
Andy Murray, cap se serie numărul 2, dar principalul favorit al gazdelor la câștigarea turneului de la Wimbledon, a ajuns pentru a șasea oară în sferturile de finală ale turneului londonez.
În optimi el l-a învins cu scorul de 6-4, 7-6, 6-1 pe rusul Mihail Youzhny, iar la finalul meciului a avut o manifestare de bucurie ca și cum ar fi disputat unul dintre cele mai dificile meciuri din turneu. Ceea ce înseamnă că Murray începe să simtă presiunea intrării în fazele finale. Nu e deloc ușor să fi favorit acasă…
În sferturile de finală, Murray va juca împotriva lui Verdasco, învingătorul urmând să evolueze în semifinale contra câștigătorului meciului dintre polonezii Janowicz și Kubot. Cealaltă semifinală se va decide după disputarea meciurilor Djokovic – Berdych și Ferrer – Del Potro.
Asa sa il vad si dupa finala!
Asa sa il vad si dupa finala!