SUNTETI AICI
ACASA > Romani > Feminin > Raluca Olaru > Raluca Olaru a pierdut finala de dublu de la Katowice

Raluca Olaru a pierdut finala de dublu de la Katowice


Raluca Olaru si Valeria Solovieva au fost invinse in finala de la Katowice

Raluca Olaru și rusoaica Valeria Solovieva au fost învinse în finala de dublu a turneului WTA de la Katowice.

Raluca și partenera ei pierdut cu scorul de 6-4, 7-5 meciul cu ibericele Lara Arruabarrena/ Lino Lourdes Dominguez. Aceasta a fost prima finală WTA de dublu disputată de Raluca Olaru de la victoria de acum doi ani, de la Acapulco.

OFERTA ZILEI la EMAG: Acest aparat foto digital Fujifilm are o reducere de aproape 50% si costa 599 de lei

4Interior Shop

8 thoughts on “Raluca Olaru a pierdut finala de dublu de la Katowice

  1. din pacate, nu le-a cobit de bine digi sport
    as vrea sa vad acum cu ce erata vin, adica asa ar fi normal sa vina cu o rectificare, pentru ca nu a fost jurnal de stiri in care sa nu spuna asta, ca au castigat deja finala

    1. nu o sa mai spuna nimic. SI au scapat. Sau, daca dau stirea nu vor spune nimic de greseala de ieri, caci sansele ca oamenii care au vazut ieri stirile sa vada si diseara stirile sunt destul de mici. Ca doar nu sta lumea doar pe Digisport. Si daca baga stirea pe la final sigur nu va sesiza multa lume. Asa, daca ei spun: am gresit, sesizeaza si oamenii care nu au vazut stirile de ieri si nu au nici un interes

  2. da, e si asta un mod de a trata telespectatorii, chiar daca sansele ca cineva sa vada stirile si ieri si azi sunt destul de mici, intr-adevar, uite ca eu le vad pt ca imi place cum sunt organizate, si dau stiri din ft multe sporturi
    dar nu toata lumea se uita la tenis si doar cine este interesat sesizeaza greseala
    nu fac ei multe greseli, dar uneori mai dau cu bata-n balta

  3. Victorii wta dublu “romanca/straina” sunt mai multe:

    2008 Olaru/Savchuk Tashkent
    2011 Olaru/Koryttseva Acapulco

    2009 Niculescu/Kleybanova Budapest

    2010 Gallovits/Mirza Guangzhou
    2011 Gallovits/Medina Garrigues Bogota

    2008 Cirstea/Pavlyuchenkova Fes
    2008 Cirstea/Erakovic Luxembourg
    2010 Cirstea/Medina Garrigues Estoril
    2011 Cirstea/Brianti Dallas

    Se pare ca ramane o singura victorie wta dublu – romance de la 2012 Hobart Begu/Niculescu.

    …………………….

    In finala ratata avem :

    Begu/Cadantu 2012 Fes;
    Cirstea/Niculescu 2008 New Haven
    Begu/Niculescu 2012 Luxembourg
    Olaru/Solovyeva 2013 Katowice

  4. Katowice

    Vinci – ce tanara e italinca ! Doreste in top10, acolo au fost Pennetta, Schiavone si azi Errani.

    Saracuta Kvitova ! Are forma destul de mare – e in evidenta mai ales burtica.
    (Aoleo ! Kvitova – e in mare forma ? A pierdut la rand cu Mladenovic(87)- Paris, cu Robson(53)-AO, cu Pavlyuchenkova(36)- Brisbane, cu Flipkens(28)-Miami, cu Cibulkova(15)-Sydney, cu Kirilenko(15)-Indian Wels. Atat este #8 Kvitova de la 1.1.2013 si azi tot #8. )

    Vinci – Kvitova 7-6; 6-1

    # 12 Roberta Vinci – cea mai buna pozitie in clasament.
    Felicitari !

Leave a Reply

Top