
Rafael Nadal s-a împrietenit zilele trecute, la Disneyland Paris, cu monstrul albastru din Universitatea Monștrilor.
Personajul din desenele animate a fost atât de atins de întâlnirea cu Nadal, pe care o revedeți AICI, încât s-a gândit să facă și el ceva pentru jucătorul spaniol. Și cum putea mai bine decât să arate tuturor ce înseamnă Rafa pentru tenis: un ”monstru”, care sleiește mingea, după fiecare meci. Ideea e haioasă, nu?