ACASA > Grand Slam > Australian Open > POZA ZILEI, 22 ianuarie 2012: Kim Clijsters a salvat 4 mingi de meci cu Li Na şi e în sferturi la Australian Open

Kim Clijsters

Kim Clijsters a câştigat reeditarea finalei de anul trecut de la Australian Open, a învins-o pe Li Na şi s-a calificat în sferturile de finală ale primului turneu de Grand Slam al anului. Belgianca s-a impus cu scorul de 4-6, 7-6 (6), 6-4, salvând patru mingi de meci în tie-break-ul setului secund, când a revenit de la 2-6! Mai mult, Kim a jucat accidentată din finalul primului set!

Următoarea adversară a deţinătoarei trofeului de la Antipozi va fi învingătoarea partidei Jelena Jankovic – Caroline Wozniacki.

Dacă doriţi să fiţi la curent cu toate noutăţile din lumea tenisului, AICI vă puteţi abona la pagina de Facebook a site-ului.

Iar AICI vă puteţi abona la pagina de Twitter a site-ului.