ACASA > Romani > Feminin > Monica Niculescu > Monica Niculescu s-a calificat în optimi la Beijing!

Monica Niculescu s-a calificat în optimi la Beijing!

Monica Niculescu la Beijing

Monica Niculescu continuă prestaţiile de senzaţie de la Beijing, acolo unde a ajuns în optimile de finală!

Niculescu a învins-o în această dimineaţă, cu scorul de 6-2, 6-1 pe sud-africanca Chanelle Scheepers, o jucătoare periculoasă măcar prin prisma faptului că în urmă cu două săptămâni a câştigat titlul la Guangzhou. Partida a durat o oră şi 18 minute şi a fost, evident, la discreţia jucătoarei noastre.

FOTOGALERIE: MONICA NICULESCU ÎN TIMPUL MECIURILOR DE LA BEIJING

Următoarea adversară a Monicăi Niculescu (57 WTA) – care a ajuns pe tabloul principal pornind din calificări şi după ce a trecut în primul tur de campioana de la Roland Garros, Li Na – va fi franţuzoaica Virginie Razzano (110 WTA), în faţa căreia a pierdut singura întâlnire directă, disputată anul trecut, la Auckland, în primul tur.

Învingătoarea acestui meci va juca în sferturile de finală împotriva câştigătoarei partidei Maria Kirilenko – Tamira Paszek.

One thought on “Monica Niculescu s-a calificat în optimi la Beijing!