
Simona Halep s-a calificat fără probleme în optimile de finală de la Roland Garros.
AICI vedeți programul de azi al românilor la Roland Garros.
În turul 3, Simona Halep, a patra favorită a competiției, dar rămasă prima pe lista capilor de serie, a învins-o cu scorul de 6-3, 6-0 pe Maria Teresa Torro-Flor! Partida a durat o oră și 4 minute.
Următoarea adversară a Simonei va fi americanca Sloane Stephens, a 15-a favorită a competiției, care a învins-o cu scorul de 6-3, 6-4 pe rusoaica Ekaterina Makarova. Partida va avea loc luni. Va fi cea de-a patra întâlnire dintre cele două, Sloane Stephens conducând cu scorul general de 2-1.
One thought on “Simona Halep s-a calificat în optimi la Roland Garros”