

La finalul meciului câștigat azi, în primul tur la Australian Open, Simona Halep a dat obișnuitele declarații la Eurosport.
”A fost greu, la început am fost puţin nervoasă. E primul Grand Slam al anului şi cred că e normal. Am câştigat până la urmă şi totul e bine. Încerc să mă gândesc că joc un meci ca oricare altul când mă enervez. Trebuie să ţin mingea mai mult în teren pentru a-mi relaxa braţele. Nu trebuie să greşesc prea mult, e totuşi un Grand Slam. Per total cred că m-am descurcat foarte bine”, a declarat Halep.
Ea a mai spus că s-a bucurat să joace pe Arena Centrală și să fie urmărită de atâția spectatori. ”Când am intrat şi am văzut multă lume m-am bucurat, m-am simţit bine”, a mai spus ea.