA, 988=) [7] – Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ 6-2, 3-6, 7-6(12)

Q2: Oana SIMION [4] – Viktoria SEIFERT (GER) 6-0, 6-0 _ Cristina ADAMESCU [6] – Andra Maria NIŢESCU 6-0, 6-1 _ Ana MIHAILĂ [8] – Alexandra FILIP 6-1, 6-2 _ Camelia HRISTEA [10] – Nicoleta Cristina BĂJESCU 6-1, 6-2 _ Cristiana TUDORRamona CHIVU 4-6, 7-5, 6-1 _ Ioana GHEORGHIŢĂJasmine COTEANU 6-4, 7-5 _ Iulia SĂVESCU – Kalina BOZHILOVA (BUL) 6-1, 6-2 _ Karola BEJENARUElisa SĂRARU 6-0, 6-0 _ Vanessa RĂUŢĂMihaela GHIOCA 6-1, 6-4 _ Gabriela TĂTĂRUŞGabriela DUCA [9] 6-4, 6-1 _  Cornelia LISTER (SWE, 532) [2] Alexandra Maria STĂICULESCU 6-1, 6-1 _ Mariana GALBEN (MDA) – Teodora Elena RADU 6-2, 3-6, 6-1 _ Daniela CIOBANU (MDA, 846=) [5] – Tatiana EFTENOIU 6-3, 6-0 _ Alexandra PERPER (MDA, 988=) [7] – Teodora STÎNGĂ 5-0 Ret.

Q1: Oana Georgeta SIMION (704) [4], Cristina ADAMESCU (736) [6], Ana Bianca MIHAILĂ (1104=) [8], Gabriela DUCA (1111=) [9], Camelia-Elena HRISTEA (1231=) [10], Alexandra Maria STĂICULESCU BYE

Cristiana Miruna TUDOR Maria TOMA 3-6, 6-3, 6-2 _ Ramona Eva CHIVUIoana BOGDAN 6-2, 6-0 _ Ioana GHEORGHIŢĂ Raluca OAIDĂ 6-2, 6-0 _ Jasmine Marina COTEANU Virginia Eliana TICĂ 6-0, 6-0 _ Teodora Elena RADU Patricia EFTENOIU 7-5,  6-2 _ Iulia SĂVESCU Daniela GÎLCĂ 3-6, 6-4, 6-3 _ Tatiana EFTENOIU Brânduşa Antonia GRASU 6-3, 6-4  _ Karola Patricia BEJENARUBlanca Elena BUTNARU 6-1, 6-4 _ Elisa Teodora SĂRARU Teodora Adina ARDELEANU 4-6, 6-2, 6-1 _ Andra Maria NIŢESCU Andrada Ioana SURDEANU 6-3, 6-2 _ Vanessa Olimpia RĂUŢĂ Oana IRIMESCU 6-0, 7-6(4) _ Mihaela GHIOCA Gabriela Aura ZÂRNOVEANU 6-1, 6-1 _ Teodora STÎNGĂ Andreia BEBERECHI 6-4, 1-6, 6-3 _ Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ Raluca CIUFRILĂ 6-1, 7-6(2)  _ Alexandra FILIP Hristina DYANKOVA (BUL) 6-0, 6-3 _ Nicoleta Cristina BĂJESCU Andreea COJOCARU 6-0, 6-1 _ Julia HELBET (MDA) – Francesca Dorothea CIUTESCU 3-6, 6-0, 6-4 _ Anastasiya FEDORYSHYN (UKR) – Paula AMBRUS 6-0, 6-0 _ Viktoria SEIFERT (GER) – Roberta Maria NAICU 7-5, 6-3

DUBLU:

SF: Anastasiya KOMARDINA (RUS) / Sofia SHAPATAVA (GEO) [4] – Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) 6-4, 6-1

Xenia KNOLL (SUI) / Amra SADIKOVIC (SUI) – Ana Bianca MIHAILĂ (ROU) / Ioana Loredana ROŞCA (ROU) 6-3, 5-7, [10-8]

QF: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) – Alexandra PERPER (MDA) / Anastasia VDOVENCO (MDA) 6-3, 7-6(3)

Ana Bianca MIHAILĂ (ROU) / Ioana Loredana ROŞCA (ROU) – Conny PERRIN (SUI) / Isabella SHINIKOVA (BUL) [3] 1-6, 6-3, [10-3]

Anastasiya KOMARDINA (RUS) / Sofia SHAPATAVA (GEO) [4] – Nicoleta-Catalina DASCĂLU (ROU) / Cristina ENE (ROU) 6-2, 6-1

Xenia KNOLL (SUI) / Amra SADIKOVIC (SUI) – Irina Maria BARA (ROU) / Cornelia LISTER (SWE) [2] 6-4, 7-6(1)

R16: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) – Sandra KLEMENSCHITS (AUT) / Antonia LOTTNER (GER) [1] 6-4, 6-4

Nicoleta-Catalina DASCĂLU (ROU) / Cristina ENE (ROU) – Ramona Eva CHIVU (ROU) / Andrada Ioana SURDEANU (ROU) 6-1, 6-0

Ana Bianca MIHAILĂ (ROU) / Ioana Loredana ROŞCA (ROU) – Raluca CIUFRILĂ (ROU) / Mihaela GHIOCA (ROU) 6-1, 6-2

Irina Maria BARA (ROU) / Cornelia LISTER (SWE) [2] – Cristina ADAMESCU (ROU) / Julia HELBET (MDA) 6-4, 6-1

Conny PERRIN (SUI) / Isabella SHINIKOVA (BUL) [3] Ana BOGDAN (ROU) / Ioana BOGDAN (ROU) 6-0, 6-3

Xenia KNOLL (SUI) / Amra SADIKOVIC (SUI) – Raluca Georgiana SERBAN (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) 6-4, 7-6(1)

Alexandra PERPER (MDA) / Anastasia VDOVENCO (MDA) – Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia-Elena HRISTEA (ROU) 6-3, 6-2

Anastasiya KOMARDINA (RUS) / Sofia SHAPATAVA (GEO) [4] Simona IONESCU (ROU) / Gabriela Nicole TATARUS (ROU) 6-1, 6-0

Bagnatica (Italia, 15 k) Q: Ana Maria Mondan

Q1: Sara GAMBOGI (ITA) – Ana Mondan 6-2, 6-2

Poertschach (Austria, 10 k)Q: Rebeca Ruth SCURT, Debora Emanuela SCURT

Q2: Jana HAID (AUT) – Rebeca SCURT 6-2, 7-5 _ Sarlota CESNEKOVA (SVK) – Debora SCURT 6-4, 5-7, 6-0

Q1: Rebeca SCURT, Debora SCURT BYE

ATP CHALLENGER TOUR

Manerbio (Italia, 42,5 k) – MD: Victor Hănescu (212), Adrian UNGUR (246)

R32: Kenny DE SCHEPPER (FRA, 145) [3] – Victor Hănescu 3-6, 6-4, 6-1 _ Pedro CACHIN (ARG, 251) – Adrian UNGUR 7-6(4), 6-3

DUBLU:

QF: Flavio CIPOLLA (ITA) / Daniel MUNOZ-DE LA NAVA (ESP) – Costin PAVĂL (ROU) / JAMES CERRETANI (USA) 7-5, 3-6, [12-10]

R16: Costin PAVĂL (ROU) / JAMES CERRETANI (USA) – Hsin-Han LEE (TPE) / Alessandro MOTTI (ITA) 7-6(5), 6-3 _ Adelchi VIRGILI (ITA) / Matteo VOLANTE (ITA) – Alexandru-Daniel CARPEN / Kenny DE SCHEPPER (FRA) 6-4, 6-1

FUTURES

Subotica (Serbia, 10 k)MD: Petru-Alexandru LUNCANU (543) ]5] _ Tudor Andrei TURDEAN

QF: Vaclav SAFRANEK (CZE) [4] Petru-Alexandru LUNCANU 6-4, 6-1

R16: Petru-Alexandru LUNCANU – Viktor FILIPENKO (HUN, 1384=) 6-0, 6-4

R32: Petru-Alexandru LUNCANU – Luca PANCALDI (ITA, 780) 6-2, 6-2

Q1: Strahinja RAKIC (SRB, 1499) [11] Tudor TURDEAN 6-3, 6-0

DUBLU:

R16: Vaclav SAFRANEK (CZE) / Robin STANEK (CZE)Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) / Nino SERDARUSIC (CRO) [4] 3-6, 7-6(12), [10-6]

Bucureşti (10 k):

SF: Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP, 476) [3] – Dragoş DIMA [1] 6-3, 4-6, 6-4

QF: Dragoş DIMA [1] – Gabriel PETIT (FRA, 1115) 7-5, 6-3 _ Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP, 476) [3] – Vasile ANTONESCU [5] 6-0, 6-3 _ Filippo LEONARDI (ITA) [8] – Nicolae FRUNZĂ 7-6(8), 6-1

R16: Dragoş DIMA [1] – Lorenzo DI MARO (ITA) 6-0, 6-1 _ Vasile ANTONESCU [5] – Victor CORNEA 7-6(2), 6-3 _ Nicolae FRUNZĂ – Claudio FORTUNA [4] 6-1, 6-2 _ Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP, 476) [3] – Teodor-Dacian CRĂCIUN 2-6, 6-3, 7-5 _ Filippo LEONARDI (ITA) [8] – Bogdan Borza 6-1, 6-3 _ Viktor GALOVIC (CRO, 607) [6] Bogdan Ionuţ APOSTOL 6-3, 6-0 _ Mario VILELLA MARTINEZ (ESP, 483) [2] – Mircea Alexandru JECAN 6-3, 6-3

R32: Dragoş DIMA (465) [1] – Stephan HOISS (GER, 1254=) 6-0, 6-2 _ Vasile ANTONESCU (524) [5] – Luca George TATOMIR (793) 7-6(5), 2-0 Ret. _ Teodor-Dacian CRĂCIUN (823) – Constantin STURDZA (SUI) 6-2, 6-1 _ Victor Vlad CORNEA (992) – Andrei Ştefan APOSTOL (1228=) 6-4, 6-2 _ Bogdan Borza (1690T) – Vlad Andrei DUMITRU [WC] 6-0, 6-2 _ Nicolae FRUNZĂ (1690=)Christoffer SOLBERG (SWE, 903) 6-3, 6-0 _ Bogdan Ionuţ APOSTOL (1525) – Gleb ALEKSEENKO (UKR, 930) 6-1, 6-2 _ Mircea Alexandru JECAN (854) – Sergiu Ioan BUCUR (1438T) 7-6(1), 7-5 _ Lorenzo DI MARO (ITA) Alexandru MARASIN LL 6-0, 6-0 _ Claudio FORTUNA (ITA, 505) [4] – Alexandru Vasile MANOLE (1994=) [WC] 6-1, 6-3 _ Viktor GALOVIC (CRO, 607) [6] Călin Manda (1353=) [WC] 6-2, 6-4

Q3: Sergiu Ioan BUCUR (1438=) [8] – Daniel VRBA (CZE) 6-2, 6-3 _ Răzvan BOBLEAGĂ [9] – Andrei COCIAŞU [3] 6-2, 6-3 _ Bogdan BORZA [10] – Francesco FERRARI (ITA) 7-6(4), 6-3, 6-2 _ Nicolae FRUNZĂ [11] – David PATA 6-2, 6-1 _ Alexandru MARASIN Maxim BULAT (MDA) 3-6, 6-1, 6-4 _ Maxim BULAT (MDA) – Radu STELIAN 6-3, 6-2

Q2: Andrei COCIAŞU [3] – Radu HRISTACHE ZGONDEA 6-2, 6-1 _  Sergiu Ioan BUCUR [8] – Mattia ROSSI (ITA) 6-4, 6-1 _Răzvan BOBLEAGĂ [9] – Valentin POPESCU 6-2, 6-2 _ Bogdan BORZA [10] – Melik FELER (FRA, 2197=) 6-1, 6-1 _ Nicolae FRUNZĂ [11] – Cristian MOLDOVAN 6-1 Ret. _ Alexandru MARASIN Alexandru BUZELAN 7-5, 6-2 _ David PATAVladimir FILIP [5] 7-5, 3-6, 6-0 _ Radu STELIANAngel Ştefan RAŞCU 6-0, 6-4 _ Francesco FERRARI (ITA) Alexandru Ionel STROE 6-2, 6-0 _ Antonioni FASANO (BRA, 1870) [15] – Valentin VANŢĂ 6-4, 6-3 _ Yurii DZHAVAKIAN (UKR, 1386) [7] – Vlad PROTOPOPESCU 6-3, 6-4 _ Lorenzo DI MARO (ITA) William Emanuel BIRĂU [12] 6-3, 4-6, 6-0 _ Daniel VRBA (CZE) Marius FROSA 3-6, 6-4, 6-4

Q1: Andrei COCIAŞU (1279=) [3] – Alexandru Mihai MARU 6-1, 3-0 Ret. _ Alexandru Ionel STROE Dragoş Iarmil TORGE 7-6(3) Retired _ Bogdan BORZA (1690=) [10] – Alexandru JOIŢOIU 6-3, 6-3 _ Radu Dimitrie HRISTACHE ZGONDEA – Joan TSONEV (BUL) 6-2, 6-0 _ Valentin POPESCUMihai Laurentiu BĂLAŞA 6-2, 6-0 _  Răzvan BOBLEAGĂ (1614=) [9] – Radu Sebastian POPA 6-1, 6-2 _ Alexandru Cătălin MARASIN Davide MELCHIORRE (ITA, 1383=) [4] 6-3, 6-4 _ Alexandru BUZELANFlorian ALDICA 6-1, 6-1 _ Vladimir FILIP (1309) [5] – Alexandros KANARIS (GRE) 6-0, 6-3 _ David PATA Matei Adrian AVRAM 6-1, 7-5 _ Cristian Ştefan MOLDOVAN – Toni STANCA 6-1, 6-1 _ Nicolae FRUNZĂ (1690=) [11] – Zeljko MILOVIC (SRB, 2225=) 6-1, 6-1 _ Radu Andrei STELIAN Tudor Cristian ŞULEA [6] 6-3, 6-3 _ Angel Ştefan RAŞCU –Ethan TULLIANI (AUS) 6-2, 6-1 _ Valentin VANŢĂ Eduard VLĂSCEANU 6-0, 6-0 _ Vlad PROTOPOPESCU George Bogdan NEGRU 6-1, 6-4 _ William Emanuel BIRĂU (1870=) [12] – Mihnea BARA 6-1, 6-1 _ Sergiu Ioan BUCUR (1438=) [8] – Dmitrii BASKOV (MDA) 6-4, 6-3 _ Mattia ROSSI (ITA) – Vlad Corneliu POP 6-3, 6-4 _ Marius FROSA Andi JIANU 6-1, 6-3 _ Daniel VRBA (CZE) – Dragoş Constantin IGNAT (2175=) [16] 6-0, 6-4 _ Stephan HOISS (GER, 1254=) [1] – Andrei PĂTRUI 6-1, 7-5 _ Egor MATVIEVICI (MDA) – Petru Octavian BERDILĂ 6-2, 6-1 _ Cristian HARCILĂ (ITA, 1747=) [14] – Vlad Cristian MOCANU 6-1, 6-1 _ Marco DI MARO (ITA, 1747=) [13] Mihaiţă Daniel DAMIAN 6-3, 2-6, 6-4 _ Yurii DZHAVAKIAN (UKR, 1386) [7] – Claudiu MIRCEA 6-2, 6-1 _ Lorenzo DI MARO (ITA) Eugen DURNESCU 6-2, 6-2

DUBLU:

F: Victor Vlad CORNEA (ROU) / Stephan FRANSEN (NED) [1] – Bogdan BORZA (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) 6-3, 6-3

SF: Victor Vlad CORNEA (ROU) / Stephan FRANSEN (NED) [1] – Vasile ANTONESCU (ROU) / Dragos DIMA (ROU) 6-3, 6-2

Bogdan BORZA (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU) 6-4,6-4

QF: Victor Vlad CORNEA (ROU) / Stephan FRANSEN (NED) [1] – Melik FELER (FRA) / Aswin LIZEN (GBR) 5-2 Ret.

Vasile ANTONESCU (ROU) / Dragos DIMA (ROU) – Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU) [4] 3-6, 6-2, [10-3]

Bogdan BORZA (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) – Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP) / Alessandro COLELLA (ITA) [3] Walkover

Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU)Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] 2-6, 6-3, [11-9]

R16: Victor Vlad CORNEA (ROU) / Stephan FRANSEN (NED) [1] – David FLEMING (CHI) / Gabriel PETIT (FRA) 6-2, 6-2

Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU) [4] – Cristian HARCILA (ITA) / Zeljko MILOVIC (SRB) 6-2, 6-2

Vasile ANTONESCU (ROU) / Dragos DIMA (ROU) – Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Yurii DZHAVAKIAN (UKR) 6-2, 6-2

Bogdan BORZA (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) Calin MANDA (ROU) / Cristian Stefan MOLDOVAN (ROU) Walkover

Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU) Alexandru Catalin MARASIN (ROU) / Vlad Corneliu POP (ROU) 6-3, 6-0

Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2] – Claudio FORTUNA (ITA) / Filippo LEONARDI (ITA) 6-2, 7-6(5)

Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP) / Alessandro COLELLA (ITA) [3] – Andrei COCIASU (ROU) / Dragos Constantin IGNAT (ROU) 6-4, 6-4

Melik FELER (FRA) / Aswin LIZEN (GBR) Vladimir FILIP (ROU) / Stephan HOISS (GER) 6-4, 6-3


17 – 23 august 2015

ITF PRO – Feminin

Vancouver (Canada, 100 k) MD: Patricia Maria Ţig (115) [8]

R16: Anett KONTAVEIT (EST, 152) – Patricia Ţig [8] 3-6, 6-0, 6-1

R32: Patricia Ţig [8] – Shahar PEER (ISR, 134)

DUBLU:

F: Johanna KONTA (GBR) / Maria SANCHEZ (USA) – Raluca OLARU (ROU) / Anna TATISHVILI (USA) [4] 7-6(5), 6-4

SF: Raluca OLARU (ROU) / Anna TATISHVILI (USA) [4] – Kiki BERTENS (NED) / Jelena OSTAPENKO (LAT) 6-4, 6-4

QF: Raluca OLARU (ROU) / Anna TATISHVILI (USA) [4] – Nao HIBINO (JPN) / Emily WEBLEY-SMITH (GBR) 6-2, 7-6(7)

R16: Raluca OLARU (ROU) / Anna TATISHVILI (USA) [4] – Eva HRDINOVA (CZE) / Shahar PEER (ISR) 7-5, 7-6(7)

Graz (Austria, 10 k) – Q: Rebeca Ruth Scurt

Q1: Natasa KOSANIN (SRB) Rebeca SCURT (ROU) 6-2, 4-6, 6-1

Las Palmas de Grand Canaria (Spania, 10 k) – Q: Daiana NEGREANU (555) [1]

R32: Emily SEIBOLD (GER) Daiana NEGREANU [2] 6-4, 2-6, 6-2

R16: Daiana NEGREANU – Anastasiya SHOSHYNA (UKR) 6-3, 6-2

R32: Daiana NEGREANU BYE

Bucureşti (10 k):

F: Diana BUZEAN [1] – Cristina ENE [3] 6-3, 4-6, 6-1

SF: Diana BUZEAN [1] – Elena RUSE 6-3, 7-6(6) _ Cristina ENE [3] – Viktoriya TOMOVA (BUL, 422) [2] 6-3, 2-6, 6-4 _

QF: Diana BUZEAN [1] – Marina KACHAR (SRB, 757) 6-3, 6-1 _ Cristina ENE [3] – Anastasiya FEDORYSHYN (UKR) 7-5, 6-1 _  Elena RUSE Irina FETECĂU [7] 6-1, 6-1 _ Viktoriya TOMOVA (BUL, 422) [2] – Simona IONESCU [5] 3-1, Ret.

R16: Diana BUZEAN [1] – Karolayne ALEXANDRE DA ROSA (BRA, 1232=) 6-3, 6-1 _ Cristina ENE [3] – Karola BEJENARU 6-0, 3-6, 6-3 _ Simona IONESCU [5] – Julia HELBET (MDA) 6-2, 6-4 _ Irina FETECĂU [7] – Gabriela DUCA 6-2, 3-6, 3-6 _ Elena RUSE Nicoleta-Cătălina DASCĂLU [4] 4-6, 6-0, 6-4 _ Marina KACHAR (SRB, 757) [6] – Cristina ADAMESCU 7-6(2), 6-4

R32: Diana BUZEAN (405) [1] – Teodora STÎNGĂ 6-2, 6-1 _ Cristina ENE (424) [3] – Mădălina GRIGORIU WC 6-3, 6-0 _ Nicoleta-Cătălina DASCĂLU (454) [4] – Deborah CRUCIANI (ITA, 1194=) _ Simona IONESCU (546) [5] – Camelia-Elena HRISTEA (1232) 6-3, 6-0 _ Irina FETECĂU (571) [7] – Jaqueline Adina CRISTIAN 6-4, 6-3 _ Cristina ADAMESCU (743) – Andreea GHIŢESCU (753) 6-1, 6-2 _ Elena Gabriela RUSE (919) – Marina COZAC (USA) 5-0, Ret. _ Gabriela DUCA (1104) – Anna Maria HEIL (AUT, 865) 6-3, 6-1 _ Karola BEJENARUEvelyne Christelle Atticia TIRON WC 6-2, 6-0 _ Karolayne ALEXANDRE DA ROSA (BRA, 1232=) – Iulia Maria IVAŞCU WC 6-1, 7-6(3) _ Anastasiya FEDORYSHYN (UKR) – Oana Georgeta SIMION (702) [8] 6-0, 6-3 _ Federica BILARDO (ITA, 899) – Alexandra BRAGA 6-3, 6-2 _ Julia HELBET (MDA) – Gabriela TĂTĂRUŞ 1-6, 6-3, 6-3 _ Daniela CIOBANU (MDA, 859=) – Ana Bianca MIHĂILĂ 6-1, 6-3 _ Viktoriya TOMOVA (BUL, 422) [2] – Selma Ştefania CADAR WC 6-3, 6-1

Q3: Karola BEJENARUAndrada SURDEANU 6-1, 6-2 _ Alexandra BRAGAIulia SĂVESCU 6-2, 6-1 _ Teodora STÎNGĂAndra NIŢESCU 4-6, 6-0, 6-4 _ Gabriela TĂTĂRUŞ – Stephanie DOBOARA (BEL) 6-2, 6-3 _ Marina COZAC (USA) Raluca CIUFRILĂ 6-4, 7-5 _ Anastasiya FEDORYSHYN (UKR) – Rebeca MITREA 6-4, 6-1

Q2: Andrada SURDEANURaluca OAIDĂ 6-0, 6-3 _ Karola BEJENARUAna Mihaela VLĂDUŢU 6-2, 6-3 _ Iulia SĂVESCUGabriela ZÂRNOVEANU 6-3, 6-4 _ Alexandra BRAGAIoana GHEORGHIŢĂ 5-7, 6-3, 6-3 _ Andra NIŢESCU –  Cristiana TUDOR 6-2, 2-6, 6-3 _ Teodora STÎNGĂAriana SAKI 6-4, 6-4 _ Gabriela TĂTĂRUŞMădălina GOJNEA 7-5, 2-6, 7-6(2) _ Raluca CIUFRILĂBrânduşa Antonia GRASU 6-3, 6-1 _ Rebeca MITREA – Andreia BEBERECHI 6-3, 6-4 _ Valeria MISHINA (BLR) – Roberta NAICU 6-1, 5-7, 6-2 _ Martina PRATESI (ITA) – Mihaela GHIOCA 3-6, 7-6(5), 7-5 _ Stephanie DOBOARA (BEL) – Teodora ARDELEANU 6-3, 6-4 _ Marina COZAC (USA) Patricia EFTENOIU 6-3, 6-0 _ Anastasiya FEDORYSHYN (UKR) – Maria TOMA 6-0, 6-1

Q1: Raluca OAIDĂ, Gabriela Aura ZÂRNOVEANU, Andra Maria NIŢESCU, Mădălina GOJNEA, Rebeca MITREA BYE

Andrada Ioana SURDEANU – Alexandra MARINA (ITA) 6-1, 7-5 _ Karola Patricia BEJENARUIoana ŢOANCHINĂ 6-2, 6-1 _ Ana Mihaela VLĂDUŢUFrancesca Dorothea CIUTESCU 6-0, 6-1 _ Roberta Maria NAICUAlexandra Maria STĂICULESCU 3-6, 6-4, 6-2 _ Iulia SĂVESCUVirginia Eliana TICĂ 6-2, 3-6, 6-4 _ Alexandra Diana BRAGAMiriam Bianca BULGARU 6-4, 6-3 _  Ioana GHEORGHIŢĂTatiana EFTENOIU 6-2, 6-1 _ Cristiana Miruna TUDORAndreea CULA 6-2, 1-6, 6-2 _ Teodora STÎNGĂ – Kalina BOZHILOVA (BUL) 6-1, 6-0 _ Ariana SAKI – Paula AMBRUS 6-0, 6-0 _ Mihaela GHIOCAVanessa Olimpia RĂUŢĂ 6-1, 6-4  _ Elvira JURAVLIOVA (MDA) – Anamaria VLĂDESCU 6-4, 6-1 _ Gabriela Nicole TĂTĂRUŞTeodora Elena RADU 6-1, 6-1 _ Teodora Adina ARDELEANUAlexandra FILIP 7-6(4), 7-6(4) _ Stephanie DOBOARA (BEL)  –  Oana IRIMESCU 6-2, 6-0 _ Patricia EFTENOIU – Lior PACHUORKOVSKI (ISR) 7-5, 4-6, 6-2  _ Brânduşa Antonia GRASU – Giulia MAIORANA (ITA) 6-4, 6-0 _ Raluca CIUFRILĂDaniela GÎLCĂ 6-1, 6-2 _ Andreia BEBERECHI – Hristina DYANKOVA (BUL) 6-0, 6-1 _  Maria TOMANicoleta Cristina BĂJESCU 7-6(4), 7-5

DUBLU:

F: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [1] – Elena Gabriela RUSE (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [2] 6-0, 6-2

SF: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [1] – Cristina ADAMESCU (ROU) / Raluca CIUFRILĂ (ROU) [4] 6-3, 6-3

Elena Gabriela RUSE (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [2] – Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia-Elena HRISTEA (ROU) 6-2, 6-3

QF: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [1] – Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Andreea GHIŢESCU (ROU) 7-6(8), 6-1

Cristina ADAMESCU (ROU) / Raluca CIUFRILĂ (ROU) [4] – Chiara CATINI (ITA) / Anastasiya FEDORYSHYN (UKR) 6-3, 7-6(2)

Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia-Elena HRISTEA (ROU) – Selma Ştefania CADAR (ROU) / Andrada Ioana SURDEANU (ROU) 6-2, 6-7(5), [10-1]

Elena Gabriela RUSE (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [2] – Mihaela GHIOCA (ROU) / Teodora STÎNGĂ (ROU) 6-1, 6-2

R16: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [1] – Simona IONESCU (ROU) / Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ (ROU) 6-0, 6-1

Elena Gabriela RUSE (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [2] – Karola Patricia BEJENARU (ROU) / Miriam Bianca BULGARU (ROU) 6-3, 6-1

Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Andreea GHIŢESCU (ROU) – Mădălina GOJNEA (ROU) / Maria TOMA (ROU) Walkover

Cristina ADAMESCU (ROU) / Raluca CIUFRILĂ (ROU) [4] – Francesca Dorothea CIUTESCU (ROU) / Vanessa Olimpia RAUŢĂ (ROU) 6-3, 6-1

Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia-Elena HRISTEA (ROU) – Cristina ENE (ROU) / Irina FETECĂU (ROU) 3-6, 6-3, [10-8]

Selma Ştefania CADAR (ROU) / Andrada Ioana SURDEANU (ROU)Julia HELBET (MDA) / Ana Bianca MIHĂILĂ (ROU) [3] 1-6, 6-3, [12-10]

Mihaela GHIOCA (ROU) / Teodora STÎNGĂ (ROU) – Ariana SAKI (ROU) / Cristiana Miruna TUDOR (ROU) 7-5, 6-2

Elena Gabriela RUSE (ROU) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [2] – Karola Patricia BEJENARU (ROU) / Miriam Bianca BULGARU (ROU) 6-3, 6-1

Chiara CATINI (ITA) / Anastasiya FEDORYSHYN (UKR) – Gabriela DUCA (ROU) / Iulia Maria IVAŞCU (ROU) 5-7, 6-3, [14-12]

ATP CHALLENGER TOUR

Vancouver (100 k) – MD: Marius Copil (189)

R16: Yuki Bhambri (IND, 149) – Marius Copil 3-6, 7-6(3), 6-2

R32: Marius Copil – Go Soeda (JPN, 107) wo.

DUBLU:

SF: Yuki Bhambri (IND) / Michael VENUS (NZL) – Marius Copil (ROU) / Jurgen Melzer (AUT) [4] wo.

QF: Marius Copil (ROU) / Jurgen Melzer (AUT) [4]Farrukh DUSTOV (UZB) / Illya MARCHENKO (UKR) wo.

R16: Marius Copil (ROU) / Jurgen Melzer (AUT) [4]Matteo DONATI (ITA) / Jurgen ZOPP (EST) 7-6(5), 3-6, 11-9

Cordenons (Italia, 42,5 k)MD: Adrian UNGUR (327)_Q: Patrick GRIGORIU

F: Filip KRAJINOVIC (SRB, 120) – Adrian UNGUR 5-7, 6-4, 4-1 Ret.

SF: Adrian UNGUR – Roberto CARBALLES-BAENA (SPA, 168)

QF: Adrian UNGUR – Kenny De Schepper (FRA, 145) [4] 6-4, 7-6(7)

R16: Adrian UNGUR – Gianluca NASO (ITA, 192) [8]

R32: Adrian UNGUR – Lorenzo SONEGO (ITA, 582) WC

Q2: Enrique LOPEZ-PEREZ (SPA, 357) [4] – Patrick GRIGORIU 6-4, 6-2

Q1: Patrick GRIGORIU – Niccolo BORRELLI (ITA) WC 6-4, 6-4

DUBLU:

R16: Hsien-Han LEE (TPE) / Alessandro MOTTI (ITA) – Patrick GRIGORIU / Erik CREPALDI (ITA) 6-1, 1-6, [10-3] _ Andrey MARTIN (SVK) / Igor ZELENAY (SVK) – Adrian UNGUR / Flavio CIPOLLA (ITA) 7-6(2), 7-6(0)

Meerbusch (Germania, 42,5 k)MD: Victor HĂNESCU (223) [8]

QF: Facundo ARGUELLO (ARG, 147) [3] – Victor HĂNESCU [8] 6-3, 6-4

R16: Victor HĂNESCU [8] – Sadio DOUMBIA (FRA, 555) [Q] 6-4, 6-3

R32: Victor HĂNESCU [8] – Aldin SETKIC (BIH, 235) 7-6(2), 6-3

FUTURES

Mediaş (10k):

F: Laurynas GRIGELIS (LTU, 263) [1] – Dragoş Dima [2] 6-2, 6-3

SF: Dragoş Dima [2] – Peter NAGY (HUN, 699) [7] 6-0, 6-0

QF: Dragoş Dima [2] – Ljubomir CELEBIC (MNE, 761) 4-6, 6-3, 3-1 _ BOLUDA-PURKISS (ESP, 476) [3] – Petru-Alexandru LUNCANU [5] 6-4, 1-6, 6-2

R16: Dragoş Dima [2] – Luca TATOMIR 7-5, 6-3 _ Petru-Alexandru LUNCANU [5] – Alexandru MANOLE 6-2, 6-3 _ Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP, 476) [3] – Victor CORNEA 6-3, 6-3 _ Viktor GALOVIC (CRO, 607) [6] – Victor ANAGNASTOPOL 6-3, 6-3 _ Peter NAGY (HUN, 699) [7] – Bogdan BORZA 6-2, 6-0 _ Claudio FORTUNA (ITA, 505) [4] Mircea-Alexandru JECAN 6-4, 6-4

R32: Dragoş Dima (438) [2] – Răzvan BOBLEAGĂ _ Mircea-Alexandru JECAN – Jose Mauricio DEL RIO (MEX) 6-1, 7-5 _ Petru-Alexandru LUNCANU (538) [5] – Dragoş Constantin IGNAT 6-2, 6-1 _ Bogdan BORZA (1674=) [WC] – Andrei Ştean APOSTOL (1228=) _ Victor ANAGNASTOPOLTeodor-Dacian CRĂCIUN (808) 6-2, 1-0 Ret. _ Victor Vlad CORNEA (921) – Matia ROSSI (ITA) 6-0, 6-2 _ Alexandru MANOLE – Davide MELCHIORRE (ITA, 1383=) 6-3, 6-1 _ Luca George TATOMIR (798) – Tudor Cristian ŞULEA 6-4, 6-2 _ Laurynas GRIGELIS (LTU, 263) [1] – Bogdan Ionuţ APOSTOL (1227) 6-4, 6-1 _ Viktor GALOVIC (CRO, 607) [6] – Vlad Andrei DUMITRU [WC] 6-3, 6-2 _ Peter NAGY (HUN, 699) [7] – Rareş Florin MERCEAN [WC] 5-2 Ret. _ Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP, 476) [3] – Nicolae FRUNZĂ (1674=) WC

Q3: Tudor Cristian ŞULEA [1] – Ethan TULLIANI (AUS) 6-2, 6-0 _ Răzvan BOBLEAGĂ [3] – Alexandru MARASIN 3-6, 6-4, 6-2 _ Alexandru Vasile MANOLE [7]Alexandru BUZELAN 6-0 Ret. _ Dragoş Constantin IGNAT [8]Vlad Corneliu POP 6-1, 6-4 _ Victor ANAGNASTOPOL – Francesco FERRARI (ITA) 6-3, 6-0 _ Jose Mauricio DEL RIO (MEX) George BOTEZAN 6-1, 6-3 _ David FLEMING (CHI) Vlad DANCU 6-0, 6-2

Q2: Tudor Cristian ŞULEA [1] – Andrei MARINESCU 6-4, 6-4 _ Răzvan BOBLEAGĂ [3] – Marius FROSA 7-6(5) Ret. _ Alexandru Vasile MANOLE [7]Tiberiu BUGAN 6-4, 6-0 _ Dragoş Constantin IGNAT [8] Mihnea BARA 6-2, 6-1 _ Alexandru MARASIN Thomas-Cristian HODEL (GER) 6-2, 6-4 _ Victor ANAGNASTOPOLTeodor LEAHU 6-3, 7-5 _ George BOTEZAN Mihaiţă Daniel DAMIAN 6-7(5), 6-1, 6-4 _ Vlad DANCURadu Andrei STELIAN 6-4, 4-6, 7-5 _ Alexandru BUZELAN – Melik FELER (FRA, 2197=) [9] 7-6(6), 6-1 _ Vlad Corneliu POP – Zeljko MILOVIC (SRB) [10] _ Ethan TULLIANI (AUS) Dan DUMITRAŞCU 3-6, 7-5, 6-4 _ Yurii DZHAVAKIAN (UKR, 1386) [2] Petruţ Cristian MOSOR 6-1, 6-2 _ David FLEMING (CHI) Valentin POPESCU 6-2, 6-1

Q1: Tudor Cristian ŞULEA [1] (1390=), Răzvan BOBLEAGĂ [3] (1586=) BYE

Andrei MARINESCU – Radu Dimitrie HRISTACHE ZGONDEA 6-2, 6-2 _ Dan DUMITRAŞCUTudor Andrei TURDEAN 3-6, 7-6(4), 6-3 _ Petruţ Cristian MOSOR Eduard VLĂSCEANU 6-2, 6-3 _ Marius FROSA David PATA 4-6, 7-6(5), 7-6(6)  _ Alexandru Cătalin MARASIN Nicolae-Razvan LUPŞESCU 6-1, 6-1 _ Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL William Emanuel BIRĂU (1870=) [4] 6-1, 6-2 _ Teodor LEAHU Alexandru Ionel STROE 6-2, 6-2  _ George BOTEZAN Septimiu FRAŢILĂ 6-1, 6-0  _ Mihaiţă Daniel DAMIAN Gabriel-Bogdan CIUNTEA 6-0, 7-5 _ Vlad Andrei DANCU Chris ANGUELOV (BUL, 1994=) [6] 7-6(1),  6-3  _ Radu Andrei STELIANAlin BĂDIŢOIU 6-1, 6-0 _ Valentin POPESCU Radu Bogdan Gabriel IVAN 6-0, 6-0 _ Alexandru Vasile MANOLE (1195=) [7] Mark MIERLOI (USA) 6-2, 6-3 _ Tiberiu BUGAN – Gabriel Cristian LIAHOVICI  6-4, 7-6(1) _ Alexandru BUZELAN – Mark-Flavius ANDRES (GER) 2-6, 6-2, 6-3  _ Dragoş Constantin IGNAT (2178=) [8] Ciprian ONUFREI 6-0, 6-1 _ Mihnea BARAClaudiu MIRCEA 7-5, 6-3  _ Vlad Corneliu POP Tudor Ştefan GHEORGHIŢĂ 6-0, 6-0 _ Zeljko MILOVIC (SRB) [10] – Valentin VANŢĂ 6-0, 6-4 _ Ethan TULLIANI (AUS)Dragoş Iarmil TORGE 7-5, 6-1 _ Maxim BULAT (MDA)Dan Alexandru TOMESCU 4-6, 6-3, 7-6(4) _ Mattia ROSSI (ITA)Andi JIANU 6-1, 6-3 _ Thomas-Cristian HODEL (GER) Maximilian HOROBEŢ 6-1, 6-2 _ Francesco FERRARI (ITA) – Alexandru Mihai MARU 6-2, 6-2 _ Andrea BORRONI (ITA) – Titus DOHOTAR 6-2, 6-0 _ David FLEMING (CHI) Dacian SIMION 6-0, 6-0 _ Melik FELER (FRA) [9] Florian ALDICA 6-2, 6-2

DUBLU:

SF: Claudio FORTUNA (ITA) / Laurynas GRIGELIS (LTU) [1] Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 6-3, 4-6 [10-4]

QF: Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [3]  – Ljubomir CELEBIC (MNE) / Mattia ROSSI (ITA) 6-2, 6-2

Claudio FORTUNA (ITA) / Laurynas GRIGELIS (LTU) [1] Bogdan BORZA (ROU) / Radu Andrei STELIAN (ROU) 6-2, 6-2

Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP) / Alessandro COLELLA (ITA) – Victor Vlad CORNEA (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [4] 6-3, 7-5

R16: Bogdan BORZA (ROU) / Radu Andrei STELIAN (ROU) – Teodor LEAHU (ROU) / Marco ZELCH (GER) 6-1, 6-3

Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [3]  – George BOTEZAN (ROU) / Claudiu MIRCEA (ROU) 6-1, 6-0

Victor Vlad CORNEA (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [4] – Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Vadim ALEKSEENKO (UKR) 6-3, 6-4

Claudio FORTUNA (ITA) / Laurynas GRIGELIS (LTU) [1] William Emanuel BIRAU (ROU) / Marius FROSA (ROU) 6-4, 6-2

Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP) / Alessandro COLELLA (ITA) – Filippo LEONARDI (ITA) / Tudor Cristian SULEA (ROU) 6-3, 6-4

Francesco FERRARI (ITA) / Viktor GALOVIC (CRO) – Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU) 6-3, 1-0 Retired

Melik FELER (FRA) / Aswin LIZEN (GBR) – Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) [2] 6-4, 6-3


10 – 16 august 2015

ITF PRO – Feminin

Praga (75 k) MD: Sorana CÎRSTEA (178)

R16: Petra CETKOVSKA (CZE, 151) – Sorana CÎRSTEA 6-1, 6-1

R32: Sorana CÎRSTEA – Tereza MARTINCOVA (CZE, 171) 6-1, 6-1

Westende (Belgia, 25 k)MD: Mihaela BUZĂRNESCU (344), Irina Maria BARA (335)

F: Mihaela BUZĂRNESCU Oceane DODIN (FRA, 133) [1] 6-1, 6-1

SF: Mihaela BUZĂRNESCU Basak ERAYDIN (TUR, 385) 7-6(5), 6-1

QF: Mihaela BUZĂRNESCU Paula BADOSA GIBERT (ESP, 215) [3] 7-6(5), 6-1

R16: Mihaela BUZĂRNESCU Gioia BARBIERI (ITA, 307) [8] 6-4, 6-2

R32: Mihaela BUZĂRNESCU Marie BENOIT (BEL, 367) 6-3, 5-7, 6-2 _ Lesley KERKHOVE (NED, 227) [4] – Irina BARA 6-4, 6-4

DUBLU:

R16: Indy DE VROOME (NED) / Lesley KERKHOVE (NED) – Irina Maria BARA (ROU) / Mihaela BUZARNESCU (ROU) [3] 7-6(4), 6-4

Hechingen (Germania, 25 k)MD: Ana BOGDAN (177) [2], Alexandra CADANŢU (288), Cristina DINU (353), Diana BUZEAN (383)_ Q: Arina Gabriela VASILESCU

F: Romina OPRANDI (SUI, 132) [1] Ana BOGDAN [2] 6-3, 1-6, 6-2

SF: Ana BOGDAN [2] – Alice MATTEUCCI (ITA, 447) 6-2, 3-6. 6-0

QF: Ana BOGDAN [2] – Alexandra CADANŢU 6-2, 7-6(7)

R16: Ana BOGDAN [2] – Anna GABRIC (GER, 1104=) 6-3, 6-3 _ Alexandra CADANŢU – Isabella SHINIKOVA (BUL, 377) 6-4, 6-3

R32: Ana BOGDAN [2] – Diana BUZEAN 6-3, 2-0 Ret. _ Alexandra CADANŢU – Anastasiya VASYLYEVA (UKR, 302) [5] 4-6, 7-5, 6-2 _ Antonia LOTTNER (GER, 289) [7] Cristina DINU 6-1, 4-0 Ret.

Q1: Viktoriya GOGOL (UKR) – Arina VASILESCU 6-3, 6-2

DUBLU:

QF: Vivian HEISEN (GER) / Katharina LEHNERT (PHI) – Diana BUZEAN (ROU) / Lina GJORCHESKA (MKD) [3] 6-2, 6-3 _ Melanie KLAFFNER (AUT) / Sandra KLEMENSCHITS (AUT) [2] Ana BOGDAN (ROU) / Alice MATTEUCCI (ITA) 6-3, 6-4

R16: Diana BUZEAN (ROU) / Lina GJORCHESKA (MKD) [3] – Cristina DINU (ROU) / Doroteja ERIC (SRB) Walkover _  Ana BOGDAN (ROU) / Alice MATTEUCCI (ITA)  – Lena RUEFFER (GER) / Kathinka VON DEICHMANN (LIE) 6-2, 6-2

Landisville (Pennsylvania, 25 k) – Q: Elena BOGDAN (395), Alice-Maria TUNARU

Q2: Spencer LIANG (USA) Elena BOGDAN 7-6(4), 2-6, 6-3

Q1: Elena BOGDAN BYE _ Amy ZHU (USA, 1104) – Alice TUNARU 6-0, 6-2

DUBLU:

QF: Brynn BOREN (USA) / Nadja GILCHRIST (USA) – Elena BOGDAN (ROU) / Vojislava LUKIC (SRB) [4] Walkover

R16: Elena BOGDAN (ROU) / Vojislava LUKIC (SRB) [4]Mayo HIBI (JPN) / Renata ZARAZUA (MEX) 6-2, 3-6, [10-7]

Innsbruck (Austria, 10 k) Q: Elisa Teodora SĂRARU

Q1: Tamara CULIBRK (USA) – Elisa SĂRARU 6-4, 6-1

Las Palmas de la Grand Canaria (Spania, 10 k) – MD: Daiana NEGREANU (552) [2]

R16: Irene BURILLO ESCORIHUELA (ESP, 1036) – Daiana NEGREANU [2] 7-5, 6-1

R32: Daiana NEGREANU [2] – Andjela NOVCIC (SRB, 1053=) 6-2, 6-4

Tunis (10 k)MD: Diana Maria MIHAIL

R32: Sofia LUINI (ARG, 691) [7] – Diana MIHAIL 6-2, 6-1

DUBLU:

R16: Dea HERDZELAS (BIH) / Naomi TOTKA (HUN) [1]Darya CHERNETSOVA (BLR) / Diana Maria MIHAIL (ROU) 6-3, 6-3

Arad (10 k):

QF:  Martina SPIGARELLI (ITA, 567) [3] Cristina ADAMESCU [7] 6-0, 2-0 Ret.

R16: Cristina ADAMESCU [7] – Ina KAUFINGER (GER, 1078) 6-1, 6-4 _ Tamara ZIDANSEK (SLO, 488) [1] Elena Gabriela RUSE 6-3, 6-3

R32: Cristina ADAMESCU (735) [7] – Camelia-Elena HRISTEA (1232) 6-2, 6-1 _ Elena Gabriela RUSE (917) [WC] – Gabriela DUCA (1075) 6-3, 6-1 _ Tamara CUROVIC (SRB, 561) [4] – Iulia Maria IVAŞCU [WC] 6-3, 6-0 _ Ina KAUFINGER (GER, 1078) Mădălina GRIGORIU 6-4, 6-1 _ Martina SPIGARELLI (ITA, 567) [3] Jaqueline CRISTIAN 6-2, 6-3 _ Martina OKALOVA (SVK, 1130=) – Andreea GHIŢESCU (757) 2-6, 6-3, 6-3 _ Chantal SKAMLOVA (SVK, 531) [2] – Evelyne Christelle Atticia TIRON [WC] 6-4, 6-2

Q3: Mădălina GRIGORIUClara RIZEA 6-3, 6-4 _ Sandra JAMRICHOVA (SVK) – Andreia BEBERECHI 7-5, 6-3 _ Satsuki TAKAMURA (JPN) Teodora STÎNGĂ 7-6(4), 6-4

Q2: Andreia BEBERECHI – Janja KOVACEVIC (SRB, 1232) [1] 3-6, 7-5, 6-1 _ Teodora STÎNGĂ – Katarina JOVANOVIC (SRB) 6-1, 6-0 _ Clara RIZEA – Fabiana PITISCI (BEL) 6-2, 6-2 _ Mădălina GRIGORIUTatiana EFTENOIU 6-1, 6-3 _ Chiara CATINI (ITA) Teodora RADU 7-6(2), 6-0 _ Dorien CUYPERS (BEL) – Giana CORMOS 6-1, 6-0 _ Luca NAGYMIHALY (HUN) – Rebeca MITREA 6-2, 6-2 _ Tamara KUPKOVA (SVK) – Nicoleta Cristina BĂJESCU 2-6, 6-1, 6-2 _

Q1: Teodora Elena RADU, Rebeca MITREA, Giana CORMOS, Clara Patricia RIZEA, Tatiana EFTENOIU, Nicoleta Cristina BĂJESCU BYE

Andreia BEBERECHI Nina NIKITOVIC (SRB) 7-5, 6-1 _ Teodora STÎNGĂ Vivien TEGLAS (HUN) 7-6(1), 6-4 _ Mădălina GRIGORIU Milica TESIC (SRB) 6-0, 7-5 _ Sandra JAMRICHOVA (SVK) – Ioana GHEORGHIŢĂ 7-5, 6-2 _ Tamara KUPKOVA (SVK) – Gabriela Aura ZÂRNOVEANU 6-3, 6-1 _ Luca NAGYMIHALY (HUN) – Ariana SAKI 6-2, 6-0 _ Mariana GALBEN (MDA) Brânduşa Antonia GRASU 6-3, 6-3 _ Dorien CUYPERS (BEL) – Karola Patricia BEJENARU 6-3, 3-0 Ret. ­_ Marcela-Guimaraes BUENO (BRA) – Patricia EFTENOIU 6-3, 6-2 _ Fabiana PITISCI (BEL) – Sara Maria FARZAT 6-2, 6-3

DUBLU:

F: Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Elena Gabriela RUSE (ROU) [4] Andreea GHIŢESCU (ROU) / Katarina STRESNAKOVA (SVK) 6-3, 6-4

SF: Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Elena Gabriela RUSE (ROU) [4] Petra MELOUNOVA (CZE) / Rebeca MITREA (ROU) 6-1, 6-4

Andreea GHIŢESCU (ROU) / Katarina STRESNAKOVA (SVK)Gabriela DUCA (ROU) / Iulia Maria IVAŞCU (ROU) 6-4, 4-6, [10-6]

QF: Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Elena Gabriela RUSE (ROU) [4] – Dorien CUYPERS (BEL) / Luca NAGYMIHALY (HUN) 3-6, 6-3, [10-4]

Petra MELOUNOVA (CZE) / Rebeca MITREA (ROU) – Tamara CUROVIC (SRB) / Chantal SKAMLOVA (SVK) [1] 6-4, 6-4

Gabriela DUCA (ROU) / Iulia Maria IVAŞCU (ROU) Mădălina GRIGORIU (ROU) / Camelia-Elena HRISTEA (ROU) 6-2, 6-2

Andreea GHIŢESCU (ROU) / Katarina STRESNAKOVA (SVK) – Maryna KOLB (UKR) / Nadiya KOLB (UKR) [2] 6-2, 6-2

R16: Jaqueline Adina CRISTIAN (ROU) / Elena Gabriela RUSE (ROU) [4] – Marcela-Guimaraes BUENO (BRA) / Flavia GUIMARAES BUENO (BRA) 6-3, 6-4

Petra MELOUNOVA (CZE) / Rebeca MITREA (ROU) – Martina SPIGARELLI (ITA) / Michela VERPELLI (ITA) 6-1, 6-1

Mădălina GRIGORIU (ROU) / Camelia-Elena HRISTEA (ROU) – Ina KAUFINGER (GER) / Miriana TONA (ITA) 1-6, 7-5, [10-8]

Gabriela DUCA (ROU) / Iulia Maria IVASCU (ROU) Cristina ADAMESCU (ROU) / Anna Maria HEIL (AUT) [3] 6-4, 6-7(4), [11-9]

Andreea GHIŢESCU (ROU) / Katarina STRESNAKOVA (SVK)Patricia EFTENOIU (ROU) / Tatiana EFTENOIU (ROU) 6-2, 6-0

Maryna KOLB (UKR) / Nadiya KOLB (UKR) [2]Ioana BOGDAN (ROU) / Clara Patricia RIZEA (ROU) Walkover

Tamara CUROVIC (SRB) / Chantal SKAMLOVA (SVK) [1] – Andreia BEBERECHI (ROU) / Ariana SAKI (ROU) 6-2, 6-1

ATP CHALLENGER TOUR

Aptos, California (100 k) MD: Marius COPIL (189)

R32: Bjorn FRATENGELLO (USA, 116)[4] – Marius COPIL 3-6, 7-5, 6-2

DUBLU:

QF: Austin KRAJICEK (USA) / Nicholas MONROE (USA) [2] – Marius COPIL (ROU) / Andrey RUBLEV (RUS) 6-3, 1-6, [10-7]

R16: Marius COPIL (ROU) / Andrey RUBLEV (RUS) – Andre DOME / John Paul FRUTTERO (USA) [WC]6-3, 7-6(3)

Q2: Marius COPIL (ROU) / Andrey RUBLEV (RUS) [2] – Ruben GONZALES (PHI) / Darren WALSH (GER) [1] 6-3, 7-6(5)

Q1: Marius COPIL (ROU) / Andrey RUBLEV (RUS) [2] – Randy CORY / Cody RAKELA 6-2, 6-2

Praga (42.5 k)MD: Adrian UNGUR (309)

R32: Radu ALBOT (MDA, 93) [6] – Adrian UNGUR 5-7, 6-2, 7-6(5)

Portoroz (42,5 k)DUBLU: Patrick GRIGORIU (ROU, 197) / Riccardo GHEDDIN (ITA, 194)

R16: Aslan KARASTEV (RUS) / Hsien-Yin PENG (TPE) – Patrick GRIGORIU (ROU) / Riccardo GHEDDIN (ITA) [4] 6-4, 7-5

FUTURES

Koszalin (Polonia, 10 k) – MD: Dragoş Nicolae MĂDĂRAŞ (1037)

R16: Piotr LOMACKI (POL, 796) [8] – Dragoş MĂDĂRAŞ 6-7(6), 6-1, 7-6(8)

R32: Dragoş MĂDĂRAŞ – Maciej SMOLA (POL, 1134) 6-3, 6-4

DUBLU:

R16: Adrian ANDRZEJCZUK (POL) / Mateusz SMOLICKI (POL) Dragoş Nicolae MADARAS (ROU) / Christoffer SOLBERG (SWE) 2-6, 6-4, [10-6]

Iaşi (15 k):

QF: Laurynas GRIGELIS (LTU, 263) [1] Vasile ANTONESCU [8] 6-3, 6-2

R16: Vasile ANTONESCU [8] – George BOTEZAN 6-2, 6-3 _ Laurynas GRIGELIS (LTU, 263) [1] Alexandru-Daniel CARPEN 6-0, 6-1 _ Carlos BOLUDA-PURKISS (ESP, 476) [6] – Luca George Tatomir 6-4, 6-2  _ Gerard GRANOLLERS-PUJOL (ESP, 294) [5] Mircea Alexandru JECAN 6-2, 6-3 _ Filip HORANSKY (SVK, 348) [3] Cosmin ONTICĂ 6-0, Ret. _ Claudio FORTUNA (ITA, 505) [7] – Tudor Cristian ŞULEA 6-2, 6-4 _ Maxime CHAZAL (FRA, 268) [2] – Petru Alexandru LUNCANU 3-6, 6-2, 7-5

R32: Vasile ANTONESCU (517) [8] – Răzvan BOBLEAGĂ (1588=) LL 6-2, 6-4 _ Petru Alexandru LUNCANU (536) – Nicolae FRUNZĂ (1674=) 6-2, 4-6, 6-4 _ Alexandru-Daniel CARPEN (1718=) – William Emanuel BIRĂU (1745) 6-2, 6-3 _ George BOTEZAN – Sorin ROŞCA 6-3, 6-2 _ Luca George Tatomir (798) – Andrei Ştefan APOSTOL (1233=) 7-6(3), 4-6, 6-1 _ Mircea Alexandru JECAN (848) – Cristian Florentin VOINEA (1217=) 6-1, 2-0 Ret. _ Cosmin ONTICĂ (1648=) – Dragoş Constantin IGNAT (2181=) 2-6, 6-3, 6-1 _ Tudor Cristian ŞULEA (1387=) – Bogdan BORZA (1674=) 3-6, 6-4, 7-6(4) _ Laurynas GRIGELIS (LTU, 263) [1] Bogdan Ionuţ APOSTOL (1232) 6-1, 6-4 _ Gerard GRANOLLERS-PUJOL (ESP, 294) [5] Sergiu Ioan BUCUR (1437=) 6-4, 7-6(7) _ Claudio FORTUNA (ITA, 505) [7] – Victor Vlad CORNEA (922) 4-6, 6-2, 6-2 _ Maxime CHAZAL (FRA, 268) [2] – Teodor Dacian CRĂCIUN (807) 6-3, 6-4

Q3: Sergiu Ioan BUCUR [1] – Gabriel Vlăduţ NICULESCU 6-2, 6-1 _ Alexandru-Daniel CARPEN [2] – Radu Andrei STELIAN 6-1, 6-2 _ George BOTEZAN – Răzvan BOBLEAGĂ [3] 6-3, 6-2 _ Bogdan BORZA [5] – Marius FROSA 7-5, 6-4 _ Cosmin ONTICĂ [6] – Mihaiţă Daniel DAMIAN 6-4, 6-1 _ William Emanuel BIRĂU [7] – Vlad Corneliu POP 3-6, 6-4, 6-4 _ Matteo TINELLI (ITA, 1448=) [4] Ciprian Alexandru PORUMB 3-6, 6-3, 6-3

Q2: Sergiu Ioan BUCUR [1] – Valentin VANŢĂ 7-5, 6-3 _ Alexandru-Daniel CARPEN [2] – Vlad PROTOPOPESCU 6-1, 6-2 _ Răzvan BOBLEAGĂ [3] – Marian Petre PRĂJESCU 6-2, 6-3 _ Bogdan BORZA [5] – Nicolae BACIU 6-0, 6-1 _ Cosmin ONTICĂ [6] – Andrei MARINESCU 4-6, 6-3, 4-2 Ret. _ William Emanuel BIRĂU [7] – Radu Ioan POPA 6-4, 7-6(5) _ Gabriel Vlăduţ NICULESCUFlorian ALDICA 6-4, 6-2 _ Radu Andrei STELIAN – Flavian BUTNARU 6-0, 6-0 _ George BOTEZAN – Maxim BULAT (MDA) 7-6(8), 2-6, 6-4 _ Ciprian Alexandru PORUMB – Angel Ştefan RAŞCU 6-4, 3-6, 6-4 _ Marius FROSA – Davide NEGROTTI (ITA) 6-2, 6-2 _ Mihaiţă Daniel DAMIAN – Claudiu MIRCEA 6-2, 6-7 (5), 6-2 _ Vlad Corneliu POP Petru Octavian BERDILĂ 7-5, 6-0 _ Dmitrii BASKOV (MDA) [8] Vlad Cristian MOCANU _ Egor MATVIEVICI (MDA) Mihnea BARA 7-6(2), 6-1

Q1: Sergiu Ioan BUCUR (1437=) [1], Alexandru-Daniel CARPEN (1718=) [2], Răzvan BOBLEAGĂ (1588=) [3], Bogdan BORZA (1674=) [5], Cosmin ONTICĂ (1648=) [6],  William Emanuel BIRĂU (1745=) [7], Florian ALDICA, Flavian BUTNARU, Ciprian Alexandru PORUMB, Mihaiţă Daniel DAMIAN, Petru Octavian BERDILĂ BYE

Valentin VANŢĂ – Mario CALMIC (MDA) 6-0, 6-0 _ Gabriel Vlăduţ NICULESCU Matei Adrian AVRAM 6-2, 6-3 _ Vlad PROTOPOPESCU – Vlad STOICA 6-0, 6-2 _ Radu Andrei STELIAN – Alexandru Mihai MARU 6-2, 6-0 _ Marian Petre PRĂJESCUSebastian BUNESCU (CAN) 2-6, 6-3, 6-1 _ George BOTEZAN – Cristian PROTOPOPESCU 6-0, 6-2 _ Mark-Flavius ANDRES (GER)Iustin BACIU 6-2, 6-2 _ Angel Ştefan RAŞCU Vlad Andrei DUMITRU 6-0, 6-1 _ Nicolae BACIU Tudor Ştefan GHEORGHIŢĂ 6-3, 6-1 _  Marius FROSA Ethan TULLIANI (AUS) 6-0, 6-2 _ Andrei MARINESCU – Maximilian HOROBEŢ 6-3, 6-2 _ Claudiu MIRCEA – Ciprian ONUFREI 6-3, 6-1 _ Radu Ioan POPA – Thomas-Cristian HODEL (GER) 2-6, 7-5, 6-1 _ Vlad Corneliu POP Eric Tudor ADOCHITEI PANDELEA 6-1, 6-3 _ Vlad Cristian MOCANUTudor BURGHELEA 6-2, 6-2 _ Mihnea BARA Cosmin DRĂGAN 6-0 6-3

DUBLU:

F: Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU)Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Victor Vlad CORNEA (ROU) [2] 6-2, 3-6, [10-7]

SF: Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU)Dmitrii BASKOV (MDA) / Egor MATVIEVICI (MDA) 6-1, 6-0

Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Victor Vlad CORNEA (ROU) [2]Vasile ANTONESCU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) 7-6(6), 6-4

QF: Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU)Filippo LEONARDI (ITA) / Tudor Cristian ŞULEA (ROU) 6-4, 6-4

Vasile ANTONESCU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU)Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [4] 6-4, 7-5

Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Victor Vlad CORNEA (ROU) [2]Matei Adrian AVRAM (ROU) / William Emanuel BIRĂU (ROU) 7-5, 7-6(2)

Dmitrii BASKOV (MDA) / Egor MATVIEVICI (MDA)Teodor LEAHU (ROU) / Marco ZELCH (GER) 6-3, 2-6, [10-5]

R16: Andrei Ştefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZĂ (ROU)Claudio FORTUNA (ITA) / Laurynas GRIGELIS (LTU) [1] 7-5, 6-4

Filippo LEONARDI (ITA) / Tudor Cristian ŞULEA (ROU)Mihnea BARA (ROU) / Razvan BOBLEAGĂ (ROU) 6-2, 6-4

Teodor LEAHU (ROU) / Marco ZELCH (GER)Sergiu Ioan BUCUR (ROU) / Claudiu MIRCEA (ROU) 7-5, 6-3

Vasile ANTONESCU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU) – Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Yurii DZHAVAKIAN (UKR) 6-1, 6-3

Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [4] George BOTEZAN (ROU) / Alexandru Vasile MANOLE (ROU) 6-0, 6-3

Matei Adrian AVRAM (ROU) / William Emanuel BIRĂU (ROU) Marian Petre PRĂJESCU (ROU) / Sorin ROSCA (ROU) 6-1, 6-3

Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Victor Vlad CORNEA (ROU) [2]Eric Tudor ADOCHITEI PANDELEA (ROU) / Vlad STOICA (ROU) 6-3, 6-1

Dmitrii BASKOV (MDA) / Egor MATVIEVICI (MDA)Bogdan Ionuţ APOSTOL (ROU) / Luca George TATOMIR (ROU) [3] 7-6(5), 2-6, [10-7]


3- 9 august 2015

ITF PRO – Feminin

Koksijde (Belgia, 25 k) MD: Irina Maria BARA (330), Mihaela BUZĂRNESCU (355) _ Q: Daiana NEGREANU (548)

R16: Kiki BERTENS (NED, 114) [1] – Irina BARA 6-2, 7-5 _ Elise MERTENS (BEL, 198) [5] – Mihaela BUZĂRNESCU 6-3, 6-2

R32: Irina BARA – Steffi DISTELMANS (BEL, 666) 7-5, 6-3 _ Mihaela BUZĂRNESCU – Cornelia LISTER (SWE, 514) 6-3, 6-1 _ Elyne BOEYKENS (BEL, 522) – Daiana NEGREANU 6-0, 6-3

Q2: Daiana NEGREANU [5] – Margot DECKER (FRA) [15] 6-0, 3-6, 6-4

Q1: Daiana NEGREANU [5] – Michaela BOEV (BEL, 1139=) 6-1, 7-6(5)

DUBLU:

R16: Sofia ARVIDSSON (SWE) / Arantxa RUS (NED)Irina Maria BARA (ROU) / Mihaela BUZĂRNESCU (ROU) [4] 7-6(5), 6-3

Plzen (Cehia, 25 k)Q: Georgia Andreea CRĂCIUN (682)

Q2: Anastasia GRYMALSKA (ITA) [3] – Georgia CRĂCIUN [14] 6-0, 6-1

Q1Georgia CRĂCIUN [14] – Zuzana LUKNAROVA (SVK, 930=) 3-6, 6-2, 4-0 Ret.

Bad Salgau (Germania, 25 k)MD: Ana BOGDAN (177) [3], Cristina DINU (341),  _ Q: Arina Gabriela VASILESCU

F: Romina OPRANDI (SUI, 139) [2] – Cristina DINU 6-3, 6-3

SF: Cristina DINU – Nastja KOLAR (SLO, 253) 6-4, 6-0

QF: Cristina DINU – Laura SCHAEDER (GER, 512) 6-2, 6-1

R16: Cristina DINU – Gabriela CE (BRA, 247) [8] 6-3, 6-4

R32: Cristina DINU – Yvonne CAVALLE-REIMERS (ESP, 336) 6-0, 6-1 _ Barbara HAAS (AUT, 291)Ana BOGDAN [3] 5-7, 7-5, 7-5

Q1:  Viktoriya TOMOVA (BUL) [6] Arina VASILESCU 6-1, 6-0

DUBLU:

F: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [4] – Despina PAPAMICHAIL (GRE) / Maria SAKKARI (GRE) 2-6, 6-3, [10-8]

SF: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [4] – Cindy BURGER (NED) / Eva WACANNO (NED) [2] 0-6, 7-5, [10-2]

QF: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [4] – Camila FUENTES (MEX) / Priscilla HON (AUS) 4-6, 6-4, [11-9]

R16: Diana BUZEAN (ROU) / Cristina DINU (ROU) [4] – Catalina PELLA (ARG) / Guadalupe PEREZ ROJAS (ARG) 6-3, 6-3

Viena (10 k)Q: Debora Emanuela SCURT

Q1: Petra MELOUNOVA (CZE) – Debora SCURT 6-4, 7-5

Tunis (10 k) MD: Diana Maria MIHAIL WC

R16: Jasmin JEBAWY (GER, 644) [4] – Diana Maria MIHAIL 6-1, 6-1

R32: Diana Maria MIHAIL – Salima FENDRI (TUN) 6-0, 6-2

Târgu Jiu (10 k)MD: Nicoleta-Cătălina DASCĂLU (423) [1], Simona IONESCU (525) [3], Ioana Loredana ROŞCA (510) [5],  Irina FETECĂU (620) [6], Gabriela DUCA (1064), Ana Bianca MIHAILĂ (1084), Ioana MINCĂ WC, Ramona Eva CHIVU WC.

Q: Teodora STÎNGĂ, Ariana SAKI, Gabriela Aura ZÂRNOVEANU, Ioana GHEORGHIŢĂ, Iulia Maria IVAŞCU, Emel ABIBULA, Mihaela GHIOCA, Patricia EFTENOIU, Francesca  Dorothea CIUTESCU, Izabela Gabriela NOVAC, Raluca CIUFRILĂ, Andrada Ioana SURDEANU, Alexandra FILIP, Andra Maria NIŢESCU, Vanessa Olimpia RĂUŢĂ, Tatiana EFTENOIU, Teodora Elena RADU, Nicoleta Cristina BĂJESCU, Mădălina GRIGORIU, Virginia Elena TICA, Andreea CULA, Iulia SĂVESCU, Tania Andrada MARE, Roberta Maria NAICU, Luminiţa TUTUNARU, Roberta Maria CERBU, Andreea PETEU, Clara Patricia RIZEA, Denise-Antonela STOICA, Andreea Giorgiana TUPAN, Oana GAVRILĂ, Karola Patricia BEJENARU, Andreea COJORCARU, Andreia BERBERECHI, Anca RUSU, Adriana Maria ANDRONACHE.

F: Martina SPIGARELLI (ITA, 567) [4] – Irina FETECĂU [6] 2-6, 6-1, 6-4

SF: Irina FETECĂU [6] Nicoleta DASCĂLU [1] 6-3, 2-6, 6-3

QF: Nicoleta DASCĂLU [1] – Milana SPREMO (SRB, 558) [8] 6-0, 1-0 Ret. _ Irina FETECĂU [6] Ailen CRESPO AZCONZABAL (ARG, 977=) 6-1, 6-2 _ Caroline ROMEO (FRA, 496) [2] – Ioana ROŞCA [5] 6-3, 2-6, 6-4

R16: Nicoleta DASCĂLU [1] – Federica ARCIDIACONO (ITA, 974=) 6-1, 6-4 _ Ioana ROŞCA [5] – Karola BEJENARU 7-6(6), 2-6, 6-4 _ Irina FETECĂU [6] Karolina CECHOVA (CZE) _ Ailen CRESPO AZCONZABAL (ARG, 941) Denise STOICA 6-3, 7-6(1) _ Ana Victoria GOBBI MONLLAU (ARG, 915=) – Ana MIHAILĂ 6-4, 6-1 _ Caroline ROMEO (FRA) [2] – Ioana MINCĂ 6-4, 3-6, 6-3 _ Martina SPIGARELLI (ITA, 552) [4] – Tania MARE 6-3, 6-1

R32: Nicoleta DASCĂLU [1] – Teodora STÎNGĂ 6-2, 6-0 _ Ioana ROŞCA [5] – Gabriela DUCA 6-3, 6-3 _ Irina FETECĂU [6] – Mihaela GHIOCA 6-4, 6-1 _ Denise STOICA – Simona IONESCU [3] 6-3, 6-0 _ Ana MIHAILĂ – Oana DĂNESCU (GER) 6-3, 6-2 _ Tania MARE Daniela FARFAN (ARG, 941) 6-3, 6-2 _ Ioana MINCĂ – Sara ORELLANA (SUI) 6-0, 6-0 _ Karola BEJENARU – Luca NAGYMIHALY (HUN, 1199=) 3-6, 6-3, 6-3

Q3: Tania MARE – Emmanuelle SALAS (FRA, 1218=) [1] 3-6, 6-3, 6-1 _ Denise STOICA – Clara RIZEA 7-5, 6-4 _ Karola BEJENARUAlexandra FILIP 6-2, 1-6, 7-5 _ Mihaela GHIOCARaluca CIUFRILĂ 6-4, 7-6(4) _ Teodora STÎNGĂOana GAVRILĂ 7-6(6), 6-4 _ Karolina CECHOVA (CZE) – Luminiţa TUTUNARU 6-2, 6-1 _ Luca NAGYMIHALY (HUN) Izabela NOVAC 6-1, 6-4

Q2: Tania MARE – Mariana GALBEN (MDA) 6-4, 6-4 _ Luminiţa TUTUNARU – Sara CAKAREVIC (FRA) 4-6(7), 2-6, 6-4 _ Clara RIZEA – Nina NIKITOVIC (SRB) 4-6, 6-2, 6-0 _ Denise STOICA – Iulia IVAŞCU 6-3, 2-6, 7-5 _ Alexandra FILIP – Giulia MAIORANA (ITA) 6-2, 6-4 _ Karola BEJENARU – Fabiana PITISCI (BEL) 6-4, 6-4 _ Mihaela GHIOCARoberta CERBU 6-1, 6-1 _ Raluca CIUFRILĂMădălina GRIGORIU 6-4, 6-4 _ Izabela NOVAC Claudia CHAVARRIA PEREZ (ESP) 6-0, 6-2 _ Teodora STÎNGĂTatiana EFTENOIU 6-3, 6-2 _ Oana GAVRILĂ – Vanessa RĂUŢĂ 6-0, 6-0 _ Karolina CECHOVA (CZE) – Virginia TICA 6-3, 6-3 _ Giulia PAIRONE (ITA) – Ioana GHEORGHIŢĂ 1-6, 6-2, 7-6(4) _ Dzina MILOVANOVIC (SRB) Francesca CIUTESCU 1-6, 6-3, 6-3 _ Luca NAGYMIHALY (HUN) Andreea TUPAN 6-2, 6-2

Q1: Virginia TICA, Ioana GHEORGHIŢĂ, Francesca CIUTESCU, Denise STOICA, Alexandra FILIP, Roberta CERBU, Andreea TUPAN, Teodora STÎNGĂ, Oana GAVRILĂ BYE

Emel ABIBULAGabriela ZÂRNOVEANU 6-2, 6-4 _ Tania MAREAndreea CULA 6-0, 6-1 _ Luminiţa TUTUNARU – Alexandra MARINA (ITA) 6-1, 6-1 _ Clara RIZEARoberta NAICU 7-6(0), 6-2 _ Iulia IVAŞCUNicoleta BĂJESCU 6-2, 7-5 _ Karola BEJENARUAndreea PETEU 6-2, 6-0 _ Mihaela GHIOCAAndrada SURDEANU 2-6, 6-4, 6-2 _ Mădălina GRIGORIUAndreea COJORCARU 6-1, 6-0 _ Raluca CIUFRILĂTeodora RADU 6-2, 6-3 _ Izabela NOVAC – Andreia BERBERECHI 4-6, 6-1, 6-3 _ Tatiana EFTENOIUAnca RUSU 6-0, 6-3 _ Vanessa RĂUŢĂAriana SAKI 1-6, 6-2, 6-3 _ Dzina MILOVANOVIC (SRB) Patricia EFTENOIU 6-1, 6-1 _ Giulia MAIORANA (ITA) Adriana ANDRONACHE 3-6, 6-4, 7-5

DUBLU:

SF: Daniela FARFAN (ARG) / Giulia PAIRONE (ITA) – Ana Bianca MIHAILĂ (ROU) / Vanessa Olimpia RAUŢĂ (ROU) 6-0, 6-3

QF: Ana Bianca MIHAILĂ (ROU) / Vanessa Olimpia RAUŢĂ (ROU)Gabriela DUCA (ROU) / Oana GAVRILĂ (ROU) 6-4, 7-6(10)

Ailen CRESPO AZCONZABAL (ARG) / Ana Victoria GOBBI MONLLAU (ARG) [1] Karola Patricia BEJENARU (ROU) / Mihaela GHIOCA (ROU) 6-3, 6-3

Federica ARCIDIACONO (ITA) / Martina SPIGARELLI (ITA) [4] Iulia Maria IVAŞCU (ROU) / Ioana MINCĂ (ROU) 6-2, 6-4

R16: Karola Patricia BEJENARU (ROU) / Mihaela GHIOCA (ROU) Karolina BENACKOVA (CZE) / Luminiţa TUTUNARU (ROU) 6-4, 6-2

Iulia Maria IVAŞCU (ROU) / Ioana MINCĂ (ROU) Clara Patricia RIZEA (ROU) / Andreea Giorgiana TUPAN (ROU) 6-1, 6-1

Ana Bianca MIHAILĂ (ROU) / Vanessa Olimpia RAUŢĂ (ROU) – Karolina CECHOVA (CZE) / Nikola HORAKOVA (CZE) 6-3, 3-6, [10-5]

Gabriela DUCA (ROU) / Oana GAVRILĂ (ROU) – Ioana GHEORGHIŢĂ (ROU) / Denise-Antonela STOICA (ROU) 6-2, 3-6, [10-7]

Daniela FARFAN (ARG) / Giulia PAIRONE (ITA) – Raluca CIUFRILĂ (ROU) / Ioana Loredana ROŞCA (ROU) [2] 6-4, 6-4

Fabiana PITISCI (BEL) / Magdalena STOILKOVSKA (MKD)Ariana SAKI (ROU) / Andrada Ioana SURDEANU (ROU) 6-0, 4-6, [10-4]

ATP CHALLENGER TOUR

Cortina (Italia, 42, 5 k) Costin PAVĂL (ROU, 138) / James CERRETANI (USA, 137) [2]

R16: Ivan SABANOV (CRO) / Matej SABANOV (CRO) – Costin PAVĂL (ROU) / James CERRETANI (USA) [2] 2-6, 7-6(2), [10-8]

Segovia (Spania, 42,5 k) – Patrick GRIGORIU (ROU, 197) / Riccardo GHEDIN (ITA, 191)

R16: Aliaksandr BURY (BLR) / Andreas SILJESTROM (SWE) [2] – Patrick GRIGORIU (ROU) / Riccardo GHEDIN (ITA) 6-7(3), 6-1, [10-8]

FUTURES

Sharm El Sheikh (10 k)MD: Vladimir FILIP (1309), Tudor Cristian ŞULEA (1388)

R32: Hugo SCHOTT (FRA, 1265=) – Vladimir FILIP 6-2, 6-3 _ Tucker VORSTER (RSA, 331) [1] – Tudor ŞULEA 7-6(3), 6-0

Tunisia (10 k)Q: Rareş Florin MERCEAN

Q3: Alberto NIETO (ESP) Rareş MERCEAN 6-2, 6-2

Q2: Rareş MERCEAN – Jaber BENZEGGOUTA (ALG) 6-0, 6-0

Q1: Rareş MERCEAN BYE


27 iulie – 2 august 2015

Sobota/Rokietnica (Polonia, 75 k) – MD: Sorana CÎRSTEA (161) _ Q: Cristina DINU (351), Diana BUZEAN (381)

Q3: Cristina DINU [5] – Pernilla MENDESOVA (CZE, 335) [4] 6-2, 7-5

Q2: Cristina DINU [5] – Vivien JUHASZOVA (SVK, 931) 6-2, 7-5 _ Petra ROHANOVA (CZE) – Diana BUZEAN [8] 7-5, 6-2

Q1: Cristina DINU [5] – Lenka KUNCIKOVA (CZE, 589) 6-4, 6-3 _ Diana BUZEAN [8] – Elzbieta IWANIUK (POL) 6-2, 6-2

DUBLU:

R16: Cornelia LISTER (SWE) / Jelena OSTAPENKO (LAT) Diana BUZEAN (ROU) / Reka-Luca JANI (HUN) 1-6, 6-2, [10-6]

Roma (25 k)MD: Mihaela BUZĂRNESCU (356, 213 P), Alexandra CADANŢU (284) _ Q: Daiana NEGREANU (546), Raluca Georgiana ŞERBAN (660)

R32: Raluca ŞERBAN – Alexandra CADANŢU 2-6, 6-4, 6-4

Q2: Raluca ŞERBAN [11] – Anna-Giulia REMONDINA (ITA, 434) [2] 6-2, 7-6 (5) _ Lisa-Maria MOSER (AUT, 481) [5] Daiana NEGREANU 6-4, 4-6, 6-1

Q1: Daiana NEGREANU [9] – Deborah CRUCIANI (ITA, 1182=) 6-4, 7-6(3) _ Raluca ŞERBAN [11] – Susanna GIOVANARDI (ITA) 6-4, 6-1

Horb (Germania, 15 k) – MD: Cristina ENE (426)

Tunis (10 k)MD: Cristina MOROI (1218)

R32: Cristina MOROI – Sneha PADAMATA (IND) 6-2, 6-3

Istanbul (10 k)MD: Andreea GHIŢESCU (756) [8], Cristina ADAMESCU (726)

DUBLU:

R16: Valeria PATIUK (ISR) / Saray STERENBACH (ISR) – Cristina ADAMESCU (ROU) / Andreea GHIŢESCU (ROU) [3] 6-4, 2-6, [10-4]

Târgu Jiu (10 k)MD: Nicoleta-Catalina DASCĂLU (451) [1], Ioana Loredana ROŞCA (594) [4],  Irina FETECĂU (629) [5], Oana Georgeta SIMION (698), Agnes SZATMARI (758), Gabriela DUCA (1060), Ana Bianca MIHAILĂ (1157), Oana GAVRILĂ WC, Mădălina GRIGORIU WC, Ioana MINCĂ WC.

Q: Andreea Amalia ROŞCA, Teodora STÎNGĂ, Ariana SAKI, Gabriela Aura ZÂRNOVEANU, Ioana GHEORGHIŢĂ, Emel ABIBULA, Mihaela GHIOCA, Patricia EFTENOIU, Francesca  Dorothea CIUTESCU, Ioana ŢOANCHINĂ, Izabela Gabriela NOVAC, Raluca CIUFRILĂ, Andrada Ioana SURDEANU, Alexandra FILIP, Evelyne Christelle Atticia TIRON, Elisa Teodora SĂRARU, Andra Maria NIŢESCU, Vanessa Olimpia RĂUŢĂ, Tatiana EFETNOIU, Teodora Elena RADU, Nicoleta Cristina BĂJESCU, Virginia Elena TICA, Anamaria VLĂDESCU, Ioana Alexandra NEGOIŢESCU, Andreea CULA, Iulia SĂVESCU, Tania Andrada MARE, Roberta Maria NAICU, Luminiţa TUTUNARU, Iulia Bianca ILINCA, Raluca OAIDĂ, Roberta Maria CERBU, Tania Andrada MARE, Andreea PETEU, Raluca Maria FLOCA OPREA,  Clara Patricia RIZEA, Rodica Cristina CHIRIGIU, Ioana BOGDAN, Miriam Bianca BULGARU, Paula Mihaela ONIŢĂ.

R32: Agnes SZATMARI – Bojana MARINKOVIC (SRB, 837) 7-6(0), 6-1 _ Oana GAVRILĂMădălina GRIGORIU 6-3, 6-3 7-6(6) _ Ioana MINCĂ – Camille CHELI (FRA, 934=) 7-5, 6-2

Q3: Andreea ROŞCA Teodora STÎNGĂ 6-2, 6-3 _ Sara CAKAREVIC (FRA)Raluca CIUFRILĂ 6-2, 6-4 _ Nikola HORAKOVA (CZE, 1182=) [3] Mihaela GHIOCA 6-4, 7-6(4) _ Teodora RADOSAVLJEVIC (SRB, 1218=) [5]Ioana GHEORGHITĂ 6-2, 7-6(5) _ Karolina CECHOVA (CZE)Andreea CULA 6-2, 6-1 _ Marta GARCIA GAUSI (ESP) Ariana SAKI 6-2, 6-1

Q2: Raluca CIUFRILĂ Andrea GARCIA FERNANDEZ (ESP) 6-1, 5-7, 6-1 _ Mihaela GHIOCA – Michela VERPELLI (ITA) 6-2, 6-1 _ Teodora STÎNGĂ – Valeria MISHINA (BLR) 6-2, 6-1 _ Andreea ROŞCA Anjana SURESH (CAN) 6-4, 6-0 _ Ioana GHEORGHITĂ Clara RIZEA 6-3, 6-3 _ Andreea CULA Nicoleta BĂJESCU 6-3, 3-6, 6-1 _ Ariana SAKI – Alexandra LAZAROVA (SVK) 7-5, 6-3 _ Sara ORELLANA (SUI) – Andra NIŢESCU 6-3, 7-5 _ Sara CAKAREVIC (FRA)Andreea PETEU 6-0, 6-0 _ Nikola HORAKOVA (CZE, 1182=) [3]Emel ABIBULA 6-0, 6-2 _ Teodora RADOSAVLJEVIC (SRB, 1218=) [5]Francesca CIUTESCU 6-3, 6-2 _ Karolina CECHOVA (CZE)Luminiţa TUTUNARU 6-3, 6-3 _ Luca NAGYMIHALY (HUN) – Evelyne TIRON 7-6(6), 6-4 _ Giulia PAIRONE (ITA)Teodora RADU 6-1, 6-1 _ Marta GARCIA GAUSI (ESP) Miriam BULGARU

Q1: Andra NIŢESCU – Gabriela ZÂRNOVEANU 6-0, 6-0 _ Raluca CIUFRILĂ Tania MARE 1-6, 7-6(3), 6-1 _ Andreea PETEU – Raluca OAIDĂ 6-1, 6-1 _ Emel ABIBULA Nikola DOLAKOVA (SVK) 6-3, 6-0 _ Mihaela GHIOCA – Oana DĂNESCU (GER) 6-1, 6-4 _ Teodora STÎNGĂ – Karolina BENACKOVA (CZE, 1218) [4] 6-1, 7-6(1) _ Andreea ROŞCA Ioana NEGOIŢESCU 6-0, 6-1 _ Francesca CIUTESCU Raluca FLOCA OPREA 2-6, 6-3, 6-4 _ Clara RIZEA Claudia CHAVARRIA PEREZ (ESP) 6-0, 6-1_ Ioana GHEORGHITĂ Rodica CHIRIGIU 6-3, 6-3 _ Luminiţa TUTUNARU Andrada SURDEANU 6-0, 6-2 _ Andreea CULA Alexandra FILIP 1-6, 6-4, 6-4 _ Nicoleta BĂJESCU – Virginia TICA 3-6, 6-3, 6-2 _ Evelyne TIRON Stephanie DOBOARA (BEL) 6-1, 6-3 _ Teodora RADU Ioana BOGDAN 6-1, 6-1_ Ariana SAKIIulia SĂVESCU 6-2, 6-2 _ Miriam BULGARU Paula Mihaela ONIŢĂ 6-0, 6-2 _ Sara ORELLANA (SUI) – Ioana ŢOANCHINĂ 6-3, 6-4 _ Sara CAKAREVIC (FRA)Patricia EFTENOIU 6-0, 6-1 _ Nikola HORAKOVA (CZE, 1182=) [3]Iulia ILINCA 6-2, 6-2 _ Michela VERPELLI (ITA) Tatiana EFTENOIU 6-3, 6-1 _ Teodora RADOSAVLJEVIC (SRB, 1218=) [5]Roberta NAICU 6-2, 6-4 _ Karolina CECHOVA (CZE)Vanessa RAUŢĂ 6-1, 7-6(5) _ Luca NAGYMIHALY (HUN) – Izabela NOVAC 6-0, 6-3 _ Giulia PAIRONE (ITA)Roberta Maria CERBU 6-0, 6-1 _ Alexandra LAZAROVA (SVK) – Anamaria VLĂDESCU 6-2, 6-3

DUBLU:

R16: Daniela CIOBANU (MDA) / Oana Georgeta SIMION (ROU) [1]Camille CHELI (FRA) / Caroline ROMEO (FRA) 6-2, 7-5

Ana Bianca MIHAILĂ (ROU) / Giulia PAIRONE (ITA) – Karolina CECHOVA (CZE) / Nikola HORAKOVA (CZE) 7-5, 6-4

Oana GAVRILĂ (ROU) / Andreea Amalia ROŞCA (ROU) – Sara CAKAREVIC (FRA) / Bojana MARINKOVIC (SRB) 6-4, 6-0

Agata BORGMAN (POL) / Paulina CZARNIK (POL) – Daniela FARFAN (ARG) / Andrada Ioana SURDEANU (ROU) 4-6, 6-4, [14-12]

ATP CHALLENGER TOUR

Biella (Italia, 42, 5 k)DUBLU: Costin PAVĂL (ROU, 141) / James CERRETANI (USA, 135) [2], Alexandru-Daniel CARPEN (ROU, 347) / Dino MARCAN (CRO, 124)

R16: Costin PAVĂL (ROU) / James CERRETANI (USA) – Viktor GALOVIC (CRO) / Filippo LEONARDI (ITA) 6-1, 6-4

FUTURES

Wels (Austria, 10 k) – Q: Tudor Andrei TURDEAN

Q1: Lukas DILLENZ (CZE) – Tudor Andrei TURDEAN 6-1, 6-2

Sharm El Sheikh (Egipt, 10 k) – MD: Tudor Cristian ŞULEA (1382)

Tunisia (10 k)Q: Rareş Florin MERCEAN, Dan Alexandru TOMESCU

Q2: Rareş MERCEAN – Marouan FERCHICHI (TUN) 6-1, 1-6, 6-4 _ Hicham KHADDARI (MAR) Dan TOMESCU 2-6, 6-3, 6-0

Q1: Rareş MERCEAN – Omar FAYACHE (TUN) 6-0, 6-1 _ Dan TOMESCU – Mohamed Aziz JERTILA (TUN) 6-0, 6-0


20 iulie – 26 iulie 2015

Sacramento, California (SUA, 50 k) – Q: Andreea GHIŢESCU (716)

Q1: Michaela GORDON (USA, 655) – Andreea GHIŢESCU 6-0, 6-1

Tampere (Finlanda, 10 k) – MD: Cristina ENE (428) [2]

SF: Lilla BARZO (HUN, 528) [3] – Cristina ENE [2] 6-2, 6-0

QF: Cristina ENE [2] – Helene SCHOLSEN (BEL, 678) [8] 4-6, 6-4, 6-2

R16: Cristina ENE [2] – Daria LODIKOVA (RUS) 6-1, 6-1

R32: Cristina ENE [2] – Polina GOLUBOVSKAYA (RUS) 6-1, 6-2

DUBLU:

F: Nora NIEDMERS (GER) / Helene SCHOLSEN (BEL) [4] – Cristina ENE (ROU) / Dea HERDZELAS (BIH) [3] 6-4, 7-6(5)

QF: Cristina ENE (ROU) / Dea HERDZELAS (BIH) [3] – Lila HUMALOJA (FIN) / Nanette NYLUND (FIN) 6-4, 6-3

R16: Cristina ENE (ROU) / Dea HERDZELAS (BIH) [3] – Karen BARBAT (DEN) / Jacqueline CABAJ AWAD (SWE) 6-3, 4-6, [10-4]

Târgu Jiu (10 k) – MD: Nicoleta-Catalina DASCĂLU (447) [2], Gabriela TALABĂ (532) [4], Ioana Loredana ROŞCA (553) [5], Simona IONESCU (531) [6], Oana Georgeta SIMION (700) [8], Irina FETECĂU (625), Gabriela DUCA (1063), Ana Bianca MIHAILĂ (1154), Camelia-Elena HRISTEA (1154), Iulia Maria IVAŞCU WC, Patricia EFETENOIU WC, Tatiana EFTENOIU WC, Selma Ştefania CADAR WC.

Q: Cristina MOROI (1218), Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ, Andreea Amalia ROŞCA, Teodora STÎNGĂ, Ariana SAKI, Gabriela Aura ZÂRNOVEANU, Ioana GHEORGHIŢĂ, Emel ABIBULA, Mihaela GHIOCA, Francesca Dorothea CIUTESCU, Mădălina GRIGORIU, Ioana ŢOANCHINĂ, Izabela Gabriela NOVAC, Bianca Elena MIHĂILESCU, Raluca CIUFRILĂ, Andreia BEBERECHI, Andrada Ioana SURDEANU, Alexandra FILIP, Andra Maria NIŢESCU, Teodora Elena RADU, Nicoleta Cristina BĂJESCU, Blanca Elena BUTNARU, Anamaria VLĂDESCU, Andreea CULA, Bianca BUIE, Maria TOMA, Iulia SĂVESCU, Tania Andrada MARE, Roberta Maria NAICU, Karola Patricia BEJENARU, Luminiţa TUTUNARU, Iulia Bianca ILINCA, Livia CÎRNU, Raluca OAIDĂ, Roberta Maria CERBU, Tania Andrada MARE, Beatrice Andreea PĂDURARU, Virginia Eliana TICA, Livia CÎRNU, Andreea PETEU, Andreea COJOCARU.

F: Ioana ROŞCA [5] – Nicoleta DASCĂLU [2] 6-2, 4-6, 6-3

SF: Nicoleta DASCĂLU [2] – Marine PARTAUD (FRA, 911) 7-6(5), 2-6, 6-2 _ Ioana ROŞCA [5] – Julieta Lara ESTABLE (ARG, 571) [7] 6-4, 2-6, 7-6(1)

QF: Nicoleta DASCĂLU [2] – Ana Victoria GOBBI MONLLAU (ARG) 6-0, 6-4 _ Ioana ROŞCA [5] – Irina FETECĂU 6-3, 6-3 _ Julieta Lara ESTABLE (ARG, 571) [7] Ana MIHAILĂ 6-4, 6-1 _ Marine PARTAUD (FRA, 911) Simona IONESCU [6] 5-7, 6-3, 4-1 Ret.

R16: Nicoleta DASCĂLU [2] – Sara CAKAREVIC (FRA) 6-4, 6-4 _ Ioana ROŞCA [5] – Selma CADAR 6-2, 7-5 _ Simona IONESCU [6] – Daniela CIOBANU (MDA) 7-5, 7-5 _ Irina FETECĂU – Viktoriya TOMOVA (BUL, 419) [1] 3-6, 6-2, 6-3 _ Ana MIHAILĂ – Alexandra PERPER (MDA, 934=) 6-4, 6-4 _ Marine PARTAUD (FRA, 911) Gabriela TALABĂ [4] 7-6(8), 5-7, 6-1 _ Ana Victoria GOBBI MONLLAU (ARG) – Oana SIMION [8] 6-1, 6-4

R32: Nicoleta DASCĂLU [2] – Camille CHELI (FRA, 934=) 6-3, 6-2 _ Gabriela TALABĂ (532) [4] – Ailen CRESPO AZCONZABAL (ARG, 932) 6-2, 6-1 _ Ioana ROŞCA [5] – Patricia EFETENOIU 6-0, 6-2 _ Simona IONESCU [6] – Tatiana EFTENOIU 6-2, 6-1 _ Oana SIMION [8] – Andrada SURDEANU 6-1, 6-0 _ Camelia HRISTEAIulia Maria IVAŞCU 7-6(1), 6-0 _ Irina FETECĂU – Andrea GARCIA FERNANDEZ (ESP) 3-6, 6-0, 6-1 _ Selma CADAR – Oana DĂNESCU (GER) 6-0, 6-3 _ Ana MIHAILĂ – Giulia PAIRONE (ITA) 7-5, 7-6(1) _ Camelia  HRISTEAIulia IVAŞCU 7-6(1), 6-0 _ Julieta Lara ESTABLE (ARG, 571) [7] Gabriela DUCA 6-2, 6-4

Q3: Andrada SURDEANU – Mariana GALBEN (MDA) 6-2, 7-5 _ Paulina CZARNIK (POL, 1154) [1] – Luminiţa TUTUNARU 2-6, 6-4, 6-2 _ Sara CAKAREVIC (FRA) – Cristina MOROI [2] 6-4, 6-2 _ Andrea GARCIA FERNANDEZ (ESP) Raluca CIUFRILĂ 6-2, 6-2 _ Oana DĂNESCU (GER) – Teodora STÎNGĂ 6-2, 6-3 _

Q2: Cristina MOROI [2] – Vania IVANOVA (BUL) 6-4, 6-3 _ Luminiţa TUTUNARUAlexandra FILIP 6-1, 6-1 _ Andrada SURDEANUFrancesca CIUTESCU 2-6, 6-2, 6-1 _ Raluca CIUFRILĂTania MARE 6-2, 6-0 _ Teodora STÎNGĂIulia SĂVESCU 7-5, 6-2 _ Nikola HORAKOVA (CZE) [3] Gabriela ZÂRNOVEANU 6-2, 6-3 _ Sara CAKAREVIC (FRA) Mădălina GRIGORIU 6-2, 6-2 _ Marta GARCIA GAUSI (ESP) – Karola BEJENARU 6-3, 6-3 _ Andrea GARCIA FERNANDEZ (ESP) – Roberta NAICU 6-4, 6-3 _ Karolina CECHOVA (CZE) – Emel ABIBULA 2-6, 6-4, 6-0 _ Anjana SURESH (CAN) – Andreia BEBERECHI 6-4, 6-4 _ Oana DĂNESCU (GER) – Andreea CULA 6-0 Ret. _ Giulia PAIRONE (ITA) – Gabriela TĂTĂRUŞ 6-1, 7-6(8)

Q1: Cristina MOROI [2] BYE _ Luminiţa TUTUNARUIulia ILINCA 6-0, 6-1 _ Alexandra FILIP – Giulia MAIORANA (ITA) 6-3, 6-1 _ Mădălina GRIGORIURaluca OAIDĂ 6-0, 6-0 _ Gabriela ZÂRNOVEANUBianca BUIE 6-2, 6-0_ Karola BEJENARUIoana ŢOANCHINĂ 6-3, 6-2 _ Francesca CIUTESCURoberta CERBU 6-4, 7-5 _ Andrada SURDEANUAndreea ROŞCA 7-5, 6-0 _ Roberta NAICU – Lidija SAMARDZIC (SRB) 6-1, 6-3 _ Tania MAREBeatrice Andreea PĂDURARU 6-0, 6-0 _ Raluca CIUFRILĂVirginia TICA 6-1, 6-0 _ Emel ABIBULAMaria TOMA 6-2, 6-1 _ Andreia BEBERECHI Nicoleta BĂJESCU 6-2, 6-3 _ Andreea CULATeodora Elena RADU 6-1, 6-3 _ Iulia SĂVESCUAriana SAKI 6-1, 7-6(1) _ Teodora STÎNGĂMihaela GHIOCA 6-3, 6-2 _ Gabriela TĂTĂRUŞBianca MIHĂILESCU 6-1, 6-0 _ Vania IVANOVA (BUL) – Livia Cîrnu 4-6, 6-3, 6-3 _ Mariana GALBEN (MDA) Andreea PETEU 6-2, 6-0 _ Andrea GARCIA FERNANDEZ (ESP) – Andreea COJOCARU 5-0 Ret. _ Karolina CECHOVA (CZE) Anamaria VLĂDESCU 6-0, 6-1 _ Luca NAGYMIHALY (HUN) Andra Maria NIŢESCU 6-2, 6-1 _ Marina COZAC (USA) – Blanca Elena BUTNARU 6-1, 6-3 _ Giulia PAIRONE (ITA) – Ioana GHEORGHIŢĂ 6-4, 6-2.

DUBLU:

F: RALUCA CIUFRILĂ (ROU) / IOANA LOREDANA ROŞCA (ROU) [2] – Julieta Lara ESTABLE (ARG) / Daniela FARFAN (ARG) 4-6, 7-6(4), [10-6]

SF: Raluca CIUFRILĂ (ROU) / Ioana Loredana ROŞCA (ROU) [2]Nicoleta-Cătălina DASCĂLU (ROU) / Viktoriya TOMOVA (BUL) [4] 6-2, 6-3

QF: Raluca CIUFRILĂ (ROU) / Ioana Loredana ROŞCA (ROU) [2]Camille CHELI (FRA) / Caroline ROMEO (FRA) 6-3, 6-3

Nicoleta-Cătălina DASCĂLU (ROU) / Viktoriya TOMOVA (BUL) [4] – Luca NAGYMIHALY (HUN) / Giulia PAIRONE (ITA) 6-4, 6-2

Julieta Lara ESTABLE (ARG) / Daniela FARFAN (ARG)Oana Georgeta SIMION (ROU) / Gabriela TALABĂ (ROU) [1]

R16: Raluca CIUFRILĂ (ROU) / Ioana Loredana ROŞCA (ROU) [2]Oana DĂNESCU (GER) / Mădălina GRIGORIU (ROU) 6-2, 6-4

Nicoleta-Cătălina DASCĂLU (ROU) / Viktoriya TOMOVA (BUL) [4]Selma Stefania CADAR (ROU) / Gabriela DUCA (ROU) 6-2, 6-3

Oana Georgeta SIMION (ROU) / Gabriela TALABĂ (ROU) [1] – Daniela CIOBANU (MDA) / Camelia-Elena HRISTEA (ROU) 6-4, 6-0

Luca NAGYMIHALY (HUN) / Giulia PAIRONE (ITA)Sara ORELLANA (SUI) / Luminiţa TUTUNARU (ROU) 6-1, 6-1

Camille CHELI (FRA) / Caroline ROMEO (FRA) Iulia Maria IVAŞCU (ROU) / Gabriela Nicole TĂTĂRUŞ (ROU) 6-4, 6-2

Karolina CECHOVA (CZE) / Nikola HORAKOVA (CZE) – Simona IONESCU (ROU) / Ana Bianca MIHAILA (ROU) 6-3. 3-6. [10-4]

ATP CHALLENGER TOUR

Recanati (Italia, 42,5 k + H) – DUBLU: Alexandru Daniel CARPEN (ROU, 337) / Ilija VUCIC (SRB, 259)

R16: Alexander KUDRYAVTSEV / Dzmitry ZHYRMONT – Alexandru Daniel CARPEN (ROU) / Ilija VUCIC (SRB) 6-2, 6-4

Scheveningen (Olanda, 42,5 + H) – MD: Adrian UNGUR (208), Victor HĂNESCU (212)

QF: Robin HAASE (NED, 74) – Adrian UNGUR 2-6, 6-3, 6-2

R16: Adrian UNGUR – Inigo CERVANTES (ESP, 117) [5] 2-6, 6-2, 6-1

R32: Adrian UNGUR – Thomas SCHOOREL (NED, 1105) [WC] 7-6(6), 6-3 _ Jozef KOVALIK (SVK, 186) – Victor HĂNESCU 6-3, 6-7(2), 6-2

Tampere (Finlanda, 42,5 k + H)DUBLU: Patrick GRIGORIU (ROU, 194) / Henri LAAKSONEN (SUI, 1040)

QF: Julio PERALTA (CHI) / Matt SEEBERGER (SUA) – Patrick GRIGORIU (ROU) / Henri LAAKSONEN (SUI) 6-2, 6-7(7), [10-7]

R16: Patrick GRIGORIU (ROU) / Henri LAAKSONEN (SUI) – Patrick KAUKOVALTA (FIN) / David SARSIKOV (RUS) 6-3, 6-1

FUTURES

Piteşti (10 k) – MD: Dragoş DIMA (439) [2], Vasile ANTONESCU (519) [3], Teodor Dacian CRĂCIUN (813), Vlad Victor CORNEA (800), Luca George TATOMIR (789), Patrick CIORCILĂ (1355), Mircea-Alexandru JECAN (962), Andrei COCIAŞU (1164), Cristian Florentin VOINEA (1212), Bogdan Ionuţ APOSTOL (1290=), Dragoş Constantin IGNAT (1338=), Călin MANDA (1721=) WC,  George BOTEZAN WC, Toni STANCA WC, Valentin VANŢĂ WC.

Q: Tudor Cristian ŞULEA (1387=), Vladimir FILIP (1313=), Darius Florin BRAGUSI (1240=), Cosmin ONTICĂ (1661=), Răzvan BOBLEAGĂ (1876=), Sergiu Ioan BUCUR (1592=), Andrei CRAPCENCO, Vlad PROTOPOPESCU, William Emanuel BIRĂU, Mihăiţă Daniel DAMIAN, Vlad ANGHEL, Radu Andrei STELIAN, Radu Sebastian POPA, Bogdan PAVEL, Angel Ştefan RAŞCU, Gabriel Vlăduţ NICULESCU, Valentin POPESCU, Claudiu MIRCEA, Vlad Cristian MOCANU, Alexandru Mihai MARU, Dan DUMITRAŞCU, Tudor GHENEA, Cristian PROTOPOPESCU, George Bogdan NEGRU, Radu Bogdan Gabriel IVAN, Vlad Corneliu POP, Horia Ioan GIUVELCĂ, Alin Gerogian TĂNASE, Alexandru Ionel STROE, Matei Adrian AVRAM, Tudor DIACONU, Petru Cristian MOSOR, Alexandru Vasile MANOLE, Radu OGARCĂ, Victor- Mugurel ANAGNASTOPOL, Daniel Marian VASILE, George Bogdan NEGRU, Gabriel Bogdan CIUNTEA, Matei Adrian AVRAM, Claudiu MIRCEA, Vlad ANGHEL, Mark HADRICH, Radu Dimitrie HRISTACHE ZGONDEA.

F: Filip HORANSKY (SVK, 323) [1] – Dragoş DIMA [2]

SF: Dragoş DIMA [2] – Mircea JECAN 6-1, 6-2

QF: Dragoş DIMA [2] – Mariano KESTELBOIM (ARG, 701) [7] 6-4, 3-6, 6-2 _ Mircea JECANVasile ANTONESCU [3] 6-3, 6-3 _ Libor SALABA (CZE, 703) [6] – Călin MANDA 6-1, 6-0

R16: Dragoş DIMA [2] – Bogdan APOSTOL 6-3, 1-6, 7-5 _ Vasile ANTONESCU [3] – Sergiu BUCUR [4] 7-5, 6-3 _ Călin MANDATeodor-Dacian CRĂCIUN 6-4, 7-6 (1) _ Mircea JECANWilliam BIRĂU 6-2, 6-2 _ Filip HORANSKY (SVK, 323) [1] – Alexandru MANOLE 6-2, 6-1 _ Vadim ALEKSEENKO (UKR, 691) [5] Luca TATOMIR 7-5(5), 6-4

R32: Dragoş DIMA [2] – Radu STELIAN 6-3, 6-4 _ Vasile ANTONESCU [3] – Vlad Victor CORNEA 7-5, 6-2 _ Alexandru MANOLECristian VOINEA 7-5, 7-6(6) _ Luca TATOMIR – Taha TIFNOUTI (MAR, 1710=) 6-4, 6-1 _ Teodor-Dacian CRĂCIUN – Juan Ignacio AMEAL (ARG, 553) [4] 6-3, 7-6(5) _ Călin MANDA – Gleb ALEKSEENKO (UKR, 864) 6-3, 6-3  _ Mircea JECAN – Matteo MARFIA (ITA) [8] 6-4, 6-4 _ William BIRĂURadu OGARCĂ 6-2, 6-2 _ Sergiu BUCUR [4] – Tudor ŞULEA [1] 6-3, 6-3 _ Răzvan BOBLEAGĂ [8] – Valentin VANŢĂ 6-1, 6-3 _ Bogdan APOSTOLDragoş IGNAT 6-1, 6-1 _ Leandro PORTMANN (ARG, 863) – Andrei COCIAŞU 7-5, 6-4 _ Libor SALABA (CZE, 703) [6] – George BOTEZAN 3-6, 6-3, 6-1 _ Mariano KESTELBOIM (ARG, 701) [7]Toni STANCA 6-2, 6-1

Q3: Tudor ŞULEA [1] – Alexandru DANES (FRA) 6-1, 7-5 _ Sergiu BUCUR [4] – Angel RAŞCU 6-2, 4-6, 6-0 _ Alexandru MANOLEAlexandru MARU 7-6(1), 6-3 _ Radu OGARCĂ – Philip ORNO (DEN, 1366) [3] Walkover _ Radu STELIAN – Luciano BETELLA (ARG, 1655=) [5] 6-2, 7-6(3) _ William BIRĂUCosmin ONTICĂ [6] 6-2, 6-3 _ Răzvan BOBLEAGĂ [8] – Oriol GARROBE GUILERA (ESP, 1720=) [9] 6-0, Ret. _ Taha TIFNOUTI (MAR, 1710=) [7] Bogdan PAVEL 7-6(6), 2-6, 6-4

Q2: Tudor ŞULEA [1] – Alexandru STROE 6-2, 3-0 Ret. _ Sergiu BUCUR [4] – Lorenzo FUCILE (ITA) 6-4, 4-6, 6-4 _ Cosmin ONTICĂ [6] – Vlad PROTOPOPESCU 6-4, 6-1 _ Răzvan BOBLEAGĂ [8] – Mihăiţă DAMIAN 6-4, 6-2 _ Alexandru MANOLEVladimir FILIP [2] 6-1, 3-6, 6-4 _ Alexandru MARURadu POPA 6-4, 4-6, 6-2 _ Radu OGARCĂ – Vlad MOCANU 2-6, 6-4, 6-1 _ Angel RAŞCU – Ethan TULLIANI (AUS) 6-3, 6-4 _ Radu STELIANVictor ANAGNASTOPOL 2-6, 6-3, 6-4 _ William BIRĂU – Michael ELORTEGUI (USA) 6-4, 6-4 _ Bogdan PAVEL Matei AVRAM 6-3, 6-3 _ Alexandru DANES (FRA) – Tudor DIACONU 6-1, 6-3 _ Taha TIFNOUTI (MAR, 1710=) [7] George NEGRU 6-2, 6-1 _ Oriol GARROBE GUILERA (ESP, 1892=) [9] Andrei CRAPCENCO 6-4, 7-5

Q1: Tudor ŞULEA [1], Vladimir FILIP [2], Sergiu BUCUR [4], Cosmin ONTICĂ [6] BYE

Răzvan BOBLEAGĂ [8] – Horia GIUVELCĂ 6-1, 6-0 _ Alexandru STROERadu IVAN 4-6, 6-1, 6-4 _ Tudor DIACONUVlad POP 6-2, 2-6, 7-6 (4) _ Alexandru MANOLEDan DUMITRAŞCU 6-2, 3-0 Ret. _ Vlad MOCANUTudor GHENEA 6-1, 6-1 _ Angel RAŞCUAlin TĂNASE 6-2, 6-3 _ Victor ANAGNASTOPOLDaniel VASILE 6-0, 6-1 _ Vlad PROTOPOPESCU – Philippe COURTEAU (CAN) 6-3, 6-2 _ William BIRĂU – Edoardo SARDELLA (ITA) 2-6, 6-3, 6-1 _ George NEGRU – Gabriel CIUNTEA 6-4, 7-6(12) _ Matei AVRAM – Mihai Alexandru HOROBEANU (BEL) 6-1, 6-4 _  Bogdan PAVEL Chris ANGUELOV (BUL, 2018=) [10] 6-3, 6-3 _ Mihăiţă DAMIANCristian PROTOPOPESCU 6-0, 6-0 _ Andrei CRAPCENCOClaudiu MIRCEA 6-1, 6-4 _ Alexandru DANES (FRA) – Valentin POPESCU 6-1, 6-4 _ Thomas-Cristian HODEL (GER) – Vlad ANGHEL 6-4, 6-2 _ Ethan TULLIANI (AUS) Gabriel NICULESCU 6-0, 7-5 _ Alexandru MARU – Sasha SUPRUNIUK (ARG) 6-3, 2-6, 6-4 _ Radu POPA – Mark HADRICH 6-0, 6-1 _ Radu OGARCĂRadu ZGONDEA 6-1, 6-4 _ Radu STELIAN – Daniel QUEROL CHERIGNY (ESP) 2-6, 6-3, 6-4

DUBLU:

F: VICTOR ANAGNASTOPOL (ROU) / VLAD VICTOR CORNEA (ROU) [4] Matei Adrian AVRAM (ROU) / William Emanuel BIRĂU (ROU) 7-5, 6-2

SF: Victor ANAGNASTOPOL (ROU) / Vlad Victor CORNEA (ROU) [4] – Jan KUNCIK (CZE) / Libor SALABA (CZE) [1] 7-5, 6-3

Matei Adrian AVRAM (ROU) / William Emanuel BIRĂU (ROU) – Alexandru Mihai MARU (ROU) / Bogdan PAVEL (ROU) 2-6, 6-1, [10-6]

QF: Victor ANAGNASTOPOL (ROU) / Vlad Victor CORNEA (ROU) [4] Călin MANDA (ROU) / Cristian Florentin VOINEA (ROU) 7-6 (5), 6-2

Matei Adrian AVRAM (ROU) / William Emanuel BIRĂU (ROU) – Mircea-Alexandru JECAN (ROU) / Tudor Cristian ŞULEA (ROU) [3] 6-0, 1-6, [12-10]

Alexandru Mihai MARU (ROU) / Bogdan PAVEL (ROU) – Mariano KESTELBOIM (ARG) / Leandro PORTMANN (ARG) [2] Walkover

R16: Victor ANAGNASTOPOL (ROU) / Vlad Victor CORNEA (ROU) [4] – Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Vadim ALEKSEENKO (UKR) 6-4, 6-3

Călin MANDA (ROU) / Cristian Florentin VOINEA (ROU) – Bogdan Ionuţ APOSTOL (ROU) / Dragos DIMA (ROU) 6-4, 6-3

Matei Adrian AVRAM (ROU) / William Emanuel BIRĂU (ROU) – Sergiu Ioan BUCUR (ROU) / Claudiu MIRCEA (ROU) 6-2, 6-3

Mircea-Alexandru JECAN (ROU) / Tudor Cristian ŞULEA (ROU) [3] – Gabriel-Bogdan CIUNTEA (ROU) / Dragoş Constantin IGNAT (ROU) 6-7(5), 6-1, [10-2]

Alexandru Mihai MARU (ROU) / Bogdan PAVEL (ROU) – Tudor DIACONU (ROU) / Alexandru Vasile MANOLE (ROU) 6-1, 6-2

Mariano KESTELBOIM (ARG) / Leandro PORTMANN (ARG) [2] Radu Andrei STELIAN (ROU) / Luca George TATOMIR 6-2, 7-6(3)

Jan KUNCIK (CZE) / Libor SALABA (CZE) [1]Răzvan BOBLEAGĂ (ROU) / Mihaiţă Daniel DAMIAN (ROU) 6-1, 6-1

Leave a Reply

Top
Acest site foloseste cookie-uri. Prin continuarea navigarii sunteti de acord cu modul de utilizare a acestor informatii si cu politica de utilizare a cookie-urilor. More Info | Close