ACASA > Poza zilei > POZA ZILEI, 3 iunie 2013: Tommy Robredo a plâns de bucurie după victoria cu Nicolas Almagro

Tommy Robredo a plans de fericire la finalul meciului cu Almagro

Clasat pe locul 470 în urmă cu un an, spaniolul Tommy Robredo scrie istorie la Roland Garros. El a reușit pentru al treilea meci consecutiv să revină de la 0-2 și să câștige meciul. Acum a ajuns în sferturile de finală.

Ultima victimă a lui Tommy Robredo a fost compatriotul lui, Nicolas Almagro. Robredo s-a impus cu scorul de 6-7, 3-6, 6-4, 6-4, 6-4 și s-a calificat în sferturile de finală ale competiției. La final, a plâns ca un copil, de fericire.

OFERTA ZILEI la EMAG: Acest aparat foto Nikon e redus cu 300 de lei, costand acum 800 lei. Are 16.1 MP si poate face si fotografii care pot fi redate pe monitoare compatibile 3D!

2 thoughts on “POZA ZILEI, 3 iunie 2013: Tommy Robredo a plâns de bucurie după victoria cu Nicolas Almagro

1. e a treia oara cand incerc sa scriu comentariu la articolul asta, la primele 2 incercari mi-a picat netul, cred ca de la furtuna
    deci
    meciul asta a fost mai tare de o mie de ori decat cel al lui roger desi au fost tot 5 seturi
    si finalul….wow, nu am mai vazut atata bucurie, emotie, sentimente la un meci al baietilor de foarte mult timp
    sa mai zica cineva ca baietii nu trebuie sa planga
    foarte bine ca a plans, ca s-a eliberat de toata tensiunea pe care a acumulat-o de la inceputul turneului, iar robredo in interviul pentru eurosport a spus ca cel mai mult l-a emotionat publicul care l-a ovationat minute in sir, in picioare si i-au scandat numele
    a observat cineva ca pe partea lui roger 3 din jucatorii calificati in sferturi au peste 30 de ani? roger, ferrer si robredo plus tsonga care nu e nici el chiar la prima tinerete in tenis
    si culmea e ca ei au produs pana la ora asta cel mai frumos si palpitant tenis care se putea vedea, plus haas pe partea cealalta de tablou
    bravo lor, tineretul iar a lasat de dorit, ma refer la cei sub 25 de ani

2. wawrinka iar are parte de un meci ft lung si dramatic
    gasquet era terminat de picioare, avea crampe dar nu s-a lasat ,wawrinka a revenit de la 2-0 la seturi, robredo 2!
    eu zic asa: meciul asta este cel mai bun si util cadou pentru nadal de ziua lui
    s-au gandit ei ce cadou sa-i faca si au realizat meciul asta de 4 ore si 16 minute, cel mai potrivit, nu ca ar fi avut nevoie dar de cate ori nu primim cadouri de care nu avem nevoie dar le acceptam, ca asa e frumos?
    publicul a fost alaturi de gasquet, logic, ma gandesc cu groaza cum o sa fie maine la meciul lui roger unde va juca ultimul francez ramas in turneu
    si uite-asa avem 2 elvetieni in sferturi, 3 spanioli, 1 sarb, 1 neamt si…1 francez