SUNTETI AICI
ACASA > Competitii echipe > Cupa Davis > România va mai juca în Cupa Davis abia în 2014

România va mai juca în Cupa Davis abia în 2014


Hanescu si Copil inaintea meciul de dublu cu Olanda

România a pierdut meciul cu Olanda după primele două zile și am citit foarte multe comentarii sau articole în care lumea se întreba care va fi următoarea adversară a echipei noastre. Pentru noi, acest stres a dispărut, pentru că nu vom mai juca anul ăsta în Cupa Davis.

AICI vedeți ce s-a întâmplat în primele două zile ale confruntării.

Conform regulamentului, cine câștigă meciul din turul 1 al Grupei 1 Euro-Africane, dar apoi pierde în turul doi, sau sferturile de finală, cum sunt denumite în regulamentul competiției, nu mai joacă în septembrie, rămânând de drept în Grupa 1.

Dacă echipa noastră avea Bye în primul tur (cum a avut anul trecut) și pierdea în sferturile de finală, atunci ar fi jucat în septembrie un nou meci, care să decidă dacă va ajunge sau nu în barajul de retrogradare, sau juca direct în barajul de retrogradare, dacă nu ar fi avut adversară.

Pentru că nu știu cât de bine am reușit să explic, iată tabloul de anul trecut. În care Marea Britanie și Slovenia au fost în situația noastră din acest an.

OFERTA ZILEI la EMAG: Acest aparat foto digital Fujifilm are o reducere de aproape 50% si costa 599 de lei

Tabloul Grupei 1 Euro Africane din 2012

Ligo.ro

CITEȘTE ȘI:  POZA ZILEI, 12 februarie 2012: Bucuria francezilor după ce au câştigat meciul de dublu din Canada

One thought on “România va mai juca în Cupa Davis abia în 2014

Leave a Reply

Top