ACASA > Romani > Victor Hănescu s-a calificat în optimi la Dubai, după ce Tomic s-a retras în primul set

Victor Hanescu

Victor Hănescu s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Dubai după doar 5 game-uri.

În meciul de astăzi, australianul Bernard Tomic s-a retras la scorul de 3-2 pentru Victor Hănescu. Românul va juca pentru calificarea în sferturile de finale ale turneului de tenis de la Dubai contra rusului Nikolai Davidenko, cel care a trecut cu scorul de 6-0, 7-5, de sârbul Janko Tipsarevic, cap de serie numărul 6.

OFERTA ZILEI la EMag: Acest aparat foto digital Fujifilm FinePix S4200, 14MP, Black are o reducere de 500 de lei, costand doar 600 de lei.

MeliMeloParis.ro

6 thoughts on “Victor Hănescu s-a calificat în optimi la Dubai, după ce Tomic s-a retras în primul set

1. o victorie e o victorie, indiferent cum e obtinuta
    eu sunt convinsa ca si voi va bucurati cand favoritul vostru – nadal, djokovic, chiar si al meu, roger – castiga un meci din cauza ca abandoneaza adversarul lui
    imi aduc aminte ca in 2004 la us open roger urma sa joace cu andrei in optimi si andrei s-a retras inaintea meciului din cauza ca era accidentat, la care roger a recunoscut foarte franc ca este cel mai usor tur pt el
    asadar, daca se poate si la case mai mari, de ce nu s-ar putea si la victor?