ACASA > Fotogalerii > FOTOGALERIE HOPE MATCH FOR JAPAN: Novak Djokovic, Andy Murray, David Ferrer şi multe alte staruri ale tenisului au jucat fotbal pentru japonezi

Novak Djokovic

Meciul demonstrativ de fotbal disputat miercuri, la Miami, ântre o echipă a stelelor ATP şi formaţia americană Fort Lauderdale Strikers a fost un succes. Pe teren s-au aflat nume mari ale tenisului masculin. Novak Djokovic, Andy Murray, David Ferrer, Fernando Verdasco, Feliciano Lopez, Marcos Baghdatis, Jo Wilfried Tsonga, Victor Troiki au fost doar câţiva dintre cei care au alergat mingea de soccer pe terenul de fotbal american al unei şcoli din zonă. Deşi a fost prezent la meci, Rafael Nadal nu a jucat, el apărând doar în poza de start.

S-au jucat două reprize a câte 20 de minute, iar victoria a revenit cu 4-2 celor de la Fort Lauderdale Strikers. Golurile tenismenilor au fost marcate de Marcos Baghdatis şi Andy Murray. Iată în continuare câteva dintre cele mai frumoase fotografii din timpul meciului, publicate pe daylife.com.