

Irina Begu s-a oprit în sferturile de finală la Washington. Ea va juca, săptămâna viitoare, la Toronto.
Irina Begu a fost eliminată în sferturile de finală ale turneului WTA de la Washington. Românca, favorită 6 a competiției, a fost învinsă cu scorul de 6-4, 2-6, 6-1 de rusoaica Ekaterina Makarova, cap de serie 1.
Astfel, la Washington am rămas fără românce, după ce Monica Niculescu a fost nevoită să se retragă din cauza unei accidentări la abdomen.
Săptămâna viitoare, Irina va juca, alături de Simona Halep, pe tabloul principal de la Toronto, iar AICI vedeți cu cine se va duela. În ceea ce privește locul din clasament, românca va rămâne pe 29 dacă Sloane Stephens nu se califică în finala de la Washington. Altfel, va începe săptămâna viitoare de pe locul 30.
A facut si ea ce a putut…bravo Irina! Bafta in continuare!