SUNTETI AICI
ACASA > Romani > Feminin > Alexandra Dulgheru > Alexandra Dulgheru a câştigat la Contrexéville titlul cu numărul 37 pentru jucătorii români în circuitele ITF şi Challenger în 2015

Alexandra Dulgheru a câştigat la Contrexéville titlul cu numărul 37 pentru jucătorii români în circuitele ITF şi Challenger în 2015



Victoria Alexandrei Dulgheru de la Contrexeville a fost a 37-a a unui sportiv român în turneele ITF sau Challenger din acest an. Fără prea multe introduceri, iată care au fost succesele compatrioților noștri în 2015.

Turnee ITF / ATP Challenger / Futures câştigate de jucătorii români în 2015

SIMPLU DUBLU TOTAL
FEMININ 14 17 31
MASCULIN 0 6 6
TOTAL (FEMININ + MASCULIN)

37

FEMININ

SIMPLU

#14 06/07-12/07 Contrexville, Franţa 50 k Alexandra Dulgheru
#13 08.06 – 14.06 Galaţi 25 k Alexandra Cadanţu
#12 01.06 – 07.06 Marsilia, Franţa 100 k Monica Niculescu
#11 01.06 – 07.06 Galaţi 10 k Diana Buzean
#10 25.05 – 31.05 Antalia, Turcia 10 k Irina Maria Bara
#9 27/04 – 03.05 Antalia, Turcia 10 k Nicoleta-Cătălina Dascălu
#8 20.04 – 26.04 Heraklion, Grecia 10 k Raluca Georgiana Şerban
#7 13.04 – 19.04 Heraklion, Grecia 10 k Raluca Georgiana Şerban
#6 06.04 – 12.04

Santa Margherita, Italia 10 k Irina Maria Bara
#5 El Kantaoui, Tunisia 10 k Mihaela Buzărnescu
#4 30.03 – 05.04 El Kantaoui, Tunisia 10 k Mihaela Buzărnescu
#3 02.03 – 08.03 Antalia, Turcia 10 k Cristina Dinu
#2 23.02 – 01.03 Campinas, Brazilia 25 k Andreea Mitu
#1 Antalia, Turcia 10 k Diana Buzean

DUBLU

#17 06/07-12/07 Iaşi

10 k

Ioana Loredana Roşca

Oana Georgeta Simion

#16 15.06 – 21.06 Ilkley, Marea Britanie 50 k Raluca Olaru

Yi-Fan XU (China)

#15 08.06 – 14.06 Galaţi 25 k Cristina Dinu

Lina Gjorcheska (Macedonia)

#14 01.06 – 07.06 Galaţi 10 k Oana Georgeta Simion

Gabriela Talabă

#13 18.05 – 24.05 Sharm El Sheikh, Egipt 10 k Elena Teodor Cadar

Britt Geukens (Belgia)

#12 18.05 – 24.05 Sibiu, România 10 k Ana Bianca Mihăilă

Anna Bondar (Ungaria)

#11 11.05 – 17.05 Sharm El Sheikh, Egipt 10 k Elena-Teodora Cadar

Anastasia Kharcenko (Ucraina)

#10 27/04 – 03.05 Antalia, Turcia 10 k Nicoleta-Cătălina Dascălu

Andreea Ghiţescu

#9 20.04-26.04 Santa Margherita, Italia 25 k Irina Maria Bara

Mihaela Buzărnescu

#8

06.04 – 12.04 Chiasso, Elveţia 25 k Diana Buzean

Reka-Luca Jani (Ungaria)

#7 Santa Margherita, Italia 10 k Irina Maria Bara

Oana Georgeta Simion

#6 El Kantaoui, Tunisia 10 k Mihaela Buzărnescu

Olena Krypot (Ucraina)

#5 16.03 – 22.03 Antalia, Turcia 10 k

Cristina Ene

Ioana Roşca

#4 Gonesse, Franţa 10 k Oana Simion

Agnes Bukta (Ungaria)

#3 23.02 – 01.03 Palmanova, Spania 10 k Irina Bara

Agnes Bukta (Ungaria)

#2 16.02 – 22.02 Palmanova, Spania 10 k Irina Bara

Agnes Bukta (Ungaria)

#1 09.02 – 15.02 Sao Paolo, Brazilia 25 k Andreea Mitu

Danka Kovinic (Muntenegru)

MASCULIN

DUBLU

#6 22.06 -28.06 Sibiu 10 k Vasile ANTONESCU

Mircea-Alexandru JECAN

#5 25.05 – 31.05 Brcko

Bosnia şi Herţegovina

10 k Victor CORNEA

Tudor Cristian ŞULEA

#4 18.05 – 24.05 Bucureşti, România 10 k Petru-Alexandru Luncanu

Victor-Mugurel Anagnastopol

#3 11/05 – 17/05 Galaţi, România 10 k Petru-Alexandru Luncanu

Lukas Mugevicius (Lituania)

#2 04/05 – 10/05 Galaţi, România 10 k Alexandru-Daniel Carpen

Luca George Tatomir

#1 12/01 – 18/01 Kish, Iran 10 k Vasile Antonescu

Luca George Tatomir

Leave a Reply

Top