
Turneul disputat săptămâna trecută la Santiago de Chile rămâne în istorie şi ca unul dintre puţinele în care un jucător a refuzat să dea mâna cu învinsul său. Un gest urât şi – din fericire – rar, care l-a avut în prim plan pe spaniolul Tommy Robredo, cel care avea să câştige turneul. În semifinalele competiţiei, prima pe zgură a sezonului ATP, ibericul a refuzat să dea mâna cu italianul Fabio Fognini, pe care tocmai îl învinsese cu 4-6, 6-2, 6-3. Motivele acestui gest nesportiv nu sunt foarte clare, dar cert e că el va rămâne o pată neagră în cartea de vizită a lui Robredo.
One thought on “VIDEO: Un gest urât şi rar: Tommy Robredo a refuzat să dea mâna cu învinsul său, Fabio Fognini”