ACASA > Inedit din tenis > Irina Begu a eliminat favorita 2 și s-a calificat în sferturile de finală la Moscova!

Irina Begu

Irina Begu
Irina Begu

Irina Begu a produs surpriza zilei de ieri la turneul WTA de la Moscova. Ea a eliminat-o pe favorita 2, rusoaica Ekaterina Makarova, cea care avea nevoie de victorie ca de aer pentru a ajunge în rol de rezervă la Turneul Campioanelor de la Singapore!

În optimile de finală ale turneului de la Moscova, Irina Begu a învins-o cu scorul de 6-4, 6-4 pe Ekaterina Makarova, cap de serie numărul 2. Meciul a durat o oră și 48 de minute. În sferturile de finală, Irina va juca împotriva învingătoarei din meciul dintre sârboaica Aleksandra Krunic și bulgăroaica Țvetlana Pironkova.

Anul trecut, turneul de la Moscova a fost câștigat de Simona Halep.

10 thoughts on “Irina Begu a eliminat favorita 2 și s-a calificat în sferturile de finală la Moscova!

1. cât de bine a jucat! ce lovituri…
      da, top 20 sigur, dar numai dacă va juca aşa constant. să sperăm că a trecut la nivelul repsectiv

1. Ce nu inteleg eu e de ce la scorul de 5-4 pt ea in setul 2, cand urma sa serveasca pt meci, l-a chemat la ea pe Adi Cruciat, care printrre altele i-a sugerat sa fie atenta la aruncarea mingei. Urmarea? Irina a prins mingea de vreo 4-5 ori dupa ce si-o aruncase, ceea ce pana atunci nu prea facuse
    Important este ca pana la urma s-a terminat cu bine. Bravo Irina!.

1. la noi la arene (şi la openul feminin şi la românia-suedia) tuşeau cînd servea adversarul/adversara.. şi, dacă-l greşea, urlau: “I’ve told you”
      fiecare cu idioţii lui. din păcate – pt. că, până mai ieri, la noi nu se întâmpla niciodată aşa ceva