ACASA > Inedit din tenis > Raluca Olaru a fost învinsă în finala de dublu de la Nurnberg

Raluca Olaru a fost învinsă în finala de dublu de la Nurnberg

Raluca Olaru tenis wta romania

Raluca Olaru

Raluca Olaru a pierdut finala de dublu de la Nurnberg. Dar merită aplaudată pentru rezultatul obținut, unul de moral pentru Roland Garros 2015.

Raluca Olaru și spaniola Lara Arruabarrena, cap de serie numărul 4, au fost învinse în finala probei de dublu de la Nurnberg. Titlul a revenit favoritelor secunde, Hao-Ching Chan/ Anabel Medina Garrigues, care s-au impus cu scorul de 6-4, 7-6.

Pentru Raluca, aceasta a fost a patra finală de dublu din carieră, ea câștigând două dintre ele. La Roland Garros, Raluca Olaru va face pereche cu Nadiia Kichenok, așa cum ați aflat în exclusivitate de pe Doartenis.ro.