
Rafael Nadal şi Novak Djokovic au sărbătorit în moduri diferite calificarea în finala de la Roland Garros. Nadal a ieşit împreună cu familia şi echipa sa la cină într-un restaurant din Paris, iar Djokovic a rămas în cameră, pentru a urmări meciul Rusia – Cehia de la Euro 2012.
Mi-au plăcut două lucruri. Primul, că mi s-a dovedit încă o dată că amândoi sunt doi băieţi cuminţi, care preferă să se relaxeze cu familia sau în cameră după mari victorii. Iar al doilea că, la cina de la Paris, Nadal a stat împreună cu echipa lui la masă, nu cu familia (o vedeţi pe mama lui la masa din fundal). Asta înseamnă apreciere faţă de echipa fără de care nu ar putea fi ceea ce este, asta înseamnă atitudinea unui campion adevărat.
Mai jos îl vedeţi pe Novak Djokovic în cameră, relaxat.

