Kids Clinic, o acţiune care se defăşoară aproape la fiecare turneu profesionist, prilejuieşte întâlnirea micilor jucători cu vedetele "sportului alb". Aşa s-a întâmplat şi la Tokyo, acolo unde trei dintre starurile aflate pe tabloul principal al turneului Premiere, Caroline Wozniacki, Anastasia Pavliucenkova şi Agnieszka Radwanska, au jucat tenis cu copiii
