SUNTETI AICI
ACASA > Romani > Feminin > Andreea Mitu > EXCLUSIV: Irina Begu şi Simona Halep, înlocuite de Raluca Olaru şi Cristina Dinu în echipa de Fed Cup. Mâine avem primul meci, cu Polonia

EXCLUSIV: Irina Begu şi Simona Halep, înlocuite de Raluca Olaru şi Cristina Dinu în echipa de Fed Cup. Mâine avem primul meci, cu Polonia


Irina Begu

România va debuta mâine în Grupa C de la Fed Cup, zona Euro-Africană, contra celui mai dificil adversar, Polonia surorilor Radwanska. În echipa noastră au apărut două nume noi.

Meciul are loc în reuniunea de după-amiază, cu începere de la 16.00. În continuare, programul nostru este următorul: joi cu Israelul şi vineri cu Turcia.

Conform site-ului oficial al competiţiei, în echipa noastră au avut loc două modificări: Irina Begu şi Simona Halep, accidentate, au fost înlocuite de Raluca Olaru şi Cristina Dinu. Irina Begu este accidentată de la Pattaya, acolo unde a fost nevoită să abandoneze săptămâna trecută în chiar primul tur. Astfel, în meciurile de simplu vom fi reprezentaţi de Sorana Cîrstea şi Andreea Mitu, iar la dublu cel mai probabil va juca perechea Raluca Olaru/ Sorana Cîrstea, cele două cunoscându-se încă de pe vremea junioratului.

Matar.ro

CITEȘTE ȘI:  Fed Cup Canada - România: Meciul se va juca la Montreal și Federația pune la dispoziție 40 de abonamente gratuite

7 thoughts on “EXCLUSIV: Irina Begu şi Simona Halep, înlocuite de Raluca Olaru şi Cristina Dinu în echipa de Fed Cup. Mâine avem primul meci, cu Polonia

  1. Inainte de orice trebuie sa-i dorim Irinei insanatosire grabnica!E mare pacat ca nu putem alinia cea mai tare formatie, fiindca in grupele Fed Cup, o singura partida daca pierzi nu te mai poti gandi la promovare.Primul meci este cel mai greu, fiindca peste Aga si Ulla nu cred ca putem trece.Chiar daca printr-o minune am avea un succes la simplu, la dublu ne mai staruie in minte dezastrul de anul trecut. Cele mai castigate sunt Raluca, ,Andreea si Cristina care vor putea avea un meci -doua la un nivel peste cel cu care s-au obisnuit in ultima vreme.Succes fiecarei fete in parte, sa acumuleze experienta folositoare pentru cariera lor.
    Sorana va fi si ea castigata fiindca un meci cu Aga Radwanska sau Shahar Peer este oricand un test de mare valoare.

Leave a Reply

Top