Sezonul de zgură din circuitul WTA continuă cu turneele de la Lugano și Bogota. La ambele turnee avem reprezentare românească. E vorba de jucătoare care nu fac parte din echipa de Fed Cup, pentru că toate componentele formației noastre au o săptămână de pauză sau de antrenamente pentru începerea pregătirilor
