
Românii continuă să urce în clasamentul mondial de simplu.
Victor Hănescu e cel mai bine clasat compatriot în ierarhia mondială. El a urcat un loc și e acum pe 58 în lume. Este urmat de Adrian Ungur, care a picat 11 locuri și a ajuns pe 112. Marius Copil, în schimb, ocupă cel mai bun loc din carieră, 138, în urcare 3 poziții față de săptămâna trecută. De vineri, el va pleca în SUA, pentru a participa la Indian Wells și Miami.
În Top 300 mai este și Victor Crivoi, care a urcat 5 locuri și ocupă acum poziția 236.
AICI vedeți poziționarea tuturor românilor în clasamentul mondial de simplu.
La dublu, Horia Tecău a căzut un loc și e acum pe poziția a 12-a, dar rămâne, evident, cel mai bine clasat român din ierarhie. Florin Mergea a căzut 3 locuri și ocupă acum poziția a 82-a. Andrei Dăescu e al treilea român din clasamentul de dublu. El e pe locul 131, în coborâre un loc.
AICI vedeți poziționarea tuturor românilor în clasamentul mondial de dublu.

feminin?
FELICITARI HANI ,SI NU UITA CA MULTI ROMINI TE IUBESC,TE RESPECTA SI TE APRECIAZA!!!! MULT SUCCES !