SUNTETI AICI
ACASA > Competitii echipe > Fed Cup > România a învins Serbia cu scorul general de 4-1. La dublu, sârboaicele au abandonat

România a învins Serbia cu scorul general de 4-1. La dublu, sârboaicele au abandonat

Bucuria echipei noastre, care revine in Grupa Mondială după 22 de ani


România a învins Serbia cu scorul  general de 4-1 după ce, în urmă cu puțin timp, perechea sârbă s-a retras din meciul de dublu.

Monica Niculescu și Irina Begu conduceau cu 2-0 când sârboaicele Jovana Jaksic și Nina Stojanovic s-au retras de pe teren. Oricum, meciul era doar unul de palmares, România asigurânndu-și deja calificarea în Grupa Mondială II a Fed Cup. Vă reamintesc, deși nu cred că mai e nevoie, celelalte puncte ale echipei noastre au fost aduse de Sorana Cîrstea (2) și Simona Halep.

Leave a Reply

Top